patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Ak zapojim 5 PC a sucasne napisem clanok, mozno tych 5 PC urobi viac roboty,
ako suma 50 000 ludi, ktori si ten clanok precitali. :)
Prepac Kiwi, ale mas prazdne reci, nicim nepodlozene, naopak, dokonca v priamom rozpore z realitou.
Mam ti popisovat ako napr. ked po napisani clanku o rosetta na technet.cz sa preukazatelne pripojilo do CNT v priebehu par tyzdnov asi 400 ludi, ktori neprestali ratat minimalne jeden rok, a mnohi rataju doteraz, a aj ine projekty ako rosettu? To bol len jeden jediny clanok, ktory priniesol niekolko stoviek procesorov na dlhe obdobie..
Alebo sa opytaj klegov z ciech, kolko ludi sa pripojilo na zaklade dalsich ich clankov.
Posledne obdobie som sice pomerne skepticky co sa tyka novych clenov a nemam uz zaujem privelmi popularizovat boinc mimo nasho webu, pretoze nastala saturacia, ale to co pises je proste nesmysel...

Ako Honza spravne poznamenal, kazdy prispieva svojim - niekto pise clanky, niekto kupuje HW. To je v poriadku.
Nie je vsak v poriadku - a mna to zacina Kiwi uz unavovat - ak niekto raz za dva tyzdne pravidelne obvinuje ostatnych clenov teamu z pasivity, nevole, ci vyhovaraniu sa. Dokazes si premysliet mnoho veci, tak si premysli aj to, co pises a koho z coho obvinujes, a ake (ne)argumenty na to pouzivas...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ked sa uz bavime o tej aktivite/pasivite a kecani/konani, tak by som si dovolil predostriet nasledujuce:
Kazda cinnost by sa dala rozdelit do nasledujucich zakladnych faz: myslienka - planovanie - vykonanie - zhodnotenie
Ovsem nutna a postacujuca faza je len to samotne vykonanie. Bez toho to nejde!

Priklad:
Myslienka: Zapojim 5 novych masin
Planovanie: Zrealizujem si to vsetko sam, bude to stat tolko a tolko, zozeniem peniaze tam a tam, kupim HW tam a tam, nainstalujem tam to a to, bude mi to trvat tolko a tolko...
Vykonanie: Samotne zakupenie, instalacia, zapojenie do projektov
Zhodnotenie: Ako to pocita (splna ocakavanie, napr. RAC)? Kolko to zerie elektriny oproti predpokladom? Kolko mi to zabralo casu oproti planu? ...

Samozrejme, mozem sa vykaslat na cely "vyvojovy cyklus" a bez akehokolvek rozmyslania rovno zakupit masiny a instalovat. Aj tak sa da a aj to sa pocita a je to v poriadku.
Ale bez planovania sa niektore zlozitejsie cinnosti bud neumerne natahuju, alebo su dokonca celkom neuspesne a nedotiahnu sa nikdy do konca.
A bez zhodnotenia sa zase clovek nepouci z predoslej cinnosti a nabuduce pri inej cinnosti zopakuje svoje chyby.
Tento priklad bol navyse velmi jednoducha situacia, lebo zahrnal len jedinu osobu. Takze plan i zhodnotenie je velmi jednoduche a moze sa odohravat len v hlave toho jedineho cloveka (pripadne i bez toho, ze by si ten clovek uvedomoval, ze ma plan a ze robi zhodnotenie).

No a teraz naspat k tomu, kde sa tato diskusia zacala otacat na flame:
Kiwi napísal:Take sutaze su vhodne na zapojenie novych ludi. Ak sa zapoji 20 novych ludi do sutaze, mozno z nich dvaja pri pocitani aj ostanu.
Toto je prva faza, teda myslienka. Nam ostatnym sa tato myslienka sama o sebe nezda. Preto sme autora myslienky vyzvali na fazu cislo 2 - teda predostretie planu:
Palo M. napísal:Ukaz mi nastupenych tych 20 ludi, ktori sa chcu zapojit do sutaze.
Hefto99 napísal:Ak si si isty ze sutazou ziskas novych clenov - mas konkretny plan ako? Ako pomocou sutaze oslovis novych clenov?
Lenze planovanie doteraz nebolo dodane, namiesto toho sa objavovila nova myslienka:
Kiwi napísal:Ak zapojim 5 PC a sucasne napisem clanok, mozno tych 5 PC urobi viac roboty, ako suma 50 000 ludi, ktori si ten clanok precitali.
Cim sa nam tema dostala trocha inde - a povodna myslienka oslovenia novych ludi bola samotnym jej autorom opustena (zda sa, ze definitivne).


A preco tu o tom tak zdlhavo, ale zaujimavo rozpravam?
Nemozes sa Kiwi cudovat, ked tu viacerym ludom taketo tvoje myslienky uz lezu na nervy. Pretoze je to vzdy to iste dokola. Len myslienky a nikdy nie plan. A my sme pritom uz niekolko akcii (zahrnajucich viacero ludi) vykonali a podla toho posudzujeme nove myslienky (na zaklade zhodnotenia, ktore som spominal). A tie tvoje myslienky sa nam vzdy zdaju nerealisticke.
Predsa sa nepustime do realizacie niecoho, co sa nam zda absolutne nezmyselne a autor napadu nevie predostriet plan a ocakavania (a to ani po priamej vyzve).

Ked nedokazes svoj napad ani len rozvinut do planu, tak tazko niekoho presvedcis, aby sa don pustil. Radsej sa bud "len" zapoj do toho, co naplanoval niekto iny a vyzera to zmysluplne (napriklad tvorba obsahu webu), je sanca ze tym naberies skusenosti a dalsie napady uz budu stat za realizaciu - alebo sa radsej zaoberaj len "jednochlapovymi" akciami, ktore mozes zrealizovat sam. Napriklad 3.34% trafficu na http://www.boinc.sk za posledne 2 tyzdne tvori vies co? Referrals z sk.wikipedia.org... A navstevnici, ktori prisli z Wikipedie, si pozreli pocas svojej navstevy v priemere 4.51 stranky. Teda si nepozreli len ten jeden clanok, ale ich na webe zaujalo aj nieco ine. Toto su uz konkretne a meratelne vysledky. Vysledky tvojej cinnosti, ktora ta nestala ani cent navyse. Ked sa budes prezentovat hlavne takymito akciami, budu ta ludia ocenovat (aj ked cely jeden mesiac nenapises na forum ani jeden post). Ale ked budes kazdodenne zaplavovat forum neplodnymi recami, tak vsetci rychlo zabudnu, co pozitivne si kedy pre tim urobil a budu ta mat len za spammera.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, na tie google analytics statistiky som veru zvedavy, pred par rokmi som sa s tym trocha hral, a pamatam si, ze sa dali z toho vydolovat naozaj zaujimave veci (napr. konkretne slova z vyhladavaca ktore priviedli cloveka na danu stranku, cas straveny na jednotlivych podstrankach atd..).
Skoda, ze ste to neaktivovali uz skor :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:Palo, na tie google analytics statistiky som veru zvedavy, pred par rokmi som sa s tym trocha hral, a pamatam si, ze sa dali z toho vydolovat naozaj zaujimave veci (napr. konkretne slova z vyhladavaca ktore priviedli cloveka na danu stranku, cas straveny na jednotlivych podstrankach atd..).
Skoda, ze ste to neaktivovali uz skor :)
Neaktivovali sme to jednak preto, ze sme o tom nevedeli 8) a jednak preto, ze robime veci postupne tak ako stihame :roll:. Samozrejme udaje z minulosti uz neziskame, ale za velku stratu to zas nepovazujem. Predsa len spojazdnenie webu ako takeho a naplnenie zakladnym obsahom ma vacsiu prioritu ako vytvorenie spickoveho dokonaleho systemu s detailnymi statistikami, v ktorom nebude ziaden obsah - a ziadni navstevnici... Kedze nas web nie je mission-critical zalezitost, mame cas a postupne mozeme vsetko zlepsovat.

Presne tie udaje, co spominas, uz z toho zacinaju liezt, aj ine (napriklad ktory den v tyzdni je viac navstev - zaujimave z hladiska nacasovania vydania clanku, aby sme clankom oslovili co najviac ludi v kratkom case, potom uz to ide samo "retazovou reakciou" - ludia to linkuju cez Facebook, blogy, osobne stranky, je to vysoko vo vyhladavacoch)... ale ma to cele trocha pomalu odozvu a chvilu trvalo, kym sme odfiltrovali sami seba - kedze ako redaktori lezieme na web casto a travime tam dlhsi cas, napriklad kvoli aktivacii novych uzivatelov, vylepsovaniu webu, upgrade a pod., treba to zo statistik odfiltrovat, lebo nas v nich zaujimaju citatelia. Prve ako-tak rozumne porovnanie bude az o tyzden :-) a to este nebude celkom stabilne (este v polovici minuleho tyzdna som nastavoval nejake veci), takze treba tomu dat cas. A tiez to bude zaujimave, ked zas vydame nejaky clanok, ktory oslovi sirsiu verejnost...
Lenze vystup z Google Analytics este sam o sebe nie je analyza (napriek nazvu), ten vystup je este len potrebne zanalyzovat :D. Hlavne Analytics odkryva vselijake rezervy, ktore nas web ma, takze poskytuje podklad pre dalsie vylepsovanie (nemusime spekulovat stylom "co by sme tak asi este mohli urobit?").

Takze snad uz o tyzden sem hodim prvy report aj mojim komentarom a mozeme potom podiskutovat.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Jasne, ponahlat sa nikam netreba, na to mame robotu a everyday life, boinc je na relax. :) Takze moje "skoda ze" bola viac retoricka vsuvka ako realne povzdychnutie.. :)

Anyway, tesime na grafy a cisla a percenta a ... ;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa shafa »

Duro Kotulic Bunta napísal:Palo, na tie google analytics statistiky som veru zvedavy, pred par rokmi som sa s tym trocha hral, a pamatam si, ze sa dali z toho vydolovat naozaj zaujimave veci (napr. konkretne slova z vyhladavaca ktore priviedli cloveka na danu stranku, cas straveny na jednotlivych podstrankach atd..).
Skoda, ze ste to neaktivovali uz skor :)
Jo, proto sel gugl anal na blocklist adblocku+ jako prvni...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: patrí medzi aktivity i snaha predbehnúť kolegov z čiech?

Príspevok od používateľa Palo M. »

shafa napísal:Jo, proto sel gugl anal na blocklist adblocku+ jako prvni...
Hej, hej, niektori ludia vsetko blokuju... ale keby sami mali vyplnat dotazniky (napriklad odkial sa dostali na danu stranku, ako dlho tam zostali a podobne), tak sa na to vytoto...
Blokovanim GA clovek nevyriesi svoju anonymitu ani bezpecnost, browser sa da dost dobre identifikovat (teda ak ma byt pouzitelny na browsovanie a nie so zablokovanym vsetkym moznym)... Ja Adblock pouzivam na to, na co je urceny - cize na blokovanie reklam. A GA nie su reklamy.
Napísať odpoveď