reklama na boinc - CZ

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Palo M. napísal:2 forest:
Musel som si tvoj prispevok rozbalit, ked som pochopil, ze si na mna zareagoval... Je toho prilis vela, tak len v skratke:
- Moj nazor na skupinu 2 si asi nepochopil. Hned v uvode hovorim, ze sa tam da urobit vela... Ale zaroven upozornujem na uskalia...
- V skupine 3 je podla mna velmi malo ludi, u ktorych pocitanie "vyhnilo".
- Poznamka A: Sorry, ale vacsina novovznikajucich projektov, tam kde sa da zacat od nuly, su tak trocha hracky...
- Poznamka C: Nie, neinspiroval som sa nicim, je to moj vlastny postreh ze boinc.sk aj projektove weby su prilis neosobne.
Děkuji že na to co jsem napsal reaguješ.
Já to pochopil že myslíš že ta snaha je téměř zbytečná, takže se omlouvám jestli jsi to myslel jinak.
Nověvzikající projekt je například i Orbit, zdá se ti ten projekt jako hračka?
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Honza »

Také bych se radši klonil k tomu, kdyby na wabu nebyla reklama. V tom jsem s forestem ve shodě.

foreste, podívej se prosím na ten článek nebo si znovu přečti, co jsem psal. Psal jsem, že tam nejsou pouze quady.
Kupříkladu je tam uváděné C2D E4600, což je mainstreamové dvoujádro, tedy pravděpodobně nově pořizovaný kancl. stroj. V idle uvádí 108 wattů. Ve WinRAR (tedy zatížení podobné jako BOINC, bez grafiky) 145W. To je rozdíl 1/3. Ne 5%, ne 10%, ne 15%, ne 20%, ne 5-10%, ne 15-20%, ale přes 30%.
Nediv se, že ti pak lidé píší, že to měříš pytlíkem. A nediv se, že do tebe lidé šijí, když naměří hodně odlišné hodnoty a ty si stále tvrdohlavě stojíš na svém. Kde jsi vzal těch 5% za celou sestavu? Uveď konfiguraci. V některých případech celou sestavu nejsi schopen posoudit, protože účinnost USP, zdroje a nároky na klimatizaci se podle zatížení mění - beru tedy omezený pohled na domácí či kancelářské použití. Rád bych někdy zkusil změřit zvýšené nároky na 5,5kW klimatizaci v serverovně, když bych tam měl řekněme 4xquad na BOINC a bez něj.
Jestli je to podle tebe prkotina, tak přestaň obhajovat neohajitelné a napiš to podle měření wattmetrem, ne pytlíkem.
Jestli nejsi schopen si údaje posbírat na webu nebo osobně naměřit, tak ti u mě ve firmě obejdu pár kancl. strojů s wattmetrem. Za každý stroj, který se nevejde do tvého rozpětí, mi dlužíš pivo ;-)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Palo M. »

forest napísal:Nověvzikající projekt je například i Orbit, zdá se ti ten projekt jako hračka?
Orbit je ta vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo... :-) Pisal som to velmi zrychlene, takze som nestihol k tym novym projektom este jednu vec: Novacikovia pribudaju kazdy mesiac, ale rozumne projekty nie. Okrem toho, na BOINC je vyborne prave zapojenie do viacerych projektov a pre novacika je lepsie zacat prevazne s tymi stabilnymi...
Niektori newcomeri sa mozu najst aj v statistikach, ale celkovo mi to pripada ako brzda.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Palo M. napísal:
forest napísal:Nověvzikající projekt je například i Orbit, zdá se ti ten projekt jako hračka?
Orbit je ta vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo... :-) Pisal som to velmi zrychlene, takze som nestihol k tym novym projektom este jednu vec: Novacikovia pribudaju kazdy mesiac, ale rozumne projekty nie. Okrem toho, na BOINC je vyborne prave zapojenie do viacerych projektov a pre novacika je lepsie zacat prevazne s tymi stabilnymi...
Niektori newcomeri sa mozu najst aj v statistikach, ale celkovo mi to pripada ako brzda.
Dobrá, uvedu více příkladů z poslední doby, ale upozorňuji že jsou to projekty které zaujaly mě:
Cosmology@Home
MilkyWay@home
Cels@Home
IBERCIVIS
Intelligence Realm
Magnetism
MindModeling
Virtual Prairie
Help Conquer Cancer

