Betaverzia stránky - test2

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu

Ako celkovo hodnotíte betaverziu stránky (test2)?

Hlasovanie ukončené Ne Dec 14, 2008 5:36 pm

Funkčnosť je v poriadku, po doladení nastavení môže byť
8
73%
Funkčnosť má menšie nedostatky, ale je to sľubné
3
27%
Funkčnosť má podstatné nedostatky
0
Žiadne hlasovania
Celé je to na nič, vyhodiť do koša
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 11

gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ak staci po Vianociach, tak sa na to pozriem a popisem, mam rozrobenych kvantum veci teraz a akurat stihnam hodit oko na forum a Magnetizmus, aj to len na pochode cez iPhone.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dnes tu máme review deadline a musím povedať, že ma momentálny stav vôbec neteší. OK, na Slovensku je o 7 hodín menej, ale aj tak nepredpokladám, že si to všetci nechávajú na poslednú minútu.
Okrem počiatočných reportovaných problémov s načítaním stránky a vecí, čo zalogoval Hefto, som sa tu nedočítal nič konštruktívne.
(Dúfam, že načítavanie stránky cez týždeň bolo lepšie; ak nie, tak to bude treba presunúť inde a testovať tam.)

Myslím, že situácia je úplne rovnaká, ako pred rokom, kedy marpes tuto napísal:
V dobe, ked sa na fore doslova mlatila prazdna slama, to bolo prispevkov, ze som ich ani nestihal citat.
Akonahle sa vsak poziadalo o konkretnu a myslim ze nie privelmi narocnu pomoc, neodznelo na fore nic! Nikto nema skratka cas! Odrazu!!
A tento výrok dokonale vystihuje aj dnešnú situáciu.

Dal som si námahu a pozrel som si v zozname členov, kto bol na fóre prihlásený - a nestíhal som sa čudovať. Za posledný týždeň takmer všetci z tých, ktorí mali aspoň 30 príspevkov na fóre. Takisto, na tej bete sa raz za deň updatuje aj štatistika prístupov cez webalizer - a dá sa z toho vyčítať, že prístupy boli síce z pomerne veľa rôznych adries, ale celkový počet prístupov a objem dát je úbohý. Akoby každý iba mrkol očkom ako to vyzerá a nechal tak. Pripomínam, že predmetom betatestovania má byť vychytanie chýb a to sa bez spätnej väzby nedá.

Možno už všetci na Slovensku nakupujú vianočné darčeky alebo eurobalíčky a nikto nemá čas na ladenie nového webu... A možno nám nový web ani netreba; keď nemá nikto čas ani na review, prečo by mal čas na písanie článkov.
Asi si neuvedomujete, koľko som do prípravy webu vrazil času. Alebo je vám to jedno. Lenže ja som toho času strávil príliš veľa na to, aby som to teraz nechal vyhniť. Buď sa nový web rozchodí naostro, alebo bude jasné, že nový web netreba; v každom prípade to nejako uzavriem v dohľadnom čase.

Takže vážení, ešte raz a pomalšie:
Očakávam do nedele 14. decembra 2008, že každý, kto má záujem o nový web, si odskúša momentálnu verziu na http://test2.cassiopea.homelinux.com/ najmenej v takom rozsahu, v akom mieni nový web využívať a napíše do tejto témy minimálne jeden príspevok, obsahujúci konkrétne, čo všetko preskúšal a ako to dopadlo. Kto má záujem písať články, nech si to vyskúša ako autor. Ten kto má záujem robiť redaktora, nech si vyskúša aj to. Kto chce len čítať, komentovať a blogovať, nech si to vyskúša. Ide aj prihlásenie pomocou OpenID; kto má záujem, môže skúsiť. Na testovanie je toho až-až.
Napríklad: Prihlásil som sa ako autor. K existujúcim článkom som vyskúšal dávať komentáre. Funguje to výborne. Skúsil som Blog a aj to išlo. Aj pridanie novinky - tá sa hneď objavila na hlavnej stránke. Vytvoril som nové info o projekte. Nešlo mi uploadnúť môj obrázok (neviem ako to urobiť), tak som to urobil zatiaľ bez obrázka. Uložil som ten obsah. Ale vypisuje to unpublished a nikde medzi projektami sa to moje info nezobrazuje a neviem ako to zviditeľniť. Používam IE6.
Ak niekto naozaj (ale naozaj!) nemá čas, nech napíše že na betatestovanie nemá čas a kedy čas bude mať (aspoň ako gabberattack).
Ak sa niekomu stránka načítava príšerne pomaly, alebo vôbec, nech skúsi neskôr a na druhý deň - a ak má aj potom problémy, nech to tiež napíše sem.
Inak stránku som dnes updatol na najnovšiu verziu - fixol som nejaké chyby (napríklad APOD ale aj ďalšie) a doplnil kategorizáciu projektov podľa rôznych kritérií, tak ako to navrhoval Hefto. Takisto som zmenil reset stránky na raz za deň. Keby sa niekomu "podarilo" rozhasiť kompletne celú stránku a nechce sa mu čakať na automatický reset celý deň, nech mi napíše SS a resetnem to manuálne.

