Strana 1 z 1

rozdelenie práce pre viac jadier

Napísané: Ne Feb 22, 2009 11:06 pm
od užívateľa KuboF
Chcel by som počítať 2 projekty: Climatepredistor.net a Harvard Clean energy lenže výpočet toho prvého trvá príliš dlho. A samozrejme v tom čase nemôžem počítať aj Harvard. Viete čo a ako mám nastaviť aby som na dvojjadrovom procesore mohol počítať oba projekty naraz? Napr. že jedno jadro by počítalo jeden projekt a druhé druhý? Alebo hociako inak, ale aby to fungovalo.
Používam Linux Kubuntu 8.04.2, CPU je dvojjadrový, na climatepredistor.net mám BAM ale Harvard som pripojený priamo.

Re: rozdelenie práce pre viac jadier

Napísané: Po Feb 23, 2009 12:34 am
od užívateľa matob
Nazdar KuboF... ak máš iba dva projekty, myslím že žiadne nastavenia nieje treba. 2 jadrá ti budú počítať naraz 2 projekty.

Re: rozdelenie práce pre viac jadier

Napísané: Po Feb 23, 2009 1:52 am
od užívateľa gabberattack
Manazer urcuje vypocet podla %, ktore nastavis na strankach oboch projektov v polozke Climateprediction preferences & Harvard preferences. Standardne je cislo 100, ktore pokial ho nezmenis, pri 2 projektoch znamena, ze kazdy z nich bude vyuzivat 50% vykonu, co je prave 1 jadro na projekt. Percenta pre kazdy projekt mozes vidiet v BoincManazerovi pod zalozkou Projects. Problem nastava, pokial manazer nataha pre jeden projekt viac jednotiek a blizi sa deadline pre ich vypocet - vtedy prepne do "panic mode" a rata tie jednotky, ktorych deadline konci skor. Ono to chvilu trva kym sa natahane jednotky a Tvoje preferencie zrovnaju - zhruba 2 tyzdne. Potom by uz malo zhruba sediet 1 jadro na 1 projekt.

Re: rozdelenie práce pre viac jadier

Napísané: Št Nov 17, 2011 4:11 pm
od užívateľa gabberattack
Dalo by sa toto pouzit na Boinc? Tie koprocesory vyzeraju zaujimavo, ale dokaze ich Boinc vyuzit?

http://www.bbc.co.uk/news/technology-15758057