Odporúčané projekty

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mohli by sme vytvorit pre nerozhodnych ludi ( ako som napr. ja ), nejaku databazu
prioritnych projektov, v kazdej skupine projektov napr. astro, fyzika, chemia, biologia, klima
atd., pricom by si mohol nerozhodny clovek vybrat rychlo v danej chvili, co mu vyhovuje
a sucasne na co je prave zamerany tim, cize napr. boli by tam 1 az 3 projekty, podla
priority, nejako farebne odlisene, a sucasne by tam bol napr. 1 az 2 projekty, ktore
by boli prioritou nezavisle na kategorii. Co vy nato ? Napr. nedavno sme bezali spolocne
Magnetism. To je napr. vyuzitelne vtedy, ked je nejaky projekt ci skupina projektov down,
pripadne ma ine specificke problemy. My sa vieme podla for jednotlivych projektov rychlo
zorientovat, ale vyzaduje to od kazdeho tu istu vec, prejst dane fora. Tak by to niekde
viselo, ci tu alebo na hlavnej strake, clovek by na to pozrel a bud si nieco vybral, alebo
si siel svojou cestou, ak ma cas na citanie a hladanie.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa gabberattack »

To je dobry napad na novy web, slo by tam robit take nieco ako Project of the month. :-) Inak na Magnetizme, ktory si spominal, nam to celkom fici. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa Honza »

Na webu je Prehľad projektov BOINC
Tam ze zájemci mohou zorientovat.

Vybrat podle "priorit" je obtížné, ne-li nemožné.
Některé projekty budou pro určité lidi nevhodné (npříliš náročné na paměť, deadline, délka výpočtu atd.), jiné nezajímavé, některé podezřelé, neužitečné, velmi užitečné ale bez práce...a ve finálé jde vždy o subjektivní hodnocení.

Myslím, že zájemci by měli mít možnost uceleného představení jednotlivých projektů na jednom místě a volbu nechat na nich.
Týmové doporučení může být. Ale kupříkladu pro účely BOINC formule to nemusí být významné, vzhledem k výkonu, resp. rozdělení výkonu.
Nebo se každý měsíc věnovat více jednomu projektu a více o něm informovat...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa Kiwi »

Samozrejme ze si kazdy vyberie podla moznosti. Ja som dlho nemohol bezat Rosettu,
lebo mala velke naroky na net traffic a mal som na mesiac 2 GB, teraz uz mozem,
tak som ju zacal pocitat, i ked ma aj dost velke naroky na RAM. Keby som vedel,
ze radsej by som mal vybrat Magnetism, tak dam 8 jadier na Magnetism. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ved klasifikacia projektov podla kriterii na novom webe bude (vlastne uz je), tam si clovek naklika, co ho zaujima a vypadne mu, co splna jeho poziadavky. Za normalnych okolnosti (nerozhodny asi vyberie vedecku oblast a svoju platformu, pripadne aj stabilnu fazu) by mu nemalo vypisat vela projektov, tam uz si vyberie.
Este by sa dal urobit nejaky rating projektov podla uzivatelov (tak ako na clanky je mozne dat 1-5 hviezdiciek, aj na popis projektu by sa to mohlo zapnut)... ale neviem, ci by to nebolo prilis zavadzajuce...

Ked ma byt nieco extra promotnute, tak by som tiez urobil nieco ako Project of the month, kde by bol naozaj len jeden projekt (asi by to malo byt trocha dlhsie obdobie ako jeden mesiac). A ked uz ma byt nejaky projekt takto podporovany, nemalo by zostat len pri tom, aby sa ludia zapojili a hotovo. Mala by to byt skratka tema mesiaca, takze v ten mesiac by bezali preklady k danemu projektu, clanky, diskusie o vedeckom pozadi a podobne... takze potom by po takom "mesiaci" zostalo pre tim aj nieco viac, ako "len" kredit.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:Ved klasifikacia projektov podla kriterii na novom webe bude (vlastne uz je), tam si clovek naklika, co ho zaujima a vypadne mu, co splna jeho poziadavky. Za normalnych okolnosti (nerozhodny asi vyberie vedecku oblast a svoju platformu, pripadne aj stabilnu fazu) by mu nemalo vypisat vela projektov, tam uz si vyberie.
Este by sa dal urobit nejaky rating projektov podla uzivatelov (tak ako na clanky je mozne dat 1-5 hviezdiciek, aj na popis projektu by sa to mohlo zapnut)... ale neviem, ci by to nebolo prilis zavadzajuce...

Ked ma byt nieco extra promotnute, tak by som tiez urobil nieco ako Project of the month, kde by bol naozaj len jeden projekt (asi by to malo byt trocha dlhsie obdobie ako jeden mesiac). A ked uz ma byt nejaky projekt takto podporovany, nemalo by zostat len pri tom, aby sa ludia zapojili a hotovo. Mala by to byt skratka tema mesiaca, takze v ten mesiac by bezali preklady k danemu projektu, clanky, diskusie o vedeckom pozadi a podobne... takze potom by po takom "mesiaci" zostalo pre tim aj nieco viac, ako "len" kredit.
Toto som mal presne na mysli. Vyhlasit projekt mesiaca, pravdepodobne by to vyhlasil niekto, kto sa o dany projekt zaujima a chce prispiet clankom, prekladom, alebo podobne. Nechal by som to na iniciativu ludi, ked niekto pride s tym, ze buduci mesiac by chcel pisat o BelgianBeer@home a ze ma k tomu kvantum materialu, tak preco nie? :-) Ale inak by to asi bola iniciativa redaktorov/autorov, ktorych nebude zase az tak vela a dohodli by sa medzi sebou, kto co napise.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:
Palo M. napísal:Ved klasifikacia projektov podla kriterii na novom webe bude (vlastne uz je), tam si clovek naklika, co ho zaujima a vypadne mu, co splna jeho poziadavky. Za normalnych okolnosti (nerozhodny asi vyberie vedecku oblast a svoju platformu, pripadne aj stabilnu fazu) by mu nemalo vypisat vela projektov, tam uz si vyberie.
Este by sa dal urobit nejaky rating projektov podla uzivatelov (tak ako na clanky je mozne dat 1-5 hviezdiciek, aj na popis projektu by sa to mohlo zapnut)... ale neviem, ci by to nebolo prilis zavadzajuce...

Ked ma byt nieco extra promotnute, tak by som tiez urobil nieco ako Project of the month, kde by bol naozaj len jeden projekt (asi by to malo byt trocha dlhsie obdobie ako jeden mesiac). A ked uz ma byt nejaky projekt takto podporovany, nemalo by zostat len pri tom, aby sa ludia zapojili a hotovo. Mala by to byt skratka tema mesiaca, takze v ten mesiac by bezali preklady k danemu projektu, clanky, diskusie o vedeckom pozadi a podobne... takze potom by po takom "mesiaci" zostalo pre tim aj nieco viac, ako "len" kredit.
Toto som mal presne na mysli. Vyhlasit projekt mesiaca, pravdepodobne by to vyhlasil niekto, kto sa o dany projekt zaujima a chce prispiet clankom, prekladom, alebo podobne. Nechal by som to na iniciativu ludi, ked niekto pride s tym, ze buduci mesiac by chcel pisat o BelgianBeer@home a ze ma k tomu kvantum materialu, tak preco nie? :-) Ale inak by to asi bola iniciativa redaktorov/autorov, ktorych nebude zase az tak vela a dohodli by sa medzi sebou, kto co napise.
Projekt BelgianBeer@home je uz offline a ani nebude online.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:
gabberattack napísal:
Palo M. napísal:Ved klasifikacia projektov podla kriterii na novom webe bude (vlastne uz je), tam si clovek naklika, co ho zaujima a vypadne mu, co splna jeho poziadavky. Za normalnych okolnosti (nerozhodny asi vyberie vedecku oblast a svoju platformu, pripadne aj stabilnu fazu) by mu nemalo vypisat vela projektov, tam uz si vyberie.
Este by sa dal urobit nejaky rating projektov podla uzivatelov (tak ako na clanky je mozne dat 1-5 hviezdiciek, aj na popis projektu by sa to mohlo zapnut)... ale neviem, ci by to nebolo prilis zavadzajuce...

