reklama na boinc - CZ

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Vidim, ze tu preberate aj spotrebu. Tak dnes som urobil 3 merania. Konfiguracia:
2 x 1 GiB DDR2 850 MHz @ 1.9 V, E4400 @ 3.4 GHz @ 1.48 V, IDE Seagate 10 GB,chladič Akasa AK-965 + Out FAN
Najprv som meral so zdrojom: Mercury 350 W, stoji cca. 400 Sk
Spotreba bola: 146 W
Potom som vymenil zdroj za Corsair VX450W, ktory má vyše 85 % účinnosť.
Zdroj stojí teraz cca. 1700 Sk. Záruka je 60 mesiacov.
Spotreba bola po výmene zdroja: 123 W
Rozdiel je teda: 23 W, čo je o 18.87 % menej.
Obe jadrá boli zaťažené QMC WUs.
Za rok je to úspora 201 kWh, čo je 201 x 4.2 Sk = 844 Sk.
Kiwi, ak som dobre pochopil, tak preberaju spotrebu v klude a so 100% Boinc zatazou. Skus zmerat este raz s pozastavenym boincom a potom este s povodnym nepretaktovanym CPU, aby bolo jasne o kolko sa ta spotreba zmeni.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Nasiel som jeden priklad na tomto fore:

E6300 @ 3GHz
Asus P5B Deluxe
4x512MB DDR2 @ 860MHz
X1600XT
2xHDD S-ATA
LC Power 6550 "550W"
4x12cm fan
..všetky funkcie šetriace energiu vypnuté


Idle: 130W
Load CPU:
- Intel TAT: cca 175W
- Orthos: cca 166W
- BOINC (einstein+rossetta): cca 146W
Load GPU (rthdribl 1.2): cca 164W
Load GPU + CPU (rthdribl 1.2 + Orthos): cca 185W



Athlon64 3200+ @2.5GHz 1.45V
Asus A8N-E
Sapphire ATi Radeon x700 400/250 (500 efektivne)
Seagate 7200.7 SATA 120GB
LG 4167B (ale nic necitala taze bez spotreby)
SkyStar2 2.6d (zapnuta)
SeaSonic S12 380W
par fanov a homemade regulator

zataz som skusil iba ATiTool+BIONC
no a max to nameralo cca 126W
v idle (bez CnQ)
to dost skace
tak od cca 70W po 95W
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Kiwi »

Keby to bolo v mojich silach, tak urobim kompletny test vsetkych projektov,
lenze ja musim najprv prezit. Cize nemozem vypinat chladnicku a mraznicku,
nemozem merat ked sused zvara, lebo napatie skace od 190 do 248 V, a ja
mam moznost merat len celkovu spotrebu v dome, nemam merak a ani tak
skoro mat nebudem, lebo tu ho nekupim a cestovat nemozem, a dat za zasielku
250 Sk, v ktorej bude merak rovnakej hodnoty sa mi neoplati. Som nuteny jednu
masinu vypnut, lebo si nemozem dovolit taku spotrebu. Na potraviny a lieky mi
ide 70 az 75 % dochodku, zbytok na el., vodu, plyn a net. Zial clovek moze bud
prezit a nicomu sa nemoze venovat, alebo sa moze niecomu venovat, ale dalsi
rok neprezije. :)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak som urobil este par merani. Ale len rozdiel Load a Idle.
QMC : 60 W
CPDN :38 W
Cosmo:49 W
Milky :38 W
Ta ista konfiguracia. Ergo, 123 W to bolo Load QMC.
Cize, Idle je potom 123 - 60 = 63 W. Potom,
Load CPDN je 63 + 38 = 101 W, a
Load Cosmo je 63 + 49 = 112 W,
Load Milky je 63 + 38 = 101 W, potom
za cely rok je to pre QMC: 8 x 123 x 365 = 359 kWh co je 359 x 2.32 = 832 Sk
pre CPDN je to 8 x 101 x 365 = 295 kWh co je 295 x 2.32 = 684 Sk
pre Cosmo to je 8 x 112 x 365 = 327 kWh, co je 327 x 2.32 = 758 Sk
pre Milky je to 8 x 101 x 365 = 295 kWh co je 295 x 2.32 = 684 Sk
ak pocitame rozdiel load - idle, tak :
pre QMC je to 8 x 60 x 365 = 175 kWh, co je 175 x 2.32 = 406 Sk
pre CPDN je to 8 x 38 x 365 = 111 kWh, co je 111 x 2.32 = 257 Sk
pre Cosmo je to 8 x 49 x 365 = 143 kWh, co je 143 x 2.32 = 332 Sk
pre Milky je to 8 x 38 x 365 = 111 kWh, co je 111 x 2.32 = 257 Sk
Použili sme priemernú dobu zapnutia PC 8 hodín v čase nízkej tarify, t.j. 1 kWh je 2.32 Sk.
Naposledy upravil/-a Kiwi v St Júl 16, 2008 11:45 pm, upravené celkom 3 krát.
lewis
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po Máj 07, 2007 4:26 pm

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa lewis »

Ja som sa sem dostal na zaklade clanku v PC revue ...len vtedy som este nemal i-net .....ale asi 3 dni po zapojeni inetu som sa zapojil, samo kam inam ako do Seti@home. A ked som sa zacal v tom rypat, tak som sa pripojil k dalsim projektom, ktore ma zaujali. Mozno ak by som mal viac kompov tak by som sa pripojil aj do dalsich. :D
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

lewis napísal:Ja som sa sem dostal na zaklade clanku v PC revue ...len vtedy som este nemal i-net .....ale asi 3 dni po zapojeni inetu som sa zapojil, samo kam inam ako do Seti@home. A ked som sa zacal v tom rypat, tak som sa pripojil k dalsim projektom, ktore ma zaujali. Mozno ak by som mal viac kompov tak by som sa pripojil aj do dalsich. :D
Tak to som rad, ze prispevok toho clanku nebol az tak zanedbatelny, ved ked tak pozeram len na tvoj vykon, tak to je viac ako 5% dnesneho vykonu nasho teamu, v tej dobe to bolo este omnoho viac ..
Celkom sa tesim ked budeme pripravovat clanok o orbite.. :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Kiwi »

No ja som sa dostal k pocitaniu na zaklade clankov v Quarku a tiez prehladu sajtov v PC REVUE. :)
Problem bol len v tom, ze som nemal ani PC ani net. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi: tvoj vypocet je sice matematicky spravny, ale z pohladu propagacie BOINC asi posobi kontraproduktivne. Ked niekomu spocitas, ze vysoli o 2 tisicky za rok viac, zda sa mu to "vela penazi" :-(. Ludia su uz taki. Sami si nespocitaju, co ich kolko stoji a kam presne idu ich prijmy - a potom vidia nejaky prepocet na nieco konkretne a vzdy sa im to zda drahe...
Este by som pripomenul, ze vzorec (load-idle)*time plati typicky pre firmu, kde pocitac bezi permanentne (a vacsinou idle). Pre domacnost skor plati (full_load*total_time)-(typical_load*use_time), pretoze doma malokto nechava permanentne zapnuty idle pocitac. Nechat zapnuty pocitac, ktory vobec nic nerobi je tak trocha nezmysel, ze? Rovnako, ako kupit si pocitac a nechavat ho stale vypnuty, aby som usetril na elektrine...

S ohladom na psychologiu by som radsej skoncil pri porovnani spotreby vo Wattoch. Ak niekto zapina pocitac povedzme na 3 hodiny denne, precita si maily a odpovie na ne, pozrie nieco na YouTube, mozno stiahne par fotiek zo svojho fotaku a pod... tak ma nejaku typicku spotrebu. No a so zapnutym BOINC ma ten isty clovek pri tom istom pocitaci inu spotrebu. A este pre porovnanie by sa dala zmerat herna zostava, ked gamesak drti nejaku najnovsiu FPS hru, ma typicky uplne iny stroj, okrem toho frci nie 3 hodiny ale aj 5 hodin denne - a kolko mu to potom zozerie. Myslim, ze toto je skor namet na samostatny clanok...
Ked ide o propagaciu, asi treba v prvom rade zaujat, aby novi ludia vobec zacali pocitat, zatial v ramci svojich moznosti. To, ze sa niektori z nich potom posunu na vyssie levely ako 24/7 alebo aktivne prispievanie do BOINC komunity, to je uz len taky bonus navyse.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Kiwi »

