Novy web? Kedy?

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa ikvar »

MeX napísal:Zatial len take, ze asi upustim od Drupalu a skusim nieco jednoduchsie pre tieto ucely. Niekedy je lepsie skor ako nikdy zmenit strategiu.
A aký je konkrétne problém s Drupalom?
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa MeX »

Uz sa to tu rozoberalo..
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

MeX, a nechces s niekym sharovat tieto veci? Ak to robis sam a dlhy cas sa nic nehybe, je to skoda - team stagnuje a demotivuje to ludi.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa MeX »

Duro Kotulic Bunta napísal:MeX, a nechces s niekym sharovat tieto veci? Ak to robis sam a dlhy cas sa nic nehybe, je to skoda - team stagnuje a demotivuje to ludi.
Dal som priestor na to, aby sa tiez niekto pokusil s tym nieco spravit. Padli aj dobre a naozaj prinosne navrhy, aj prinosna a k veci kritika na Drupal, nieco z navhrov som skusal ale ostatne zostalo pri slovach.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa ikvar »

MeX napísal:Dal som priestor na to, aby sa tiez niekto pokusil s tym nieco spravit. Padli aj dobre a naozaj prinosne navrhy, aj prinosna a k veci kritika na Drupal, nieco z navhrov som skusal ale ostatne zostalo pri slovach.
Napíš teda kde je problém, možno som doteraz dobre nesledoval lebo nepamätám že by sa riešili nejaké konkrétne veci.

Takúto vec musí mať pod palcom jeden človek, čo si momentálne ty. Ten musí urobiť základ a ostatný mu môžu pomôcť s detailami... ja som tu dávnejšie napísal konkrétne pripomienky k aktuálnemu stavu, tam to skončilo... nanapísal si či si s tým niečo urobil, alebo kde si narazil na problém...

Prepáč tú kritiku, ale je najvyšší čas spraviť nejaké rozhodnutia. Na novom webe pracuješ už koľko? rok? viac? a teraz ideš v podstate znovu od nuly?
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa MeX »

Od nuly urcite nie, kedze uz viem ze co nepouzit a co naopak pouzit. Ak to teraz vyjde, tak bude "pokoj" na dalsich par rokov :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

MeX napísal:Od nuly urcite nie, kedze uz viem ze co nepouzit a co naopak pouzit. Ak to teraz vyjde, tak bude "pokoj" na dalsich par rokov :)
Obavam sa ale - na zaklade empirickej skusenosti z poslednych obdobi - ze kym nieco bude tak boinc komunita na slovensku odumrie.
Zostane len pri obcasnom stretnuti ludi a pretrvavajucich priatelstvach (co je vyborne a osobne to povazujem za jeden z najvacsich prinosov cesko-slovenskeho boincu pre zivot cloveka a mna osobne - spoznat zaujimavych a fajn ludi s podobnymi konickami/zaujmami), ale boinc komunita na webe odumrie, ci nanajvys bude len tak "doutnat". O novych aktivnych clenoch ani nehovoriac.

Ak je toto tvoja vizia, tak to nie je fajn. A ak nemas cas alebo energiu na rozvoj, tak je to v poriadku, ale treba to otvorene povedat a odhadnut aj do buducnosti, lebo inak sa to zadusi.
Neviem, mozno je ti to jedno a len cakas kedy niekto urobi vlastny novy a nezavisly boinc web...

Ja otvorene hovorim, ze uz zdaleka nemam tolko casu pisat clanky alebo venovat tolko casu boincu ako som venoval pred par rokmi - ale ak neumoznime inym, ktori by ten cas mozno mohli mat chut venovat, tak je to potom divne... Prisiel Kiwi ktory odviedol kus prace na novom clanku (a este k tomu aj vzhladom na jeho zdravotne obmedzenia si myslim ze si to zasluzi pochvalu) - kolko inych by bolo ochotnych a schopnych prispiet? A napriek tomu - musel svoj clanok dat najskor do fora.. To je divne... to nie je motivujuce..

A rovno aj otvorene hovorim, ze ak niekto bude mat tu energiu a chut urobit novy web, hoci aj s novou web adresou, tak ho podporim - svojimi clankami prinajmensom..

Ked clovek vidi snahu inych, tak to silno motivuje aj k vlastnej aktivite. Ak vidi mrtvo, tak to demotivuje. Jednoducha matematika (ci psychologia).
A web je spolu s forom zaklad - nikto nebude mat chut pisat clanky na stary nehybny web..

Tot moj nazor, mozno sa v niecom mylim (napr. mozno podcenujem cas a koordinaciu krokov na vytvorenie noveho webu ktory by nebol len basic default mode ktory odradi rovnako ako stary web).
Ale pripada mi smutne a cudne, ak X rokov nie je novy web - to je znamka mrtveho bodu, a stagnacie. Je to skoda, najma ked si clovek uvedomi, ze boinc.sk nie je (alebo nebol - mozno dnes uz je) len hrbka par ludi..

Neviem, mozno je uz aj neskoro, a ludia su odradeni ci znechuteni - ja osobne (a mozno subjektivne) za posledne obdobia najviac odradeny dvoma vecami
1. neexistencia noveho webu boinc.sk spolu s neustalymi slubmi ze uz to bude
2. neprijemne nekolegialne spravanie sa Foresta

Ale verim, ze to tak este nie je... ale neodporucal by som testovat kolko ludia este "zvladnu"...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Honza »

Duro Kotulic Bunta napísal:Neviem, mozno je uz aj neskoro, a ludia su odradeni ci znechuteni - ja osobne (a mozno subjektivne) za posledne obdobia najviac odradeny dvoma vecami
1. neexistencia noveho webu boinc.sk spolu s neustalymi slubmi ze uz to bude
2. neprijemne nekolegialne spravanie sa Foresta
Jen kratce - protoze to Duro shrnul hezky - muj postoj ci rozpolozeni.
Prvni me odradilo od psani dalsich clanku, druhe me odradilo od toho, abych se angazoval ve vedeni jakehokoli tymu.
K prvnimu lze dodat, ze to nebylo pouze problemem boinc.sk.
K druhemu lze dodat, ze to nebylo ani tak udalostmi posledni doby, ale drivejsim chovanim.

Vic psat nechci, protoze bych nerad nekoho odrazoval do prace, pokud ma chut.
Naopak - pokud to bude v mych silach, VIDITELNOU aktivitu podporim...treba financne na hosting - jako Kiwimu na LCD.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa MeX »

Vela veci co pises Duro je pravda. Ale zaroven ja som nikdy nikomu nehovoril co ma alebo co nema robit. Ked niekto mal nejaky clanok aj v minulosti aj predtym som mu rad pomohol s tym, aby sa publikoval. Rovnako vela veci, ktore som zacal v nich nikto nepokracoval, aj ked mohol - najst si tvrdenia o tom, preco nieco nejde je lahke. Nikdy som nikomu nebranil v ziadnom napade. Bol napad spravit nove, samostatne forum nezavisle od stareho - stalo sa, spravil som, nie hned ale v ramci moznosti. Dokonca phpBB 3.0.0 bolo na boinc.sk nasadene este v den jeho vydania, bez vacsich problemov s upgradom. Napr. CNT ho nema myslim dodnes - dlhsie som uz nepozeral takze sa mozno mylim. Co sa tyka webu, vela veci sa dalo riesit aj v ramci stareho (a da sa riesit). Povedalo sa ze nie, treba uplne novy web. To zo sebou prinasa vela dalsich otazok ktore treba vyriesit. Nakoniec som sa dopracoval po testovani roznych free CMS k Drupalu. Musim podotknut, a kto chce nech si to aj pohlada, ze podmienok na novy system bolo pomerne vela a castokrat protichodnych. Od nasadenia Drupalu na beta.boinc.sk sa tam zaregistrovali tusim dokopy 4 ludia. S tym, ze registrovani ludia maju moznosti skoro ako administrator. Netriedil som komu dat tie prava a komu nie. Nikto tam neurobil nic. Odozva bola prakticky ziadna, az na zopar naozaj dobrych napadov ale bez realizacie. Sukromne sa mi myslim v tejto veci neozval nikto. Takze ano, je to praca one-man-show a preto je to zavisle od sil a schopnosti jedneho cloveka. Podporil som vzdy dobre napady aj realizaciou, ak som v niecom mohol pomoct. V ramci mojich moznosti som za tie roky spravil sa dalo, keby tolko ako ja spravil kazdy tak by to vyzeralo uplne inac. Je pravda, ze v poslednej dobe mam casu menej ako predtym, ale taka je uz realita. Nemozem uprednostnit BOINC pokial mam ine prioritnejsie osobne a pracovne povinnosti, ktore su dolezitejsie, pripadne problemy, ktore mi v tom brania. Pochybujem, ze vyroky typu "nie je novy web nie je motivacia" niecomu pomozu, pretoze co sa tyka clankov, ktore sa aj publikovali, tie pisali od pociatkov az dodnes len ja, Ty, Slavko a teraz aj Kiwi. Dufam, ze som na nikoho dalsieho nezabudol. Neviem v com je rozdiel: kedysi sa dali clanky davat aj na stary web a dnes uz nie, pokial nie je novy. V com je rozdiel? V dogme, ze ked nie je novy web je vsetko mrtve? Ja to tak nevidim. Zaroven viem, ze ked by uz bol novy web tak by to bolo velmi, velmi dobre. Cenim si akukolvek aktivitu, ktoru ktokolvek vyvinie ohladom BOINC ale zaroven ma mrzi, ked sa prezentuju urcite veci ako show-stoppers pricom sa tie tvrdenia nedaju nicim podlozit alebo len biedne.

Kto nic nerobi nic nepokazi.

EDIT: a triestenie rovnako nicomu nepomoze. fakt sa snazim, aby bol novy web cim skor.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja mam aj chut, aj cas, aj novy monitor som si kupil, ale uz zasa potrebujem nove skla.
Fakt ma to uz stve, lebo som predpokladal, ze aspon ten clanok o malarii dokoncim.
Pismo si zvacsim ako chcem, aby som mal co najmensi akomodacny krc, tak mam LCD
90 cm od oci. Robim stale prestavky, stravu ma bohatu na vit. A,E, stopove prvky,
suche oci nemam, ocna mi nepomoze, tak neviem kde je problem. Keby sa tie moje oci
konecne dali do poriadku, tak by nebol problem urobit aj novy web, aj sa on starat, aj
produkovat clanky. Neviem ako vy riesite problem, aby sa vam nezhorsoval zrak. :?:
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

@MeX, Honza, Kiwi, Juraj and ALL:
Ani ja nemam cas na BOINC ako som niekedy mal, aj teraz som na 2 tyzdne na sluzobke v Kanade a to je totalny zabijak casu. Casovy posun a ostatne veci. Napriklad teraz sa balim lebo zajtra poobede letim domov. Nechcem nikoho kritizovat, nikoho osobne. Chcem len poukazat na jednu vec:
Kto je aktivny na BOINC.SK?
Ja, Juraj, Honza, Kiwi, Gabber, ikvar, Mex, bigfutus, Palo M., PavolR, matob, Hefto99, lewis, numlock, marpes.
Mozno som niekoho vynechal, sorry, bral som posledne prispevky v kazdej teme a odignoroval som foresta kedze ho mam na ignore liste.
To je očtom počtom (ako sa u mna doma hovori) 14 ludi. Z toho viac ko polovica je busy, vratane mna co je ok, mame rodiny, robotu.
Ostava 7 ludi ktori mozno tiez su busy len o tom nevieme.
Viete kam mierim?
Nie je kto. Niet nikoho. Akoze to je fakt.
Kiwi - neuraz sa pls - mas ochotu, energiu a mozno aj cas ale zas je nieco co ti nedovoli venovat tolko casu ako by si ty sam chcel.
That's reality!
Tak ako je BOINC.SK otvoreny team tak neni kto by to drajvoval.
Takze moj navrh, aby neostalo len pri reciach je:
Fakt sa posnazit stretnut - nie je to easy - ale mozno by sa daloa nejako si to rozdelit. Realne kto je kolko ochotny a moze venovat casu.
Videl by som to na osobne stretnutie v BA - nie kazdy moze prist, no problem. MeX, Juraj a ja nieco dame dokopy.
Potom urobit nejake stretko cez internet ... MSN room alebo nieco podobne, s voice minimalne.
Proste to rozdistribuovat.
Co vy na to?
Viem ze mame tu super jadro!
Viem ze mnoho ludi toto len cita a nic nenapise.
Mozno som idealista ale treba nieco urobit lebo inak sa nam bude forest smiat. Uz len kvoli tomu.
Realny plan.
Sorry za dlhy prispevok ale to je moj komplet nazor na vec.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja som sa na stranke zaregistroval, chvilku som tam pobudol a popozeral co sa tam da robit, no kedze mi to vypisovalo nejake chyby, nechal som to tak. Asi som spravil chybu, ze som nenapisal Mexovi nejake otazky ohladne toho ked som mal cas, mozno trebalo len nieco zmenit. Teraz uz takmer nemam cas ani na napisanie prispevku na tomto fore. Takze rozumiem velmi dobre Mexovi, ze nema kedy. Zase by bolo fajn vediet, ci je v nasom time niekto s volnym casom aj znalostami - Mex by mu mohol dat pristup na disk, nech vytvori co vie. Nemyslim tym pristup na boinc.sk, ale skor vytvorit novy web paralelne so sucasnym. Az by sa osvedcil, mohol by sa boinc.sk presmerovat na tento novy web, alebo by sa dal odkaz nan hned na uvod http://www.boinc.sk. Mex by navyse nebol hnany casom a mohol by v klude testovat co potrebuje. Viem si navyse predstavit aj pripadne zlucenie webov az by nastal moment fungovania oboch paralelne - myslim, ze by sa to dalo poriesit. Je teda niekto kto to spravi? Ak sa nik neozve, musime sa spolahnut na Mexa, ktory na tom pracuje podla jeho moznosti a teda to chvilu potrva. Ja na to nemam dostatocne znalosti ani cas.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa gabberattack »

Vidim, ze kym som na iPhone natukal prispevok, tak pribudol od Slavka s podobnym kontextom. :-)
Je fakt, ze nie su ludia a segfaulta s tym otravovat nechcem - ma toho vela aj bez toho. Takze asi by sme mali vyvesit oznam na web "hlada sa schopny web dizajner s prebytkom casu a dostatkom penazi". :-)

P.S. Slavko, to co si mysli forest je mi ukradnute, nech sa smeje alebo aj place na com chce. Kvoli nemu by som skutocne stranku neriesil.
Naposledy upravil/-a gabberattack v Pi Okt 17, 2008 6:54 am, upravené celkom 1 krát.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Niekedy boli v DOS-e davkove subory. Ja si to predstavujem takto. Niekto, kto vie viac ako ja, lebo
som web nikdy nerobil, mi napise, nejako zrozumitelne, urob to a to. Urcite sa to da. Ak nie, tak mi
poslite linky v angline, slovencine, co je minimalne nutne nastudovat, aby som dodany "batch" mohol
"vykonat". Ja ho "vykonam", dodavatel to skontroluje, ak to bude fachcit ideme dalej, atd.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ano, nedostatok casu je klasicka vec, o ktorej vsetci vieme a ktoru si myslim aj vsetci chapeme. Takze to, ze MeX nemas cas na web ako som napisal je v poriadku a uplne to chapem, a tento fakt ani v ziadnom pripade nemozem a ani nechcem kritizovat.
Ja som teraz tiez zas na Ukraine, v banke tu mam kopec roboty, dnes letim domov, potom sa musim venovat rodine ktorej chybam, proste klasika...
takze najlepse bude urcite sa stretnut, pokecat, a predebatit moznosti - a dospejeme k nejakemu zaveru.

Zaklad boincu je dobrovolnost, freestyle - je to nas zaujem, je to nas volny cas, nase hobby. Kritizovat teda niekoho za to, ze nieco co nemusi spravit nerobi, je trochu pritiahnute za vlasy. Na druhej strane, aj toto sa myslim da zvladnut tym, ze - napriklad, ako podla mna trefne navrhol Gabber - dame annoucement na webe ze hladame takeho a takeho cloveka. Mozno sa niekto ozve. Ale ak neskusime, nenajde sa nikto - pretoze sa to nijako neriesi, len sa caka. A to je prave ta chyba. Nie nedostatok casu, nie priamo neexistencia noveho webu, ale nedostatok hladania nahradneho riesenia.
Pred casom mi pisal Forest, ze sa mu ozvali dvaja ludia zo slovenska co chceli rozbehnut novy slovensky boinc web - takze takato aktivita by mohla mat odozvu.
Ak taki ludia su, tak je dolezite, aby boinc.sk priamo a jednoznacne a viditelne prejavil zaujem o takych ludi... ja si myslim, ze by pre nich mohlo byt zaujimave pripojit sa a priamo prispiet bezkonkurencne najvacsiemu slovenskemu tymu, kde budu mat perspektivu ze ak nieco spravia (napr. web) tak existuje viacero dalsich ludi ktori to mozu dalej rozvijat (co nie je pripad ak by to urobili sami na vlastnu past len tak)...

A mozno sa nikto nenajde, a v tom pripade je to sice skoda, ale bude to OK.
Mozno naozaj uz je potencial na slovensku vycerpany, a tych niekolko ludi ktorych vymenoval Slavko uz nema byt kym rozsirenych, kto by sa tomu venoval.
V tom pripade OK, proste budeme potom fungovat tak ako fungujeme - z pohladu konicka boinc splna vsetko co ma - mame komunitu, mame forum, mame obcasne fajn stretnutia, mame friendshipy - a viac od konicka (aspon podla mna) netreba. Na druhej strane, ak nam ide troska aj o boinc samotny, tak by bolo fajn umoznit nadchnut sa aj novym ludom, mozno trochu zvysit vykon (lebo ten sa v konecnom dosledku rata pre pokrok projektov).

Takze MeX, suma sumarum ber moju kritiku v pohode, ja ocenujem vsetko co si doteraz urobil, a mozno je to v poriadku tak ako to je.
Len proste treba sa snazit trosku posunut dalej v pripade, ze je na slovensku este na to porencial - ak nie priamo "fyzicky" s webom tak aspon myslienkovo a pristupom - a najlepsie bude to predebatit na nejakom stretnuti. Nic strojene, proste normalka stretnutie a pokecanie..koniec koncov sme sa vacsina z nas este osobne nevideli :)

Slavko pisal, ze tato nedela mu nakoniec nevyhovuje, takze mozme dohodnut nejake stretko inokedy.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď