Stránka "Projekty"

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ale precooooooooo ??? :D
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

marpes napísal:Pre vsetkych:
Mam velmi velky problem s info o štatúte jednotlivych projektov - komercny, neziskovy.... , zo stranok sa to vacsinou neda stanovit.
Ak niekto mate informacie tohoto charakteru, prosím, dajte mi vediet.
To opravdu neni snadne dohledat.
Casto se to diskutuje v pocatcich projektu, kdy maji testeri uzsi kontakt s adminem. "Non-profit or For-profit" thread je pro to typicky.

Nekde se otazka stava slozitejsi. Kupriklad zde na BURPu. Projekt je obecne non-profit, open source, vysledky renderingu jsou volne dostupne. Jednolivi ucastnici si vsak take mohou nechat od odstatnich renderovat vlastni vytvory. Mohou takove vytvory pouzit komerce (ackoli budou i volne dostupne)?
A nekde je to neprehledne - treba u Predicotru.
Opravdu neni snadne odlisit tak nebo onak.

Public, Beta vs. Alpha jsou zdanlive take bezproblemove kategorie. Jsou vsak projekty, ktere jsou Beta, ale bezi velmi spolehlive (odladena aplikace, stabilni servery, prisun jednotek i pripojeni, solidni response time adminu a vyvojaru) a kvalitou se vyrovnaji nebo predci leckere public projekty.
Jsou public projekty, ktere nelze doporucit jako jedinne, protoze treba pravidelne nemaji praci (LHC, SIMAP).

Osobne jsem toto dilema vyresil nejakym subjektivnim ukazatelem doporuceni vyse uvedenych kriterii.

EDIT: Malem jsem zapomnel pridat pochvalu za doposud zpracovany prehled :wink:
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

To Honza:
plny suhlas, pri zapajani sa traba zvazovat tie najroznejsie okolnosti.
Podla prehladu projektov sa rozhodnut neda. Tam su iba naznaky, kam sa asi tak porziet a "prekutat" stranky projektu, pripadne pribuzne temy.

To diskutujuci:
Poprosil by som, kebyste mohli v prispevkoch obmedzit podpisy. Strasne sa toto pracovne vlakno natahuje a zacinaju unikat niektore suvislosti.

Takze dalsi kusok je do navrhu stranky Prehlad projektov BOINC pridany, i ked tentokrat trochu neskor po polnoci.
Som vsak na tom tak, ze si asi budem musiet vybrat "TIMEOUT", nez mi to vsetko zacne tlacit na obsah dutiny lebecnej, pretoze uz som si musel jednotlive ukony komentovat (ako dozrety pre Cajlu v Pezinku, alebo Bohnice v Prahe).

Ale aj napriek tymto vsetkym okolnostiam ocakavam vase komentare a potesili by ma obzvlast konkretne doplnky pre prazdne (otaznikove) pozicie.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

Skutocne perfekt,
iba mala poznamka. Honza, je clenom Boinc.sk, a nie CNT. :oops:
Je to uplne na konci.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Príspevok od používateľa Palo M. »

1. V konecnej podobe stranky navrhujem nemat len jedno delenie projektov, ale viacero deleni podla roznych kriterii:
- Podla oblasti
- Podla statutu
- Podla OS
- Podla rezimu
(napriklad niekto chce pracovat len na neziskovych projektoch, niekto nechce pracovat na alfa/beta, niekto ma len jeden konkretny OS)

2. Takisto navrhujem pre kazdy projekt uviest, ci ma k dispozicii open-source aplikaciu (Ano/Nie/Build-na-poziadanie). Pre niekoho uzitocne kvoli optimalizaciam, pre niekoho kvoli inym OS ako su oficialne aplikacie.

3. Pre kazdy projekt uviest narocnost na HW (pamat, CPU), prip. minimalnu odporucanu konfiguraciu. A mozno typicku dlzku trvania vypoctu.

4. Chybicka: "projekt pod VCG" -> "projekt pod WCG".
Celkovo WCG by som odporucal ako jeden projekt. Je pravda, ze ma jednotlive podprojekty ako FAAH alebo HPF, ale stranka projektu je len jedna - WCG. A navyse tieto pod-projekty mavaju obmedzenu zivotnost (napriklad HPF skoncil, ale neskor rozbehli fazu 2, ktora tiez pravdepodobne skonci v istom case). Skor by som to prirovnal k aplikaciam ako k samostatnym projektom.
Ale na druhej strane je to tazke, lebo teraz sa pod WCG objavil African Climate, co pravdepodobne nie je z biologie.
Mozno spomenut pod delenim podla oblasti jednotlive podprojekty, ale vsetky linky smerovat na jednotny popis WCG, kde bude vsetko rozpisane...
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

To PavolR:
Velka cast uvodu a cely zaver je z povodnej stranky. Zaverecna cast za bude dorabat ako posledna, po zaradeni vsetkych projektov a akomsi zhodnoteni, takze nou som sa este nezaoberal.

