Stránka "Projekty"

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

Kto je ochotny podielat sa na doplneni stranky Projekty?
Je to zatial velmi hruby navrh, do ktoreho je potrebnych este velmi vela doplnkov.
Prosim vsetkych, ktori su ochotni a vedia pomoct, vyjadrite sa v tomto vlakne, pokial mozno priamo doplnkom, odkazom, apod.
Rad by som do konca tyzdna pozberal materialy a pravdepodobne cez vikend urobit dalsiu pracovnu verziu.
PS - Je to samozrejme iba vyrez zo stranky, iba jadro (bunka) s info o jednotlivych projektoch.

Vopred dakujem za spolupracu.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ako som uz pisal, od 22.12. do 6.1.07 mam do dovolenku, som mimo BA, konecne, ale s Internet Mobile kartou (3,6MBit) a notebookom tak sa tomu budem venovat. Inak cez ten Orange to fakt idem cca 350kB/s a ping cca 80ms.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

Vazeni kolegovia,
za 24 hodin od zalozenia tohoto vlákna ho navstivilo 30 ludi. Mimo Slavka, nikto sa ani nevyjadril k systemu a obsahu navrhovanej stranky, nieto aby ponukol pomoc.

V dobe, ked sa na fore doslova mlatila prazdna slama, to bolo prispevkov, ze som ich ani nestihal citat.
Akonahle sa vsak poziadalo o konkretnu a myslim ze nie privelmi narocnu pomoc, neodznelo na fore nic! Nikto nema skratka cas! Odrazu!!

To zasa bude kritickych poznamok, az sa stranka da do prevadzky!
Kriticke pripomienky, prosim, laskavo vyprodukujte este v priebehu tvorby stranky. Teraz je na to vhodna chvila! Nie az bude praca hotova!!!

Ked uz nic ine, usetrili by ste mi aspon dodatocne prerabanie.

Dakujem Vam za pochopenie a prejavenie aktivity aspon vo vysloveni (napisani) nazoru.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

marpes napísal:Vazeni kolegovia,
za 24 hodin od zalozenia tohoto vlákna ho navstivilo 30 ludi. Mimo Slavka, nikto sa ani nevyjadril k systemu a obsahu navrhovanej stranky, nieto aby ponukol pomoc.

V dobe, ked sa na fore doslova mlatila prazdna slama, to bolo prispevkov, ze som ich ani nestihal citat.
Akonahle sa vsak poziadalo o konkretnu a myslim ze nie privelmi narocnu pomoc, neodznelo na fore nic! Nikto nema skratka cas! Odrazu!!

To zasa bude kritickych poznamok, az sa stranka da do prevadzky!
Kriticke pripomienky, prosim, laskavo vyprodukujte este v priebehu tvorby stranky. Teraz je na to vhodna chvila! Nie az bude praca hotova!!!

Ked uz nic ine, usetrili by ste mi aspon dodatocne prerabanie.

Dakujem Vam za pochopenie a prejavenie aktivity aspon vo vysloveni (napisani) nazoru.
Astronomiu a fyziku by som dal na prve miesto - su to nase silove projekty a clovek kym sa k nim doskroluje dole, tak aj ho to prestane bavit. Nechapem oznacenie systemov - hlavne mi nejde do hlavy "Mac aj Mac OS 10". Proste tam daj "Linux 32/64 bit, Windows 32/64 bit, Mac OS X". Zoradil by som projekty v skupinach podla abecedy - teda ide mi specialne o to, ze predictor si nezasluzi byt na druhom mieste - vdaka magorskemu pristupu spravcov projektu. Inak sa mi prehlad projektov paci. Neviem co viac k tomu dodat - moje osobne prispevky pre BOINC.SK dorucim po Vianociach.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

gabberattack napísal:Zoradil by som projekty v skupinach podla abecedy - teda ide mi specialne o to, ze predictor si nezasluzi byt na druhom mieste - vdaka magorskemu pristupu spravcov projektu.
Poradie projektov v skupineach este nie je konecne. Bude sa vytvarat az po zapracovanych zakladnych info o jednotlivych projektoch.

Inak, pretoze tato stranka je urcena hlavne pre novych a menej skusenych clenov, nerad by som do radenia vnasal akekolvek srdcove zalezitosti. Sympatie, ci antipatie clenov timu (ak su zavazne), by som skor zaradil do popisu projektu, i s dovodmi. Preto som zaradil do tabuliek aj Štatút, kde treba vyjadrit pristupnost vysledkov, pripadne komercne vyuzitie projektu atd...., co cloveka moze smerovat, ktorym projektom da svoje zdroje.

Zakladne zoradenie oblasti projektov je zdovodnene v uvodnom texte - vychadza zo zoskupenia zozunamu projektov na BOINC strankach.
Oznacenie OS poupravim, ale specialne Mac a Mac X maju prilis siroke spektrum oznaceni v projektoch, od nedefinovanych verzii, az po X.4
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

marpes napísal:
gabberattack napísal:Zoradil by som projekty v skupinach podla abecedy - teda ide mi specialne o to, ze predictor si nezasluzi byt na druhom mieste - vdaka magorskemu pristupu spravcov projektu.
Poradie projektov v skupineach este nie je konecne. Bude sa vytvarat az po zapracovanych zakladnych info o jednotlivych projektoch.

Inak, pretoze tato stranka je urcena hlavne pre novych a menej skusenych clenov, nerad by som do radenia vnasal akekolvek srdcove zalezitosti. Sympatie, ci antipatie clenov timu (ak su zavazne), by som skor zaradil do popisu projektu, i s dovodmi. Preto som zaradil do tabuliek aj Štatút, kde treba vyjadrit pristupnost vysledkov, pripadne komercne vyuzitie projektu atd...., co cloveka moze smerovat, ktorym projektom da svoje zdroje.

Zakladne zoradenie oblasti projektov je zdovodnene v uvodnom texte - vychadza zo zoskupenia zozunamu projektov na BOINC strankach.
Oznacenie OS poupravim, ale specialne Mac a Mac X maju prilis siroke spektrum oznaceni v projektoch, od nedefinovanych verzii, az po X.4
Ja by som sa orientoval skor podla informacii na strankach BOINC, ako na strankach jednotlivych projektov, kde je to dost chaoticke niekedy. Tam jednoznacne vymedzili funkcionalitu BOINCu na Windows X86, Win 64, Linux X86, Linux X64 a MAC OS X. Su aj dalsie BOINC balicky robene jednotlivcami pre Solaris/Opteron, Linux/Opteron, Linux/PPC, HP-UX, FreeBSD, no vsetky tieto aplikacie su pouzitelne len pre SETI@HOME.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

1. Mala by byt uvodna stranka s popisom ktory mas na zaciatku + zoznam kategorii. Statistiku by som tam uz nedaval, zneprehladni a nepomoze. Jednotlive kategorie by boli uz podstranky. Dlha stranka je najhorsie co moze byt, rozdelenie by urcite pomohlo.

2. Kategorie. Celkom sa mi paci ako to maju spravene na CNT, radsej viac a presnejsich kategorii. Napr:
Biológia
Grafika
Fyzika
Chémia
Hry
Matematika
Vesmír
Zem

Projektov je dost, v pohode sa zaplni aj viacej kategorii a bude to prehladnejsie.

3. Kategoriu "Testovacie projekty" by som tam vobec nedaval. To je ine triedenie napriec kategoriami. Skor v jednotlivych kategoriach rozdelit projekty na plne funkcne a testovacie.

4. "Ciele" by som nad nad "Prevadzkuje", predsa je to len dost podstatnejsie informacia.

5. Medzi jednotlivymi projektami by to chcelo nejaky vyrazny oddelovac, teraz sa to dost zlieva do jedneho celku.

6. Ak by sa kategorie rozdelili do podstranok nemusela by byt pod kazdym projektom zbytocna navigacia (na úvod / projekty tejto skupiny) ktora na prehladnosti tiez nepridava...

Zatial asi tolko. Inac dobra praca.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

To ikvar:
Fajn pripomienka.
ad1 - o rozdeleni kategorii do podstranok uvazujem od prvopociatku,
tabulka dostupnosti projektov je ale jedine vhodne miesto prave pri prehlade projektov, resp. jeho uvodnej casti. Nemusi vsak byt na boku, ak bude len uvodny text s odkazmi na skupiny, potom moze byt dole.
ad2 - Podla poctu projektov v jednotlivych kategoriach je samozrejme mozne niektore rozdelit.
ad3 - skupina Testovacie projekty bude obsahovat iba testovanie frameworku, softu BOINC, hardveru apod., ktore nesuvisia so ziadnymi konkretnymi projektami. Testovacie pre projekty budu pri nich.
ad4 - tento presun nie je v podstate ziaden problem.
ad5 - ak budu skupiny samostatne podstranky, je mozme projekty oddelit vodorovnou ciarou, alebo podobne.
ad6 - navigacia je samozrejme potrebna na dlhej stranke, na kratkej straca zmysel

Rozdelenie do podstranok musi odobrit admin, pretoze ten ich zrejme bude davat do "zivej" podoby. Toto je v podstate podkladovy material na vyrobu stranky ako takej.

Pre vsetkych:
Mam velmi velky problem s info o štatúte jednotlivych projektov - komercny, neziskovy.... , zo stranok sa to vacsinou neda stanovit.
Ak niekto mate informacie tohoto charakteru, prosím, dajte mi vediet.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

gabberattack napísal: Nechapem oznacenie systemov - hlavne mi nejde do hlavy "Mac aj Mac OS 10". Proste tam daj "Linux 32/64 bit, Windows 32/64 bit, Mac OS X".
Mac OS a Mac OS X su dva uplne odlisne operacne systemy. Neviem nakolko je este Mac OS podporovany platformou BOINC resp. projektami samotnymi ale pokial tam ta podpora je - zmysel to ma.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

marpes napísal: ad1 - o rozdeleni kategorii do podstranok uvazujem od prvopociatku,
tabulka dostupnosti projektov je ale jedine vhodne miesto prave pri prehlade projektov, resp. jeho uvodnej casti. Nemusi vsak byt na boku, ak bude len uvodny text s odkazmi na skupiny, potom moze byt dole.
Rozdelenie na viac podstranok, aspon na "tematicke" podstranky podla typu jednotlivych projektov je myslim uplne nutne, uz len praktickych dovodov - jednak je to strasne velka stranka, jednak je to neprehladne, jednak pri uprave to bude robit problemy atd.
marpes napísal: Rozdelenie do podstranok musi odobrit admin, pretoze ten ich zrejme bude davat do "zivej" podoby. Toto je v podstate podkladovy material na vyrobu stranky ako takej.
Vsetko je otazka sirokeho konsenzu ludi v time. Kazdopadne si ale naozaj myslim, ze to delenie na podstranky je nutne. Ako podkladovy material je to perfektne.
marpes napísal: Pre vsetkych:
Mam velmi velky problem s info o štatúte jednotlivych projektov - komercny, neziskovy.... , zo stranok sa to vacsinou neda stanovit.
Ak niekto mate informacie tohoto charakteru, prosím, dajte mi vediet.
Toto je podstatne. Najst, pochopit, jasne a jednoznacne prelozit popis projektu, jeho ciele, zameranie, stav, ohranicenie (casove napr.) je najdolezitejsie, to teraz chyba najviac. Toto ale musi byt praca viac ludi, jeden clovek to sice moze s vypatim sil dat k urcitemu datumu dokopy ale dalej tieto informacie udrziavat je myslim nad sily jednej osoby. Preto bude fajn, ked sa tato praca jasne rozdeli medzi zaujemcov.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

Na doplnani navrhu obsahu stranky Projekty pracujem denne. Okolo polnoci (SEČ) pridavam, co sa mi za vecer podarilo povyhladavat, ci vo svetlych chvilkach mysle vytvorit.
Zatial to nechavam v jednom celku, delit to myslim bude stacit az pri vkladani do celkovych stranok a podstranok.

Sucasnu prioritu mam zadefinovanie oblasti pre vsetky uvedene projekty, aj ked neviem, ci mi tam este nejake projekty nechybaju. Potom sa moze zacat preskupovat do roznych az najroznejsich kategorii.

Viem, ze aj na niektorych osobnych strankach nasich clenov sa vyskytuju materialy k BOINC, alebo projektom.
Chcel by som poziadat vsetkych, kto mate na svojich strankach materialy o projektoch, dajte vediet, vratane adries.
Ku kazdemu projektu budu este zapracovane odkazy na clanky a info na strankach nasho timu a strankach nasich clenov (ak budu k dispozicii).
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

MeX napísal:
marpes napísal: Pre vsetkych:
Mam velmi velky problem s info o štatúte jednotlivych projektov - komercny, neziskovy.... , zo stranok sa to vacsinou neda stanovit.
Ak niekto mate informacie tohoto charakteru, prosím, dajte mi vediet.
Toto je podstatne. Najst, pochopit, jasne a jednoznacne prelozit popis projektu, jeho ciele, zameranie, stav, ohranicenie (casove napr.) je najdolezitejsie, to teraz chyba najviac. Toto ale musi byt praca viac ludi, jeden clovek to sice moze s vypatim sil dat k urcitemu datumu dokopy ale dalej tieto informacie udrziavat je myslim nad sily jednej osoby. Preto bude fajn, ked sa tato praca jasne rozdeli medzi zaujemcov.
Myslím že o aktuálním stavu na projektu může informovat kdokoliv ve fóru. Od toho by tu mělo prioritně i být. Není třeba to furt přepisovat v popisu projektu a neaktuální informace mohou být horší než žádné.

Zde ve fóru si na to ale dosud nikdo neudělal čas, takže to že by se našli lidi kteří by to i aktualizovali furt na stránkách je myslím sci-fi.

Odkaz u projektů na sekci fóra která je/není již založena je, to je si myslím základ a to co v té sekci pak lidi najdou už je na každém z vás.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

To forest:
informovat o aktualnom stave
a
aktualizovat informacie

je diametralne odlisna cinnost.
Aktualizovat info pre tuto stranku znamena cosi ako ZMENA PREVADZKOVEHO REZIMU, ZMENA AKEJKOLVEK UVEDENEJ ADRESY...,
co sa clovek kdesi docita, iba ak si vsima zvlastnosti,
a nie, ci ma projekt vypadok, alebo zmenili verziu aplikacie.

Tejto stranky sa tykaju informaci, ktore sa menia zriedkavo, ale menia sa. To je treba si vsimat.

Myslim, ze tymto prispevkom si sa do temy vobec netrafil.
O aktivite na fore nemienim v ziadnom pripade diskutovat.
Prejavit sa vo fore treba ked je treba, a nie vtzedy ked sa nudim.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Preco to nejde rychlesie, napr. tak ako na wikipedii.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

.... lebo Wiki nemame........
Napísať odpoveď