Zdá se ti to málo? Mně rozhodně ne a myslím si že pro motivaci je toho až až. Každý určitě preferujeme jiné projekty, ale myslím si že nových projektů vzniká dostatek na to, aby si každý vybral a měl dostatečnou motivaci se do některého z nich vrhnout. Určitě z pohledu celkových statistik je to hodně těžko dostihnutelné, ale na druhou stranu jedno slušné čtyřjádro dnes dělá divy.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal:foreste, podívej se prosím na ten článek nebo si znovu přečti, co jsem psal. Psal jsem, že tam nejsou pouze quady.
Kupříkladu je tam uváděné C2D E4600, což je mainstreamové dvoujádro, tedy pravděpodobně nově pořizovaný kancl. stroj. V idle uvádí 108 wattů. Ve WinRAR (tedy zatížení podobné jako BOINC, bez grafiky) 145W. To je rozdíl 1/3. Ne 5%, ne 10%, ne 15%, ne 20%, ne 5-10%, ne 15-20%, ale přes 30%.
Přičti si k tomu spotřebu monitoru a hned jsi kolem 20%. Pokud je mně známo tak monitor je součástí počítače a v těch měřeních se monitor neuvádí.
Honza napísal: Nediv se, že ti pak lidé píší, že to měříš pytlíkem. A nediv se, že do tebe lidé šijí, když naměří hodně odlišné hodnoty a ty si stále tvrdohlavě stojíš na svém.
Znovu uvádím na pravou míru to, že to měření pytlíkem nebylo na mě, ale na člověka který tvrdil že spotřeba jeho noťasu mu stoupne na desetinásobek protože mu začne víc hřát na jeho klíně. Já pytlíkem neměřím :D
Honza napísal: Kde jsi vzal těch 5% za celou sestavu? Uveď konfiguraci.
Dnešní průměrný kancelářský PC je stále osazen Celeronem, alespoň takovou zkušenost mám. Na kancelářské věci to bohatě stačí a kancelářských mašin je v naší republice asi většina. Nynější Celerony i s technologií výroby 65nm žerou při maximálním zatížení 35W. Bez něj je to 25W, alespoň tak se to udává. Pokud ho máš někdo v okolí, změř to prosímtě. Celá mašina s tímto CPU i s LCD monitorem může mít spotřebu kolem 120W bez zatížení. Rozdíl ve spotřebě je tedy cca 8%.
Bral jsem ty procenta hrubým odhadem. Již jsem psal že příště uvedu průměr 15-20%. Jestli tě to uspokojí, mohu napsat 15-25%, to dle mého názoru nemá vůbec na nic vliv. Myslím že to zase jen zbytečně nafukuješ.
Kdo šetří každý W, tak se nepřipojí, kdo chce pomoct a nějaká ta kačka za spotřebu je pro něj vhodný sponzorský dar, tak se připojí i kdyby to bylo 50%. Je spousta lidí co by o spotřebě při psaní takovéhoto článku vůbec nepsala. Já to uvedl záměrně, aby si lidi byli vědomi že je to něco bude stát. Přesná měření a procenta jsem odhadl, protože jsem nepsal článek pro hardwarové nadšence ale všeobecný. Příště se pokusím uvést třeba i konkrétní prříklad když bude prostor, ale pokud nebude, je dle mého názoru mnohem užitečnější popsat samotné výpočty než se babrat ve spotřebě.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal:Také bych se radši klonil k tomu, kdyby na wabu nebyla reklama. V tom jsem s forestem ve shodě.
Nedalo mně to a koukl jsem se podrobněji na některé ty nabídky co jsem dostal, abych si udělal představu zda u reklam na Mexově webu boinc.sk jde jen o výdělek na provoz, či skutečný výdělek a docela jsem se divil.
Za umístění reklamy na ty rulety a Casína mně bylo nabízeno 200,-kč/měsíc. I kdybych je bral jako jen jednu reklamu (i když těch odkazů je na webu 6), tak je to ročně 2400,-kč.
Tím to ale rozhodně nekončí, jelikož pod tím je další 5 různých reklam a za ty dostává Mex jistě také nějaké penízky měsíčně, jinak by je na web neumístil.
Osobně platím za týmovou doménu (tedy registraci+hosting) kolem 1200,-kč/ročně. Vychází mně z toho tedy jednoznačně že si z toho udělal Mex docela dobrý obchod, který mu návštěvností webu vydělává docela dost peněz. Pokud by na doméně makal a nebrzdil některé věci, tak bych to ještě možná pochopil, ale takhle ne. Je na zvážení zda u něj jde opravdu ještě stále jen o koníček, když i přes ten výdělek si na práci na webu ani nenajde čas.

Nevím zda někomu někdy ukazoval či dokládal kolik mu web vydělá ročně a kolik ho provoz stojí, ale za ta léta by mohl být docela slušně v plusu.

Osobně jsem se vyhýbal vždy i nabídce výměných reklamních bannerů, jelikož to byla z 99% nabídka na weby které neměly absolutně nic společného s naší činností a tedy by se tím zaplácal jen web a pro tým by to nemělo žádný užitek. Docela by mě zajímaly názory ostatních členů na reklamy na Mexově týmovém webu. Víte o tom že na jeho provozu takto vydělává? Vadí vám to? Myslíte si že je pro tým dobré když na hlavní stránce jsou reklamy na kasína, hotely, vysokozdvižné vozíky atd?

Vím že váš tým funguje na jiných základech než CNT (mnohokráte jsem byl na to upozorňován) ale nemyslím si že tohle by bylo jen o týmu. Je to výdělek jednoho člověka na DC výpočtech a našem společném koníčku.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Přesná měření a procenta jsem odhadl...
Přesná měření jsem odhadl, jaký blábol. Přesně tohle je měření pytlíkem =D>

Pro přesná měření jsou kalibrované přístroje, opakovaná měření, definované podmínky měření včetně teploty, statistické odchylky přesnosti a významnosti výsledků atd.
Uvažoval bych u tebe o "provedených" měřeních, "namátkových" měřeních atd. Někdy lze mluvit o kvalifikovaném odhadu, ale to radší nechme stranou. O přesném měření se prosím radši nezmiňuj, to působí s ohledem na komentáře k diskutovanému článku velmi nepatřičně. Pokud se to domáknou čtenáři, tak jsi jako autor skončil.

Čtenáři kritizují právě a především podhodnocené zvýšení spotřeby, které mají podložené svým měřením.
Už jsem ti psal - buď napiš příklad konkrétní sestavy (low-ebnd zelí a high end C2Q) a konkrétní čísla nebo ten rozsah urči tak, aby se to do něj vešlo (5-100+%).
Wattmetr si do práce vemu, snad se k tomu dostanu. Obávám se však, že zelí tam nemám, resp. na takových strojích nepočítám. Na čem jsem ještě někde pustil BOINC je P4 Northwood, Pentium D je žravá srajda (tam ne, možná v zimě). Takže počítají především C2D nebo C2Q. Většinou mám ve firmě C2D - kancelářské stroje. Někdo používá zelí, já fandím Core 2 - dobrý poměr cena/výkon.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Palo M. »

forest napísal:Docela by mě zajímaly názory ostatních členů na reklamy na Mexově týmovém webu. Víte o tom že na jeho provozu takto vydělává? Vadí vám to? Myslíte si že je pro tým dobré když na hlavní stránce jsou reklamy na kasína, hotely, vysokozdvižné vozíky atd?
Ak sa dobre pamatam, kedysi bola taka otazka, ci by nam nevadilo umiestnenie reklamy na stranke. A vysledok bol v takom duchu, ze ked je neagresivna, tak nam to neprekaza. Ta reklama dole taka je, takze mne osobne neprekaza. Ale schvalne som si teraz vypol Adblock a pozeram, ze vlavo je tiez nejaka googlovina... Ta vyzera IMHO fakt hnusne a kazi vzhlad stranky.
Pokial ide o to, ci na tom MeX vobec "ryzuje", pripadne kolko... prepac, ale cisla, ktore si tu prezentoval, neberiem. Za moju nedoveru si mozes sam, svojimi skreslujucimi vyjadreniami v minulosti.
O pokryti nakladov sa moze kedykolvek otvorit debata. Na zaklade konkretnych skusenosti si dovolim tvrdit, ze v pripade potreby sme schopni zlozit sa na spolocnu vec a reklamy zo stranky poslat do prec. Ale ja momentalne vidim dolezitejsie veci, ktore treba urobit.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal:
forest napísal:Přesná měření a procenta jsem odhadl...
Přesná měření jsem odhadl, jaký blábol. Přesně tohle je měření pytlíkem =D>
Odhadnout to rozhodně jde, pokud mašina naní taktnutá. Spotřeba CPU bez a se zátěží je udávaná výrobcem, kterému jinému dílu stoupne spotřeba?
Příště nějaký ten příklad uvedu, to jsem už psal.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:Ak sa dobre pamatam, kedysi bola taka otazka, ci by nam nevadilo umiestnenie reklamy na stranke. A vysledok bol v takom duchu, ze ked je neagresivna, tak nam to neprekaza. Ta reklama dole taka je, takze mne osobne neprekaza. Ale schvalne som si teraz vypol Adblock a pozeram, ze vlavo je tiez nejaka googlovina... Ta vyzera IMHO fakt hnusne a kazi vzhlad stranky.
Pokial ide o to, ci na tom MeX vobec "ryzuje", pripadne kolko... prepac, ale cisla, ktore si tu prezentoval, neberiem. Za moju nedoveru si mozes sam, svojimi skreslujucimi vyjadreniami v minulosti.
O pokryti nakladov sa moze kedykolvek otvorit debata. Na zaklade konkretnych skusenosti si dovolim tvrdit, ze v pripade potreby sme schopni zlozit sa na spolocnu vec a reklamy zo stranky poslat do prec. Ale ja momentalne vidim dolezitejsie veci, ktore treba urobit.
Na tu diskusiu sa pametam aj ja, pretoze sme chceli poriesit financovanie webu. Ja na tie odkazy sem-tam kliknem, vyzeraju trosku od veci, ale ktora reklama vyzera dobre ? Pokial sa stranka sama uzivi, tak s tym nemam problem. Skor by som privital konecne inovovany web, hoci aj s dvojnasobnym mnozstvom reklam.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Honza »

Měření se provádí, zaznamenávají, vyhodnocují, ne odhadují (=falšují). Odhadnout jsi mohl spotřebu, ne měření.
Wattmetr jsem doma nenašel, bude půjčený. K měření se asi dostanu až po dovolené, tj. cca 2 týdny.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal:Měření se provádí, zaznamenávají, vyhodnocují, ne odhadují (=falšují). Odhadnout jsi mohl spotřebu, ne měření.
Wattmetr jsem doma nenašel, bude půjčený. K měření se asi dostanu až po dovolené, tj. cca 2 týdny.
Taky to doma proměřím a dám vědět. Včera jsem měřil zvýšení spotřeby se zapojením GPU do Folding a tak klidně proměřím i zvýšení spotřeby při a bez zatížení CPU. Předpokládám že žravější mašinu nikdo nemá, takže ten test můžeme v klidu považovat následně za dané maximum pro příští článek :lol:

Zárověň mohu otestovat mou testovací mašinu s Celeronem 2,66Mhz co mám doma, ta by mohla klidně sloužit jako průměrný kancelářský PC.

Vše dám v průběhu víkendu vědět.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal:Pokial sa stranka sama uzivi, tak s tym nemam problem. Skor by som privital konecne inovovany web, hoci aj s dvojnasobnym mnozstvom reklam.
Pokud to takhle berete, tak je to OK, ale musíte počítat že to může i lidi odrazovat od účasti na výpočtech a v týmu. Prostě opravdu fungujeme odlišně, jen když už jsem vyjmenovával jak by se tomu většímu přísunu lidí dalo pomoct, tak je to rozhodně jedna z možností.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Předpokládám že žravější mašinu nikdo nemá, takže ten test můžeme v klidu považovat následně za dané maximum pro příští článek :lol:
Žravý máš především přetočený CPU. Ono třeba tvojich 2GB přetočených DDR3 a mojich 8BG DDR2+4GB DDR je rozdíl. Ono taky není GPU jako GPU, málo a pomalé disky (žádný RAID z 15k disků), malé LCD atd.
Každopádně to změř (= uskutečněné měření), to bude určitě dobré.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: reklama na boinc - CZ

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vidim, ze tu preberate aj spotrebu. Tak dnes som urobil 3 merania. Konfiguracia:
2 x 1 GiB DDR2 850 MHz @ 1.9 V, E4400 @ 3.4 GHz @ 1.48 V, IDE Seagate 10 GB,chladič Akasa AK-965 + Out FAN
Najprv som meral so zdrojom: Mercury 350 W, stoji cca. 400 Sk
Spotreba bola: 146 W
Potom som vymenil zdroj za Corsair VX450W, ktory má vyše 85 % účinnosť.
Zdroj stojí teraz cca. 1700 Sk. Záruka je 60 mesiacov.
Spotreba bola po výmene zdroja: 123 W
Rozdiel je teda: 23 W, čo je o 18.87 % menej.
Obe jadrá boli zaťažené QMC WUs.
Za rok je to úspora 201 kWh, čo je 201 x 4.2 Sk = 844 Sk.
Napísať odpoveď