Budúcu nedeľu uvidíme, ako na tom sme. Tiež si potom pozriem, kto bol za posledný týždeň prihlásený na fóre... Keď na to všetci hodia salám, aj to bude niečo znamenať.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Kiwi »

Zaciatok nacitavanie stranky: 17:44, 71 sec. cakanie,
Klik na "Uvodná stránka", Prenášajú sa údaje z test2.....
čakanie 05:58, potom hláška, FF 3.0.4 An error occured at views/ajax. Oznámenie stránky test2.....
17:53, nacitanie stanky a prechod na "BOINC" "Projekty" "Stiahnite si",
vsekto OK, otestovanie stiahnutia: enigma-0.76-P3.tar.gz, rýchlosť. 3.1 az 4.1 kB/s.
Zrusene.
17:56, prechod na Články/Aktuálne OK, stahovanie dokončené 17:58,
17:58, prechod na Štatistiky, hláška An error occurred at /views/ajax. Oznámenie stránky test2....
17:59, prechod na Fórum, OK
18:01, prechod na Úvodnú stránku,
18:02, prihlasenie meno: U3_autor heslo : 1autor, potom roznymi permutaciami mien
a hesiel, zial, asi som nepochopil system loginu :)
18:06 neuspesne prihlasenie: hlaska: Prepáčte, ale zadané meno alebo heslo. Zabudli ste heslo?
18:07 koniec testu
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa numlock »

Popozeral som to tam... vypadá to funkčne.
Stiahnite si - dali by sa spraviť priame linky na stiahnutie Boinc Manažera, aby sa ľudia nemuseli preklikávať cez officiálne stránky?
Štatistika - to triedenie podľa stĺpcov by bolo ideálne. Mohli by tam byt aj grafy (ako máme tu), aspoń tie základné - TC, RAC.

Prihlásenie pri chybnom zadaní vypíše toto: "Prepáčte, ale zadané meno alebo heslo." Asi to má byť niečo na spôsob: "Prepáčte, ale zadané meno alebo heslo nieje správne."
Ešte otázka: Ako sa prihlásim ?? tiež to trochu nechápem 8-[
Stránka sa načítava vcelku rýchlo (večer).
Tak zatiaľ asi toľko.
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ahojte - mrzi ma moja absencia prispevkov za posledne cca 2 ci 3 tyzdne, ale mam v robote extremny naval prace - som na novom projekte a 15 a 16 decembra mam robit dvojdnove hardskill skolenie ludi z banky, na com sa musim pripravovat aj cez vikendy lebo inak to nestihnem...
takze som musel prestat prispievat do fora (akurat si pred spanim precitam vybrane topicy, napr. tento o novom webe), pisat maily kamaratom, odlozit dokoncenie reportaze pre technet.cz atd...
tym sa chcem aj ospravedlnit Palovi (a Heftovi) - venovali usilise a cas, ale dont worry, limitovana odozva sa zlepsi (teda urcite aspon z mojej strany ... po 16tom decembri (a predpokladam ze pred vianocami) sa podrobne mrknem na beta verziu a napisem test result...)

takze ja mozem dat hodnotnejsiu odozvu po 16tom, skor bohuzial nie..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Chlapi, ved nikto sa nehneva ak teraz nemate cas. To je uplne normalne, hlavne v tomto "predvianocnom" obdobi. Len to treba napisat, aby sme vedeli na com sme a prisposobili tomu prebiehajuce aktivity.

Logika prihlasovania je nasledovna: uzivatel U3_hefto ma heslo 3hefto, uzivatel U4_palom ma heslo 4palom (toto su len priklady, tieto dve konta neexistuju).
Cize U3_autor bude mat heslo... (doplnte si sami).