To Palo M.:
ad 1: Viac sposobov delenia by uz potrebovalo databazu a pracu s nou. Spracovat to manualne si neviem dost dobre predstavit - bolo by to prilis vela stranok v podstate na jednu temu.
EDIT: TAk ma napadlo, ze by to mohlo vyriesit aj zaradenie inteligentneho vyhladavaca priamo na stranke. Ale Akeho??
ad 2: Napad samozrejme dobry, Ak mi niekto doda podklady, nie je problem dopracovat. Ale ked si predstavim, ze za kazdou informaciou musim prebehat niekolko stranok v kazdom projekte.....
ad 3: To ciastocne riesi odvolavka na Honzovu tabulku. HW narocnost som si vsimol iba u niektorych projektov. Mozno ju maju vsetky, ale ako som uviedol v bode 2 - tych stranok!
ad 4: Chybu so nezaregistroval. WCG este len budem robit. Kedze vychadzaju vsetky jeho projekty z jedného základu, predpokladam ho spracovat podobnym sposobom ako CPDN.

To vsetci:
Dobrymi napadmi sa to tu hemzi.
Ale velmi by mi pomohli konkretne informacie - podklady. Vsetko to vyhladavanie zabera prilis vela casu. A kedze polovicu tejto prace robim na ukor spanku, ten "TIMEOUT" uz budem potrebovat. Nemienim totiz prespat cele sviatky. Nechcite zo mna zodrat kozu, aj ked je vekom uz znacne opotrebovana.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

Toto je zoznam projektov, kore mam zaradene do pripravovanej stranky - (snazil so sa podla abecedy).
ABC@home, ABC beta, APS@Home, Belgian Beer, BOINC alpha, BRaTS, BURP, CPDN (+sucasti), CPDN Beta, DepSpid, Docking, Einstein, Enigma, Eternity2, Gerasim, HashClash, Hydogen, Chess960, Lattice, Leiden, LHC, malaria, Nagrzewanie stali, NanoHive, Neuron, NQueens, Orbit, POEM, Predictor, PrimeGrid, PS3GRID, QMC, RALPH, RCN, RenderFarm, Riesel Sieve, RND@home, Rosetta, SciLINC, SETI, SETI Beta, SHA-1, SIMAP, Spinhenge, Sudoku, Superlink, SZTAKI, TANPAKU, TMRL DRTG, TSP, vtu@home, WEP-M+2, WCG (+sucasti), XtremLab, yoyo, Zivis, μFluids,

Cervenou su oznacene tie, pre ktore som nenasiel info pre "Oblasť", podla ktorej by sa dali zaradit do skupin,
alebo k nim nemam takmer ziadne info.
Prosim Vas, ak niekto k nim nieco mate, dajte vediet!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa Honza »

RenderFarm se radi tam, kam BURP.
Negrzewanie stali by asi sel zaradit do fyziky.
TMRL DRTG do krypto.
DepSpid a XtremLab by mohla byt kategorie internet a site.
Gerasim je podivnost sama. Jeho cile i financnovani se stale zatim hledaji, takze jej to radi nekam mezi testovaci projekty a demontraci moznosti BOINC.

Prosim, oprav mi tam prislusnost k tymu. Sakra marpes - mel by jsi vedet, za koho pocitam.///
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

Honzo, neboj. V pracovnom uz je uz ten pozostatok minulosti opraveny. Ako som uz uvadzal, uprave zaverecnej casti som sa zatial nevenoval. Po dnesnej polnoci to bude i na tej pristupnej stranke.
Dakujem za rady, aspon mozem urobit ciastocnu uzavierku a potom nechat chvilu na zaverecne pripomienkovanie, nez to da MeX na timovu stranku
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

Mam meskanie, polnocny termin som nestihol. Ale o to viac mozete pripomienkovat. Pribudol dodatok, ako potencialna cast na delenie stranky. #-o
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa Kiwi »

Navrhujem, aby sme marpesovi za tu pracu prispeli na jeho ucet.
Kto je za ?
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

To Kiwi: neviem na aky, ibaze by kazdy, komu sa ta praca pozdava mi prihlasil jeden zo svojich strojov na jeden? den :lol: :lol:

Ale vazne:
Štruktura je hotova. Treba dopracovat WCG a potom uz len sem-tam doplnat podla zisteni #-o #-o
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

Vazeni pani kolegovia,
prave som nahodil odo mna poslednu verziu clanku (stranky) prehladu projektov.

Nakolko uz oslavujem melon v CPDN, dalej uz nepracujem. Vsetko ostatne je uz len na Vas, mozete sa o korektury pretahovat. :roll:

To MeX: az budes naladeny na vlozenie obsahu do timovych stranok, daj vedieť, poslem Ti vsetky html+obr.

PS - Nech Vas neklame to male cislo v statistike. Dnes som tam nalozil tolko, ze bude aj navyse. :lol: :lol:
"Polovina krásy světa je v oblacích" dr. Kostka
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stránka "Projekty"

Príspevok od používateľa marpes »

Kolegovci, material nam starne. Dufam, ze nebudeme pol roka cakat do uvedenia na stranku timovu stranku. To sa potom moze robit odznova........
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re:

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:Ale precooooooooo ??? :D
Ak je to potrebne, bude aj Wiki.
Napísať odpoveď