Novy web? Kedy?

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, som rad, ze tie stare clanky o E@H vedeckom pozadi povazujes za hodne prekopirovania - snad sa k tomu dostanem v blizkej buducnosti.
So starym forom to asi bude trosku horsie - predsa len na clanky to nie je, mozno blog, su to aj starsie veci.. ale ak sa konecne Dr. Hawwas zmoze na zrealizovanie robotickej akcie do cheopsovej pyramidy, mozno niektore prispevky bude stat za to ozivit veru.. :)

K tomu clanku o cernobyle - ked zapadne medzi starsimi, tak to asi velmi narastat uz nebude, potom uz asi jedine google.
Ako je to chlapi vlastne s vyhladavacim procesom? Teraz je v googli nan len stara adresa (boinc.jadro.org), nova sa updatne v google databaze az po nejakom case? Co vlastne google berie pri vyhladavani do uvahy - samozrejme obsah stranky, asi pocet klikov na stranku, pocet inych stranok ktore na nu odkazuju, ci aj nejake keywords definovane niekde?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:K tomu clanku o cernobyle - ked zapadne medzi starsimi, tak to asi velmi narastat uz nebude, potom uz asi jedine google. Ako je to chlapi vlastne s vyhladavacim procesom? Teraz je v googli nan len stara adresa (boinc.jadro.org), nova sa updatne v google databaze az po nejakom case? Co vlastne google berie pri vyhladavani do uvahy - samozrejme obsah stranky, asi pocet klikov na stranku, pocet inych stranok ktore na nu odkazuju, ci aj nejake keywords definovane niekde?
Moje skusenosti s Google hovoria ze to moze trvat aj mesiac kym sa stranka znova zcrawluje a komplete updatne v Google. Kedze je to tam len tyzden tak to je este kratko. Moje stranky co mam nejaky aj s Google Analytics tak za mesiac neboli komplete crawlovane a vlastne Google vyhladavanie na nich este tiez neni zindexovane. Neviem ci to tak dlho trva normalne alebo maju nejake problemy. Ale 2 tyzdne na zmenu URL v Google mozes pocitat.
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa mbs »

Môžem opáčiť kámoša, čo sa tým živí - že v čom delo, aby to bolo top v Google...
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa mbs »

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:K tomu clanku o cernobyle - ked zapadne medzi starsimi, tak to asi velmi narastat uz nebude, potom uz asi jedine google.
No... celkom nezapadne. Ked pozries na sekciu Clanky, tam v tom lavom menu "Vybrane clanky" je priama linka na clanok o Cernobyle. Takze kazdy, kto klikne na sekciu Clanky v hornom menu, uvidi hned clanok o Cernobyle. Nie kazdy clanok v tom menu je. Kedze clanok o navsteve Cernobylu mal tak vela precitani, tak si tam miesto rozhodne zasluzi. Samozrejme, toto menu vybranych clankov Redaktori budu priebezne aktualizovat, aby ich tam nebolo vela (to by sa potom stracal vyznam celeho menu, lebo by bolo neprehladne).

Dalsia vec je, ze ludia velmi nepouzivaju rating Fivestar... Ak mysou postojime nad hviezdickami, objavi sa verbalny popis. Pre clanky som dal 5 hviezdiciek, pricom 1 je pre podpriemerne clanky, 2 pre priemerne a 3 az 5 su pre nadpriemerne (podla rozneho stupna nadpriemernosti). Pre blogy su len 2 hviezdicky - nepaci/paci. Klikanie na rating je podla mna dobry indikator aj pre Redaktorov, aj pre specialny view Najlepsie clanky, ale hlavne je to spatna vazba pre autora... ale malo by byt aspon 10 hlasov (najcitanejsi clanok o Cernobyle ma len 8 hlasov :-(), aby sa eliminovali extremne nazory...
Tak dufam, ze sa zacne hodnotit v omnoho vacsej miere... ved ked sa objavi novy clanok a clovek si ho precita, hned dole pod nim staci kliknut na hodnotenie a je to. Pravda, treba byt prihlaseny... Ale prihlasenie ma vyznam aj pre tych, co chcu iba citat clanky - pretoze nove a aktualizovane clanky su oznacene, takze je hned viditelne, co je nove (aj ked to nie je zobrazene priamo na hlavnej stranke).
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Dalsia vec je, ze ludia velmi nepouzivaju rating Fivestar...
Ja to pouzivam, som na to par krat poklikal na clankoch.
Ano je to dobra vec a po precitani si kazdy clanok zasluzi hodnotenie, aj ked je podriemerny.
Napísať odpoveď