Este raz uvediem vytvorenych userov ktorych si mozete vyskusat:
============
U1_normal, U2_moderator - môžu písať blogy,
U3_autor, U4_autor - môžu vytvárať obsah (články, info o projekte atď),
U5_redaktor - môže robiť redaktorské úlohy navyše (meniť menu, usporiadanie blokov, taxonómiu, pridať oprávnenia na editovanie obsahu iným autorom...),
U7_normal - ten môže len písať komentáre (ako jediný nemôže písať vlastný blog)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Kiwi »

No prihlasit sa mi podarilo na 1. krat, ale vytvorit clanok ani za svateho.
Nedaju sa vybrat moznosti, ktore su tam a nemam kde vlozit obsah clanku.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Palo M. »

  1. Tak som si prave vsimol, ze moj uvodny prispevok obsahuje chybu: Uzivatel U1_normal nema heslo 1autor (U1_normal ma heslo 1normal). Ako vidim, viacerych to poplietlo. Nepochopenie sysemu ide teda na moj ucet. Prepacte. Dufam, ze Hefto to uz dostatocne vysvetlil.
  2. Kiwi, cez viked s tym mozu byt brutalne problemy. Skus neskor. Ak to stale bude blbnut, ozvi sa zase, kludne aj na SS. Takisto, ak ma niekto podobne problemy aj cez tyzden, ozvite sa. Mozem porovnat syslog s apache logom, ci mi nieco neskrti firewall na serveri alebo ci nieco neblokuje router (napriklad keby ma prave vtedy niekto zaplavoval). Mne to teraz z roboty ide celkom rozumne, a to ide z Ciny po firemnej sieti do Francuzska, tam cez proxac von a potom cez verejny Inet zasa do Ciny - cize je to vlastne dvojnasobna vzdialenost a chyby mi to nehadze...
  3. "Prepáčte, ale zadané meno alebo heslo." bude chyba v preklade Drupalu do slovenciny. Da sa to opravit aj manualne (takisto sa da manualne doplnit preklad pre moduly, ktore nie su sucastou Drupalu a momentalne preklad vobec nemaju). Je to tu zapisane, tak sa to nestrati... pravdepodobne ale kontaktujem autora prekladu, nech to opravi globalne.
  4. Kiwi, teraz vidim, ze U3_autor sa pokusal vytvorit clanok "Prehľad procesorov Core 2 Duo", clanok sa ulozil, ale je uplne prazdny. Asi sa ti nenacital WYSIWYG editor. Moze to suvisiet s tvojimi problemami s pripojenim. Editor by mal ist cez javascripty a tie problemy, co si reportoval predtym (ajax) sa asi tiez vztahuju k javascriptu. Este si pozri, ci nemas vo Firefoxe extension NoScript, ktory to blokuje (NoScript je inak dobra vec, sam ho pouzivam, len treba povolit skripty na doveryhodnych strankach, inak sa nezobrazuju spravne alebo vobec). Pripadne to moze robit este iny plugin do Firefoxu - skus docasne povypinat. V Ubuntu su aj ine "light-weight" browsery (napriklad Galeon a Epiphany), skus pripadne tie, ci sa spravaju rovnako. Ked pises clanok, mala by tam byt sekcia Nazov, potom Slovniky a Text (vo vnutri je prave WYSIWYG editor, kde sa pise obsah clanku) a pod tym este Prilozene subory, Informacie o revizii a Nastavenia URL... Nacitanie WYSIWYG editora moze chvilu trvat, pripadne to moze zblbnut a ked sa nenacita, neda sa text vlozit... Popis blizsie, aka je situacia, pripadne hod screenshot. Teraz som to skusal ako U3_autor a mne to tu ide...
    Inak ten clanok je viditelny pre U3_autor v "My workspace", pridal som tam trocha textu.
  5. Je mi jasne, ze tyzden casu na review nie je vela a nie kazdy ma prave tento ci buduci tyzden cas. Ale keby som dal na to mesiac, tak sa prve 3 tyzdne aj tak nic nedeje, lebo vsetci by si mysleli "este je casu dost". A potom by sa na to zabudlo... a nebolo by zase nic a dalsi mesiac v prdeli. Preto som dal zatial len tyzden. Ako vidiet za posledneho pol dna, je vela veci na doladenie. Po tyzdni sa uvidi, co dalej - mozno bude viac veci, ktore budem musiet zapracovat, takze to nejaky cas potrva a neskor bude druhe kolo a potom sa mozu realizovat aj ti, co teraz cas nemaju. Ked si ale za cely tyzden nenajde cas vobec nikto, tak to nie je dobre, lebo sa to vobec nikde nepohne pretoze nebudeme mat ziadne vstupy a cas bezi.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa marpes »

...kde sa je - jedz, kde sa pije - pi, kde sa pracuje - nezavadzaj........
V poslednej dobe si pripadam, ako by toto bolo moje kredo, aj ked to nikdy nebolo. Ale musim sa priznat, ze v sucasnej dobe nie som schopny sa sutredit na analyticko-synteticke myslenie, co pre posudzovanie bety je nevyhnutne. Takze v tomto smere som momentalne PN, i ked nie zo zdravotnych dovodov. Uz som sa pokusal zoparkrat sa donutit, ale ked to nejde, horsie ako keby sa nechcelo (umelci tomu hovoria tvoriva kriza, my technici - nefungujuce budenie a spatna vazba). Prepac Palo.
A aby som nezabudol - pekny kus roboty (nemozem najs smajlika na "klobuk dole").
Používateľov profilový obrázok
nukeman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 4:54 pm

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa nukeman »

Caute vsetci, do fora som este nikdy nic nepisal, ale pravidelne som sledoval co sa tu v BOINC.SK komunite deje.
Palo vyhlasil ultimatum, do ktoreho by si mali vsetci seriozni zaujemcovia preskusat novy web, tak som to vyskusal a tu je moj report:

prihlasil som sa ako U3_autor, ALE podarilo sa mi prihlasit aj ako U3_AUToR heslo:3autor, alebo u3_autor (nie je to CASE sensitive??)
to asi nie je zelane.

preklikaval som sa strankami, ci idu a ako vyzeraju, lebo v html a umeni tvorit web stranky sa vobec nevyznam takze neviem ci nieco funguje spravne alebo nie. Zistim len to, co vidim na obrazovke. To fungovalo dobre, len an nektorych miestach mi lavy banner skocil do stredu, priamo do textu a prekryl ho.
Nakoniec som vytvoril maly clanok blogu, kde som napisal vlastne to iste co sem, len su tam prilepene obrazky, ako konkretne ten banner blbne.
Aj pri pisani toho blogu trcal v strede a nevidel som, aky mam vlastne nadpis.

To je odo mna asi vsetko, nie som nejaky velky drsnak co by odhalil vsetky chyby, skusal som len v ramci svojich moznosti, ako ja osobne budem web vyuzivat, t.j. hlavne citanie.

Na zaver len obrovska poklona vsetkym, hlavne Palovi a Heftovi, ktori sa do toho dali a robia nieco pre BOINC.SK.



nukeman
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Palo M. »

nukeman napísal:Caute vsetci, do fora som este nikdy nic nepisal, ale pravidelne som sledoval co sa tu v BOINC.SK komunite deje.
Palo vyhlasil ultimatum, do ktoreho by si mali vsetci seriozni zaujemcovia preskusat novy web, tak som to vyskusal a tu je moj report:

prihlasil som sa ako U3_autor, ALE podarilo sa mi prihlasit aj ako U3_AUToR heslo:3autor, alebo u3_autor (nie je to CASE sensitive??)
to asi nie je zelane.

preklikaval som sa strankami, ci idu a ako vyzeraju, lebo v html a umeni tvorit web stranky sa vobec nevyznam takze neviem ci nieco funguje spravne alebo nie. Zistim len to, co vidim na obrazovke. To fungovalo dobre, len an nektorych miestach mi lavy banner skocil do stredu, priamo do textu a prekryl ho.
Nakoniec som vytvoril maly clanok blogu, kde som napisal vlastne to iste co sem, len su tam prilepene obrazky, ako konkretne ten banner blbne.
Aj pri pisani toho blogu trcal v strede a nevidel som, aky mam vlastne nadpis.

To je odo mna asi vsetko, nie som nejaky velky drsnak co by odhalil vsetky chyby, skusal som len v ramci svojich moznosti, ako ja osobne budem web vyuzivat, t.j. hlavne citanie.
Diky nukeman, toto je velmi uzitocny prispevok. Bodaj by takych bolo viac...
K jednotlivym bodom:
  1. CaSe SeNSiTiVe: Vyskusal som a potvrdzujem, ze to plati pre prihlasovacie meno. Ale neplati to pre heslo. Vyzera to ako Drupalovske spravanie, aj ked som o tom doteraz nevedel. Asi to bude z bezpecnostnych dovodov. Totiz jedna z moznosti Drupalu je automaticka registracia, kedy si uzivatel sam zvoli meno. Ale meno je vypisame na vela miestach na stranke a raw user input by mohol byt nebezpecny (niekto by sa mohol pokusit ako meno si dat linku na zlomyselny javascript a podobne). Takze Drupal mena asi normalizuje a nerozlisuje sa medzi malymi a velkymi pismenami. A mozno je to aj dobre; ked mam meno "Palo M." tak nechcem, aby sa niekto iny registroval ako "palo m."...
    Kym je to len v menach, nechal by som to tak... meno je aj tak vycapene verejne vselikde na stranke (akonahle clovek da nejaky obsah alebo aspon komentar), takze jeho variacie velkymi a malymi pismenami sa mi nezdaju nebezpecne... a ak je to vlastnost Drupalu, asi to aj tak nezmenime.
  2. Rozhaseny vypis povazujem za dost velky problem. Pozrel som si tie screenshoty - diky. Vidim, ze pouzivas IE6 (ake mas rozlisenie obrazovky - 1024x768?). Aj logo je tam nepriesvitne (malo byt priesvitne, ale vlozilo tam biele pozadie; to robia IE6 a starsie).
    Doma mam IE7 a tam to zobrazuje dobre (IE7 ale presiel cez Acid2 test, co skorsie Explodery ani nahodou - ale zase ani Firefox 1 a 2 nepresiel cez Acid2). Zobrazenie stranky v read-only by ale (podla moznosti) malo fungovat vo vsetkych browseroch, pretoze navstevnikom stranky moze byt hocikto (a ide vo velkej miere aj o pritiahnutie pozornosti ludi, ktori o BOINC nic nevedia). Pre editovanie stranky uz mozeme povedat, ze to odladime len na par novych browserov (ak sa niekto zapoji do BOINCu a zaregistruje na stranke s tym, ze bude vytvarat obsah, snad si vie dat novsi browser). Teda doma mam IE7, ten zobrazuje korektne. Google Chrome je tiez v pohode, aj ked niektore detaily zobrazuje inac. Operu nemam, tam netusim, aj ked v logoch je vidiet nejake accessy z Opery (zeby gabberov Mac?)... aj ked Opera je znama svojou super korektnostou, takze predpokladam, ze to bude tiez OK...
    V praci mam IE6 a teraz vidim, ze v clanku o Orbite mi tiez rozhasilo lavy stlpec. Ale v clanku o radioaktivite nie, tam to zobrazuje OK (skus vymazat cache browsera, ci to robi aj tam)... A v tom Orbite sa to sprava zabavne, ked zmensujem sirku okna (cim mensie okno, tym viac doprava sa posuva ten stlpec co ma byt nalavo). Netusim, ako to vzniklo a preco to robi len pri tomto clanku, este sa na to musim pozriet. Mozno je nieco zle v obsahu clanku, co to rozhasilo...
    So spravnym zobrazenim na starsich browseroch bude mozno celkovo prplacka (aj to logo by sa malo spojazdnit), ale povazujem to za dolezite, takze tento komentar je velmi cenny.
  3. Cielom je prave to, aby mohol clanky, novinky a blogy tvorit hocikto, aj ti co sa v html velmi nevyznaju. Na to je tam WYSIWYG editor a je tam nahlad. Skoda, ze ti to prekryvali tie bocne bloky. Ale tvoje pocity, ako sa ti podarilo napisat a naformatovat prispevok bez znalosti html su tiez prinosne pre komunitu (mozno bude aj treba vytvorit nejaky clanok s navodom pre zaciatocnikov, ako prispievat). Ale nakoniec si ten blog napisal aj s prilohami, takze je to snad dost intuitivne. (Vyrobil som dokonca novy snapshot, tak snad ten tvoj blog nepadne za obet nasledujucemu site-resetu.)
Este raz vdaka za komentare a robotu s testovanim.
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa mbs »

strucny test - ved som v praci ;-)
kedze som viac-menej pasivny (pasivny ak neratame obcas nejaky ten moj zbytocny komentar), tak z mojho pohladu je to v poriadku
zda sa to byt intuitivne a nemal som ziadne problemy s formatovanim

Safari 3.2.1, Firefox 3.0, MacOS 10.5.5

Chlapci: pochvala! =D>
Vdaka!
-mbs
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa gabberattack »

