Zlučovanie týmov

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa miloso »

1. Skúšali ste diplomaticky zlúčiť nejaké slovenské týmy? Myslím, že to ne je amorálne, len či tu už boli také snahy (napr. s Slovakia Projekt ROSETTA). Nebolo by to odveci ak by som niekomu napísal?
2. Keď bude nový web a patrične zaplnený článkami, uvažovali ste nad nejakou formou reklamy na zvýšenie návštevnosti?
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Kiwi »

No nebolo by zle dat reklamu do TVs a radios, ale neviem kolko taka par sekundova reklama
v prime time stoji. Tiez vela ludi pocita bez prislusnosti k nejakemu timu.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:1. Skúšali ste diplomaticky zlúčiť nejaké slovenské týmy? Myslím, že to ne je amorálne, len či tu už boli také snahy (napr. s Slovakia Projekt ROSETTA). Nebolo by to odveci ak by som niekomu napísal?
2. Keď bude nový web a patrične zaplnený článkami, uvažovali ste nad nejakou formou reklamy na zvýšenie návštevnosti?
Skusat sme skusali, no nic by nemalo ist nasilu - vid nasi kolegovia v CZ. Skor ako zlucovanie by som dal viac dolezitosti novemu webu a patricnej osvete - SME, Zoznam, Azet a podobne.

Edit: Pozeral som statistiku Slovakia Team Rosetta a aj keby sa ich kredity nahodili k nam - jednoducha matematika - maju 2 melony a vykon 2500 denne, co je dokonca menej ako vykon mojich par masin. S tymi 2 melonmi a 2500 rac navyse by sme sli o 5-6 miest nahor, co je zanedbatelne, myslim... Myslim, ze tymy maju svoje opodstatnenie aj ked je tam len par clenov.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Sekunda reklamy v TV stoji stovky €, vyroba cisto zalezi od povahy reklamy.
Billboard na mesiac stoji cca 20€-200€ (zalezi od lokality) a jeho vyroba cca 120€ (najlacnejsi, papierovy ktory vydrzi 3 mesiace).
Tricka sme uz riesili ... je tu na fore o tom diskusia ak si dobre pamatam.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Honza »

gabberattack napísal:Skor ako zlucovanie by som dal viac dolezitosti novemu webu a patricnej osvete - SME, Zoznam, Azet a podobne.
Tak tak.

A jestli jde o dva milionky kreditů z nějakého minitýmu, tak to do měsíce dohodím :D
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa miloso »

Tým zlučovaním som nemyslel ako bombastický nárast kreditov a svetovú 10-ku. Ja sa nepozerám koľko majú kreditov ale či sú aktívny. A viem, že týmy majú opodstatnenie ale len po určitý rozumný počet. Také USA môže mať 20 týmov a všety budú v prvej 30 :D. Ja to vnímam hlavne ako fiktívnu súťaž krajín (no čo, som patriot) a každá krajina by mala mať aspoň jeden konkurencieschopný tým (kľudne aj 2 aby bola súťaž vzájomná). A každý kredit sa ráta, nebudte nafúkany, že vy dáte 2 melóny do mesiaca :evil: :D Nakoniec, vždy je lepšie zlučovanie (však môžu byť aj minitýmy v týme) ako rozkol...
---
Otázka na reklamu bola preto, lebo som uvažoval čo robím ja: neklikám na banery, reklamy nepozerám a bilboardy si nevšímam. Neviem teda čo je efektívne :? zato rád čítam články (som spomínal, že som tu vďaka Jurajovmu článku v QUARK-u)
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Kiwi »

Lenze ty a aj a podobni ludia, su aktivni ludia, t.j. sami aktivne hladaju veci, ktorymi mozu byt prospesni
pre ludstvo. Su vsak aj ludia pasivni, ktorych ani gulometom neprinutis, aby nieco okrem jedenia, pitia
a lezania robili. No a este su ludia intermediate-aktive, tu su taki, ktori by sa aj zapojili, lebo na to maju,
ale o tom nevedia. A keby bola v prime time v rozhlase ci TV reklama: www.boinc.sk, tak by sa par naslo,
co sa nebudu len pasivne prizerat, ako ini trpia, ale prilozia PC k dielu. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

...este je tu jeden faktor, ktory podla mna stoji za zmienku, a sice to, ze ludia aktivni - teda ti ktori si informaciu cielene vyberu a precitaju - su vacsinou stabilnejsi poctari ako ti pasivni, ktorym sice reklama nieco natlaci, ale vydrzi im to kratko, lebo ich potom zas "chyti" nieco ine..
Takze v konecnom dosledku je otazne, ci vynalozene usilie ci financie by boli efektivne...
Ja zastavam nazor, ze radsej dobry clanok, ktory pritiahne desat stabilnych crucherov, ako vseobecna reklama, ktora pritiahne sto takych, ktori aj tak po mesiaci pojdu prec... ale mozno sa mylim...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa matob »

Čo sa týka reklamy... Kedysi chodil v TV seriál JAG - vojenská generálna prokuratúra... ak sa pamätáte..
V jednej epizóde nainštaloval chlapík na všetky PC v kanceláriach program SETI. Najlepšie bolo, že generálov PC
niečo našiel, a počas celej epizódy sa to tiahlo popri hlavnom deji.. Si mysleli že ich kontaktujú ET. Nakoniec chlapik
oznámil že volal s NASA a ževraj to bol len nejaký pulzar, alebo niečo podobné. Ale reklama slušná :D :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Suhlasim ze radsej 1 cruncher s 5000RAC ako 10 po 500RAC ktorych to prestane bavit po mesiaci.
Ale je fakt ze aj 5000RAC potencialny moze byt osloveny klasickou komercnou reklamou.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa miloso »

matob napísal:Čo sa týka reklamy... Kedysi chodil v TV seriál JAG - vojenská generálna prokuratúra... ak sa pamätáte..
V jednej epizóde nainštaloval chlapík na všetky PC v kanceláriach program SETI. Najlepšie bolo, že generálov PC
niečo našiel, a počas celej epizódy sa to tiahlo popri hlavnom deji.. Si mysleli že ich kontaktujú ET. Nakoniec chlapik
oznámil že volal s NASA a ževraj to bol len nejaký pulzar, alebo niečo podobné. Ale reklama slušná :D :D
To fakt? To je sila, ako Jabĺčka v každom americkom filme a aby to bolo čo najlepšie viditeľné. Ale ja som to pozeraval pre F-14A Tomcat (česť jeho pamiatke)

A ja nemám ani tých 500 RAC 8-[
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som raz tak uvazoval, ze keby som mal peniaze, tak ponuknem zadarmo PC, s tym, ze
sa napr. najomnik resp. vlastnik PC, zaviaze, ze bude mat urcity RAC napr. 2 roky.
Potom podla vysky RAC-ku, si moze za nejaky zlomok hodnoty PC odkupit, alebo ho vrati.
Najprv by sa vsak musel normalizovat RAC pre vsetky projekty, alebo vytvorit nejaku
prevodnu tabulku medzi projektmi.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Ja som raz tak uvazoval, ze keby som mal peniaze, tak ponuknem zadarmo PC, s tym, ze
sa napr. najomnik resp. vlastnik PC, zaviaze, ze bude mat urcity RAC napr. 2 roky.
Potom podla vysky RAC-ku, si moze za nejaky zlomok hodnoty PC odkupit, alebo ho vrati.
Najprv by sa vsak musel normalizovat RAC pre vsetky projekty, alebo vytvorit nejaku
prevodnu tabulku medzi projektmi.
Heh, ja to robim podobne - skladam, pripadne upgradujem, ci opravujem ludom masiny s tym, ze namiesto $ sa dohodneme na vyuziti procaku trebars na 50% pre Rosettu. Ma to 2 efekty - 1. chodia za mnou dalsi znami tych ludi, lebo chcu 'zadarmo ' "opravit" rozbite Wirusy a 2. Neplatim za prud.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa mbs »

gabberattack napísal:Heh, ja to robim podobne - skladam, pripadne upgradujem, ci opravujem ludom masiny s tym, ze namiesto $ sa dohodneme na vyuziti procaku trebars na 50% pre Rosettu.
Coooool :-)
Reklamu priam nenavidim (skor ma odradi nez pritiahne) - a napriek tomu este stale ratam... :-)
Ked som konecne mal pristup (viac-menej pouzitelny - 2003) na net, tak SETI "jelo".
Myslim ze suhlasim s Durom - dobry clanok (zaujat) je lepsie, nez akakolvek reklama (odpudit)...
Asi si zas odporujem: dobry clanok == dobra reklama - ale to su uz moje predsudky voci reklame ;-)
Kazdopadne, myslim ze kto hlada a najde zaujimavy clanok, tak sa skor pripoji (a zotrva), nez na zaklade reklamy v TV v primetime... (a o uplne inych investiciach)
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa mbs »

miloso napísal:
matob napísal:To je sila, ako Jabĺčka v každom americkom filme a aby to bolo čo najlepšie viditeľné. Ale ja som to pozeraval pre F-14A Tomcat (česť jeho pamiatke)
:-) jablcka v kazdom "slusnom" US filme; v menej slusnych su myslim HP pripadne IBM :-)
O Jablko som sa "potkol" v r. 1994 (profesionalne - Mac OS 7.0.2 (IIRC); predtym v r. 1990 na ETHZ - Mac OS 4.x?!?) - nejak som pri nom ostal... cim to je? ;-) (hint: I hate M$ Windows ;-))
PS: Tomcat mi bolestne pripomina branecku vychovu v r. 1985 (vtedy neodvedeny zo zdravotnych dovodov): preklad plukovnika: Tomova macka :-) (ucil som sa (medzi inym) rozpoznavat [nepriatelske] lietadla podla siluety/tiena na zemi - MiG, SU, ... medzi nimi neboli ;-)) BTW, F15 bola "lietajuca rakva"? a ci F-104? ta skleroza fakt neboli! :-)
sorry for the OT... len som si "troska" zaspominal...
Napísať odpoveď