Napisal som tu traktat a vypadla el., tak musim pisat znova. :) Horsie bolo, ze sa neresetol
korektne modem, tak keby sa mi to stalo, ked som mimo domu, tak sa nedostanem na PC.
Takze k tej spotrebe. Typicka spotreba pri pozerani filmov v MPEG-2 a 4, mailovani, browsovani,
pisani clankov, ci pri behu systemu na detekciu pochybu na pozemku je 1 az 2 %, co pri spotrebe
30 W na jadro je cca. 1 W. Teplota CPU je tom pripade len 1 stupen nad idle. Napr. pri zazname
do MPEG-4, z tvoch tunerov, je spotreba CPU 7 W oproti idle. Ine je ked uzivatel nahrava priamo
do x264, tam uz je zatazenie cca. 75 %, podobne ako pri prekodovani. cize cca. 23 W nad idle.
Celkova spotreba je vsak ina, lebo zavisi od chipsetu, druhu mosfetov na regulaciu napatia,
pouziteho typu chladenia a chladica, ci su zatazene sucasne aj RAM-ky, alebo aplikacia
vyuziva len registre CPU, ci su zatazene disky a ako, a to vsetko treba prenasobit krivkou,
vyjadrujucou ucinnost zdroja v zavislosti na spotrebe. Matematici vedia o aku krivku ide,
lebo je to krasne cislo. :) A to sme este len pri CPU a GPU sa flaka. Ak vsak niekto ma jednu
ci dve GPU, z ktorych kazda ma prikon cca. 160 W, tak tam je spotreba pri hrani niekolkonasobne
vyssia, ako ked je CPU ma 100 %, ale GPU sa limitne blizi k jej idle. To by bolo mozno ja na 50
stran A4, ked zoberiem do uvahy aj grafy a tabulky, tak 100 stran A4. Na to si netrufam, lebo
teraz som vyhodil 10000 za skla do okuliarov, co som mal pripravene na elektrinu, lebo
som nepredpokladal, za sa mi znova zhorsia dokonca obe oci. No a k tej motivacii.
To je vec chcenia. Ked niekto nieco chce, tak za tym ide, a neodradi ho ani hladovanie,
strata zraku ci 10000 za elektrinu. Ked niekto nechce, tazko ho motivovat. Je pravda, ze je
nejaka nenulova pravdepodobnost, ze ak niekto hned neuvidi tie sumy a zacne pocitat,
tak ho to chyti, zacne sa zaujimat o to co pocita a veda sa mu zapaci, tak pri tom zostane.
Ja mam rad ciste vino. Nemam rad psychologicke veci, ked ti obchodnik na letaku napise,
ze je to biele, potom neskor ze je to sede, potom tmavosede a nakoniec clovek zisti, po mesiacoch
pouzivania, ze je to v podstate cierne. :) Ja mam zaujem pisat pravdu, lebo potom po rokoch
mi to pomaha prezit, ked som niekde napisal pravdu, ktoru som bud presne spocital, alebo
aspon priblizne anticipoval. :) Este som zabudol, urcite ma vyznam nechat pocitac v idle,
lebo je v pohotovosti a clovek moze hned reagovat na ludi v mediach a korigovat videnie
skutocnosti z ich aspektu, mojim pohladom na skutocnost. Keby som mal cakat, na bootovanie
v dlzke 25 az 35 sec na Lin, alebo este viac na WIN Vista, tak moja reakcia prijde oneskorene
a uz jej nevenuju pozornost pre kratkost casu. Tiez ked clovek potrebuje kratkodoby vykon,
napr. v horizonte 10 dni, tak zapoji dva PC, a potom ked ten vykon nepotrebuje tak to vypne.
Dalo by sa to riesit aj CPU za 30000 a stacila by jedna masina, ale dve masiny za 8000 su
podstatne menej, ako jedna s 30000-ovym CPU.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Prosím o uvádění výsledků měření včetne monitoru. Ve článcích vždy unádím že výpočty využívají lidé běžně při normální práci na PC, tedy když dělají činnost která CPU plně nevytíží a aby tento nevyužitý výkon poskytli na výpočty. Monitor tedy při tomto provozu jede a tedy jeho spotřebu je třeba do měření započítávat. Ony i ta výsledná procenta zvýšení spotřeby pak vycházejí o dost jinak a pro propagaci samosebou příznivěji.

Měřil jsem o víkendu ty dva stroje co mám doma a výsledky jsou následovné:
Sestava je: paměti (DDR3 2x1GB 1800Mhz Kingstone takt pamětí 1275Mhz CL5-4-4-17) + deska (X38T DQ6 Gigabyte) + CPU (Intel Q6600, takt 3,8Ghz, FSB 475Mhz, násobek 8x) + chlazení (voda) + GPU (G8600 NVidia) + HDD (SATA 250GB) + Monitor (CRT 21" DELL)
IDLE bez monitoru - 156W
IDLE s monitorem - 252W
LOAD se zatížením všech jáder projektem Einstein - 342W - zvýšení spotřeby tedy 35%
LOAD se zatížením všech jáder projektem Einstein + na GPU jede naplno Folding - 353W

2 sestava je: paměti (DDR1 400Mhz 3x256MB) + deska (Socket 478 Gigabyte) + CPU (Intel Celeron 2,66Ghz nepřetaktovaný) + chlazení (vzduch) + GPU (MX440 NVidia) + HDD (ATA 20GB) + Monitor (CRT 21" DELL)
IDLE bez monitoru - 80W
IDLE s monitorem - 176W
LOAD se zatížením CPU projektem Einstein - 206W - zvýšení spotřeby tedy 17%
Jen upozorním že to není Celeron D ale klasickej, proto to tak žere :wink:
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Zaujimave vysledky.
S tym monitorom to ale nemusi byt take jednoznacne - napr. ja monitor nemam, pouzivam LCD TV (samsung ma pekne vstupy pre PC), na ktorom vacsinou bezi cast obrazu TV a druha je PC, alebo davam full screen a podla potreby prepinam medzi modmi. Aj ked je pravda, ze asi vela ludi to takto nerobi, takze ak ide o bezneho uzivatela tak ma logiku co hovoris - ratat bezny monitor.

ps.: pravdepodobne si kupim v blizkej dobe wattmeter, je to zaujima utilitka, a zmeriam svoj stroj - podla tabuliek zerie athlon 3500+ idle 13 W, a pri 100% zatazeni zerie 47W, takze ma celkom zaujima ako to bude vyzerat s celou zostavou..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
lewis
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po Máj 07, 2007 4:26 pm

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa lewis »

Moje ciastkove merania tu.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Bohužel jsem z toho nevyčetl konkrétní důležité hodnoty a to spotřebu s monitorem bez zátěže a se zátěží, aby nám to dalo zde potřebné procento.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Honza »

Jen kratce - 21" CRT bestii co zere 100W doma normalni lide nemaji. Takova maximalni spotreba odpovida 24" LCD. Nebo taky muzu napsat, ze k telce mam pripojenou 100Hz metrovou full-hd, ktera zere vic, nez pocitat. A to bezne lide take nemaji. Pocital bych spotrebu 17-19" LCD - proste neco, co je bezne k PC pripojeno.
I se extremne zravym CRT se na tech touzenych 5-10% nepriblizujes.

Ale fajn, ze se objevuji konkretni cisla...
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Měřil jsem co mám doma. Já bych 21" CRT jen tak za něco neměnil, místa na stole mám pro něj hromadu, ale to je OT.
Napísať odpoveď