Hmmm, konecne mam chvilku casu, dokoncil som vacsinu veci co som chcel a chcem to teda stihnut kym sa skonci prve kolo.
1.
Idem na webstranku, ktoru mam v bookmarks, bezi dost rychlo.
2.
Snazim sa zistit, ako sa prihlasim. Nie je tam ziadne vytvorenie uctu, takze skusam si poslat heslo na moj email - bez uspechu. Definitivne tam musi byt vytvorenie noveho uctu predsa niekde. Idem spat na forum, kde zistujem ako sa prihlasim - aha, vytvaranie novych uzivatelov je vypnute. Zistil som, ze mam slabu pamet :-)
3.
Skusam si nastavit vlastny obrazok a podpis - vsetko OK, akurat som ho musel osekat na 85x85. :-(
4.
Skusam vytvorit kratky clanok o Magnetism - hmmm, prihlasil som sa ako autor. Trosku nerozumiem popisu VYTVORIT OBSAH - co je vlastne BOOK page, aky je rozdiel medzi clankom a strankou okrem nezverejnenia na titulnej strane? Chcelo by to trosku viac vysvetlit - alebo nakres stromovej struktury kam co patri. To vysvetlenie je velmi slabe a vela som z neho nepochopil. :-(
5.
Podporovane platformy - pri vytvoreni infa o projekte - nutne stlacit klavesu Command (pre Apple platformu) na oznacenie viacerych platforiem - hodilo by sa to dopisat tam - chvilku mi to trvalo zistit. :-)
6.
Clanok bol unpublished - predpokladam, ze autor nema pravomoc clanok publikovat hned - potrebujem byt redaktor asi.
7.
Vytvorenie novinky bez problemov, akurat neznasam fialovu farbu pre linknutu adresu. :-)
6.
Povinne pole URL pre pripojenie k timu. Ziskat link pre pripojenie je systemom copy/paste pre aktualneho clena timu nemozne - by sa musel odpojit a znovu pripojit do timu kvoli tomu - zmenil by som tuto polozku na nepovinnu. Je sice jednoduche tuto adresu odvodit od vzoru pod adresou, nemyslim ale, ze kazdy na to pride.

Inak som velmi poteseny formou akou to funguje. WYSIWYG editor nie je velmi privetivy, ale postaci.

P.S. Ad OPERA - u mna tento browser nenajdete, takze logy opery musia byt od niekoho ineho. Tento browser ma nezaujal.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Palo M. »

Vdaka gabber za nazory. Pekne si ocisloval jednotlive body, takze nemusim kopirovat cely tvoj prispevok :-)
  1. Rychlost cinskej siete je nevyspytatelna. Niekedy to svisti, niekedy je to priserne. Zda sa, ze si mal stastie (na to, ze je vikend, to bolo velke stastie).
  2. Moj domaci server som nenakonfiguroval na posielanie mailov. Naschval. Aj tak by s tym boli problemy, lebo mam dynamicku IP a dyndns domenu a je dost mozne, ze by to prijimajuce servery odmietali. Tak by som musel pouzit nejaky gmailovy account a to by zozralo cas na konfiguraciu - to radsej budem robit na podobe stranky... Takisto si myslim, ze aj na ostrej stranke nebude automaticka registracia povolena. Asi najlepsie bude urobit registraciu manualne podla fora - na zaciatok by mohol administrator vytvorit vsetkych uzivatelov, ktori uz nieco napisali do fora, s rovnakym e-mailom (administrator fora si vie zobrazit e-maily a pravo zobrazit e-maily sa da pridelit aj nejakej specifickej skupine na fore) - a neskor by sa nove ucty na stranke vytvarali cez vyziadanie na fore. No a kazdy si potom osobne da resetnut heslo, novo vygenerovane heslo mu pride na mail a moze si nastavit svoje heslo. Pripadne pouzit OpenID (mne sa to zda super vecicka) - na testovacej stranke je to povolene a mozes si to vyskusat, ak uz nejake OpenID mas, alebo ak si nejake vytvoris. OpenID je len "navyse" sposob prihlasovania, cize uzivatel sa moze prihlasit aj s kombinaciou meno+heslo aj s OpenID (pricom OpenID je bezpecnejsie, ak tam v nastaveniach zapnes ssl-only). Takze si mozes pridat k U3_autor svoje OpenID a prihlasit sa s nim... OpenID by malo byt mozne aj na phpBB cez nejaky plugin, tym by sa vyriesila pohodlnost prihlasovania na stranku aj forum...
  3. Nemusel si ho osekat, mohol si ho aj zmensit 8). Maximalne rozmery su 85x85 (a velkost suboru max. 30kB), takze keby si mal povedzme 76x85, malo by to fungovat. Obmedzenie na tieto rozmery som stanovil preto, ze v blogu sa obrazok autora automaticky zobrazi vpravo hore. Aj v blogu samotnom aj na sumarizacnej stranke (napr. http://test2.cassiopea.homelinux.com/blog). Takisto sa obrazok objavi pri komentari. Asi si vies predstavit, ako by to vyzeralo pri vacsich obrazkoch... Tych maximalnych 85x85 sa mi zda taky rozumny kompromis, aj fotka by mala byt rozumne zobrazitelna... Pripadne sa da toto da zmenit, aj neskor za chodu, ale do nejakych velkych rozmerov by som to asi nehnal (mozno max sirka 85 a max vyska 100 by este bolo rozumne).
  4. Welcome to the hell :evil:. Pojmy v Drupale su niekedy zvlastne. Napriklad lubovolny samostatny obsah sa nazyva uzol (po anglicky node). V casti "Vytvorit obsah" sa teda vytvara novy uzol. Uzlov je v nasom pripade viac typov... Asi by sa malo BookPage pre Autora uplne vypnut (aj bezny clanok alebo stranka sa da vclenit do knihy a da sa to urobit neskor). Navyse je Book modul momentalne vypnuty (predtym bol zapnuty a pri zapnuti automaticky vlozil do databazy novy typ obsahu, ktory pri vypnuti modulu nezmazal, lebo by uz mohol nejaky obsah daneho typu byt vytvoreny a take mohutne kontroly sa nerobia). Celkovo pre BookPage nevidim velke pouzitie, pretoze kazda stranka knihy je samostatny uzol. Najprv sa mi zdalo, ze to je celkom vhodne pre navod, napriklad jednotlive kroky instalacie BOINC kazda s jednym screenshotom by bola jedna BookPage, lebo v knihe je automaticka navigacia na obsah a nasledujucu/predchadzajucu stranku. Ale rozhodit takto jeden uceleny navod na niekolko uzlov je asi nedobry napad (lepsie je pouzit modul Paging na strankovanie jednotlivych casti jedneho uzla). Skor bude vhodne Book pouzit na "zviazanie" viacerych samostatnych veci spolu do knihy. Napriklad "Navody" by bola jedna kolekcia, ktora by zastresovala vsetky navody publikovane na stranke ("Navod na instalaciu klienta" je jeden uzol, "Navod na instalaciu optimalizovanej aplikacie" by bol iny, "Navod na kompilaciu vlastnej optimalizacie" by bol treti, ale vsetky by boli v jednej knihe, takze by to bola dobra ucelena "vzdelavacia prirucka").
    Co sa tyka stromovej struktury, v niekolkych clankoch o tvorbe webu pomocou CMS som sa docital, ze to nie je dobry napad a uznal som to (najprv som to totiz tiez strukturoval systemom vnarania adresarov, ale potom som sam videl, ze je to menej flexibilne). Kvoli tomu, ze obcas treba zmenit zoradenie na stranke a menit pri tom celu strukturu je o nicom robota (chcem zmenit len nieco v A, le kvoli stromovej strukture este treba menit aj B, C, D,...). Takze vlastne "struktura" nasej stranky nie je stromova, je len jednourovnova - zaradenie do sekcii (pricom jednotlive sekcie zodpovedaju aliasom uzla a polozke v primarnom menu)
    V kazdom pripade to asi bude chciet nejaky specialny navod "Ako prispievat na tuto stranku", lebo nie si prvy, co je z toho zmateny, a asi nie si ani posledny...
  5. Viacnasobny vyber je zakerny. Dopiseme...
  6. Ano, autori nemaju pravo na publish clanku, stranky, info o projekte (a ani nemozu zaradit danu vec do struktury menu), to je praca pre redaktorov. Mohol si si aj to vyskusat, keby si sa odhlasil a prihlasil ako redaktor. Vlastne si to este niekedy vyskusat mozes - vyrobil som dalsi snapshot, takze tebou vytvoreny obsah by tiez nemal padnut za obet site-resetu ;-).
    Medzicasom som ale nasiel modul Workflow a pohral som sa s nastaveniami - je to vyborna vec. Umoznuje nastavovat rozne stavy obsahu. Zatial mam nasledujucu predstavu: po vytvoreni bude dany obsah mat stav Draft (cize vo vyrobe a este nedokonceny). Samozrejme bude nevydany. Nikto iny ako autor sa v nom preto rypat nebude (iba ze by autor sam pridelil opravnenia inemu autorovi pripadne viacerym inym autorom, aby vytvarali ten obsah spolocne). Po skonceni prace Autor sam nastavi stav na Review - tym padom uz nebude moct menit jeho obsah a clanok bude spadat do pravomoci Redaktorov. Ti mozu clanok odsuhlasit (vytvoria novu reviziu, kde clanok pripadne aj zaradia do struktury menu ci do knihy) a zmenia stav na Publish (cim sa automaticky obsahu prideli flag Vydane a stane sa viditelnym pre vsetkych). Ak Redaktor na clanku v stave Review najde nejake chyby (preklepy, gramatika, obsahove chyby), vrati stav obsahu na Draft a da vediet Autorovi, takze ten moze opat editovat obsah a chyby odstranit, dat znova Review... a tak dalej, az kym clanok nebude odsuhlaseny a vydany. Ak bude (po case) uz vydany obsah potrebne aktualizovat, Autor musi opat vyzvat Redaktora, aby zmenil stav nazad na Draft a Autor mohol urobit zmeny. S tymito troma stavmi by to malo fungovat celkom rozumne... Daju sa este prediskutovat rozne varianty - napriklad, ze clanky, ktore su v stave Review, by mohli vidiet nielen Redaktori, ale aj vsetci Autori (pripadne vsetci registrovani?). Ti by tak mohli pocas Review pisat komentare pod clanok a zucastnovat sa tak na posudeni kvality pred vydanim... Workflow vyzera byt velmi uzitocna vec...
    Samozrejme, je to len pre "staticky" obsah stranky, ako su clanky a info o projekte. Na Novinky a Blogy sa to nevztahuje, tie su vydane okamzite a nemaju zapnute ani revizie; to je "dynamicky" obsah ktory casom aj tak straca platnost (nema samostatne menu polozky a postupne "zmizne" z hlavnej stranky (ale da sa najst v archivoch i cez vyhladavanie, takze v systeme ostava).
  7. Ta fialova hned na uvodnej stranke je fakt hnusna. Ale tu si tam dal ty :mrgreen:.
    V obsahu je taketo nieco:

    Kód: Vybrať všetko

    <span style="color: rgb(210, 63, 168); text-decoration: underline;" class="Apple-style-span">
    V menu WYSIWYG editora by mala byt taka guma - ked vyznacis ten hnusne fialovy text a stlacis gumu, resetne formatovanie na default (a link je standardne tmavomodry - celkom ladi s temou). Asi by to tiez mohlo byt spomenute v navode "Ako prispievat...", lebo rozhasene formatovanie som riesil aj ja, ked som vytvaral kopie clankov existujucich na terajsom webe - skopirovalo sa to aj s formatovanim, co mi celkom nevyhovovalo (napriklad mix roznych fontov na jednej stranke nevyzera pekne). Dalo by sa to "vyriesit" zakazanim style a id atributov vo vstupnych filtroch (tak to vlastne bolo default) - ale tym by sa limitovali autori a nemohli by pouzit napriklad farebne zvyraznenie v texte. Tak som to nastavil takto a nechavam rozumne formatovanie na zodpovednosti autorov. (Ale len Autori, Redaktori a adminovia mozu pouzivat vsetky atributy, ked je niekto len Blogger alebo iba registrovany, ti su filtrovani...)
  8. Ja som to dal naschval povinne. Nech sa Autor posnazi, ked mu zalezi na projekte, tak to nejako najde. Ved sa moze spytat ostatnych, ako na to, alebo odkukat inde. Tieto polozky by prave mali byt povinne, aby kazde info o projekte malo svoje nalezitosti. Ved info o projekte ma byt hlavne pre novacikov a priama linka pre pripojenie k timu je prave tu vysoko uzitocna.
    V pripade kolizie komfortu Autora/Redaktora s kvalitou obsahu ja osobne inklinujem k pristupu, ze sa tvorcovia viac narobia a navstevnik vidi spickovy vysledok (nakoniec, celkovych zobrazeni vysledku bude snad omnoho viac ako vytvarania obsahu). Mozno som zdeformovany z firmy (customer satisfaction), ale stranku nerobime len pre seba, ale hlavne pre navstevnikov ("zakaznikov").
    A asi bude aj viac detailov ako tento, kde sa budu skratka lisit nazory na nastavenie (a mozno mi to samemu nebude take jasne ako tu) a tam by to chcelo sirsiu diskusiu, nech konecne riesenie vyhovuje vacsine... Ak ovsem vacsina nebude mlciaca vacsina.
Samotny Drupal nema WYSIWYG editor, len raw html. Lepsi editor ako FCKeditor asi momentalne neexistuje. TinyMCE bol oblubeny s Drupal 5, to by bola asi dalsia rozumna moznost. FCKeditor je novsi a ma viac veci... Da sa prepnut aj do source zobrazenia, pre html hardcoristov...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Betaverzia stránky - test2

Príspevok od používateľa Palo M. »

mbs, aj tebe vdaka za komentar. Len ty s vdakou zatial setri na ten moment, ked bude novy web naozaj spojazdneny a plne funkcny (co zda sa este nejaky cas potrva).
Napísať odpoveď