Nový web - pilot

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Ďuro, rozhodne by som si nedovolil ťa nejako "menežovať", ale nemohol by si tých 15 minút radšej zainvestovať do písania nejakého (nového) článku?
A cozeby si si nemohol dovolit :D - posledne obdobie venujes boincu ovela viac casu ako ja a si the core activity member, takze mas lepsi prehlad co je uzitocne a co nie.. :D
Palo M. napísal: Ak by bolo treba, môžem pomôcť aj s nejakou redakčnou prácou, ak by ti to ušetrilo nejaký čas (napríklad keď som včera prekopíroval tvoj starší článok o hľadaní planét pozemského typu, trocha som preformátoval obrázky a nejaké odstavce a myslím, že takto to vyzerá trocha lepšie).
Hmmm, no, ono napisat novy clanok sa neda v 15 minutovych sessions, dokonca ani per partes (ked pisem clanok potrebujem aspon na par hodin sadnut a suvisle sa sustredit na to, aby to malo hlavu a patu), co je bohuzial vzhladom na novy projekt v robote zatial nemozne.
Ale jednu vec mam uz nejaky ten mesiac v "sufliku" - reportaz o Cernobyle. Clanok je hotovy, ale je dlhy (cca 50 tisic znakov), a je v nom vela obrazkov (niekolko desiatok), plus dve videa. Ale toto je vec ktoru by som chcel dat na boinc web, a tvoja pomoc s nahodenim clanku by bola urcite velmi vyrazna. Obrazky su uz na boinc servery.
Otazkou ostava uz iba to, ze som sa dohodol s redakciou technet.idnes.cz, ze ten clanok uverejnia oni, po jeho precitani prejavili (podla slov sefredaktora velky) zaujem. Lenze maju uz viac ako mesacny sklz, reci su v rozpore s cinmi, na maily mi odpovedaju len obcas, takze som sa teraz rozhodol ze ako sa do hory vola tak sa z hory ozyva - uverejnime ho my, a ak by to nahodou technetu vadilo tak nech ho neuverejnia...

poslem ti ho mailom (kedze nemas v profile email, posli mi ho pls cez PM)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

už ten článok s radosťou očakávam :wink:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

ešte pridať toto:
HH.gif
HH.gif (8.08 KiB) 16646 zobrazení
title.gif
title.gif (20.51 KiB) 16650 zobrazení
a odstránte z projektov POEM a MindModeling "MacOS/PPC" som sa sekol, dikes
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Obrazky boli pridane do taxonomie, podpora MacOS/PPC bola odobrana z oboch projektov. Budeme to musiet kontrolovat doslednejsie :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

teraz ma napadlo: pri adrese boinc.jadro.org to neostane, že. Lebo mám zopar vnútorných odhazov, kré prestanu fungovať. Ako teraz keď sa preložil "obsah"
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

miloso napísal:teraz ma napadlo: pri adrese boinc.jadro.org to neostane, že. Lebo mám zopar vnútorných odhazov, kré prestanu fungovať. Ako teraz keď sa preložil "obsah"
Mas pravdu a Hefto to uz aj aktualizoval... ale toto vyriesime inak. Pridam referencie na iny uzol (navrhujem 0-3, viac ako tri odkazy by to uz zneprehladnovali). Podobne je to uz urobene s optimalizaciou - potom ak nastavis referenciu na iny uzol, system si to pamata a vzdy ta hodi na patricny clanok, aj ked sa zmeni alias (niekto modifikuje nazov clanky alebo sa clanok presunie do inej sekcie alebo sa zmeni base-URL celeho webu). Len samozrejme, zatialco linka na optimalizaciu je v tej sivej krabicke vpravo, odkazy na odporucane clanky budu normalne pod polisom projektu. Takisto to bude automatizovane - zobrazovat sa bude vzdy aktualny nazov clanku, takze to bude celkom pohodlne vlozit. Najprv to otestujem privatne, na ostrom webe sa to objavi mozno niekedy cez vikend.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Prave sa babrem s mojim navodom pre Ubuntu a narazil som na jednu vec - pokial som vlozil obrazky 1024x768, su prilis velke pre navod. Rozmyslam, ze ich nahradim subormi 800x600, alebo este mensimi - co myslis bude rozumna velkost obrazkov? Pri velkom rozliseni sa obrazok roztiahne do svojej velkosti len na velkom monitore (co neocakavam, ze bude mat kazdy) a zase obmedzit velkost editorom nema vyznam, to radsej prekopirujem znovu obrazky v mensom rozliseni a usetri sa miesto na disku + bude to rychlejsie.

EDIT: Takze som zmazal subory z clanku, zial subory na disku ostali, takze sa mi len nakopirovali nove a mam v jednom adresari povodne 1024x768 a k nim nove 640x480. Ako sa bude riesit situacia ked sa nahra subor, ktory potom treba zmazat? Poziadat admina o premazanie? V tomto pripade ide o odstranenie suborov 01.jpg az 53.jpg a zachovanie subory 01_0.jpg az 53_0.jpg.

EDIT 2: Dokopal som navod do zdarneho konca a finalnej verzie. Idem si lahnut, mame tu pol tretej rano. Uff.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tomu s tymi obrazkami nerozumiem... ked sa zmaze cely uzol, obrazky su zmazane aj na serveri (ak si dobre pamatam, skusal som to este v RC1, preto som to aj zmenil takto). Vyzera to tak, ze ked zmazes prilohu, tak tu uz system nezmaze, co je mi divne... este si to otestujem doma. Ale vyzera to ako chyba... mozno to suvisi s modulom upload_path (ktory presuva subory do podadresarov podla kluca, aby nebolo vsetko v jednej kope), ze nieco nezafunguje v pripade mazania prilohy...
Vyskusam, uvidim, napisem.

Co sa tyka obrazkov... zakladne vytvorenie clanku a pridanie obrazka len cez editor je pomerne pouzitelne - ked si das property obrazka, zmazes sirku/vysku obrazka (editor tam standardne dava fyzicke rozlisenie), nastavis sirku obrazka na 100% a vysku nechas prazdnu. Tym sa nastavi sirka obrazka na sirku okna (len obsahovej casti). Samozrejme, ak das obrazok prilis velky a bude sa zmensovat na prilis malu sirku okna, browser moze vyrobit skaredy nezaostreny obrazok (a druha vec je, ze musi ladovat cely velky subor, co niektorym ludom s pomalsim pripojenim moze dlhsie trvat)... A zase ked das prilis maly obrazok, tak pri sirsom okne to naopak zvacsi nad rozlisenie suboru a bude to zase nepekne kockate... Takze treba nejaky vhodny kompromis podla situacie, ci je lepsie vacsi obrazok, alebo mensi.
Este sa da urobit aj advanced edit, kedy prepnes na html-source a updatnes html kod. Ja som to tak urobil s Durovym clankom o Cernobyle - ked skusis menit sirku okna, tak uvidis, ze obrazok tiez meni velkost (nastavil som percentualnu sirku), ale dal som obmedzenie na maximalnu sirku, aby sa neprekrocilo rozlisenie suboru (maximum nezafunguje v IE6 a starsom, ale to uz je minoritny problem, ktory je skoda riesit - no tak to budu mat pri obrovskej sirke okna trocha kockate). A este je to tam skomplikovane tym, ze normalne v clanku zobrazena verzia obrazka je zmensenina, a ked nan kliknes, hodi ta na iny subor, kde je plna verzia. Ale narobil som sa na tom ako kon, ten clanok o Cernobyle ma 53 obrazkov!

Na tvoj navod by sa mozno hodila vacsia sirka a nastavit tych 100% (len treba pozriet, ci sa pri zmensovani prilis nerozostri pismo). Ze je subor vacsi, to tam nevadi, lebo jedna strana navodu ma vzdy len jeden obrazok...

Neviem ale, ake rozlisenie vacsina ludi pouziva. Ja mam momentalne displej 17" 1280x1024, ale nemam okno browsera na fullscreen... Ale chystam sa zakupit sirokouhlu 22-ku s 1680x1050 a asi budem mat sirsie okno... neviem, ci niekto este pouziva na browser menej ako 1024x768 (ja som to pozeral na starsom notasku a uz to bolo len-tak-tak). Toto ale asi bude vzdy o kompromisoch.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Vidis, to s percentami ma nenapadlo, bola uz neskora nocna hodina, ale aj tak som chcel urobit zmenu vo velkosti suborov - ucili ma kedysi davno robit stranku tak, aby bola schopna natiahnut sa bez problemov cez 28.8 kbps dial-up. :wink: Prerabat sa mi to uz teraz nechce, necham to tak, ako to je na 640x480, citatelne je to dost, tak to hadam bude na uzitok. To s tymi prilozenymi subormi je fakt, stare tam ostali aj po premazani, pozri sa na to. Ja prispievam na 17' iMacu s 1440x900, ale mam aj 22' CRT opachu s 1920x1440, no tam mam vacsinou otvorene 2 okna vedla seba a vyzera to fajn v nich.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Kiwi »

Najlepsie su dva varianty, napr. ked ma niekto 1024x768, tak bude mat taky obr. a ked ma 1680 resp. 1920,
tak bude mat 1680xY. 800xY alebo 640xY na 1920 sa pozerat neda, lebo nic sa v tom obr. neda precitat,
podobne 1920 sa zle cita na 800xY ci 640xY. Ale kto dnes pouziva 800xY ci 1024xY ? Ved sa tam nic nezmesti.
Na normalnu pracu treba virtual plochu 3840x1200 cez dva monitory, to su 4 A4, s tym uz je produktivita
prace a zatazenie oci na znesitelnej urovni. Na ploche 1024xY, clovek 90 % casu travi zaostrovanim oci
a preklikavanim z okna do okna.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Najlepsie su dva varianty, napr. ked ma niekto 1024x768, tak bude mat taky obr. a ked ma 1680 resp. 1920,
tak bude mat 1680xY. 800xY alebo 640xY na 1920 sa pozerat neda, lebo nic sa v tom obr. neda precitat,
podobne 1920 sa zle cita na 800xY ci 640xY. Ale kto dnes pouziva 800xY ci 1024xY ? Ved sa tam nic nezmesti.
Na normalnu pracu treba virtual plochu 3840x1200 cez dva monitory, to su 4 A4, s tym uz je produktivita
prace a zatazenie oci na znesitelnej urovni. Na ploche 1024xY, clovek 90 % casu travi zaostrovanim oci
a preklikavanim z okna do okna.
Zase ten navod je robeny pre zaciatocnikov so systemom Ubuntu - chcem vidiet toho zaciatocnika s dvoma profesionalnymi monitormi. :-)
Podla mna 95% ludi, ktori ten navod vyuziju bude mat rozlisenie 1024x768 a tam sa 640x480 obrazky zobrazia dobre.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dve varianty su mozno najlepsie, ale roboty s tym je ako svina. Odporucam skusit. Ja si teraz na chvilu davam pohov s prepisovanim clankov zo stareho webu, aby ma z toho netrafilo. Gabberattack uz toho svojho clanku tiez moze mat plne zuby, celkom si to viem predstavit.
Lepsie mat clanok "nejako" napisany s nie prave najidealnejsimi obrazkami, ako nemat vobec nic.
Skoda, ze sa do toho prepisovania starsich clankov nepustil nikto dalsi...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja mam toho veru dost, ucim sa na statnu skusku a vo volnej chvili sa snazim zrelaxovat - este dokopem ten preklad co si mi dal a chcem mat pohov na par dni. Takze ked si niekto chce vyskusat konvertovanie 53 obrazkov z png do jpg, potom kopirovanie cez editor jeden po druhom, potom pisanie navodu, potom prekvapenie pri dopisani, ked velkost obrazkov je prilis velka na otvorene okno, mazanie starych obrazkov (neuspesne, kvoli nejakemu bugu), konvertovanie obrazkov na 640x480, opatovne kopirovanie jeden po druhom tych 53 obrazkov, pisanie toho isteho navodu este raz, editaciu preklepov a gramatickych chyb - a to vsetko v noci od 1 do 3 rana, tak prosim, ale ja sa dokazem zabavat aj trosku inak. :D :D :D
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja uz mam listok na ocne. Uz sa tam len dopravit, pomodlit sa aby mesiac doktorka nemala
dovolenku, potom pockat 3 tyzdne na skla zo skladu a v aprili sa pustim do pisania. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Takze stalo sa to, co som dufal, ze sa nestane. Odisli 3 disky zo 4 diskoveho RAID pola. Kedze Palo M. zalohoval data kazdy den, vasa praca by mala byt zachovana unho doma. Tymto sa chcem podakovat firme Seagate za smejdove a predrazene serverove vyrobky, ktore nevydrzali ani mesiac. Objednane su nove disky Western Digital, hadam budu lepsie sluzit. Tymto je server mimo prevadzku a neviem ako dlho potrva, kym opat nabehne. :evil: :evil: :evil:
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď