Medzitimova spolupraca (flame)

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa forest »

Nevím zda zase někoho nenaštvu, ale kdyby vám nevadila mezitýmová spolupráce na skládání nějakého toho článku a následné jeho vydání na obou webech, tak bych se do té činnosti zapojil, občas něco doplnil a občasi dal i třeba nějaký ten článek dohromady.
Například s Durem spolupracuji již léta. Na subdoméně Einstein jsem vedl spolupráci 5 lidí naráz včetně Dura ke zdárnému konci a ta kooperace a spolupráce lidí co do toho byly zapálení byla fakt nádhera.

V podstatě by jsme to mohli vydávat na třech webech naráz, když počítám i tem marpesův. S tím kolik je projektů a jak máme každý málo času, je přeci zbytečné mrhání časem makat každý na článcích pro stejný projekt.

Je to jen návrh aby ta myšlenka úplně nepadla. Myslím že vytvořit tým lidí co mají alespoň trochu času pro články, by nebylo špatné a nezáleží vůbec jestli pak do daného projektu zapojíme svůj výkon a jestli jsme z jednoho týmu, webu, nebo republiky.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

A co to ma spolocne s timovov strategiou?
Ja o spolupracu s tebou zaujem nemam.
Ostatni - je to na kazdeho svedomi.
forest napísal:Nevím zda zase někoho nenaštvu, ale kdyby vám nevadila mezitýmová spolupráce na skládání nějakého toho článku a následné jeho vydání na obou webech, tak bych se do té činnosti zapojil, občas něco doplnil a občasi dal i třeba nějaký ten článek dohromady.
Například s Durem spolupracuji již léta. Na subdoméně Einstein jsem vedl spolupráci 5 lidí naráz včetně Dura ke zdárnému konci a ta kooperace a spolupráce lidí co do toho byly zapálení byla fakt nádhera.

V podstatě by jsme to mohli vydávat na třech webech naráz, když počítám i tem marpesův. S tím kolik je projektů a jak máme každý málo času, je přeci zbytečné mrhání časem makat každý na článcích pro stejný projekt.

Je to jen návrh aby ta myšlenka úplně nepadla. Myslím že vytvořit tým lidí co mají alespoň trochu času pro články, by nebylo špatné a nezáleží vůbec jestli pak do daného projektu zapojíme svůj výkon a jestli jsme z jednoho týmu, webu, nebo republiky.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Honza »

S tymovou strategii to prilis spolecneho nema. Pokud tymova strategie nepadla na urodnou pudu, ale presto jsou zde lide s chuti neco delat, forest chtel asi vyuzit teto prilezitosti.
Kdyz jsem podporoval myslenku tymove strategie, zduraznoval jsem, ze zdaleka nemusi jit pouze o kredit. (Jasny protiargument je, ze pokud se dva tahouni v tymu rozhodnou hozat pul mega tydne jinam a na foru je pouze par lidi aktivnich...).

Zvyseni povedomi o projektech a podpora povedomi o BOINC obecne neni spatne vec, zvaste pokud budou vychazet kvalitni clanky.
Radsi 3 kvalitni clanky vznikle spolupraci nez 9x bida s nouzi od lidi, kteri neumi psat a (po sobe) cist, problematice nerozumi a mezi nimi jeden poradny...ale to bych se opakoval.

Ma-li nekdo chut psat clanky, je pripraven na nich spolupracovat - a je ochoten je podrobit kritickemu cteni, jazykove korekture a dalsim mechanizkum zabranijicim vydani dibnych textu - takove usili je chvalihodne.
Jeden muze clanek nahrubo prelozit, druhy tomu da hlavu a patu (zajisti vecnou spravnou), treti opravi nejvetsi prohresky proti jazyku...
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa marpes »

Od foresta je to na tomto fore konecne konstruktivny navr, o ktorom si myslim treba uvazovat v duchu Hnzovho prispevku. Nesnazme sa, prosim, byt takymi alergikmi, ktori ani poriadne nevedia, na co su alergicki.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Medzitimova spolupraca (flame)

Príspevok od používateľa forest »

Rád se připojím.
Je to projekt do kterého se chystám vrhnout svůj Q6600 po únorovém turnaji 4 jader a moc rád se touhle cestou dozvím o projektu více.
Česká gramatická korektura článku by měla být bez problému, JardaM z našeho týmu mně v této oblasti pomáhá již hodně dlouho a myslím že si na to čas najde. Na konciloň ského roku udělal gramatickou korekturu celé subdomény Einstein a to je textu prakticky na malou knížku #-o

Spíše než překlady, jsem schopný dát dohromady to celkové dílo + pohledat fotky, ale když to nejde jinak, tak dokážu něco i přeložit, i když někdy né na 100% správně, viď Honzo :wink:

Komunikace předpokládám bude probíhat prostřednictvím SZ zde na fóru, nebo mailem.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa PavolR »

marpes napísal:Od foresta je to na tomto fore konecne konstruktivny navr, o ktorom si myslim treba uvazovat v duchu Hnzovho prispevku. Nesnazme sa, prosim, byt takymi alergikmi, ktori ani poriadne nevedia, na co su alergicki.
:?:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Spíše než překlady, jsem schopný dát dohromady to celkové dílo + pohledat fotky, ale když to nejde jinak, tak dokážu něco i přeložit, i když někdy né na 100% správně, viď Honzo :wink:
Neboj, klidne se hlasim na vecnou a jazykovou korekturu, ciste cestinarskou korekturu si netroufam.
Mohu se podilet i na doplnovani nejakych prefabrikatu, pokud bude cas...
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

Honza napísal:
forest napísal:Spíše než překlady, jsem schopný dát dohromady to celkové dílo + pohledat fotky, ale když to nejde jinak, tak dokážu něco i přeložit, i když někdy né na 100% správně, viď Honzo :wink:
Neboj, klidne se hlasim na vecnou a jazykovou korekturu, ciste cestinarskou korekturu si netroufam.
Mohu se podilet i na doplnovani nejakych prefabrikatu, pokud bude cas...
Pokud se dohodnete, troufnu si nabídnout své služby ohledně korekce češtiny - malý přínos za tým Space Family. A možná bych ke grafické spolupráci zkusil přitáhnout i Jeníka. Češtinu mám myslím slušnou, a jsem schopen dělat korektury nebo celé články v reálném čase. :wink:
SPACE FAMILY
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa forest »

Myslím že se nám tu dává dohromady velice zajímavá pracovní skupinka.
Bylo by možné pro tvůrčí skupinu na tomhle fóru vytvořit specielní schovanou sekci, kde by probíhala komunikace o oktuální práci a činnosti skupiny?
Mylím že je zbytečné tím plkáním, linky na zdroje a podobnými věcmi zatěžovat ostatní čitatele a kdo bude chtít to číst, dal bych mu klidně taky přístup.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa marpes »

Zatial nam vsak chyba slusny stylista v Slovencine. Pravopisnu korekturu by som snad zohnal. Za to schovanie, ak je to mozne, som tiez. A kto moze, nech prida.
Alebo uplne nova tema, pristupna len do nej prihlasenym.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Sryta diskusia? :shock:
Na BOINC.SK? [-o<
To neni dobry napad.
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

slavko.sk napísal:Sryta diskusia? :shock:
Na BOINC.SK? [-o<
To neni dobry napad.
Slavko, chce to ale něco vymyslet. Pokud se Honza nebo Forest pustí do překladů, já do korekcí, tak to je neustálá výměna informací. Pokud bude probíhat mailem v plném rozsahu, stane se z toho uzavřená minikomunita, ze které občas něco vypadne. Ale pokud chceme slyšet připomínky ( a já rozhodně ano, nejsem superman :D ), tak by bylo dobré dát všem možnost se k danému úkolu - zpracování - výsledku vyjádřit. A také třeba navrhnout téma ke zpracování. Ale pokud to bude ve standartním threadu, tak se v něm za chvíli nikdo nevyzná :roll: . Tož, co navrhuješ, jako starý mazák ?
A jestli to dobře chápu jako mezitýmovou spolupráci ve prospěch Boincu, tak samozřejmě by bylo potřeba z vašich řad najít zmiňovaného stylistu slovenčiny.
To bych nezvládl ani náhodou. #-o
SPACE FAMILY
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Merlin napísal:
slavko.sk napísal:Sryta diskusia? :shock:
Na BOINC.SK? [-o<
To neni dobry napad.
Slavko, chce to ale něco vymyslet. Pokud se Honza nebo Forest pustí do překladů, já do korekcí, tak to je neustálá výměna informací. Pokud bude probíhat mailem v plném rozsahu, stane se z toho uzavřená minikomunita, ze které občas něco vypadne. Ale pokud chceme slyšet připomínky ( a já rozhodně ano, nejsem superman :D ), tak by bylo dobré dát všem možnost se k danému úkolu - zpracování - výsledku vyjádřit. A také třeba navrhnout téma ke zpracování. Ale pokud to bude ve standartním threadu, tak se v něm za chvíli nikdo nevyzná :roll: . Tož, co navrhuješ, jako starý mazák ?
A jestli to dobře chápu jako mezitýmovou spolupráci ve prospěch Boincu, tak samozřejmě by bylo potřeba z vašich řad najít zmiňovaného stylistu slovenčiny.
To bych nezvládl ani náhodou. #-o
Nechapem co treba vymysliet.
Je tu forum, kazdy uzivatel moze zalozit temu podla potreby a v nej diskutovat do sytosti a ostani to mozu citat a prispievat radami. Ved tu vsetko je.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Honza »

Take bych se neobaval, ze by se diskute strhla ve zcela neprehlednou zmet prispevku - neni zde tolik aktivnich lidi, ale spise komornejsi prostredi...
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa forest »

Na našem fóru by nebyl problém otevřít sekci pro tvůrčí skupinu, do které by byl omezený přístup na editování a definovaný pro čtení, klidně to můžeme provozovat u nás, to mně je v podstatě jedno.
Mailama ve větším počtu lidí je to fakt magořina. To jsem si zažil s přípravou subdomény Einstein a už to tak dělat nechci. Jejlepší když každý co potřebuje napíše na jedno místo a ostatní si to tam přečtou. Každý má tak přehled na čem makají ostatní a co je třeba nyní udělat. Chce to celou sekci s vícero thready, ne jen jeden thread, v tom se taky za chvíli nikdo nevyzná.

Další přínos ze strany našeho týmu je nabídka FTP prostoru, kam budou mít tvůrci přístup. Kde by si nahrávali co dokončí a ostatní by to mohli použít, či v tom pokračovat, překládat do opačného jazyka atd.
Zamknuté