Ked ma byt nieco extra promotnute, tak by som tiez urobil nieco ako Project of the month, kde by bol naozaj len jeden projekt (asi by to malo byt trocha dlhsie obdobie ako jeden mesiac). A ked uz ma byt nejaky projekt takto podporovany, nemalo by zostat len pri tom, aby sa ludia zapojili a hotovo. Mala by to byt skratka tema mesiaca, takze v ten mesiac by bezali preklady k danemu projektu, clanky, diskusie o vedeckom pozadi a podobne... takze potom by po takom "mesiaci" zostalo pre tim aj nieco viac, ako "len" kredit.
Toto som mal presne na mysli. Vyhlasit projekt mesiaca, pravdepodobne by to vyhlasil niekto, kto sa o dany projekt zaujima a chce prispiet clankom, prekladom, alebo podobne. Nechal by som to na iniciativu ludi, ked niekto pride s tym, ze buduci mesiac by chcel pisat o BelgianBeer@home a ze ma k tomu kvantum materialu, tak preco nie? :-) Ale inak by to asi bola iniciativa redaktorov/autorov, ktorych nebude zase az tak vela a dohodli by sa medzi sebou, kto co napise.
Projekt BelgianBeer@home je uz offline a ani nebude online.
Ja viem, ale schvalne som pouzil ten projekt, kvoli menu. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa miloso »

mne sa nepáči takýto spôsob: zvoli sa projekt a presuniete tam výkon v záujme súťaže, ja sa tohoto nezúčastním. Ale zvýšena aktivita okolo projektu môže byť, aspoň budet(e/me) mať prácu. Občas by to mohol byť ten projekt krorý by spravil nejaký objav (ak dožijeme). A koľko by trval ten projekt mesiaca :-k :D
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:mne sa nepáči takýto spôsob: zvoli sa projekt a presuniete tam výkon v záujme súťaže, ja sa tohoto nezúčastním. Ale zvýšena aktivita okolo projektu môže byť, aspoň budet(e/me) mať prácu. Občas by to mohol byť ten projekt krorý by spravil nejaký objav (ak dožijeme). A koľko by trval ten projekt mesiaca :-k :D
Ved to je to, o com sme sa bavili. Nemalo by to byt len o vykone, ale hlavne o propagacii projektu. Ci sa tam niekto pripoji, alebo nie je uz kazdeho osobna vec. Najjednoduchsie by bolo mozno ist postupne podla abecedy, aby sme ziadny projekt nevynechali. Potom by sme za 3-4 roky hadam mali pokryte vsetky aktivne projekty. Nemusi sa to volat Project of the Month, mohli by sme to nazvat Predstavujeme BOINC Projekty a cely mesiac by sa clanky venovali hlavne (ale zase nie len) tomuto projektu. Typicky by to mohlo trvat mesiac, co je dost dlha doba, ale kludne to mozu byt 2 mesiace, 3 mesiace - tym sa ale predlzi doba potrebna na pokrytie vsetkych projektov. :-) Je to len moj osobny navrh, samozrejme akekolvek vylepsenie privitam.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Odporúčané projekty

Príspevok od používateľa Kiwi »

Lenze moze nastat situacia, ze nikto nic nenapise k projektu a chceme sa pohnut napr.
o par miest dopredu. Sucasne ten, kto chce nieco napisat, nema moznost, pre nejake
objektivne priciny, ktore napr. 3 mesiace nedokaze ovplyvnit a je napr. v depresii, takze
sa nedokaze rozhodnut, lebo je to v depresii nemozne sa rozhodnut, potom nastava
vypnutie 8 jadier. Keby vsak bol nejaky Challenge projekt, tak to supne na masiny a ide to.
Napísať odpoveď