BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak som si dal dneska nejaky leaknuty build W7 aj BM pod to.
S@H mi to rata cez CUDA tak ako pod WinXP Prof.
Milkyway@home momentalne testujem defulat app, bezi, potom dam optimalizovanu a porovnam rozdiel.
Inak tie W7 vyzeraju celko slubne, mam pocit ze na tom istom HW mi bezia lepsie ako WinXP.
Prílohy
mw@home.png
[email protected] (15.66 KiB) 12272 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Príspevok od používateľa slavko.sk »

slavko.sk napísal:Tak som si dal dneska nejaky leaknuty build W7 aj BM pod to.
S@H mi to rata cez CUDA tak ako pod WinXP Prof.
Milkyway@home momentalne testujem defulat app, bezi, potom dam optimalizovanu a porovnam rozdiel.
Inak tie W7 vyzeraju celko slubne, mam pocit ze na tom istom HW mi bezia lepsie ako WinXP.
Takze mi to vychadza takto ta ista optimalizovana aplikacia pre Milkyway@home
Windows7 64bit ... 350s/WU
WindowsXP 32bit ... 550s/WU
Rovnake mnozstvo kreditov.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Príspevok od používateľa Palo M. »

Leaknuty build?
Pre W7 sa dala stiahnut beta oficialne a teraz sa myslim este stale da stiahnut RC. Normalne sa zaregistrujes na M$ stranke, vygeneruje ti registracny kod a ides oficialne.
Akurat, ze je tam casovana bombicka a niekedy od marca buduceho roka to zacne otravovat a v juni to uplne zdochne.
Ale na otestovanie je to pouzitelne a ja s tym bezim kvoli MW ATI, kedze je len Windozovy klient.

Subjektivne porovnanie rychlosti s WinXP 32b na tej istej novej masine (PhenomII X4 940 default, 4G RAM, HD4870) je take, ze WinXP su uplne hnile, rychlost (resp. pomalost) sa mi zda rovnaka ako na starej A64 3200+. Win7 oproti tomu svistia rychlo (vsetky efekty pozapinane). Asi dvakrat sa mi stalo, ze som si nevsimol ze mi bezi MW na GPU (kedze jednotiek je pomenej, viac to nebezi ako bezi), nieco som robil graficke, no a zdochol mi drajver na ATI (co pripisujem MW) - v systray mi hodilo hlasku ze sa drajver restartol kvoli chybe - ale system to ustal. Akurat tie MW co boli na GPU sa zasekli a boli uplne tuhe - musel som vypnut cely BOINC, potom znovu zapnut a cuduj sa svete, oni sa spustili od zaciatku a normalne dobehli. Normalne som bol z toho vyvaleny, ze nebol BSOD :mrgreen:.
Takze aj ja som Win7 zatial prijemne prekvapeny - asi fakt prebrali jadro zo servera a nie je zahnojene grafickym prostredim a podobnymi somarinami (neviem, ako Exploder).

Akurat tie aplikacie. Adobe tradicne - serie na 64-bit, takze Reader hlasi, ze by mohli byt issues, Flash pre istotu nechodi vobec. Takisto sa mi tam nepodarilo rozchodit Quicktime. Ale QT-alternative ako-tak chodi :-)
VMware chodi akosi cudne - bezi sice v 32-bit mode, ale virtualny system vnutri bezi aj 64-bitovy.
Take bezne male aplikacie bezia aj v 32-bitovom mode a zatial som tam problem nezaznamenal. Firefox ma neoficialny 64-bit build a ten bezi dobre, az na to ze tam nejde ten flash. Klasicky 32-bitovy Firefox bezi aj s flashom, ale to som nezapinal uz dlho...

A takisto nechodia antiviraky a SW firewally - nejake klasicke na 64-bit Visty (napr. Comodo) sa nezintegruju dobre so systemom, takze su nepouzitelne. A tie, co su v ponuke ako beta pre Win7 (TrendMicro a este cosi), to je uplne katastrofa. Po 2 dnoch pouzivania leteli do /dev/null. Takze akurat tak Windozacky firewall som nastavil a na antivirak som sa vykaslal. Mozno aj ta absencia antiviraku "sposobuje" taku uzasnu rychlost :lol:.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Jo leaknuty, nech to ma stavu. Oficilane veci mozem zobrat z roboty ale to neni fun, to je legalne.
Mne bezi aj antivirak (Avira) v pohode akurat som zatial (za par hodin) nerozchodil HW dekodovanie h264 videa na grafike. Inak to vyzera ze ked bude normalny release tak na to prejdem po vela rokoch pod WinXP.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Príspevok od používateľa Honza »

Palo M. napísal:Akurat tie aplikacie. Adobe tradicne - serie na 64-bit, takze Reader hlasi, ze by mohli byt issues, Flash pre istotu nechodi vobec. Takisto sa mi tam nepodarilo rozchodit Quicktime. Ale QT-alternative ako-tak chodi :-)
VMware chodi akosi cudne - bezi sice v 32-bit mode, ale virtualny system vnutri bezi aj 64-bitovy.
Take bezne male aplikacie bezia aj v 32-bitovom mode a zatial som tam problem nezaznamenal. Firefox ma neoficialny 64-bit build a ten bezi dobre, az na to ze tam nejde ten flash. Klasicky 32-bitovy Firefox bezi aj s flashom, ale to som nezapinal uz dlho...
Adobe CS4 má vybrané aplikace native x64 (například KONEČNĚ Photoshop).

Akcelerace videa a vubec multimedia pod nových x64 OS není slavná. Pořešil mi to MPC HomeCinema + FFDShow na audio (obé x64 verze).

Těším se na dopracování některých x64 applikací. Například Winrar pro 64-bit je super, pakovat multithreaded a ještě 64-bit je rozdíl.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BM 6.6.31 x64 pod Windows 7 x64

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Na margo x64 ... dneska som dostal mail od kolegu z Brazilie ...
Ze nasiel iba balik x86 a x64 ale on ma 32-bitovy system - x32 a ze taky balik nikde nanasiel ... tak aby bolo jasne!
Napísať odpoveď