Nový web - RC1

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu

Tešíte sa na nový web BOINC.SK?

Hlasovanie ukončené So Feb 21, 2009 8:01 pm

Áno, chcem intenzívne prispievať (rôznymi článkami alebo redaktorskou prácou).
4
33%
Áno, chcem prispievať, hlavne obsahom k môjmu obľúbenému projektu.
1
8%
Áno, možno budem aj prispievať.
6
50%
Áno, ale chcem nový web len čítať.
1
8%
Je mi to jedno, či bude nový web.
0
Žiadne hlasovania
Nový web nechcem.
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 12

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

Keďže gabberattack vybavil miesto na serveri, spojazdnil som ďalšiu verziu nového webu.
Tentoraz ho vyhlasujem za Release Candidate 1, aj keď znova pobeží v demo móde (raz za deň reset obsahu).
Úpravy som už popísal v priebežnom vlákne, tak to tu nebudem prepisovať. Veď uvidíte, ako to vyzerá.
Ešte je tam malý detail, že nefungujú čisté URL, ale to nie je nič kritické (a snáď sa bude dať zmeniť konfigurácia servera, aby to išlo).

Už by nemali byť problémy s načítaním stránky, takže hor sa do skúšania.
http://boinc.jadro.org/

A stale som zvedavy na spatnu vazbu - ak mate komentare, sem s nimi. Dufam, ze ti co pri predoslom review nemali cas, teraz uz cas budu mat...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

Ahoj, narýchlo nejaké pripomienky k štruktúre a pod.
Ako je to s textami? Tie čo sú na webe sú tiež RC1? :)

1. Všeobecne:
- niektoré veci sú ešte v angličtine, napr celé hodnotenie článkov. A veľa vecí je preložených naozaj veľmi kostrbato, možno by nebolo budúcnosti zle to poladiť.
- celkom dole sú ikonky W3C... najneužitočnejšia vec na šírom ďalekom svete :) Preč s nimi, len zaberajú miesto a zneprehľadňujú web.


2. Úvodná stránka

- do linkov vľavo by som dal položky: "Čo je to BOINC?", "Návod pre začiatočníkov" a "O tíme BOINC.sk". To sú najdôležitejšie veci ktoré musí mať návštevník okamžite prístupné. Položky "Návod na prispievanie" a "Archív noviniek" by som odtiaľ odstránil.

- odstrániť "Astronomický obrázok dňa". Nevravím že je to nezaujímavé, ale ako som už hovoril, základ je maximálna jednoduchosť webu. Takéto "fičúrovinky" sú zabíjak prehľadnosti a použiteľnosti webu. Nehovoriac o tom že astronómia je len časť boinc projektov.

- Prihlásenie... nieje možná klasická registrácia? Nejako som to nepochopil.
Možno by som zvážil aj presunutie "Kto je online" pod Prihlásenie. Nech je celá uživateľská časť vľavo a vpravo len novinky, bolgy, ...

3. BOINC
- Vľavo by som pridal aj položku "Čo je to BOINC?" ktorá by smerovala na úvodnú stránku sekcie BOINC.

4. Projekty
- Vľavo "Informácie o projektoch" by som premenoval na "TOP projekty". Ako budú k projektom pribúdať popisy, nemôžu tam byť vylistované všetky, bolo by toho veľa.
- Úvodný text v projektoch by sa mal vyvarovať vymenúvavaniu projektov, je to strašne dlhé. Mal by tam byť krátky text ktorý popíše problematiku, načrtne oblasti a to je všetko. Text na pár riadkov. Pod tým by skôr malo byť vyhľadávanie alebo kategórie. To je podstatné, aby si hneď vedel uživateľ nájsť projekty ktoré chce.

5. Stiahnite si
- Určite by na úvodnej stránke sekcie nemali byt linky na download optimalizovaných aplikácií. Keď už tak, na aktuálny Windows a Linux BOINC manager. Optimalizované aplikácie sú špecialitka, tie by mali byť len v podsekcii.
- Boinc Manager aplikácie, mali by byť vypísané v sekcii boinc manager, nie len jeden odkaz na ofic. stránky. Chceme uživateľom ísť v ústrety, nie ich posielať z jedného webu na druhý.

6. Články
- podľa čoho sa umiestňujú články v ľavom menu?
- treba zjednodušiť filter na články. Zmenil by som to na triedenie podľa času pridania / hodnotenia. Ako je to teraz, je to zbytočné. Všetko to nahradzuje stránkovanie, ktoré tam je už implementované. Takisto nieje potrebný ten prvý popisný riadok... každý hádam vie že keď klikne na najlepšie, tak sa mu vylistujú najlepšie články :)
- nešlo by zjednodušiť zoznam článkov? Nemuseli by tam byť detaily hodnotenia, len základ. Takisto koľko krát bol daný článok prečítaný, komentáre, ... to všetko by malo byť vidieť až po vstupe do článku. Robí to výpis zoznamu veľmi neprehľadný.

Zatiaľ asi všetko. Ináč ste odviedli kus peknej práce.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa gabberattack »

Tie ciste URL by uz mali byt poriesene, takze technicky je web RC1. Nemyslim, ze obsahovo. Akonahle uz nebudu ziadne problemy so zobrazovanim a upravou, Palo by mohol zrusit demo mod s resetom kazdy den a moze sa zacat s vlastnou tvorbou obsahu - tu bude myslim dalsia beta a RC1. Potom by mohol byt presun hotovy. Zatial by som len dal link na sucasnu stranku boinc.sk, ktory by doviedol ludi na novy web, aby pripadne aj novi ludia videli progress.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

ikvar napísal:Ahoj, narýchlo nejaké pripomienky k štruktúre a pod.
Ako je to s textami? Tie čo sú na webe sú tiež RC1? :)
Nepochopil som toho smajlíka - to má byť irónia?
Hmmm, asi si nesledoval moje priebežné týždenné zápisy (prípadne si už zabudol detaily), ako veci prebiehali a ako sa menil plán. Nechcel som sem zase písať únavné zhrnutie na X riadkov.
Cieľom mojej práce bolo (a stále je) vytvoriť web:
  • za ktorý sa nemusíme hanbiť vizuálne
  • ktorý umožní viacerým (všetkým) podieľať sa na tvorbe obsahu webu i správe webu
  • ktorý má veľký potenciál na ďalší rozvoj
Na začiatku do zoznamu patrila aj integrácia s phpBB, ale po praktických skúsenostiach sme spolu s Heftom tento bod zavrhli (teoreticky by to stále bolo možné v budúcnosti, ale neverím, že v krátkom čase to bude stabilné).
Napĺňať obsah do konečnej podoby som neplánoval. Pri dosiahnutí stanovených cieľov sa na napĺňaní obsahu môžu podieľať všetci. Vlastne som vôbec neplánoval napísať texty až v takom rozsahu, ako sú tam teraz. Až pri tvorbe webu som si uvedomil, že tvoriť štruktúru s dvoma článkami je nezmysel, lebo to vyzerá príšerne pusto. A pravdu povediac, kopírovanie článkov zo "starého" webu mi na začiatku zabralo dosť veľa času. Potom bol popridávaný všelijaký iný "nezmyselný" obsah, ktorý ale mal svoj význam - okrem zaplnenia stránky som na ňom testoval funkcionalitu - a to už bolo fakt dôležité, lebo to priamo súvisí s primárnymi cieľmi ktoré som si stanovil.
Takže stručná odpoveď na tvoju otázku je: Nie, texty nie sú RC1.
ikvar napísal:1. Všeobecne:
- niektoré veci sú ešte v angličtine, napr celé hodnotenie článkov. A veľa vecí je preložených naozaj veľmi kostrbato, možno by nebolo budúcnosti zle to poladiť.
Toto som už tiež sám spomenul. Ja som neprekladal vôbec nič. Jadro Drupalu je preložené tak ako je (niečo možno kostrbato, niečo s chybami) a potom sú myslím ešte 2 moduly, ktoré majú slovenský preklad. Ostatné je nepreložené. Ak sa nám nepáči existujúci preklad, môžeme buď kontaktovať autorov prekladu, alebo si upraviť preklad podľa seba. K modulom, kde preklad neexistuje, si ho môžeme sami vytvoriť. Ak máš záujem sa na tom zúčastniť, nech sa páči: vyexportujeme prekladový template, pošleme a môžeš vrátiť preložené vety. "Znamenám si vás, Šafránku!" Hocikto z tímu sa takto môže zapojiť do prekladu.
ikvar napísal:- celkom dole sú ikonky W3C... najneužitočnejšia vec na šírom ďalekom svete :) Preč s nimi, len zaberajú miesto a zneprehľadňujú web.
S týmto bodom silne nesúhlasím. Nie sú to len ikony, ale aj linky na validátor (urobil som linky bez rámčeka, lebo ten bol rušivý). Hocijaká stránka webu, ktorá je zobrazená, sa tak dá validovať kliknutím na ikonku. Schválne si na tú ikonku klikni na tomto článku: http://boinc.jadro.org/article/dalsi-test-formatovania (OK, nie ideálny prípad, lebo chyba je v komentári a nie v článku samotnom, ale demonštruje to použitie). Takže tvrdím, že sú užitočné.
Tie ikonky okrem toho deklarujú našu snahu, mať stránku podľa štandardov (za prvé: mám rád kvalitu všeobecne, za druhé: keď stránka spĺňa normy, je vysoko pravdepodobné, že bude správne zobrazená na drvivej väčšine browserov a za tretie: neštandardná stránka môže spôsobiť problémy s rýchlosťou či stabilitou).
A nakoniec: tie ikonky samotné nezaberajú žiadne miesto navyše, päta (ten tmavosivý pás dole) je tam už tak či tak.
Ja ich tam chcem.
ikvar napísal:2. Úvodná stránka

- do linkov vľavo by som dal položky: "Čo je to BOINC?", "Návod pre začiatočníkov" a "O tíme BOINC.sk". To sú najdôležitejšie veci ktoré musí mať návštevník okamžite prístupné. Položky "Návod na prispievanie" a "Archív noviniek" by som odtiaľ odstránil.
Čo bude v ktorom menu, je detail. Prehodenie obsahu (povedzme článku) do inej sekcie, presunutie do iného menu a podobne, je otázka chvíle. Takisto linkovanie toho istého článku z viacerých menu (napríklad ten návod pre začiatočníkov môže byť prístupný aj z hlavnej stránky, aj zo sekcie BOINC). Každý môže mať iný názor na to, čo kde patrí, takže tu by som sa snažil nájsť tímový konsenzus.
ikvar napísal:- odstrániť "Astronomický obrázok dňa". Nevravím že je to nezaujímavé, ale ako som už hovoril, základ je maximálna jednoduchosť webu. Takéto "fičúrovinky" sú zabíjak prehľadnosti a použiteľnosti webu. Nehovoriac o tom že astronómia je len časť boinc projektov.
S týmto takisto nesúhlasím. Za prvé, už som si s tým dal robotu (preto, lebo je to na starom webe a chcel som tým demonštrovať, že všetko zo starého webu vieme dať na nový... a lepšie, lebo teraz je to len na hlavnej stránke a nie všade). Za druhé, podľa mňa to pekne oživuje hlavnú stránku a je to prehľadné. Za tretie, keď to tak neznášaš, môžeme skúsiť povoliť nezobrazovanie tohoto bloku pokiaľ si to užívateľ tak vyberie (default bude zobrazovanie, ale po prihlásení na tvoj účet už to neuvidíš, kým všetci ostatní to stále môžu vidieť). Je síce pravda, že BOINC nie je len o astronómii. Ale namiesto surového vykopnutia APODu by som radšej zapojil nejaké podobné vecičky z iných vedeckých oblastí (nie samozrejme všetky naraz, to by bolo fakt neprehľadné, ale keby sme mali jeden blok pre každú z piatich rôznych vedeckých disciplín a vždy zobrazili len jeden z tých blokov - zaberalo by to len malú plochu, ale pokryli by sme "celú" vedu...
ikvar napísal:- Prihlásenie... nieje možná klasická registrácia? Nejako som to nepochopil.
Možno by som zvážil aj presunutie "Kto je online" pod Prihlásenie. Nech je celá uživateľská časť vľavo a vpravo len novinky, bolgy, ...
