Spravovanie viacero PC

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa matob »

nazdar
vlastne ide iba o dva PC.. na jednom/notebook/, ktory bezne pouzivam mam viacero projektov, vsetky na jedno pouzivatelske meno. vsetko ide ok, kredity mi spocitava. na druhom pc/desktop/ mam iba jeden projekt tiez na to iste pouzivatelske meno, avsak ten si rata akoby sam pre seba, lebo na moj nick to nenabieha. tiez boinc stats mi vedie moj nick /mato205/ ako dvoch roznych pouzivatelov.
ak je to nejaka drobnost co staci nastavit, tak by som to rad spravil, ale ak to bude nieco komplikovanejsie, prezijem aj bez toho :)
vdaka
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa marpes »

Vyzera to tak, ze si sa prihlasoval do roznych projektov sice rovnakym nickom, ale s roznymi e-mail adreami, alebo s inymi heslami, pretoze v sumarnych statistikach mas 4 rozne ucty s rovnakym nickom.
Zjednot si tieto udaje na vsetkych projektoch (na strankach Your account) a malo by sa to poskladat dohromady.
Este v QMC si ako medzinarodny, teda si skontroluj tvoje pripojenie ku krajine a timu, taktiez vo vsetkych projektoch.
Ak mas nahodou od niektorych projektov ID (velmi dlha kombinacia cisel a pismen), na prihlasovanie do daneho projektu pouzivaj toto.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa matob »

no, prave sa v tom hrabem... viem ze som tam mal nejake problemy s tym seti, ze sa mi nedalo prihlasit do accountu.. no hadam to nejako poskladam dokopy... diki za radu
Obrázok
marek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2010 12:45 pm

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa marek »

Zdravim pani,

mam podobny problem. Vcera som sa na 1 pc pripojil do Enigma@home a nepripocitalo sa mi to k mojmu kontu. Tvari sa to ako nove konto. Vedeli by ste mi poradit co s tym?
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa matob »

musí tam byť nejaký rozdiel v kontách, ktorý si si nevšimol. Napríklad je to konto prihlásené na iný email.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa Palo M. »

marek napísal:Zdravim pani,

mam podobny problem. Vcera som sa na 1 pc pripojil do Enigma@home a nepripocitalo sa mi to k mojmu kontu. Tvari sa to ako nove konto. Vedeli by ste mi poradit co s tym?
Dakujem.
Mohol by si to specifikovat blizsie?
Pripojil si sa s novym PC (tj. BOINC tam predtym vobec nebol nainstalovany) do jedineho projektu (Enigma@home) a mas ine PC pripojene na uplne ine projekty?
Ktore je to konto, co sa ti to k nemu "nepripocitalo" (hod sem cross-project-ID alebo linku na statistiky).

Cross-project-ID je synchronizovane podla e-mailu, takze ak si na roznych projektoch zaregistrovany s inymi e-mail adresami a nemas jeden projekt, na ktory by si bol pripojeny so vsetkymi masinami, tak sa moze stat, ze na roznych strojoch mas rozne cross-project-ID a nikdy sa nezosynchronizuju.

Najjednoduchsie je zmenit na vsetkych projektoch e-mail na tu istu adresu a pockat par dni.
Druhe riesenie je pripojit sa so vsetkymi masinami na jeden projekt (aspon docasne, kym sa to nezosynchronizuje). A ked sa pripaja uplne nova masina, vzdy je dobre sa ako prve pripojit na svoj uz existujuci projekt (cim si novy stroj nastavi uz existujuce cross-project-ID a negeneruje sa nove) a az potom sa pripojit na nejaky uplne novy projekt.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
marek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2010 12:45 pm

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa marek »

Ahoj,

dik za odpoved. Tu je Cross-project ID: d6591bd3820aa834961d343df1b9ef43 na tom 1 PC. Pridal som tam dalsi project ktory mi uz bezal na inych PC. Tak uvidim, co to urobi. Este doplnim to dalsie ID.
marek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2010 12:45 pm

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa marek »

Tu je Cross-project ID: 0fe52347ac63d891f853f035c9efff88. Inak meno, mail a heslo mam vsade nastavene rovnake.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa marpes »

Kedze Cross-project ID nemas rovnake, je jasne, ze sa ti v niektorom projekte vytvorilo nove, preto este raz poriadne skontroluj udaje svojho konta vo vsetkych projektoch,
teda polozky:
nick (user name)
e-mail
password
tím
krajina

napr. ako clena BOINC.SK som nasiel pod nickom marek zapojenie do iba projektov
Collatz Conjecture 8 September, 2010 - 2 stroje
Enigma@Home 23 September, 2010 - 1 iny stroj
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Vyzera to, ze po pripojeni tej masiny uz sa ti to zacina synchronizovat. Este chvilu vydrz a bude to kompletne. Tvoj ucet v Enigme uz vidi aj WCG aj Collatz, len Collatz este nevidi Enigmu... A v Enigme uz mas to iste cpid ako v Collatz-i (WCG ma nestandardny system, tam neviem zistit cpid pre cudzi account):
Enigma XML ukazuje cpid 0fe52347ac63d891f853f035c9efff88
Collatz XML ukazuje cpid 0fe52347ac63d891f853f035c9efff88
Mozno uz len par hodin a malo by to byt kompletne (boincstats.com v tejto chvili este stale vidi Enigmu pod starym cpid d6591bd3820aa834961d343df1b9ef43, statistiky sa neupdatuju uplne on-line, ale postupne, kedze su to velke kvanta dat).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
marek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2010 12:45 pm

Re: Spravovanie viacero PC

Príspevok od používateľa marek »

Prave som to pozeral , a uz to vyzera tak ako pises. Takze, tomu pomohlo pridat tam dalsi, uz existujuci projekt . Vdaka za rady.
Napísať odpoveď