Lider Boinc.sk - hlasujte

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu

Ste za to, aby Boinc.sk mal lidra?

Hlasovanie ukončené Ne Nov 16, 2008 10:26 pm

Ano, mali by sme mat cloveka, ktory by urcoval smer.
0
Žiadne hlasovania
Ano, ale lider by mal byt zvoleny len na obmedzeny cas, aby sme zistili ci to je dobre.
2
11%
Nie, ale mali by sme sa dohodnut na rozdeleni prace medzi clenov.
9
50%
Nie, boinc.sk je o dobrovolnosti clenov a lider nic nevyriesi.
7
39%
 
Celkom hlasov: 18

gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ikvar, myslim ze keby Mex uzavrel web, nic strasne by sa nestalo - prave vdaka tomu, ze Boinc.sk je decentralizovany. A tim zrusit moze, no len v projektoch ktore ma ako founder - to je velky rozdiel oproti napr. CNT, kde vsetko stoji aj pada na forestovi. Az by sa forest jedneho dna vytratil, cely CNT ide dolu vodou. Kazdy z nas ma kontakt na zopar dalsich ludi a keby slo o kriticku situaciu, stacilo by len zmenit web adresu v popise timu na jednotlivych strankach projektov.
To Mex: Inak ked sa tu diskutuje o novom webe, ake je Tvoj nazor na navrh nasich kamaratov v Cine? Myslim, ze by slo nejako skombinovat ich Boinc.sk az nebudes hotovy skor, co myslis?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Som rad ze sa ozval marpes, a je mi dost luto, ze urobil vyborny prehlad projektov, ktory by sme mohli viaceri
postupne obohacovat o dalsie podrobnejsie info, a je stale len na jeho strankach, podobne ako jeho CPDN trans.
Naozaj treba co najskor spustit novy web s novym obsahom, ktoreho je pomerne dost a v priebehu kratkeho
casu je tam mozne pridat najnovsie informacie. Tiez by bolo vhodne rozsirit hlavnu stranku fora o vsetky projekty,
v ktorych mame aspon 50 000 kreditov, ale sucasne nenulovy RAC, aby tam bolo mozne dat aspon trosku detailnejsie
info, lebo web tak skoro asi nebude, a forum sa da upravit za par min.
Uvazoval som tiez nad niecim takym, ze kupit clenom tymu PC, alebo uprade PC, pricom by bolo v zmluve
uvedene, ze minimalne 2 roky, musia mat taky a taky RAC. To je zatial utopia, ale keby sme vedeli zohnat
niekde peniaze, alebo by dal nejake Boh, :) , tak by sa to dalo realizovat.
A keby uz bol web, nebol by problem napr. s reklamou pomocou letakov, alebo v radiu, tv, resp. aspon
v inet radiach, TV, resp. v regionalnych radiach a TV, prip. na teletexte.
To hej, jeho prehlad projektov je dobry. Ten navrh na rozsirenie projektov je fajn, ale ved predsa tie projekty co nemaju samostane temy su pod polozkou Ostatne projekty.
Ohladne kupy PC a upgradu - myslim, ze ziadne zmluvy nie su potrebne. Mne tu stoja 2 masiny naprazdno len kvoli tomu, ze ich uz fakt nemam kam dat. Ale sa hadam budem stahovat coskoro, tak si zriadim v pivnici serverovnu s dostatkom miesta aj pre 10 masin. :-) Jedina vec nad ktorou by som uvazoval by bolo zakupenie vlastneho webservera pre BOINC.SK, pripadne zaplatenie konektivity v datovom centre. Ak ide o jednorazove navysenie kreditu (napriklad ako sa teraz snazim ja v Magnetism@home), proste staci aby par ludi zapojilo zopar masin na 24/7 a bude to aj bez kupy novych skatul.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Ikvar, myslim ze keby Mex uzavrel web, nic strasne by sa nestalo - prave vdaka tomu, ze Boinc.sk je decentralizovany. A tim zrusit moze, no len v projektoch ktore ma ako founder - to je velky rozdiel oproti napr. CNT, kde vsetko stoji aj pada na forestovi. Az by sa forest jedneho dna vytratil, cely CNT ide dolu vodou. Kazdy z nas ma kontakt na zopar dalsich ludi a keby slo o kriticku situaciu, stacilo by len zmenit web adresu v popise timu na jednotlivych strankach projektov.
Aj ked forest sa tu prezentoval nie velmi pozitivne u mnohych z nas (u mna tiez), nedovolil by som si tvrdit, ze cely CNT by isiel dole vodou, keby forest skoncil. Je to pomerne velky tim a aj ked je tam forest (asi) hlavny vizionar, ak by sa jedneho dna odtial vytratil, je dost pravdepodobne, ze v time by sa skor ci neskor nasiel niekto, kto by pokracoval (mozno dokonca v jeho style, ako ustredna postava). Nejake docasne vykyvy nie su podstatne, tim by to asi ustal.
Uz som to tu inymi slovami prezentoval, ale pre mna rozdiel medzi timom riadenym lidrom a timom decentralizovanym nie je z hladiska vysledku - obidva mozu fungovat dobre (alebo obidva mozu fungovat zle). Ale rozdiel je v style a v BOINC.SK sa zislo pomerne vela privrzencov decentralizovaneho riadenia.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa Palo M. »

ikvar napísal:Len tak stručne:
- pomoc clenom na fore? na forum chodi dokopy kolko 10 ludi? Vsetko "stare paky" ktore si sem tam vymenia nejaku infosku, co je fajn ale forum vobec neplni funkciu ktoru tvrdis. Proste novy clenovia tu niesu... z casu na cas nejaka vynimka.
- aktualne informacie na jednom mieste? to ti potom staci malo, alebo ratas nejaky projekt o ktorom sa tu zivo diskutuje... lebo podla mna na boinc.sk ani na webe ani na fore niesu takmer ziadne aktualne a potrebne informacie.
- Mex = lider = zalozil tym (predpokladam); chtiac nechtiac urcuje smer tymu; ked sa rozhodne ze tim zanikne, tim zanikne; nikto nemoze spravit vecsiu vec bez neho
- ano nas lider nas nevedie, kasle na nas :) preto je situacia taka aka je...
Co sa tyka fora, tebe to asi nestaci, ale preferencie ludi su rozne. Mne zas nevyhovuju fora, kde je prilis vela prispevkov a ked clovek pride po tyzdni, nestiha si precitat vsetkych 1000... Takisto, nemusia tu byt vzdy detailne informacie, aj heslovity prispevok vie nastartovat zaujem a uz si dohladam dalsie detaily. Tvoj post dost zbagatelizoval prinos tohto fora, ale ja to tak nevidim. Ze nie su novi aktivni clenovia, to ma netrapi. My sme tu, sme k dispozicii a ak niekto poziada o radu, docka sa. Kolko je tu prispevkov, kedy niekto poziadal o radu/pomoc/nazor a nebola na to ani jedna odpoved? Tak sa pozrime na temy bez odpovedi...
Suhlasim, ze sa da urobit vela v oblasti propagacie timu a BOINC ako takeho, ze sa da vylepsit vela detailov. Ale prinos fora je pre mna jednoznacne pozitivny. Dokonca tato konkretna tema (kde sa akoze hadame) mi nieco dava - napriek tomu, ze je tu malo priamych informacii.
Co sa tyka lidra: Lider nerovna sa zakladatel. Nikedy je zakladatel aj lidrom - napr. Bill Gates, niekedy nie - priklad sa dava tazko, kedze ti ludia nie su taki viditelni ako lidri. Ale skusim: Linus Torvalds a Linux. Linus sa da povazovat za "zakladatela" Linuxu, ale neda sa povazovat za lidra - aj ked je vysoko respektovany, je to uplne iny styl fungovania ako Bill Gates.

Nezda sa mi ze by MeX urcoval smer timu. Jeho cinnost/necinnost vplyva na tim (v niecom dost vyrazne) po technickej stranke, ale to nie je urcovanie smerovania timu. Gabberattack napriklad otvoril tuto temu a hlasovanie - to je o smerovani timu. Takisto sa nie tak davno diskutovalo o timovej strategii - to otvoril Marpes. Takisto je snaha vytvarat nove clanky - Durove vedecke su velmi atraktivne, Kiwiho technicke su velmi uzitocne, marpes urobil prehlad projektov, matob je tiez ochotny podielat sa na vytvarani obsahu ako bude moct - pisanie clankov sa teda tiez da povazovat za dlhodobu prioritu mnohych clenov... Toto je smerovanie timu (a o tom nerozhoduje MeX vacsim dielom ako ostatni), menej podstatne veci nie su o smerovani timu (napriklad to, kde bude hosting, o tom rozhoduje MeX, ale v porovnani s tymi inymi vecami je to nepodstatny detail).

Este ti nieco poviem o tebe - dufam, ze sa neurazis za tuto kritiku, je to o tom ako ta vidim ja: Zda sa mi, ze "nevies pocuvat" - sice si precitas nase nazory, zareagujes na ne... ale nesnazis sa ich pochopit, ak uz mas na vec svoj nazor. Konkretny priklad: otazka o tom, kto je a kto nie je lider. Iny konkretny priklad: vzhlad terajsieho (stareho) webu (specificky myslim vzhlad, lebo funkcnost kritizuje vela ludi, tvoj nazor je tam viac-menej zhodny s vacsinou). Mozno taky nie si a vies pocuvat, ale ja som pri citani ziskal pocit aky som popisal. Tato moja kritika nema byt na to, aby som ta nejako zhadzoval alebo co... lenze su veci, ktore o sebe nevieme, ale nase okolie to o nas vie - a je dobre sa nieco o sebe dozvediet od inych (clovek, ktoreho vobec nezaujima, co si o nom druhi myslia, ale druhych kritizuje vela a casto, je "slon v porcelane"). A este jedna vec: tato moja kritika je osobna, takze sa ta mozno dotkne. Dokonca sa na mna mozno nahnevas. Ale na osobnu kritiku je najlepsie vobec nereagovat - pretoze ked sa napriklad ty vidis uplne inak ako som ta tu teraz popisal a zacnes mi oponovat a vysvetlovat preco a ako, tak je to dost dobry sposob ako sa na seba nasrat (riesit vlastne ja je citliva tema). Takisto je zle zareagovat proti-kritikou ("A ty si zase hentaky..."). Najlepsie, co moze clovek urobit s kritikou vlastnej osoby je, ze si ju vypocuje, zamysli sa nad tym, vyhodnoti, ale nereaguje na konkretne veci (veta "dakujem ti za spatnu vazbu" je samozrejme povolena :-)). A ked niekto do tvojej osoby sustavne busi novu a novu kritiku (pripadne dookola kritizuje to iste niekolkokrat za sebou), to uz ho samozrejme treba uzemnit...
Inak nie je vhodne prezentovat osobnu kritiku verejne - to, co teraz robim ja. Kritika je len vyjadrenie nazoru a ten nazor moze byt uplne nespravny. Ja som svoju kritiku tvojej osoby zacal "Zda sa mi, ze..." - nevyhlasujem, ze nieco je tak a tak, ale ze ja mam isty pohlad na to. Bohuzial, vela ludi taky zaciatok uplne prehliadne a skonzumuje prezentovany nazor ako danu vec... ludia su skratka taki. Preto kritika ma byt len pre adresatove usi, pre ziadne ine.
Mas pravo sa proti verejnej kritike branit - nie tym, ze budes reagovat na konkretne veci co som napisal, ale napriklad: "Nepaci sa mi, ze moju osobu verejne prepieras tu na fore, nevies ze na take veci sa pouzivaju sukromne spravy?" je trocha ostrejsi protiutok, ale ved ty si to nezacal... Takze vlastne ja som hajzel, ze to tu takto davam 8-), ale mozno tym sledujem este aj nieco navyse (kto si tipne, co asi?).
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal:Ikvar, myslim ze keby Mex uzavrel web, nic strasne by sa nestalo - prave vdaka tomu, ze Boinc.sk je decentralizovany. A tim zrusit moze, no len v projektoch ktore ma ako founder - to je velky rozdiel oproti napr. CNT, kde vsetko stoji aj pada na forestovi. Az by sa forest jedneho dna vytratil, cely CNT ide dolu vodou.
O CNT toho asi spoustu nevíš. Sdílenou administraci webu, fóra a domény, máme již 2 roky. Měsíc už je sdílená správa na všech DC projektech, ke které mají momentálně plný přístup 3 lidé a tato správa je založena na CNT, nikoli na osobu. Asi si neuvědomujete jaké je riziko že kvůli tomu že administrace týmu na projektu je vedena na osobní účet na který se počítá, je možnost přístupu jiné osoby a zneužití velice velká.
O celkový chod CNT se stará občanské sdružení CNT, které kvůli tomu bylo založené. Je to neziskoná organizace, která zajišťuje vše co je třeba a vlastní vše týmové. Já nevlastním nic, a nemám výluční přístup k ničemu týmovému, takže se mnou rozhodně nic nepadá. To je právě velký rozdíl o proti boinc.sk a je to stav o který jsem léta usiloval.
gabberattack napísal: Kazdy z nas ma kontakt na zopar dalsich ludi a keby slo o kriticku situaciu, stacilo by len zmenit web adresu v popise timu na jednotlivych strankach projektov.
Opravdu jste tak provázaní? To se mně vůbec nezdá. Pokud tomu tak je, tak mně budeš schopný snadno odpovědět na jednoduchou otázku. Kolik přesně lidí z boinc.sk je na některém projektu zakladatelem týmu boinc.sk (myšleno na některém ze všech více než osmdesáti projektů). Osobně to odhaduji alespoň na 7, ale třeba se pletu. Máte opravdu na všechny kontakt a jakou máte jistotu že ti lidé ještě žijí když se zde neozvou? Kontrolujete že si nikdo na některém z projektů nepožádal o převedení týmu na sebe? A jte schpni tuto žádost zrušit když se danému člověku něco stane?
Obávám se že stejně jako před léty v CNT, ani zde si spoustu rizik neuvědomujete, ale ty tu v BOINC světě jsou a to denně.
Popíšu jak to funguje kvůli představě. Někdo vstoupí do vašeho týmu a klikne si že žádá o převod týmu na sebe. Pak běží lhůta 60dní, kdy jde žádost zrušit. Pokud ji člověk co tým spravuje nezruší, převod je za 60 dní dokončen a ten kdo si zažádal, si může s týmem dělat co chce. Není to jen teorie nebo moje paranoia (jak mně bylo dříve často podsouváno), ale děje se to a v podání třeba českého Space Family opravdu ve velkém. Příkladem vám může být i boinc.cz, který takto kvůli laxnosti členů (spíše celkovému umření týmu) přišel o několik účtů kde došlo i k vyhození všech členů, tak jako si získal podobnou cestou Barbar víc jak 20 týmových účtů různých týmů a pak vše převedl na Space Family a původní počtáře vyházel. Opravdu si myslíte že "kontakt na zopar dalsich ludi" je dostačující zabezpečení a něco lepšího než plná sdílená správa? Poukazovat na to že by se nic strašního nestalo si myslím že je hodně povrchní, protože tým podobné věci mohou značně poškodit a lidi co pro tým něco dělají demotivovat.

Asi mně má gabberattack na ignored listu, tak bych byl vděčný, kdyby mu to někdo zacitoval, aby si to mohl přečíst a byl v obraze co se za poslední léta v CNT změnilo.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ano, CNT preslo vyvojom a myslim, ze uz neplati vec, ze vsetko stoji a pada na Forestovi. Predovsetkym nedavnym zalozenim obcianskeho zdruzenia (ktore sice z mojho pohladu je v rozpore z duchom boinc, ale je to moj cisto subjektivny nazor a uznavam prakticke pozitiva tohto riesenia), kde su dalsi aktivni ludia.
Takze v tomto suhlasim s tym, ze CNT by s odchodom foresta s najvacsou pravdepodobnostou nepadlo.

