Nový web - RC1

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu

Tešíte sa na nový web BOINC.SK?

Hlasovanie ukončené So Feb 21, 2009 8:01 pm

Áno, chcem intenzívne prispievať (rôznymi článkami alebo redaktorskou prácou).
4
33%
Áno, chcem prispievať, hlavne obsahom k môjmu obľúbenému projektu.
1
8%
Áno, možno budem aj prispievať.
6
50%
Áno, ale chcem nový web len čítať.
1
8%
Je mi to jedno, či bude nový web.
0
Žiadne hlasovania
Nový web nechcem.
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 12

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

Teraz je práve dvojvládie b a c... dá sa aj ako príloha aj cez file browser...
Takže adresárov na browsovanie je teraz pomerne veľa... Tie predchádzajúce som nechal a pridal som ďalšie: node/YYYY/mm plus news/YYYY/mm plus blog/%uid (cesta je podľa typu obsahu, blogy a newsy som dal zvlášť). Keby sa b uchytilo, vyčistili by sme staré články a nechali len tieto 3 cesty...
Len príloha má jednu záludnosť: najprv treba pripojiť súbor(y), potom uložiť uzol a až potom sú veci na mieste - a korektne zobrazené v zozname príloh (to preto, že modul uploadpath zapracuje až pri uložení uzla a nie pri uložení prílohy).

Bulk-upload sa nedá... nie je to totiž ftp server. Ale ani cez tie prílohy to nie je až také zlé: vyberieš súbor, dáš pripojiť a môžeš vyberať ďalší atď, takže ide pomerne rýchlo uploadnuť viac súborov...

Ja mám teraz len náhodou viac času, lebo je činsky nový rok. Potom to bude horšie. Tak snáď sa stihne čo najviac. Keby sa tie obrázky utriasli, bolo by to vysoko pozitívne, lebo zatiaľ je to asi to najväčšia vec na riešenie...
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa miloso »

podarilo sa mi napísať článok :D a jednoduchšie ako na SME, tam vždy, keď som chcel centrovať obrázok, tak centrovalo aj text, občas som musel písať cez HTML s čím nemám skúsenosti. Myslel som si, že to bude nejaké zložité ale mýlil som sa, zvládol som to. Ako prvý článok je po konečnej, definitívnej úprave. ostatné trochu neskôr. Všetko čo som skúšal fungovalo...

EDIT: V podstate som tam dal 3 kompletné články, upravené a doplnené, samozrejme čakám na vaše pripomienky k obsahu.

EDIT2: Kde (aký priečinok) mám upnúť obrázky, aby v tom nebol bordel? zatiaľ som ich prevzal zo sme...
Obrázok Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

Nejdem to tu znovu otvarat, ale par veci si neodpustim...

PALO M: Preco som sa hned na zaciatku nepochvalil skusenostami? Lebo sa tym nepotrebujem ohanat, ani ziadnymi clankami a pod. Pisem len k veciam ktorym sa rozumiem a myslim ze moje prispevky davaju zmysel... ludom ktory su "open-minded".
Ked si sa zacal stavat na hlavu tak som ti povedal o mojich skusenostiach, tvoja reakcia na to boli posmesky.
Som fanusik boincu, mam vsak aj podstatne dolezitejsie veci. Kolko mozem tolko pomozem. Nedovoluj si ma teda sudit!
Si boincu oddany viac, tak robis na novom webe. Vsetka cest. Ale pouzivat argumenty... co si to neurobis ty ked si taky mudry a ked to vies... ostat trosku pri zemi a spravat sa seriozne by neuskodilo.


gabberattack: K ikonkam... precital si si poriadne ten anglicky text ktory si tu hodil ako odovodnenie? To je obhajoba standardov, nie ikoniek.


All: Ak ma niekto zaujem o radu ako a co, nieje problem. Kedykolvek, najlepsie cez PM, lebo nestiham vzdy sledovat forum.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nie som vobec prekvapeny, ze opat len nazor bez argumentov. Nie je fakt co riesit - graficku podobu nie je problem pozmenit aj neskor za pochodu. A k mojim clankom - text co som tu pastol som si aj precital. Kde su Tvoje clanky, aby som si nieco precital tiez? Ocenil by som, keby si radsej nejaky ten clanok skusil napisat a podelil sa s nami o prakticke skusenosti s ovladanim, vkladanim obrazkov, moznostiach HTML editovania. Toto by skutocne pomohlo viac ako riesit ci na okraji ma byt sivy pasik s 2 obdlznikmi, alebo modry pasik bez obdlznikov.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa miloso »

môžem ešte návrhy?
1.dá sa zmeniť aby indexy nerobili v texte medzery medzi riadkami? vyzerá to fakt príšerne
2. pri výbere témy článku by som všeobecnú "vedu" nahradil jednotlivými odbormi, lebo takto tam teraz môžu byť prakticky všetky články o projektoch a iné zaujímavosti, veď celý BOINC sa točí okolo vedy.
zatiaľ ma napadlo len toto...
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

miloso napísal:môžem ešte návrhy?
1.dá sa zmeniť aby indexy nerobili v texte medzery medzi riadkami? vyzerá to fakt príšerne
2. pri výbere témy článku by som všeobecnú "vedu" nahradil jednotlivými odbormi, lebo takto tam teraz môžu byť prakticky všetky články o projektoch a iné zaujímavosti, veď celý BOINC sa točí okolo vedy.
zatiaľ ma napadlo len toto...
Navrhy su vitane kedykolvek, a hlavne teraz, kym sa na webe intenzivne pracuje. A je uplne bezne, ze cloveka nenapadne vsetko hned, ale niektore veci sa vynaraju az neskor.
  1. Pravdepodobne myslis superscript (to sa myslim vola po slovensky "horny index"), kedze ten sa vyskytuje v tvojom clanku (napriklad Fe<sup>2+</sup>) - a mozno podobne neziaduce efekty robi aj subscript. V principe sa da zmenit vsetko, len sa treba vyznat v css... Velmi sa este neorientujem vo vsetkych detailoch a zatial hlavne hackujem temu, aby som odstranil vylozene zle zobrazovanie. Ten superscript fakt nevyzera pekne, takze si to davam do zoznamu; pohladam a uvidim, co s tym.
  2. Dobry napad, len by som tam nechal aj tu vseobecnu vedu a discipliny este prihodil k tomu (aby stale isiel urobit vypis vsetkych vedeckych clankov). Este porozmyslam nad technickou realizaciou, skusim pridat tab na len vedecke clanky, pripadne taby druhej urovne podla jednotlivych disciplin. Mozno by sa mal rozdelit slovnik "Tema clanku" na viacero samostatnych slovnikov, ale nie je to celkom jednoznacne... mozno iba zoznam projektov by sa mal odclenit do samostatneho slovnika a ostatne nechat v tomto velkom (potom by sa tema nemusela vyskytovat v niektorych typoch obsahu). Necham si to prejst hlavou a poskusam, v kazdom pripade tam jednotlive vedecke discipliny pridam.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa ikvar »

gabberattack napísal:Nie som vobec prekvapeny, ze opat len nazor bez argumentov. Nie je fakt co riesit - graficku podobu nie je problem pozmenit aj neskor za pochodu. A k mojim clankom - text co som tu pastol som si aj precital. Kde su Tvoje clanky, aby som si nieco precital tiez? Ocenil by som, keby si radsej nejaky ten clanok skusil napisat a podelil sa s nami o prakticke skusenosti s ovladanim, vkladanim obrazkov, moznostiach HTML editovania. Toto by skutocne pomohlo viac ako riesit ci na okraji ma byt sivy pasik s 2 obdlznikmi, alebo modry pasik bez obdlznikov.
Presne na tomto sa nezhodneme. Tvoríte nový redakčný systém alebo čo?
Podstatné je ako bude web vypadať, aká bude štruktúra + pár článkov pre začiatočníkov.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Kiwi »

No sak presne o ten system tu ide, ked nebude system porovnatelny napr. s wiki,
tak sa dalej budu pisat clanky v takej kvalite a takym tempom, ako sa tvoria.
Ja som si tiez myslel, ze 5 ludi vytvori 5 webov a vyberie sa ten naj. Ale nasiel
sa len jeden, co sa pustil do roboty.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Hefto99 »

ikvar napísal:Presne na tomto sa nezhodneme. Tvoríte nový redakčný systém alebo čo?
Podstatné je ako bude web vypadať, aká bude štruktúra + pár článkov pre začiatočníkov.
Bingo. A rozni ludia maju rozne nazory ako ma web vyzerat, ze? Co je na tom take tazke pochopit?

Vsak potvrd svoje nazory niecim konkretnym, pre Teba ako profesionala by to nemal by problem, nie? :)
Alebo ano? :)

Sorry, ale takto iba mlatime prazdnu slamu......
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Podla mna nie su podstatne detaily a treba sa orientovat na podstatne veci.
Hlavne aby novy web splnal tieto veci:
- fungoval dobre cez iPhone (to v prvom rade)
- bol prehladny
- dostatocne rychly
- mal user management aby "ktokolvek", teda registrovany mohol pridavat clanky
- aby sa clanky mohli revidovat a opravovat
- cim najpohodlnejsia moznost editovat clanky, texty, podobne veci
Ostatne veci su podla mna nepodstatne.
Myslim si ze nam ide o to aby bola mnozina prispievatelov na web cim vacsia a treba im na to urobit podmienky.
Tak ako sa dakedy davno Honza ozval ze to diskusne forum co sme mali je hrozne a presli sme na phpBB a myslim ze to vobec nebolo zlozite a nevyzadovalo extra vela roboty a doladovania a vidime vysledok - toto forum je podla mna super aj ked nema ziadne plug-in a add-on a cojaviem co. Naco.
V tomto som konzervativny.
Hlavne aby to slo cez ten iPhone, na to nezabudnut prosim, to je buducnost.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Hefto99 »

OK, Slavko, a ktore z Tvojich kriterii novy web splna a ktore nie? iPhone si uz skusal - co ostatne?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Hefto99 napísal:OK, Slavko, a ktore z Tvojich kriterii novy web splna a ktore nie? iPhone si uz skusal - co ostatne?
Podla mna je novy web ok. Ja som na weby nenarocny, hlavne nech tam neni kvantum animovanych gifov lebo tie neznasam.
Mam jeden komentar - podla mna netreba robit vlastne statistiky, staci tam dat linky na existujuce a kazdy si vyberie to co sa mu paci.
Na iPhone funfuje uplne v pohode.
[EDIT]
Chyba na stranke counter.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Chyba na stranke counter.
Mam taku otazku: Naco ma primarne sluzit ten counter?
a) Jedno cisielko vystavene na hlavnej stranke (viac-menej aby sme sa predviedli)?
b) Informacia hlavne pre nas, aby sme mali nejaku statistiku pristupov (a nie je uplne nutne cisielko vystavovat, pripadne sa moze dat niekde "bokom")?

A inak kazdy obsah (clanok, blog, novinka atd.) ma svoj vlastny counter, z ktoreho je vidiet, kolkokrat bol precitany...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nieco podobne nasej stranke - nech vidime ktoze to chodi k nam na zvedy. :lol:

Edit
P.S. pre pochopenie - moj prispevok je znacne zveliceny :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - RC1

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:
slavko.sk napísal:Chyba na stranke counter.
Mam taku otazku: Naco ma primarne sluzit ten counter?
a) Jedno cisielko vystavene na hlavnej stranke (viac-menej aby sme sa predviedli)?
b) Informacia hlavne pre nas, aby sme mali nejaku statistiku pristupov (a nie je uplne nutne cisielko vystavovat, pripadne sa moze dat niekde "bokom")?

A inak kazdy obsah (clanok, blog, novinka atd.) ma svoj vlastny counter, z ktoreho je vidiet, kolkokrat bol precitany...
Sak kazda poriadna stranka ma svoj kaunter, nie?
Aj http://www.slavko.sk ma kaunter ved'!
P.S.: Len kus humoru aby sme nezaspali.
Napísať odpoveď