Nový web - pilot

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak som zapracoval niektoré komentáre a myslím, že nový web sa už môže začať používať. Ešte asi budú menšie úpravy... a hlásenia problémov a nápady na nové veci sú stále vítané. Ale obsah už všetky úpravy prežije, takže smelo môžete písať články, blogy, novinky... Nech je tam toho veľa. Ešte niektoré články zo starého webu neboli prepísané na nový; niekto sa môže realizovať aj takto (dobré aj na precvičenie práce s webom), ale v takom prípade hoďte do tejto témy, kto na čom robí (aby dvaja neprepisovali ten istý článok, nevediac o sebe).

Vytvoril som prvých 30 účtov a posielam každému SS tu na fóre. Detaily sú spomenuté priamo na stránke.
Ak sa niekto nedostal odo mňa SS s prihlasovacími údajmi (=nedostal sa medzi tridsiatku) a chce byť tiež zaregistrovaný na novom webe, nech mi tu na fóre napíše SS a pridám ho tam.

Návrhy na vylepšenie a hlásenia chýb píšte prosím tiež do tejto témy.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Prave surfujem novu verziu webu - kto je BOINC.SK user? Umiestnenie Bratislava?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Hefto99 »

BOINC.SK je administratorsky ucet.
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ak sa dobre pamatam, niekto od nas vytvoril celkom dobry prehlad projektov a myslim, ze sme sa tu o tom aj bavili, preco to nie je na webe... Slo by s tym nieco spravit? Moja pamet nie je velmi dobra a vyhladavat to teraz by zabralo kopu casu - slo by to teda hodit na pilotnu verziu? Fakt uz neviem kto to bol, no dal si s tym peknu namahu a bolo to vcelku zaujimave a prehladne.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Peknu prehladovku spravil Marpes.

Urcite sa bude dat pouzit ako jeden zo zdrojov informacii na doplnenie infa o projektoch.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Administrátora som nazval BOINC.SK, lebo sa mi to zdalo lepšie ako Administrator :D.
Lokáciu Bratislava som dal preto, že tím má .SK už v názve a je primárne slovenský, články na webe sú po slovensky a Bratislava je hlavné mesto SR. A keď si to zoomneš, tak... BOINC na hrad!

Tá marpesova prehľadovka je veľmi dobrá.
Text prvej strany by sa mohol dať na http://boinc.jadro.org/projects/prehlad-projektov-boinc (to, čo je tam teraz, som tam dal zo starého webu).
Druhá strana (tabuľka) by mohla ísť do druhého samostatného uzla tiež do sekcie Projekty, s položkou v menu sekcie. Asi by som z tej tabuľky vyhodil prvý a posledný stĺpec (keďže tieto údaje budú inde) a rozšíril ju o jednotlivé aplikácie (takže by sa z toho vlastne stala tabuľka aplikácií).
Tie ostatné strany sú solídny základ na vytvorenie popisov všetkých projektov.

Navrhujem, aby každý, kto chce vytvoriť nový popis projektu, si tiež tu v tejto téme "rezervoval" daný projekt (aby dvaja nerobili to isté).
Len akosi doteraz si nikto nič nerezervoval a nikto nič na novom webe nevytvoril. Takto ten socializmus nevybudujeme, sudruhovia...
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

ja si rezervujem rosettu (ralph), poem, qmc, už som chcel napísať, že by bolo treba urobiť najskôr opisy.
A čo keď nie sú všetky projekty vo výbere v kolenke PROJEKT? (ralph a poem) dať hociktorý, potom sa to zmení?
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

miloso napísal:ja si rezervujem rosettu (ralph), poem, qmc, už som chcel napísať, že by bolo treba urobiť najskôr opisy.
A čo keď nie sú všetky projekty vo výbere v kolenke PROJEKT? (ralph a poem) dať hociktorý, potom sa to zmení?
Samé sa to nezmení, môžeš len vybrať zo zoznamu (free-tagging považujem za vyslovene nevhodný v takýchto špecifických prípadoch, to sa hodí maximálne pre osobné blogy, ale ani tam som taký slovník zatiaľ nevytvoril, rôzne moduly s tým totiž majú občas problémy).
Slovníky v taxonómii môžu updatovať redaktori. Ak mi napíšeš presný reťazec názvu projektu a prípadne pošleš jeho logo, nahodím to do systému. To logo je síce nepovinné, ale ak projekt priamo má svoje logo, alebo sa dá urobiť nejaké vlastné "neoficiálne" logo projektu, je lepšie ho použiť. Dôvod je jasný pri pozretí http://boinc.jadro.org/taxonomy/term/96 (čo je stránka, ktorá sa zobrazí po kliknutí na pojem taxonómie Projekt SETI@Home) - Novinky, Downloady a Popis Projektu majú to logo automaticky zobrazené pri prehľadovke (a samozrejme aj v samostatnom zobrazení) - bez toho, aby to tam tvorca obsahu manuálne dával. Články to tam automaticky nemajú, lebo tam sa predpokladá viac vizuálnej kreativity (a aj viac obrázkov vo vnútri), takže pri článku je vhodný individuálny teaser. Blogy zase majú (automaticky) avatar užívateľa.
Samozrejme, ak logo nie je pre projekt vložené, tak sa nemá čo zobraziť a je to bez loga. Takisto sa logo k projektu môže dohodiť neskôr alebo zmeniť. Len ešte jedno obmedzenie som tam dal a to je maximálna zobrazená veľkosť loga. Maximálna veľkosť je 250x75 pixelov (to aby logo nerozhasilo výpisy, ak je okno browsera menšie), väčšie logá sú automaticky zmenšené, aby sa do toho limitu zmestili. Keď si pozrieš info o MilkyWay, tak sa ten nápis na logu nedá prečítať, lebo je to príliš zmenšené (zobral som banner z projektovej stránky)... Ak máš to zobrazenie na pamäti, často sa dá nájsť vhodný obrázok. A ak ti na "tvojom" projekte záleží, tak logo ho viac spropaguje, pretože akonáhle vložíš ty alebo ktokoľvek iný rýchlu novinku (napríklad "objavila sa nová verzia aplikácie blablabla"), logo je hneď vidieť na hlavnej stránke a je väčšia šanca, že to upúta viac ľudí, ako keď tam je len suchý text (preto aj považujem za chybu propagácie zo strany projektov, ak projekt dlhodobo nemá žiadne logo).

OK, takže naspäť k "tvojim" projektom:
Rosetta@Home a QMC@Home tam sú. Rosetta si sama na svojej stránke píše s malým "h" Rosetta@home - nemali by som to zmeniť? (QMC je asi v poriadku, lebo na stránke majú síce v logu "at home" malými písmenami, ale potm v texte majú "Welcome to Quantum Monte Carlo at Home", takže beriem, že logo je umelecká kreácia). Mám teraz takú dilemu: dávať všade @Home s veľkým H (AFAIK podľa anglickej gramatiky sa v názvoch píšu vždy veľké písmená na začiatku slova, iba členy a predložky sa nemusia, ale môžu), alebo dať niekde aj malé "@home". (Túto dilemu mám inak aj v pomenovávaní mp3.)
Na zvyšné dva teda môžem dať "RALPH@home" a "POEM@HOME" (doslovne z projektovej stránky)... alebo "RALPH@Home" a "POEM@Home" (všetky budú rovnako @Home), ... alebo?
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

austrálčania to majú asi všetko oficiálne okrem rosetty s Home, poliaci majú všetko "home" aj POME@home, aj BS má Rosetta@Home. Ťažko povedať, či sa striktne držať oficiality :-k ale asi hej :? alebo sa držať jedného zdroja napr BS :?
---
a ešte dal si obrázky z môjho článku na server, môžem si aj ja ich tam dať pri ďalšom článku? ak áno akým systémom/kde...
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Áááá, čo sa s tým budeme ondiť. Dal som to podľa projektovej stránky a hotovo. Chcú malé, tak majú malé 8).

V článku som ti ešte včera poeditoval aj formátovanie, lebo to nebolo XHTML/Strict - compliant (podľa Strict nesmú byť niektoré tagy vnorené v iných tagoch)... Ale browser to aj tak zobrazoval OK, takže to nebolo nič tragické (a teraz je ešte gombík AddToAny čo je pod každým obsahom problematický z rovnakého dôvodu, na to sa ešte pozriem).

Vkladanie obrázkov je teraz trocha user un-friendly, ale to kvôli konzistentnosti webu. Ešte som neupdatol návod, zatiaľ tu máš krátke howto:
Keď začínaš písať článok, snáď máš všetky obrázky pripravené. Takže keď napíšeš nejaký text (kľudne len začiatok textu a nadpis), pod textom je (štandardne zatvorená) sekcia "Priložené súbory". Keď to klikom rozbalíš, môžeš po jednom uploadovať súbory. Takže tam postupne nahádžeš obrázky. Je dobré "odznačiť" pole Zoznam (štandardne je to zapnuté, čo znamená, že pod článkom je zoznam príloh, čo sa pre obrázky príliš nehodí a pôsobí rušivo). Potom (dôležité) uložíš článok. Ukladanie je dôležité preto, že až pri uložení sa obrázky "premiestnia" na serveri do patričného adresára, kde už potom stále budú. Aby všetko nebolo na jednej kope, sú podadresáre na roky a mesiace (Drupal ich vytvára automaticky a podľa času, kedy prvýkrát vytvoríš-uložíš príspevok). Po uložení pri opätovnom editovaní článku vidíš v zozname priložených súborov cestu ku každému z nich, niečo ako http://boinc.jadro.org/sites/default/fi ... brazok.jpg - pre orientáciu je to dobré, lebo články, blogy a downloady majú iné základné adresáre. Takže po uložení článku sú súbory na serveri a môžeme ich vložiť do textu - v editore je hore v toolbare symbol obrázka, v otvorenom okne zvolíš "Prechádzať server" a v ďalšom okne sa odnaviguješ do príslušného adresára (teda node/2009/02) a tam vyberieš patričný súbor, dáš "Send to FCK editor" a browsovacie okno sa zavrie, zas máš to prvé okno a je tam doplnená cesta k obrázku. Môžeš pomeniť nejaké atribúty (napríklad upraviť veľkosť a zarovnávanie), dáš OK a obrázok je vložený v texte...
Samozrejme sa dá aj linkovať obrázky z iných webov (v prvom okne nedáš "Prechádzať server", ale zadáš rovno URL obrázka na webe)... ale väčšinou to nie je dobrý nápad, keďže problémy iného webu ti môžu "pokaziť" tvoj článok (ak je iný web off-line, alebo ten obrázok na inom webe niekto neskôr zmaže či premenuje).

Nie je to síce úplne najintuitívnejšie, ale myslím, že sa to celkom dá. Najväčšia zákernosť je v tom, že treba najprv vložiť obrázky ako prílohy (a zrušiť ich zobrazenie v zozname príloh), potom už to človek zmákne.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Aby sa predislo zdvojenej praci - Miloso, ak si beries na starosti Rosettu, tak neprekladaj sekciu quick guide (original je na http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_graphics.php) - tu som prelozil pred par mesiacmi (ale nikde zatial nedal), poslem ti ju mailom ak chces...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

už sa stalo "preložil som to" (zrovna sám nie a nie od slova do slova), ale už som spravil aj článok na blog SME, však si ho čítal nie? chcel si mi povedať o tom ku-heterodimeru :)
---
Ak som to dobre pochopil, tak logo sa objavý automaticky v každom článku? Tak treba ti ho poslať alebo ho potom nejaký redaktor sám stiahne a pridá do databázy? Vidím, zatrhol si moj grafický prvok v nadpisoch ...
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

..už sa stalo "preložil som to" (zrovna sám nie a nie od slova do slova), ale už som spravil aj článok na blog SME, však si ho čítal nie? chcel si mi povedať o tom ku-heterodimeru :)
miloso, o tom tvojom clanku viem ale este som ho necital, len rychlo preletel.
Anyway, ak sa v nom vyskytuje ten preklad quick guide tak asi by bolo dobre dat ho aj do osobitneho clanku,lebo tvoj clanok obsahuje vela odbornych slov (aspon ten zaciatokco som prebehol), ktore nie su pre tych beznych ludi ktori iba strucne chcu vediet co vidia na screensaveri...
tot moj skromny nazor..
ale nie je problem, presny preklad quick guide mozemdat niekedy na web aj ja...
Ak som to dobre pochopil, tak logo sa objavý automaticky v každom článku? Tak treba ti ho poslať alebo ho potom nejaký redaktor sám stiahne a pridá do databázy? Vidím, zatrhol si moj grafický prvok v nadpisoch ...
citam diskusie len narychlo, takze neviem komu si adresoval tieto slova - ak mne, tak ja som sa nanovy webeste nreprihlasil, takze nicsom tam ani nemenil...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

miloso napísal:Ak som to dobre pochopil, tak logo sa objavý automaticky v každom článku?
Logo sa neobjavi vsade. Zavisi to od typu obsahu. Objavi sa automaticky v Novinke, Popise projektu a Downloade. Ak pises Clanok, tam logo nebude automaticky (bola by to trocha nuda, keby vsetky clanky o jednom projekte mali len logo v teaseri a navyse na rovnakej pozicii) - ak ho tam ale velmi chces, mozes ho tam samozrejme dat manualne ako hocijaky iny obrazok.
miloso napísal:Tak treba ti ho poslať alebo ho potom nejaký redaktor sám stiahne a pridá do databázy?
Pre Rosetta@home a RALPH@home som pouzil loga z projektovych stranok. Su ovsem trocha vacsie ako limit, neviem ako budu vyzerat pri zmenseni (texty su niekedy hnusne a v takom pripade treba obrazky zmensit manualne s nejakymi obrazkovymi nastrojmi). Ved uvidime, ked bude napisany prvy obsah, ktoreho sa loga tykaju...
Pre QMC je logo na projektovej stranke pomerne vysoke a navyse je take zvlastne dvojfarebne; ak mas nejake lepsie, tak sem s nim. POEM@HOME ma velke logo, ale po orezani prazdnych okrajov by uz nemalo byt o moc vacsie ako limit... ale s tym som sa tiez este nehral... Ak mas nejake vhodne loga po ruke, tak ich sem svacni... Alebo tam mozme dat tie z projektovych stranok, ked nebudu dobre vyzerat, tak zmenime.
miloso napísal:Vidím, zatrhol si moj grafický prvok v nadpisoch ...
??? Graficky prvok v nadpisoch? Nejako si nespominam. Najprv som urobil len copy-paste a potom som nejake malickosti preformatoval a obrazky prihodil... Mozno si mal medzinadpisy ako zvacsene pismo a tucne a ja som to zmenil na Heading2, cim sa mohla zmenit vizaz na niektorych browseroch. (Vo vseobecnosti je ale lepsie na nadpisy pouzivat heading. Pri pouziti headingu sa totiz pri zmene temy moze automaticky zmenit aj vizaz nadpisov, takze su zase konzistentne s novou temou. Ak mas vlastny format nadpisu, pri zmene temy to potom moze vyzerat od veci.)
Zeby som pri tom formatovani nieco nechtiac rozkopal?
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

Grafický prvok = "..." v článkoch často používam, vlastne vždy :) ale pomlčka je samozrejme pre seriozny článok vhodnejšia.

Tak sa pohrám s logami POEM a QMC (už viem ako ich prispôsobiť) ja sa s obrázkami rád hram :wink:

A mám na teba prozbu, mohol by si v mojom prvom článku zmeniť nadpis na Rosetta@home nech sme oficiálny. Ďalej pri treťom obrázku je "Zložitá bielkovina usporiadaná do terciárnej štruktúry" a doplniť na "Zložitá bielkovina usporiadaná do terciárnej a kvartérnej štruktúry" všimol som si, že ú tam vlastne 4 podjednotky. A aj pridať kategóriu veda (alebo ja ju zručím, neviem či je to potrebné) Kým to mám na pamäti.
---
pokusne som dal do popisu Ďalšie informácie a fórum, ale to fórum asi neprejde ako súčasť tabuľky, keďže nieje pre každý projekt samostatný priestor
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď