dva bežiace projekty

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: dva bežiace projekty

Príspevok od používateľa gabberattack »

Vseobecne pravidlo je:

Cache by mala byt nastavena na menej ako polovicu deadline projektu, ktory ju ma najkratsiu.

Priklad:
Povedzme, ze Projekt A ma deadline 5 dni, projekt B ma deadline 2 tyzdne, nastav si teda Cache ("connect about every") na 2 dni.

Pritom ked nie si pripojena stale, musis sa riadit este tym, ako dlho trva, kym sa znovu pripojis online. Tu by som pouzil moznost "Additional work buffer" na obdobie, ktore odpoveda dlzke odpojenia od internetu pocas tyzdna minus standardna Cache.

Pokracovanie predchadzajuceho prikladu:
Na internet sa pripajas iba pocas vikendu, takze musis pokryt 5 dni bez pripojenia. Nastavis teda additional work buffer na 3 dni ako pridavok k tym 2 dnom, ktore uz mas nastavene.

Edit P.S.:
To prepinanie taskov by som nechal na standardnom case 60 minut, ono to vacsinou byva tak, ze si len jadra prehodia jednotky navzajom a pocita sa stale to iste, takze by nemalo dochadzat k viacnasobnym spusteniam pri 2 projektoch - ono mi to kedysi robila jedna verzia manazera v OSX, mala v sebe nejaky bug, takze skus updatnut na najnovsiu verziu - pokial je to ale nieco spojene s Win7, tak Ti neporadim, nemam Windozy. Co som si vsimol, tak v Linuxe byva pravidlom, ze je spusteny 4 nasobok jednotiek k poctu jadier procesora, ale pamat, ktoru Linux na to vyuziva je len virtualna, takze to nevidiet na odozve systemu a system ostava svizny. Dovod na to neviem, ale robili mi to vsetky Ubuntu masiny.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Wewe
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Mar 28, 2010 3:38 pm
Bydlisko: Žilina (Banská Bystrica)

Re: dva bežiace projekty

Príspevok od používateľa Wewe »

Cache prestavená, ale aj tak nepomohlo... mám síce menej projektov, ale boinc si aj tak počíta ako chce, čo chce. a keď som mala nastavené prepínanie po 60 minútach, jadrá si neprehadzovali jednotky navzájom, ale zas počítali, čo chceli. niekedy jedno pokračovalo v rozpočítanom, druhé začalo počítať novú jednotku... hm na linuxe som mala boinc... ale akosi som sa tam myslím nikdy nedostala k počítaniu :mrgreen: no aj tak ďakujem :wink:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: dva bežiace projekty

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja ten cas davam na cca. cas najdlhsej aplikacie + 20 min , lebo sa mi velmi casto stavalo, ze ked som mal viac projektov,
tak rozpocitalo 16 uloh a kazdu skoncilo par min pred koncom, ak bol napr. cas 120 min a ulohy boli o trosku dlhsie.
Bordel robi deadline, ktora je casto v tvare hour:min:sec, pricom aj sekundy su rozhodujuce, ono to rozpocita napr.
ulohy co maju hour:min rovnake, ale sekundy sa lisia a pride uloha, ktora ma sec mensie ako tie, co sa pocitaju,
a potom to vsetky stopne, necha rozpocitane, a pocita tie, ktore prisli neskor, hoci maju o par sec. skorsi deadline.
Napísať odpoveď