Teraz nie je zapnutá automatická registrácia, dokonca ani registrácia so schválením od administrátora. A osobne si myslím, že by ani nemala byť. Riešil by som to najradšej tak, že kto má účet tu na fóre, môže dostať aj účet na webe, s rovnakým menom. Aktívnym pisateľom fóra ho môžeme automaticky vytvoriť dávkovo, neskôr sa to bude riešiť jednotlivo, napríklad požiadaním na fóre v špeciálnom vlákne. O tom sa tiež dá dlhšie diskutovať, lebo názory a zdôvodnenia sa v tíme môžu líšiť.
ikvar napísal:3. BOINC
- Vľavo by som pridal aj položku "Čo je to BOINC?" ktorá by smerovala na úvodnú stránku sekcie BOINC.
Viď predchádzajúce vyjadrenie k sekcii Úvodná stránka - je to detail.
ikvar napísal:4. Projekty
- Vľavo "Informácie o projektoch" by som premenoval na "TOP projekty". Ako budú k projektom pribúdať popisy, nemôžu tam byť vylistované všetky, bolo by toho veľa.
S týmto nesúhlasím, lebo potom zase bude veľmi ťažké nájsť informácie o tých projektoch, ktoré nie sú top. Podľa mňa by ten zoznam projektov mal byť kompletný - a dal som mu preto aj samostatné pod-menu, nech je to prehľadnejšie. To pod-menu je nižšie ako "bežné" menu sekcie BOINC, takže ak aj bude popisov projektov veľa, nevadí to. O najobľúbenejších projektoch môže byť prípadne špeciálna položka v menu sekcie (alebo možno aj na hlavnej stránke).
ikvar napísal: - Úvodný text v projektoch by sa mal vyvarovať vymenúvavaniu projektov, je to strašne dlhé. Mal by tam byť krátky text ktorý popíše problematiku, načrtne oblasti a to je všetko. Text na pár riadkov. Pod tým by skôr malo byť vyhľadávanie alebo kategórie. To je podstatné, aby si hneď vedel uživateľ nájsť projekty ktoré chce.
Ako som už spomenul, väčšina textov bola vytvorená na to, aby bol vôbec nejaký obsah. Tá časť o projektoch je myslím skopírovaná zo starého webu a už je dosť neaktuálna. Napíšeš túto časť? "Šafránku, opět si vás znamenám!"
ikvar napísal:5. Stiahnite si
- Určite by na úvodnej stránke sekcie nemali byt linky na download optimalizovaných aplikácií. Keď už tak, na aktuálny Windows a Linux BOINC manager. Optimalizované aplikácie sú špecialitka, tie by mali byť len v podsekcii.
- Boinc Manager aplikácie, mali by byť vypísané v sekcii boinc manager, nie len jeden odkaz na ofic. stránky. Chceme uživateľom ísť v ústrety, nie ich posielať z jedného webu na druhý.
Dal som tam prehľad súborov, ktoré sú na stiahnutie na našom webe. Ak chceme ponúkať priame linky na download z iných webov (napríklad oficiálneho klienta), musí to niekto priebežne aktualizovať - linky a pravdepodobne aj popis k nim. Lebo nie je nič horšie, ako neaktuálne linky. Lepša cesta sa mi zdá preložiť stránku v Berkeley do slovenčiny a odkazovať na ňu, takže nemusíme každú chvíľu aktualizovať. Vzhľadom na sínusovitý priebeh našej aktivity tu na fóre sa mi nezdá pravdepodobné, že problém "pomohol by som, ale nemám veľa času" zrazu zmizne. Ale ak sa nájde niekto, kto si to zoberie na starosť a bude to priebežne aktualizovať, dávať pozor na všetky nové verzie, tak prosím. Si ty osobne ochotný zobrať si to na starosť a priebežne to aktualizovať? "Prosím pane kolego... a tupou stranou skalpelu, ne aby jste to přeříz!"
ikvar napísal:6. Články
- podľa čoho sa umiestňujú články v ľavom menu?
Keby si si prečítal návod na prispievanie (ten, ktorý by si odstránil z úvodnej stránky), tak by si vedel, že podľa návrhu autora článku a uváženia redaktora. A dá sa to kedykoľvek zmeniť. Moja hmlistá predstava je, že by tam mali byť nadčasové a kvalitné články. Z tých, čo sú tam teraz, by to boli asi len články o rádioaktivite a Orbite...
ikvar napísal:- treba zjednodušiť filter na články. Zmenil by som to na triedenie podľa času pridania / hodnotenia. Ako je to teraz, je to zbytočné. Všetko to nahradzuje stránkovanie, ktoré tam je už implementované. Takisto nieje potrebný ten prvý popisný riadok... každý hádam vie že keď klikne na najlepšie, tak sa mu vylistujú najlepšie články :)
Nerozumiem celkom dobre, čo treba zjednodušiť. Sú tam 4 tab-y (ehm, po slovensky záložky), každá z nich je iné triedenie. Každý si vyberie, ktoré mu vyhovuje. Keby ich tam bolo aj 7, prečo by to vadilo? Nechcené záložky sa dajú jednoducho ignorovať (a možno sa nájde niekto, komu práve nejaká "odveci" záložka bude sedieť). Uznávam, že aktuálne/staršie sú trocha čudné, lebo kritériom je len čas vytvorenia článku (inak toto boli prvé 2 views, čo som vytvoril) - asi by bolo vhodnejšie mať nejaký spôsob, ako označiť nejaký článok za neaktuálny a ten potom presunúť do archívu a nezobrazovať ho vo výpise aktuálnych (napríklad nejaký zastaralý návod na softvér, ktorý sa už nepoužíva). A potom by nabral ten popisný riadok väčší zmysel (niekde síce pôsobí úplne zbytočne, ale akonáhle sa použije aspoň v jednej záložke, je najlepšie dať približne rovnako dlhý popis do všetkých, nech pri prepínaní prehľad "neposkakuje"). Takže beriem komentár, že treba vylepšiť niektoré kritériá.
ikvar napísal:- nešlo by zjednodušiť zoznam článkov? Nemuseli by tam byť detaily hodnotenia, len základ. Takisto koľko krát bol daný článok prečítaný, komentáre, ... to všetko by malo byť vidieť až po vstupe do článku. Robí to výpis zoznamu veľmi neprehľadný.
Mne sa to zdá naopak prehľadné - vidím hneď základné info o danom príspevku, čoho sa týka, môžem dokonca kliknúť na kategóriu a hodnotenie je tiež užitočná informácia... Z prehľadu napríklad môžem vidieť, že je to o projekte, ktorý nemám rád. Musieť kvôli tomu otvárať celú stránku, asi by ma trafilo.
ikvar napísal:Zatiaľ asi všetko. Ináč ste odviedli kus peknej práce.
Vďaka za názory, ktoré boli ale väčšinou k obsahu samotnému (čo sa ešte bude určite meniť). Neskúšal si aj autorské záležitosti? Vytvorenie nového obsahu, či to ide dobre podľa návodu a podobne? Alebo tú tvoju otázku na prihlásenie mám chápať tak, že prihlásiť si sa ani neskúšal?

Teraz pozerám, že som to predtým nespomenul, ale prihlasovacie mená/heslá sú rovnaké ako pre betu (popísané v inej téme). Predsa len, keď som to písal boli už 3 hodiny v noci... A teraz už je zas pol druhej :shock:.

Ako gabberattack napísal, čisté URL sú spojazdnené. Takisto som už vypol automatický reset, lebo sa mi nezdá, že by niekto mohutne skúšal redaktorskú prácu a zlikvidoval by pri tom veľa obsahu... Veď zálohy sú vytvorené, takže keď sa niečo pokazí, obnovíme. Ale upozorňujem, že stránky sú stále len na testovanie, vytvorený obsah nebude zachovaný v ďalšej verzii.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

Palo M napísal:Nepochopil som toho smajlíka - to má byť irónia?
Hmmm, asi si nesledoval moje priebežné týždenné zápisy (prípadne si už zabudol detaily), ako veci prebiehali a ako sa menil plán.
...
Nie nebola to irónia len obyčajný neškodný smail 8) Áno nesledoval som, bol som chvíľu mimo a veľa sa tam toho nakopilo.

W3C ikonky:
Áno, stránky majú byť valídne. Ale ikonky, tie s tým nič nemajú. Je to detinský neužitočný prežitok... aha aký sme frájovia aj my sme zvládli to čo má zvládnuť každý. Zaberajú miesto, ako kód, tak dva obrázkové súbory naviac, plus ďalšia vizuálna zbytočnosť ktorá zneprehľadňuje web. Na webe majú byť len veci ktoré majú nazoaj význam, všetko ostatné je na škodu.
Palo M napísal:Čo bude v ktorom menu, je detail. Prehodenie obsahu (povedzme článku) do inej sekcie, presunutie do iného menu a podobne, je otázka chvíle. Takisto linkovanie toho istého článku z viacerých menu (napríklad ten návod pre začiatočníkov môže byť prístupný aj z hlavnej stránky, aj zo sekcie BOINC). Každý môže mať iný názor na to, čo kde patrí, takže tu by som sa snažil nájsť tímový konsenzus.
Podľa mňa sú detaily či sa dajú články hodnotiť a podobné vychytávky. Najdôležitejšia je premyslená štruktúra. Takže dal som návrh ako ju zmeniť, myslím že podstatne k lepšiemu.
Palo M napísal:S týmto takisto nesúhlasím. Za prvé, už som si s tým dal robotu (preto, lebo je to na starom webe a chcel som tým demonštrovať, že všetko zo starého webu vieme dať na nový... a lepšie, lebo teraz je to len na hlavnej stránke a nie všade). Za druhé, podľa mňa to pekne oživuje hlavnú stránku a je to prehľadné. Za tretie, keď to tak neznášaš, môžeme skúsiť povoliť nezobrazovanie tohoto bloku pokiaľ si to užívateľ tak vyberie (default bude zobrazovanie, ale po prihlásení na tvoj účet už to neuvidíš, kým všetci ostatní to stále môžu vidieť). Je síce pravda, že BOINC nie je len o astronómii. Ale namiesto surového vykopnutia APODu by som radšej zapojil nejaké podobné vecičky z iných vedeckých oblastí (nie samozrejme všetky naraz, to by bolo fakt neprehľadné, ale keby sme mali jeden blok pre každú z piatich rôznych vedeckých disciplín a vždy zobrazili len jeden z tých blokov - zaberalo by to len malú plochu, ale pokryli by sme "celú" vedu...
Pozri, nespochybňujem tvoju prácu, verím že si sa na tom veľa namakal. Takisto nemám nič proti tomu astronomickému obrázku, ale keď sa na to pozriem objektívne, je to proste kontraproduktívna vec. Znovu sa opakujem, web musí byť jednoduchý a prehľadný. Takéto vychytávky robia z neho presný opak. Neskúsený webdizajnéry sa vždy dopúšťajú týchto chýb... kedysi sa dávali na web animované gify, všelijaké javascript srandičky, aplety, náhodné obrázky z iných sajtov atď atď. Nikdy to nebolo na nič dobré.
Ak chceme niečo o astronómii, treba spraviť na to niekde pod sekciu a tam sa treba poriadne vyblázniť.
Palo M napísal:Teraz nie je zapnutá automatická registrácia, dokonca ani registrácia so schválením od administrátora. A osobne si myslím, že by ani nemala byť. Riešil by som to najradšej tak, že kto má účet tu na fóre, môže dostať aj účet na webe, s rovnakým menom. Aktívnym pisateľom fóra ho môžeme automaticky vytvoriť dávkovo, neskôr sa to bude riešiť jednotlivo, napríklad požiadaním na fóre v špeciálnom vlákne. O tom sa tiež dá dlhšie diskutovať, lebo názory a zdôvodnenia sa v tíme môžu líšiť..
Príde mi to ako zbytočné zozložitovanie a obmedzovanie nových ľudí. Načo vymýšlať všelijaké novinky... obyčajnej registrácii každý rozumie, videl ju už na x weboch predtým, treba mať takú aj na boinc webe.
A myslím že môžme predpokladať, že nový uživateľ sa najskôr zaregistruje na webe až potom pojde na fórum, nie naopak.
Palo M napísal:
ikvar napísal:3. BOINC
- Vľavo by som pridal aj položku "Čo je to BOINC?" ktorá by smerovala na úvodnú stránku sekcie BOINC.
Viď predchádzajúce vyjadrenie k sekcii Úvodná stránka - je to detail...
Tiež som o tom už písal... toto sú práve tie najdôležitejšie detaily.
Palo M napísal:
ikvar napísal:4. Projekty
- Vľavo "Informácie o projektoch" by som premenoval na "TOP projekty". Ako budú k projektom pribúdať popisy, nemôžu tam byť vylistované všetky, bolo by toho veľa.
S týmto nesúhlasím, lebo potom zase bude veľmi ťažké nájsť informácie o tých projektoch, ktoré nie sú top. Podľa mňa by ten zoznam projektov mal byť kompletný - a dal som mu preto aj samostatné pod-menu, nech je to prehľadnejšie. To pod-menu je nižšie ako "bežné" menu sekcie BOINC, takže ak aj bude popisov projektov veľa, nevadí to. O najobľúbenejších projektoch môže byť prípadne špeciálna položka v menu sekcie (alebo možno aj na hlavnej stránke).
...
Akonáhle tam bude viac ako 10 položiek, stane sa to nepoužiteľným a tým to bude robiť viac škody ako osohu. Na to sú podstránky.
Palo M napísal:
ikvar napísal:5. Stiahnite si
- Určite by na úvodnej stránke sekcie nemali byt linky na download optimalizovaných aplikácií. Keď už tak, na aktuálny Windows a Linux BOINC manager. Optimalizované aplikácie sú špecialitka, tie by mali byť len v podsekcii.
- Boinc Manager aplikácie, mali by byť vypísané v sekcii boinc manager, nie len jeden odkaz na ofic. stránky. Chceme uživateľom ísť v ústrety, nie ich posielať z jedného webu na druhý.
Dal som tam prehľad súborov, ktoré sú na stiahnutie na našom webe. Ak chceme ponúkať priame linky na download z iných webov (napríklad oficiálneho klienta), musí to niekto priebežne aktualizovať - linky a pravdepodobne aj popis k nim. Lebo nie je nič horšie, ako neaktuálne linky. Lepša cesta sa mi zdá preložiť stránku v Berkeley do slovenčiny a odkazovať na ňu, takže nemusíme každú chvíľu aktualizovať. Vzhľadom na sínusovitý priebeh našej aktivity tu na fóre sa mi nezdá pravdepodobné, že problém "pomohol by som, ale nemám veľa času" zrazu zmizne. Ale ak sa nájde niekto, kto si to zoberie na starosť a bude to priebežne aktualizovať, dávať pozor na všetky nové verzie, tak prosím. Si ty osobne ochotný zobrať si to na starosť a priebežne to aktualizovať? "Prosím pane kolego... a tupou stranou skalpelu, ne aby jste to přeříz!"
Dokážeme aktualizovať všelijaké optimalizované verzie a nedokážeme pár oficiálnych klientov? :) Áno, rád ich budem udržiavať aktualizované.
Nieje nič horšie ako poslať uživateľa ktorý sa pomaly stráca na tvojom webe na ďalší...

Palo M napísal:
ikvar napísal:6. Články
- podľa čoho sa umiestňujú články v ľavom menu?
Keby si si prečítal návod na prispievanie (ten, ktorý by si odstránil z úvodnej stránky), tak by si vedel, že podľa návrhu autora článku a uváženia redaktora. A dá sa to kedykoľvek zmeniť. Moja hmlistá predstava je, že by tam mali byť nadčasové a kvalitné články. Z tých, čo sú tam teraz, by to boli asi len články o rádioaktivite a Orbite...?
Ja sa pýtam ako hlúpy užívateľ... tých tiež pošleš na manuál keď nebudú webu rozumieť? :)
Všetko musí byť na prvý pohľad jasné... treba tam dať teda nadpis "Najlepšie články."
Palo M napísal:
ikvar napísal:- treba zjednodušiť filter na články. Zmenil by som to na triedenie podľa času pridania / hodnotenia. Ako je to teraz, je to zbytočné. Všetko to nahradzuje stránkovanie, ktoré tam je už implementované. Takisto nieje potrebný ten prvý popisný riadok... každý hádam vie že keď klikne na najlepšie, tak sa mu vylistujú najlepšie články :)
Nerozumiem celkom dobre, čo treba zjednodušiť. Sú tam 4 tab-y (ehm, po slovensky záložky), každá z nich je iné triedenie. Každý si vyberie, ktoré mu vyhovuje. Keby ich tam bolo aj 7, prečo by to vadilo? Nechcené záložky sa dajú jednoducho ignorovať (a možno sa nájde niekto, komu práve nejaká "odveci" záložka bude sedieť). Uznávam, že aktuálne/staršie sú trocha čudné, lebo kritériom je len čas vytvorenia článku (inak toto boli prvé 2 views, čo som vytvoril) - asi by bolo vhodnejšie mať nejaký spôsob, ako označiť nejaký článok za neaktuálny a ten potom presunúť do archívu a nezobrazovať ho vo výpise aktuálnych (napríklad nejaký zastaralý návod na softvér, ktorý sa už nepoužíva). A potom by nabral ten popisný riadok väčší zmysel (niekde síce pôsobí úplne zbytočne, ale akonáhle sa použije aspoň v jednej záložke, je najlepšie dať približne rovnako dlhý popis do všetkých, nech pri prepínaní prehľad "neposkakuje"). Takže beriem komentár, že treba vylepšiť niektoré kritériá.
Áno vadilo by to. Stále sa opakujem ale je to fakt, veci ktoré nepomáhajú, škodia.
Čiže mali by tam byť len dve záložky, triedenie podľa času pridania a hodnotenia. Neaktuálne články treba mazať. Načo sú ti v archíve? Niekto sa k ním dostane cez vyhľadávač, alebo nepochopí že to sú staré halušky a bude úplne dopletený.
Tiež som si teraz všimol že tie položky sa vybaľujú aj z horného menu... v opere mi to nefungovalo. Je to zbytočnosť, tieto menu nikdy nič dobré nepriniesli a uživateľ sám nevie čo chce kým nevstúpi do sekcie, nehovoriac o tom že ten filter má aj tak minimálny prínos.
Palo M napísal:
ikvar napísal:- nešlo by zjednodušiť zoznam článkov? Nemuseli by tam byť detaily hodnotenia, len základ. Takisto koľko krát bol daný článok prečítaný, komentáre, ... to všetko by malo byť vidieť až po vstupe do článku. Robí to výpis zoznamu veľmi neprehľadný.
Mne sa to zdá naopak prehľadné - vidím hneď základné info o danom príspevku, čoho sa týka, môžem dokonca kliknúť na kategóriu a hodnotenie je tiež užitočná informácia... Z prehľadu napríklad môžem vidieť, že je to o projekte, ktorý nemám rád. Musieť kvôli tomu otvárať celú stránku, asi by ma trafilo.
Zdá sa ti to prehľadné lebo si to robil, rozumieš tomu a si na to zvyknutý. Keď sa na to pozriem ja, je to jeden veľký chaos a potrebujem chvíľu na zorientovanie a aj tak sa mi to zle číta.
Palo M napísal:
ikvar napísal:Zatiaľ asi všetko. Ináč ste odviedli kus peknej práce.
Vďaka za názory, ktoré boli ale väčšinou k obsahu samotnému (čo sa ešte bude určite meniť). Neskúšal si aj autorské záležitosti? Vytvorenie nového obsahu, či to ide dobre podľa návodu a podobne? Alebo tú tvoju otázku na prihlásenie mám chápať tak, že prihlásiť si sa ani neskúšal?
Asi sa nechápeme, moje komentáre neboli k obsahu (len jeden a ten ďalej neriešime). Boli k funkcionalite a štruktúre... to je základ, do toho sa potom sype obsah.

Nie prihlásenie a autorské záležitosti som neskúšal. Nemal som ešte čas a podľa mňa sú dôležitejšie veci ktoré som tu popísal.
Prispievanie na web... ak sa dajú meniť a pridávať texty... nemám čo viac riešiť. Keď budem niečo editovať určite si poradím... na druhej strane keď bude zle navrhnutý web pre uživateľov... oni si neporadia.[/quote]

Možno je to len môj pocit, ale zdá sa mi že všetko berieš nejako osobne. Treba sa troška odosobniť a stavať sa k veciam profesionálne, aj ku kritike. Nedávať na web veci kôli tomu že JA to tam chcem, lebo MNE sa to páči. Treba rozmýšlať ako s tým budú pracovať ostatný, a hlavne začiatočníci ktorý nemajú šajn. Lebo starý vlci ako my sa preklikajú cez hocičo, nám sa zdá všetko v pohode... ale ostatným nie.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

Ešte k W3C ikonkám, javascript menu, zbytočným modulom a podobným zbytočným "vymoženostiam."

Teraz budem trošku preháňať... Chceme kvalitu, rýchlosť, použiteľnosť, prehľadnosť? Alebo nabublanú stránku zo všetkými srandičkami čo sa dajú stiahnuť z netu a bez spomenutých vlastnotí?

Každá jedna blbosť naviac rapídne spomaľuje stránku. Zvačšuje sa kód, podľa zdrojákov súdim že každý modul zo sebou vlečie vlastné css a js súbory + obrázky, čo je enormná záťaž.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:Ešte k W3C ikonkám, javascript menu, zbytočným modulom a podobným zbytočným "vymoženostiam."

Teraz budem trošku preháňať... Chceme kvalitu, rýchlosť, použiteľnosť, prehľadnosť? Alebo nabublanú stránku zo všetkými srandičkami čo sa dajú stiahnuť z netu a bez spomenutých vlastnotí?

Každá jedna blbosť naviac rapídne spomaľuje stránku. Zvačšuje sa kód, podľa zdrojákov súdim že každý modul zo sebou vlečie vlastné css a js súbory + obrázky, čo je enormná záťaž.
Ja si nemyslim, ze tie ikonky prekazaju - velkost ikoniek je 1.97 a 1.71 KB - kiez by vsetky subory boli takto velke. Tie ikonky znamenaju, ze web je v poriadku a ak nieco nefunguje, bude to prehliadacom a nie html kodom. Pokial niekto pojde na web s IE 5.0, tak mu to samozrejme nebude zobrazovat veci ako ma, ale to moze dotycny nadavat sam na seba. Standardy su dolezite a to, ze ich nas web splna je iba +. Trosku tu vidim protirecenie - na zaciatku sa par ludi stazovalo, ze web je moralne zastaraly, teraz zase ze je prilis novy. :-) Venujme sa inym veciam ako ci je niekde ikonka, alebo nie. Tento test ako som spomenul je RC1 z hladiska funkcnosti a mozeme diskutovat potom o obsahu. Ide hlavne o vychytanie chyb, nie dizajnove veci, tie sa daju riesit neskor za pochodu. Dizajn je cisto subjektivna vec, ja mozem mat uplne iny nazor na to ako Ty a Palo moze mat uplne iny ako my obaja. Ikvar skus sa prihlasit ako autor a napis postrehy z Tvorby clanku - o to hlavne ide teraz.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

Nebudem citovať všetko, nech sa to nepredlžuje...
  1. S W3C ikonami sa my dvaja skrátka nezhodneme. Máme na to protichodné názory, takže je asi škoda sa o tom naťahovať. Ja ich tam chcem a ty nie. Nikto iný sa k tomu zatiaľ nevyjadril. Takže momentálne využívam právo veta (to právo mi dáva fakt, že som hlavný tvorca a zatiaľ jediný administrátor) a bude to podľa mňa. Ak sa na tvoju stranu postaví niekoľko ďalších členov, môžeme to znova otvoriť a prípadne aj odstrániť, ale dovtedy tam ikonky ostávajú. "Můžeme o tom polemizovat, můžeme s tím dokonce i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat."
  2. K "premyslenej štruktúre": To, čo navrhuješ ty (ktorú položku menu kam popresúvať), sa dá urobiť v pomerne krátkom čase, dá sa to robiť aj priebežne (na bežiacom webe, takže užívatelia nebudú ovplyvnení) a preto to považujem za detail. Podstatné je, že sa to dá urobiť a že sa to dá jednoducho. Ak máš minimálne skúsenosti s administrovaním Drupalu, môžeš sa prihlásiť ako redaktor a hneď teraz si to sám vyskúšať. Ak s Drupalom skúsenosti nemáš, možno budeš trocha tápať, lebo návod pre redaktorov zatiaľ nie je (keďže sa ešte veľa vecí môže zmeniť), ale skúsiť sa to dá. O zaradení článkov do sekcií a menu je škoda nejako hlboko premýšľať, môže sa to kedykoľvek upraviť podľa potrieb.
    Ale napríklad na hodnotenie článkov sú potrebné 2 extra moduly plus nemalá konfigurácia - toto robiť na bežiacom webe sa nedá, treba to minimálne otestovať na nejakom pieskovisku a pri nahadzovaní modulov na ostrý web a ich konfigurácii treba web dočasne odstaviť. Takisto konfigurácia Views (to sú tie všelijaké prehľadovky) nie je triviálna a chce to kus roboty. A práve tieto vlastnosti treba odladiť, lebo ich zavedenie neskôr dá viac roboty a môže ovplyvniť bežiaci web.
  3. APOD je na tom podobne, ako W3C ikonky. IMPO :) to vôbec nerobí web neprehľadným. Iné by samozrejme bolo, keby sa tam nachádzalo 10 všelijakých blikačiek, ktoré by už pôsobili rušivo. Tu ti môžem opäť poradiť návštevu múzea Járy Cimrmana.
  4. Registrácia: Tvoj dôvod "je to tak inde" pre mňa nie je dostatočný. Robím veci tak, aby primárne vyhovovali mne a nie primárne tak, ako sú urobené inde. Inde sa dá inšpirovať a prienik môže byť veľký, ale vždy mám na pamäti v prvom rade moje ciele, nie všeobecné trendy.
    Navyše, neskôr si potom napísal o rýchlosti načítavania stránky - databáza zahnojená užívateľmi, ktorí sa zaregistrovali, prišli pár krát, hodili pár neužitočných komentárov a potom vyhnili, tak toto na rýchlosti nepridá. A pre tvoju informáciu, o rôznych css (lebo je pravda, že moduly môžu pridávať vlastné css súbory) - na Drupale sa dá zapnúť optimalizácia css, kedy by sa mali viaceré css zlúčiť do jedného a vyhodiť odtiaľ nepotrebné veci (komentáre a pod.) - čo zrýchli načítavanie a zobrazovanie... ale hodí sa to do produkčného prostredia. Teraz je web stále vo vývoji a táto možnosť sa nehodí (a neoptimalizovaná verzia mi napríklad pomohla vysporiadať sa s nekorektným IE6). Neskôr zapneme optimalizáciu css (a dá sa aj poladiť cache, čo tiež môže podstatne zrýchliť načítavanie).
    Otvorená registrácia verzus obmedzená registrácia je ale na dlhšiu debatu. Minimálne v počiatočnej fáze by som to nechal na manuálne vytváranie účtov, kedy by ich mali len členovia fóra. Keď by sa web rozumne naplnil a vrhli by sme to do verejnosti, môže sa to otvoriť (aj keď s ohľadom na fórum to nie je jednoznačné).
  5. Projekty - Pri tvorbe som zohľadnil tento prispevok od Ďura. Odkazuje na stránku BOINC@Australia, kde je projektov veľmi veľa (všetky?) a je to vysoko prehľadné. Nemal som o tom pôvodne vôbec žiadnu predstavu ale zapáčilo sa mi to a inšpiroval som sa. Takže je predpoklad, že aj nováčikovi to nebude odporné. Tak ako to je, sa to páči mne, Heftovi a silne predpokladám, že aj Ďurovi, a možno by sa to páčilo dokonca aj protinožcom (keby to videli). V tomto bode ťa pokladám za menšinového diváka.
  6. Download: Ak si si nevšimol, na priame stiahnutie sú len optimalizácie, ktoré sú vyrobené našim tímom (resp. priamo mnou). Takže v tomto prípade nejde o udržiavanie aktuálnosti, ale o upload novej verzie (ktorá možno ani nikde inde nebude, lebo toto bude primárny zdroj).
    Pri odkazoch na downloady z iných webov je to iný prípad. Ak ale linky bude niekto udržiavať, nie je problém. Tak to rovno skús - vytvor o tom patričný článok, zapojíme do testovacej verzie, nech to máme kontrétne.
  7. "Najlepšie články" - asi by som dal niečo ako "Vybrané články"... zmena je robota na maximálne 2 minuty (ja som to stihol za minútu aj s prihlásením a odhlásením - teraz je to už zmenené).
    A na návod som poslal teba, lebo si sa pýtal podľa čoho sa tam zaraďujú položky. Bežný návštevník sa nepýta, podľa akých kritérií bolo čo kam zaradené. Návštevník kliká a pozerá web, alebo ide do preč.
  8. Tebou niekoľkokrát opakované (na viacerých miestach) zjednodušenie, sprehľadnenie, zrýchlenie - asi sa pozriem, či nie je nejaký modul pre PDA verziu stránok - potom budeš mať takmer iba čistý text, žiadne farbičky, žiadne blikačky a bude to mohutne zjednodušené... Ale ja chcem veci nielen sucho sparťansky, ale aj s príjemnou omáčkou okolo (ja nebudem žrať len párok s chlebom, ale si dám aj nejakú horčicu alebo kečup - aj keď zasýti ma len ten párok s chlebom, omáčky úplne zmenia situáciu, samozrejme keď sa to s nimi nepreženie).
    Absolútne nesúhlasím s mazaním starých článkov, aj keď sú už neaktuálne. Kedysi si s nimi niekto dal prácu a na niečo boli dobré. Keď budú upratané v archíve, nebudú nikomu zavadzať. Aj také nostalgické spomínanie po dlhom čase na začiatky môže byť dobré. A tiež to bude svedčiť o dlhej histórii nášho tímu.
ikvar napísal:Asi sa nechápeme, moje komentáre neboli k obsahu (len jeden a ten ďalej neriešime). Boli k funkcionalite a štruktúre... to je základ, do toho sa potom sype obsah.

Nie prihlásenie a autorské záležitosti som neskúšal. Nemal som ešte čas a podľa mňa sú dôležitejšie veci ktoré som tu popísal.
Prispievanie na web... ak sa dajú meniť a pridávať texty... nemám čo viac riešiť. Keď budem niečo editovať určite si poradím... na druhej strane keď bude zle navrhnutý web pre uživateľov... oni si neporadia.
Asi sa naozaj nechápeme. Funkcionalita sú práve tie prehľady, hodnotenia článkov, písanie a zverejňovanie obsahu, vyhľadávanie (to z toho, aká funkcionalita je zapracovaná - ešte je veľa vecí, ktoré tam zatiaľ nie sú, napríklad kalendár, fotogaléria, hlasovanie...). Štruktúra je o rôznych typoch obsahu, kategorizácii obsahu, systém primárneho menu a bočných blokov. Toto sú veci, ktoré treba teraz odladiť, aby sa nemenili príliš často (zmena je síce možná aj neskôr, ale je to zložitejšie).
Zaradenie obsahu do tejto štruktúry je rýchle, jednoduché a dá sa urobiť aj za pochodu (už sa opakujem).
Toto si možno neuvedomuješ, keď stále točíš o tom, že to usporiadanie obsahu je najdôležitejšie. Áno, je to dôležité a vyrába to prvý dojem zo stránky, ale pre mňa je to jednoduchý úkon, asi ako posúvanie angličákov.
ikvar napísal:Možno je to len môj pocit, ale zdá sa mi že všetko berieš nejako osobne. Treba sa troška odosobniť a stavať sa k veciam profesionálne, aj ku kritike. Nedávať na web veci kôli tomu že JA to tam chcem, lebo MNE sa to páči. Treba rozmýšlať ako s tým budú pracovať ostatný, a hlavne začiatočníci ktorý nemajú šajn. Lebo starý vlci ako my sa preklikajú cez hocičo, nám sa zdá všetko v pohode... ale ostatným nie.
Ty si zatiaľ jediný, kto chce odtiaľ vyhadzovať veci. Ja s tým nesúhlasím. Oháňaš sa argumentami, že to začiatočníka odradí, ale nikto iný sa k tebe zatiaľ nepripojil a nie je nič, čo by podporilo tvoje argumenty - zatiaľ na mňa pôsobia silne demagogicky a egocentricky.
Aby sme sa nenaťahovali, otočím to inak: Podpor svoje názory niečím. Uveď zdroj, kde je spomenuté niečo v zmysle tvojich názorov, aby bolo jasné, že pravdu máš ty. Napríklad nejaká štúdia o správaní sa rôznych surferov podľa toho, ako vyzerá stránka. Veľmi rád sa poučím. V konečnom dôsledku to povedie k lepšiemu webu. Tak hor sa do toho, hoď sem informácie! (Vopred uvádzam, že ja teraz na obhajobu môjho prístupu nebudem uvádzať vôbec nič. Z princípu "prezumpcie existujúceho webu".)

Pokiaľ ide o moju osobu:
Je to tak, nie som profesionálny webdizajnér. Lenže rozdiel medzi profesionálom a amatérom nie je v kvalite vykonanej práce, ale v tom, že profesionál si za prácu nechá platiť, kým amatér ju robí zadarmo. K veciam ohľadom nového webu sa preto nebudem stavať profesionálne. Profesionálne sa staviam k veciam v mojej práci - zákazník chce niečo, čo podľa môjho názoru nie je vhodné, ale keďže on ma platí, urobím to podľa jeho požiadaviek (ak samozrejme zákazník nepožaduje niečo mimo rámca profesie). Pri našom webe som sčasti zákazníkom aj ja sám, takže moje vlastné názory majú omnoho väčšiu silu. Takže opäť s tebou nesúhlasím, budem naďalej používať JA a MNE.
Nie som ani skúsený webdizajnér... a nehanbím sa za to. Nikto iný sa nenašiel, tak som sa ja pustil do niečoho, čo nie je moja parketa. Toto je môj prvý projekt a myslím si, že sa celkom darí (nielen kvôli tomu, aký je teraz priebežný výsledok, ale hlavne to, ako som k nemu dospel a ako to postupuje ďalej).
Kritiku stránky neberiem osobne, osobne beriem len kritiku mojej osoby. A zatiaľ sa tu na fóre do mňa nikto neoprel.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Mojich zopar eurocentov k niektorym bodom:

1. Myslim si, ze nove stranky su do dostatocne jednoduche a APOD ani W3C ikonky nenarusaju ani ich vzhlad ani prehladnost. Priklanam sa k nazoru, ze W3C ikonky su velmi uzitocne a hlavne novacikom ktori nemaju sajnu o html formatovani ulahcia publikovanie obsahu splnajuceho vsetky potrebne standardy. Ak ma clanok nejako vyzerat a zobrazovat sa korektne na roznych platformach / v roznych prehliadacoch, je dodrziavanie standartov nevyhnutnou podmienkou.
Ja sa priklanam za zachovanie W3C liniek.

Co sa tyka APODu... ako Gabber spominal, kazdy clovek bude mat iny pohlad a iny nazor na to co je este prehladny web a co uz je balast navyse. Ano, najdolezitejsie su prehladne stranky.. to vsak neznamena ze budeme mat iba zopar suchych liniek a nic viac. Podla mna APOD a kalendar vhodne doplnaju vzhlad stranky a 2 male ikonky vlavo v ziadnom pripade neposobia rusivo.

Ale ak sa vacsina ludi vyjadri ze tieto elementy tam nemaju co hladat, pojdu prec - ale o tom je diskusia aby vsetci povedali svoj nazor.
Tak ako nebudeme pridavat dalsie prvky len preto ze niekto (jeden-dvaja) ich tam chce, takisto nebudeme nieco rusit len preto ze niekomu (jednemu-dvom) sa to nepaci. Nech rozhodne vacsina. Palo to tam dal lebo si mysli ze tieto prvky maju svoj vyznam, ja ho v tomto smere podporujem.

2. "Ešte k W3C ikonkám, javascript menu, zbytočným modulom a podobným zbytočným "vymoženostiam."
- tieto "zbytocne moduly a podobne zbytocne vymozenosti" su velmi potrebne z hladiska funkcnosti vytvarania a administrovania obsahu. Zakladna instalacia Drupalu neobsahuje takmer nic a pre potreby nasho noveho webu je nevyhovujuca. Tieto moduly umoznuju jednoduche vytvaranie obsahu a to v takej forme aka je pre nas prijatelna aj z hladiska administracie - to zn. udrziavat takyto obsah prehladny, aktualny a lahko pristupny ci vyhladatelny.

3. Projekty
Ako Palo poukazal na webe BOINC@australia, ani menu s velkym mnozstvom poloziek nerobi stranku neprehladnou. Myslim si ze ani novacika to neodradi, pre mnohych to moze byt jednoduchsie mat vsetky projekty takto pokope.

4. Download: Ani ja by som nedaval priame linky na download, skor sa priklanam k linkam na stranky, s kratkym popisom ako si prislusne subory stiahnut.
Zoberme si len takeho BOINC klienta - pri tom mnozstve podporovanych platforiem a existujucich verzii by skor priame linky boli prilis neprehladne a niekto by musel neustale sledovat aktualny stav. Aj ked sa uz Ikvar ponukol ze si to zoberie na starost, muselo by to mat pod kontrolou viac ludi, co je IMHO zbytocne usilie.
Skor by som pridal linku na origos stranku v slovencine a mali by sme istotu ze ta bude vzdy aktualna.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa gabberattack »

Stranka dowload by mala mat veci, ktore clovek najde len na tomto webe plus priamy link na stiahnutie instalatorov z webu boinc (je to aj prakticke a setri data). Myslin, ze link na tuto stranku bohato staci - ta anglictina tam nie je strasna - pre verzie systemov sa pouzivaju aj v Slovencine rovnake nazvy. Ak chce niekto prispiet k rozvoju BOINC pre Slovensko, moze sa zucastnit prekladatelskeho servisu. Ja sa do toho pustim, no nie tento tyzden, ani tento mesiac - najskor tak v lete niekedy. Co sa ale urcite hodi viac bude navod na instalaciu BOINC pre vsetky platformy - tuto mozem povedat, ze Linux a Mac verziu uz mame (spravil som ich pred rokom a nic sa tam velke nezmenilo a Windows verziu mozem spravit v priebehu par dni - som ziskal WirusyXP bez nutnosti platit za licenciu, co by som inak nikdy nespravil. Co sa tyka Solarisu, ten mam niekde zastrceny a skusim vyrobit navod coskoro, k HP-UX pristup nemam, hadam by to zrobil Slavko.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Na iPhone to funguje ;)
Super.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

Pozrite, ja som sa vyjadril, nejdem sa tu naťahovať, nemá to zmysel. Rád by som viedol vecnú debatu kde by padali fakty a boli by podporené argumentami. Výsledkom by mal byť čo najlepší web. Škoda že to tu takto nefunguje, je v podstate zbytočné dávať návrhy, lebo nemáte konštruktívny prístup. Robíte si to ako chcete, smerom akým chcete a ste hluchý, slepý. A nieje to len o tejto jednej veci... veľa vecí sa tu vo fórach riešilo a vždy vidím u veľa z vás tento postoj. Takto sa nikdy nič nedosiahne.

Že to tak chceš, že sa ti to tak páči... to je fajn, ale práve kôli takémuto postoju sa robia zbytočne zlé weby.

Ináč nieje to nič osobné, všetko super, ale v tomto sa očividne nepohodneme.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ikvar, nic v zlom, ale zda sa mi ze skor Ty to beries osobne :)

Preco som hluchy a slepy ak mam iny nazor ako Ty? Fakty si nedal ani Ty, len osobny nazor na urcite veci. Konstatovanie ze web nie je prehladny a menu je matuce nepovazujem za fakt.

Napisal si Tvoje pripomienky, je to fajn, cenime si to, ale to neznamena ze web sa hned prisposobi podla Teba. To ze mame kazdy iny nazor je v poriadku, web bude taky ako bude chciet vacsina.

Este raz a pomaly: respektujeme Tvoje pripomienky a cenime si ich, na vela veci vsak mame iny nazor - to nasm snad dovolis.
Ak Tvoje pripomienky podpori viac ludi, budu zapracovane... v com je problem? Aj my chceme aby stranky vyhovovali vacsine, Palo to robil pre komunitu, nie pre seba.

Takze poprosim vecnu diskusiu, nie zbytocne utoky za iny nazor. V tomto s Tebou suhlasim: "Rád by som viedol vecnú debatu kde by padali fakty a boli by podporené argumentami."
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

ikvar napísal:Pozrite, ja som sa vyjadril, nejdem sa tu naťahovať, nemá to zmysel. Rád by som viedol vecnú debatu kde by padali fakty a boli by podporené argumentami. Výsledkom by mal byť čo najlepší web. Škoda že to tu takto nefunguje, je v podstate zbytočné dávať návrhy, lebo nemáte konštruktívny prístup. Robíte si to ako chcete, smerom akým chcete a ste hluchý, slepý. A nieje to len o tejto jednej veci... veľa vecí sa tu vo fórach riešilo a vždy vidím u veľa z vás tento postoj. Takto sa nikdy nič nedosiahne.

Že to tak chceš, že sa ti to tak páči... to je fajn, ale práve kôli takémuto postoju sa robia zbytočne zlé weby.

Ináč nieje to nič osobné, všetko super, ale v tomto sa očividne nepohodneme.
Ešte raz ťa vyzývam: podpor svoje tvrdenia faktami.
Kde je napísané, že W3C ikony sú zlé (a v čom sú zlé)? Ja som videl doteraz iba tvoj príspevok, nič iné. Takže to nie je fakt, ale tvoj osobný názor.
Podobne s APOD, prehľadovými výpismi a vlastne webdizajne všeobecne (čo na stránku patrí a čo nie). Kde sú nejaké články, ktoré pojednávajú o webdizajne, ktoré by sme mohli použiť? Kde je vyšpecifikované, aké weby sú dobré a aké sú "zbytočne zlé"? Rád by som sa poučil, ale nič také si tu doteraz neuviedol.
Doteraz si argumentoval nie faktami, ale iba svojimi dojmami a názormi. Tak sa nečuduj, že tvoje argumenty nikto neberie.

A teraz si spomenul doslovne "nemáte konštruktívny prístup" a "ste hluchý, slepý" (tu malo byť asi "ste hluchí a slepí", keďže je to množné číslo). To už ale nie je názor na web, to je názor na (aj) moju osobu. A toto obvinenie teraz už beriem osobne a veľmi sa ma to dotklo. Ja že nie som konštruktívny? Ja som predsa "skonštruoval" web. Ja som aspoň niečo vytvoril a niekam som stav posunul. Iní sa samozrejme môžu vyjadriť, nakoľko sa mi darí, ale za mňa už nehovoria len slová tu na fóre, ale aj výsledok mojej práce. Pomáhal mi pri tom Hefto a gabberattack zase zabezpečil server, kde sú stránky teraz umiestnené. Takže ani ich by som si nikdy nedovolil považovať za nekonštruktívnych.
A v čom si konštruktívny ty? Čo je konštruktívne na tvojej vete "Takto sa nikdy nič nedosiahne."? Čo také si ty urobil, keď ľudí, za ktorých hovorí ich práca, obviňuješ z nekonštruktívnosti?
Mal si iný názor na usporiadanie menu - tak som ti napísal, že si to môžeš sám vyskúšať preusporiadať ako redaktor. Ale ani to si neurobil (nikto sa ako redaktor na web neprihlásil, takže to viem naisto), takže ešte aj toto si, s prepáčením, odflákol. Tak ako si to predstavuješ? My budeme makať a spojazdníme stránku a zohľadníme všetky tvoje komentáre, narobíme sa na tom ako hovädo a ty si ani nemusíš dať tú námahu, aby si to poriadne vyskúšal? To je kvalita práce v tvojom podaní?
Tak si to skúsme vymeniť: Ty urob nejakú stránku. Úplne celú podľa seba. A potom sem hoď linku a my ti budeme dávať naše názory na ňu a keď hocičo zamietneš, my ťa potom obviníme z nekonštruktívnosti a z toho, že si hluchý a slepý. Berieš? V konečnom dôsledku to bude lepšie pre tím: budú 2 návrhy na stránku a hlasovaním si tím vyberie, ktorá je lepšia. A keď si taký presvedčený o správnosti svojich názorov na webdizajn, určite nepochybuješ, že ten tvoj návrh zvíťazí.

Takže teraz sem dávam môj názor na teba, a ber ho prosím osobne: Pokiaľ nepodporíš svoje argumenty faktami, si demagóg. A kým neurobíš ty aj nejaký konkrétny kus práce pre tímový web a budeš sa len demagogicky snažiť presadiť svoje názory, tak si v oblasti tímového webu nekonštruktívny.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

8)
Všetko som podporil, reagoval si len na to čo ti vyhovovalo na ostatné si napísal že to tak proste chceš mať a basta. Že tebe sa to tak páči.

Všetkým ľudom ktorý priložili ruku k dielu skladám poklonu. Ja som sa snažil pomôcť aspon pripomienkami kedže momentálne na nič iné čas nemám, neuchytilo sa. Vždy keď sa snažím poradiť, skončí to na niekoho osobných pocitoch... buď to tak chce lebo sa mu páči, alebo nemám čo do toho kecať lebo som nič nevytvoril... alebo proste len neviem o čom hovorím, ale žiadne argumenty.

W3C ikonky a pod. To je kategória zbytčností. Aký argument mám dať na to že to je zbytočnosť? V tomto prípade musíte dať argument vy, prečo to nieje zbytočné...

Ťažko je s vami keď sa hráte na profíkov vo webdizajne a nechcete počúvať.
Napísať odpoveď