O veci s preberanim uctov velmi dobre vieme - teda aspon niektori z nas. Vyhadzovanie clenov boinc.cz si pamatam - len ako dodatok ale uvadzam, ze pricinou bola s najvacsou pravedpodobnostou prave zla nalada v ceskom webe sposobena krizou CNT (a do velkej miery aj z toho plynuca recesisticka/sarkasticka vyzva k prebratiu teamu v popise teamu boinc.cz v tom case :-) ). Space family je tiez zaujimavy priklad, ale zabudol si dodat dolezitu vec - Barbar preberal len neaktivne teamy kde uz prakticky nikto neratal (teda aspon take mam info), pretoze chcel aby "nevysli dovtedy naratane kredity nadarmo" - aj ked z moralneho hladiska to aj tak ostava samozrejme pochybne ci smutne.

Ale viem co chces povedat - ze proste ta moznost tu je, a myslim, ze je dobre ze na to upozornujes, lebo bohuzial aj v boinc komunite sa najdu cheateri ci ludia s negativnou motivaciou.

Preto zakladam novy thread, kde sa k tomu mozme vyjadrit a pripadne aj osetrit.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa ikvar »

gabberattack napísal:Ikvar, myslim ze keby Mex uzavrel web, nic strasne by sa nestalo - prave vdaka tomu, ze Boinc.sk je decentralizovany. A tim zrusit moze, no len v projektoch ktore ma ako founder - to je velky rozdiel oproti napr. CNT, kde vsetko stoji aj pada na forestovi. Az by sa forest jedneho dna vytratil, cely CNT ide dolu vodou. Kazdy z nas ma kontakt na zopar dalsich ludi a keby slo o kriticku situaciu, stacilo by len zmenit web adresu v popise timu na jednotlivych strankach projektov.
To Mex: Inak ked sa tu diskutuje o novom webe, ake je Tvoj nazor na navrh nasich kamaratov v Cine? Myslim, ze by slo nejako skombinovat ich Boinc.sk az nebudes hotovy skor, co myslis?
Az by sa forest jedneho dna vytratil, cely CNT zacne pomaly upadat a do par rokov je v takom stave ako Boinc.sk.
Čo si to tu nahovárame? O akej decentralizácii to hovoríš? to že je pár ľudí zapojených v boinc.sk týme aj keď v podstate neexistuje... len z nejakej nostalgie a zvyku! a v podstate sa nieje do čoho iného na slovensku zapojiť, tak čo už.

Podľa mňa je problém ako sa všetci "tľapkáťe po pleciach" ako nám to tu v podstate dobre funguje. Ja sa na veci pozerám, vidím ako by mali vypadať a ako vypadajú.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ikvar, problemom je, ze BOINC ako taky je dobrovolna vec a nemozes ludi donutit nieco spravit. Lider nic nezmeni, pokial nebude vsetko robit sam. A to je v protiklade nasej idey mat ludi, ktorych spaja zaujem o spolocny konicek namiesto idey o jednom cloveku manazujucom vsetko. Mozno to nefunguje tak rychlo ako keby to vsetko zbuchal jeden clovek, ale ja tu vidim celkom dobru komunikaciu a ochotu obetovat vlastny cas. BOINC nepracuje na zaklade ziskov a strat - je to cisto stratova vec. A je len na kazdom z nas kolko do tej "straty" da. Ja z vyskumu nebudem mat nic - mozno tak generacia co pride po mne. Ale nechcem aby mi lider kecal do toho ako vela a ako casto by som mal "stratu" produkovat. Pri jednom cloveku sa moze vsetko zvrhnut lahko na diktaturu - a ta bola v CNT dost castym javom v minulosti. Ako to je teraz neviem, lebo som na ich web po absolutnom znechuteni prestal chodit. Ale v momente ako by niekto zvolil sam seba za lidra nasej skupiny, okamzite odchadzam prec a myslim, ze by tak reagovala vacsina aktivnejsich clenov. Neviem kolko krat to musim pripominat - vsetko sa robi vo vlastnom volnom case - ak ho niekto nema, nic nezrobi. To, ze sa nasi dvaja kamarati na Vychode rozhodli Web zbuchat je vyborna vec. Ale keby sme nemali ich, alebo oni mali ine problemy ako prioritu, tak by sme opat zamrzli na tom, preco to nejde - proste nie su ludia. Priebezne vysledky hlasovania zatial ukazuju, ze BOINC.SK Lisabonska zmluva neprejde, takze lider nebude. Ak bude web v takom stave, ako Palo a Hefto planuju, ziadny lider ani nebude nutny.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

ikvar napísal:Podľa mňa je problém ako sa všetci "tľapkáťe po pleciach" ako nám to tu v podstate dobre funguje. Ja sa na veci pozerám, vidím ako by mali vypadať a ako vypadajú.
Nikto sa tu netlapka po pleciach ze to tu funguje. Pokial viem pred par dnami som sam znovu ozivil teamu o tom, ze neexistencia webu brzdi rozvoj teamu. Faktom ale je aj to, ze sa neda povedat, ze to tu uplne nefunguje (ako vyplyva z tvojich prispevkov) alebo ze je to totalne nanic. Veci nie su ciernobiele.
ikvar napísal: Ja sa na veci pozerám, vidím ako by mali vypadať a ako vypadajú.
Ano, to je dobre - v tom pripade preco neprilozis ruku k dielu a nieco z toho co chyba nevytvoris? - clanok, navod, preklad, cokolvek uzitocne.
Ak Palo s Heftom spravia novy web (to je zaklad, ktoreho neexistenciu sme tu vsetci kritizovali), ktory s nami oddiskutuju a doladia, ak ja, Kiwi, slavko alebo ktokolvek napise nove clanky, a pokial mozno nejake aj do medii, tak co este treba?

Uvediem priklad - ked vidim, ze sa Palo pustil do noveho webu, tak ma to inspirovalo k tomu, ze rozmyslam, cim novym ho naplnime a co na sucasnom webe (obsahovo) chyba. Tak som hned prelozil navod k rosette s popisom screensavera. Robota na dve hodiny s korekciou, plus mozno pol hodinnka max hodinka nahodit to ked bude novy web. Toto je vec, ktoru mi nikto neprikazal - urobil som ju sam cez vikend vo svojom volnom case so synom behajucim mi okolo notebooku. Preco som to urobil? Urcite nie preto, ze nejaky leader mi povedal ze to mam spravit. Urobil som to lebo vidim progress, vidim ze ma vyznam tvorit nieco nove lebo aj ini zacali nieco nove tvorit. Tomu sa hovori teamovy duch, teamova inspiracia.

Dalej - netreba byt idealista - ako Gabber napisal, sme dobrovolny spolok, pisat teda v takom pripade ze vidis ako by to malo byt a ako to je je trochu divne. Jasne ze free vec nebude dokonala, ale ved o to tu nejde.
Nie sme komercny spolok a nie sme za tieto aktivity plateni, takze jasne ze nebudeme fungovat ako CIA alebo polovojenska organizacia.. :)
A nepis mi ze nerozumiem tomu co pises - rozumiem velmi dobre, ale skor ty nerozumies postoju ostatnych a duchu teamu. Bez urazky...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa ikvar »

Duro Kotulic Bunta napísal: A nepis mi ze nerozumiem tomu co pises - rozumiem velmi dobre, ale skor ty nerozumies postoju ostatnych a duchu teamu. Bez urazky...
Rozumiem postoju ktorý tu popisujete, ale snažím sa vám ukázať že ideály a realita nemajú veľa spoločného. Každá vec ma svoje pozitíva a negatíva. Pre niekoho je najdôležitejšia absolútna sloboda... ok. Ja by som zase bol v pohode členom aj tímu s tou najhoršou diktatúrou aká len môže existovať, ak by to zabezpečilo raketový rozvoj tímu a tým samozrejme aj spočítaných výsledkov a prínosu ľudstvu.
Kto chce ten to pochopí, kto nie bude si donekonečna omieľať to svoje a žiť v predstave ideálov.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa Honza »

ikvar napísal:Ja by som zase bol v pohode členom aj tímu s tou najhoršou diktatúrou aká len môže existovať, ak by to zabezpečilo raketový rozvoj tímu a tým samozrejme aj spočítaných výsledkov a prínosu ľudstvu.
Kto chce ten to pochopí, kto nie bude si donekonečna omieľať to svoje a žiť v predstave ideálov.
Nerad se pripojuji do teto diskuse, ale na jednu vec bych chtel poukazat.

Podle meho nazoru (a mam nadeji, ze nejsem sam) lze jen tezko spojovat open-source a diktaturu. Stejne tak lze sotva spojovat diktaturu s dobrovolnosti, ktera nas stoji cas a penize.
Navic diktatura pocita se systemem sankci a nejak hned nevidim, jak by zde takovy system uplatnovat? Udelam neco spatne nebo neudelam vubec a leader mi odecte 10 milionu kreditu?
Tomu rikam zit v predstavach...

Budu mnohem radsi, pokud to bude fungovat jak Duro ukazal na prikladu - vidim smysl neco budovat, tak se k tomu prihlasim a udelam to, pokud mi to ostatni nerozmluvi.
Tedy system "oko vidi, ruka dela". Verim, ze Duro tento zpusob chape...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lider Boinc.sk - hlasujte

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ja si myslim, ze to tu je trosku akademicka diskusia.

Aby som sa pokusil najst stycne body - myslim, ze kazdy sa zhodneme v tom, ze keby sa nasiel clovek ktory by mohol teamu a boincu venovat permanentne velke mnozstvo casu - naozaj velke (cize nie len dve-tri hodinky tyzdenne), tak by proste progress bol vyrazny.
Ikvar takeho cloveka nazyva leaderom, ale ja si myslim, ze skor proste mysli cloveka s energiou, casom a vysledkami.

Takyto clovek ale na slovensku podla vsetkeho jednoducho nie je, a preto je najlepsia REALNA alternativa taka, ze jednoducho je nas tu viacero, a mozme sa vzajomne podporovat a insporovat k spolocnej praci.

Vzhladom na fakty a nazory ktore tu k tejto teme zanzeli si teda myslim, ze najlepsie bude prestat filozofovat, ale radsej sa inspirovat Palom (a Heftom), a zacat nieco tvorit.
Aby ked kolegovci zo Shanghaja dorobia novy web (verim ze sa to podari), bolo nan co dat - a to bude hmatatelny progress aj pre team. Potom sa bude dat aj konecne ucinnejsie propagovat team a web aj inde - media, ine weby, atd.

Zbezne pripominam, co vsetko uz v tomto zarodocnom momente noveho mame (prinajmensom obsahovo, nie technicky) pripravene:
1. velmi dobry prehlad projektov od Marpesa
2. subdomenu pre projekt Einstein
3. Strucny navod k rosette a popis jej screensaveru

Dalsie veci sa crtaju, ako napr. clanok o backgrounde k Rosette. Ak to je vhodne a bol by zaujem, mozem dat na web napr. aj clanok o neutronovych hviezdach napisany pre laikov ale obsahujuci aj dost podrobne informacie z poslednych teoretickych vyzkumov (tento clanok ma sice par rokov, ale je stale aktualny - vysiel v casopise Kozmos), kedze projekt Einstein hlada signaly prave z neutronovych hviezd (presnejsie ich podskupiny, pulzarov).
A chystam sa napisat popularizacny clanok (asi kratsi) o nahodeni projektu Orbit (ked bude spusteny na realne data), ktory posleme do medii.

Plus urcite si najdeme cas na (kontrolu) aktualizaciu navodu atd.
Nemyslim si, ze to je zly progress.

A nezalezi ci je vysledkom idealistickeho pohladu o silnom leaderovi alebo realistickeho pohladu o skupine nadsencov ktori sa vzajomne doplnaju a inspiruju...
To je moje howgh k tejto teme. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď