Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Updatol som navod na nainstalovanie BOINC klienta pre Windows.
Hlavne som updatol na zaciatku linky na klientov lebo uz neboli aktualne.
Pls ak by sa zas nieco zmenilo a nebol v clanku aktualne a niekto to zisti tak mi tu nechajte spravu, ja budem tuto temu monitorovat a clanok upravovat. Rovnako ak by v clanku bolo nieco co uz neplati tak mie tu v tejto teme dajte vediet.
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa marpes »

Zda sa, ze tam chyba link na Win 64bit
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

marpes napísal:Zda sa, ze tam chyba link na Win 64bit
Done. Dikes.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Honza »

Kdyz si ted prohlizim ten clanek v praci na IE7, tak jsou obrazky rozhazene, texty vklinene mezi a obcas tam proskakuje nejaky kod jako
<!--[if !vml]-->
<!--[endif]-->
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Urobil som co sa da, bohuzial IE7 je svojsky (napr. my ho v robote mame stale zakazany z bezpecnostnych dovodov) a engine na stranke je dost stary. Sice to nie je tak ak by to malo byt ale snad sa z toho da vysomarit.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Honza »

V Opere to vypada lepe. Ale obrazky nejsou zarovnane - obcas na stred, obcas vlevo.
Take by to chtelo mit rovnomerne mezery mezi obrazkem a textem - kuprikladu vzdy vynechat jednu radku...je to napraskane hned na sebe.
No a ty obrazky - prco JPG, kdyz jsou tam texty? Proc ne PNG nebo GIF?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Honzo,
ja som ten clanok nerobil, je to tam uz zadane a neda sa to bohvie ako pohodlne editovat.
Podla mna su to len kozmeticke chyby a mozeme s tym zit, z tohoto engine sa viac vyzmykat neda.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Honza »

OK, jen jsem daval napady, jak to vylepsit.
Zminoval jsem veci, ktere mi prijdou amaterske a celkove nevzbuzuji dobry dojem. Forma precijen vyvolava prvni dojem, k obsahu se clovek musi teprve dopracovat...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

To je jasne, ale zas ak sa nemylim uz by fakt coskoro mal byt novy web tak si setrime sily aby to tam bolo na urovni.
Ak nebude v dohldnej dobe tak ten clanok prerobim.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Slavko, diky moc za update clanku - uz je naozaj dost stary takze to bolo potrebne ako sol, aj vzhladom na to, ze je to s velkou pravdepodobnostou prvy clanok ktory si precita niekto kto je na webe a v boinc novy :-)

Honzo - ten clanok som kedysi pisal ja, nemal som na to vela casu takze som to spravil za jedno poobedie komplet aj so zosmolenim textu, hral som sa trocha s PNG atd ale trochu to blbo takze som to nakoniec supol v JPG - ucel to plni, obrazky su ilustrativne a z praktickeho hladiska nedochadza k ziadnej strate informacie kvoli tomu ze to je v JPG. Mas ale pravdu ze gif ci vektor by bol detailnejsi a profesionalnejsi. Holt ale ked je malo casu tak dolezite je splnenie ucelu; a profesionalita a detalizmus je az sekundarny... :-)

Slavko, este raz dik za update, tesim sa na novy web, pracujem na tom aby som ho obohatil o zopar (staronovych) clankov... :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa gabberattack »

Spravil som velmi jednoduchy navod pre zaciatocnikov na instalaciu BOINC pre MAC a Linux. Dakujem Kiwi-mu za jeho prispevok a ospravedlnujem sa za meskanie.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ani sa k tomu nepriznavam, mam tam plno chiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiib :oops: ](*,)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa gabberattack »

Par ludi tu nedavno plakalo, ze nemame aktualny navod pre zapojenie. Tak som sa do toho behom dnesneho dazdiveho dna pustil (aspon na nieco bol ten den dobry) a produktom je tento NAVOD NA INSTALACIU BOINC PRE ZACIATOCNIKOV - LINUX. Snazil som sa urobit step-by-step navod pre najnovsi Ubuntu Linux. Je to najpopularnejsia distribucia a uzivatelsky najprivetivejsia. Preto je asi aj najlepsou volbou pre zaciatocnikov. Tento navod by mohol byt dobry pre ludi, ktori nebudu vediet sprevadzkovat BOINC z Kiwi-ho strucneho navodu. Ocakavam nejaku konstruktivnu kritiku ohladne sposobu spracovania (prehadzovanie obrazkov klikanim ako v prezentacii namiesto dlhej webstranky) a pouzitia kratkych popisov. Ak sa to stretne s pozitivnou odozvou, mozem spravit podobnu verziu aj pre Mac OSX a Wirusdows. Navod obsahuje aj sekciu pre nastavenie automatickeho behu BOINC pri spusteni systemu. Ak nie je ziaduce, aby sa BOINC spustal pri starte, staci vynechat poslednych par krokov a spustat ho manualne. Nevedel som, ci to mam dopisat do navodu (je to viac-menej logicke), takze cakam na odozvu aby som to pripadne prerobil.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Super Gabber, tesim sa, ze ta nieco taketo pochytilo .. :-)
Zatial som to len zbezne preletel a paci sa mi to, dnes ale letim na sluzobku, a budem asi vytazeny nasledujuce dni, takze mejaku dlhsiu reakciu asi az o par dni...
Dufam, ze ostatni sa vyjadria, rozsirovat navody na ine platformy a aktualizovat ich je pre novacikov very useful..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Palo M. »

Pekna prezentacia... Akurat ze "ste pripojeny" je nespisovne. A spisovny vyraz "ste pripojeni" vyzera dost od veci. Ja sa takym vyrazom radsej vyhybam, a to bud inou formulaciou (v tomto pripade by islo "prehlad projektov, v ktorych je klient pripojeny") alebo uplnym zrusenim vykania (s vykanim su aj tak len problemy).
Napísať odpoveď