Nový web - pilot

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Vyborne, takze finalny krok je pred nami.. :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tiez si myslim ze by to malo "ist do produkcie", vyzera to super a funguje to.
Detaily a clanku sa budu dat dorobit za chodu.
Dal by som tomu zelenu a pome dalej!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Logo pre projekt AQUA@home, nemam zatial ziadne fancy logo a na jeho zostrojenie som nemal cas, ani chut.
Prílohy
aqua.png
aqua.png (10.91 KiB) 17411 zobrazení
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Pridal som nazov projektu a obrazok do taxonomie. Obrazok mozeme zmenit kedykolvek neskor ked bude k dispozicii lepsi.
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:Tiez si myslim ze by to malo "ist do produkcie", vyzera to super a funguje to.
Detaily a clanku sa budu dat dorobit za chodu.
Dal by som tomu zelenu a pome dalej!
MeX napísal:No pozeral som aktualny stav nove webu na http://boinc.jadro.org/ a myslim, ze je to v takom stave, ze to moze nahradit sucasny web priamo na boinc.sk. Bolo by este mozno ucelne niekolko starsich zaujimavych clankov presunut aj na novy web.

EDIT: A este jedna dolezita vec. Ten novy web je presne taky, ako som si to predstavoval. Skvela praca! Detaily doriesime.
Bol by som rad, keby sa predtym dokoncilo info o time a ja este zosmolim zopar dalsich popisov projektov a myslim, ze to mozeme dat do ostrej prevadzky. Co mi Palo pisal, tak je teraz dost zaneprazdneny, takze realne by to mohlo byt po Velkej Noci. MeX, chces prevadzkovat web u seba, tak ako doterajsiu stranku, alebo nechame web u nas? Pytam sa to hlavne kvoli pripadnej reklame, ktorej by sme sa chceli vyhnut - nas server si na seba zaraba hostovanim niekolkych dalsich stranok a preto reklamu nepotrebuje. Do leta este planujeme kupit zaloznu masinu, ktora by bezala paralelne s touto a nabehla by v pripade nejakych tazkosti podobnych tym pred par tyzdnami.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa mbs »

Jedna zvedava otazocka: a dalo by sa pridat do platforiem aj take ze MacOS 64-bit?
Nie je ich nejak vela (pomale Milky, konecne funkcna Aqua), ale snad casom budu...
Prave skusam yoyo/ECM, ked uz maju 64-bit pre Mac ;-)
Hmmm, a Docking stale nema aplikaciu pre MacOS/Intel...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Prave som sa dival, ze na Facebooku sa da realizovat reklamna kampan zamerana priamo na ludi z urcitej krajiny. Az bude webstranka hotova a v ostrej prevadzke, som ochotny do reklamnej kampane na Facebooku vrazit zopar dolacov. Funguje to tak, ze sa uctuje bud pocet kliknuti na reklamny odkaz, alebo pocet zobrazeni (v tisicoch). Prepracujeme aj Facebookovsku stranku skupiny BOINC.SK s tym, aby to pritiahlo co najviac ludi na nas novy web. Som zvedavy, ci to bude mat nejaky ucinok. Vie niekto ako je to s ostatnymi internetovymi sluzbami ako zoznam, azet a podobne? Da sa tam nieco podobne vytvorit?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Logo pre popis projektu Superlink@Technion a SHA1.
Prílohy
krypto.jpg
krypto.jpg (7 KiB) 17328 zobrazení
superlink_logo.gif
superlink_logo.gif (2.87 KiB) 17328 zobrazení
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Mam navrh na doplnenie nasho webu o feed s novinkami z projektovych stranok BOINC. Mohlo by to byt na lavej strane v rovnakej urovni, ako je "kaunter" vpravo - zobrazilo by to tri najnovsie spravy z projektov. Pokial by sa to prisposobilo, ludia by si mohli vybrat zobrazenie noviniek bud z ich oblubeneho projektu, alebo zo vsetkych projektov - zalezalo by na nastaveni. Palo, slo by to spravit? Bola by to pekna feature.

http://www.unitedboinc.com/news-sig/ind ... te&Items=3
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa miloso »

sudokulogo.png
sudokulogo.png (31.23 KiB) 17285 zobrazení
Prosím pridať
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Mam navrh na doplnenie nasho webu o feed s novinkami z projektovych stranok BOINC. Mohlo by to byt na lavej strane v rovnakej urovni, ako je "kaunter" vpravo - zobrazilo by to tri najnovsie spravy z projektov. Pokial by sa to prisposobilo, ludia by si mohli vybrat zobrazenie noviniek bud z ich oblubeneho projektu, alebo zo vsetkych projektov - zalezalo by na nastaveni. Palo, slo by to spravit? Bola by to pekna feature.

http://www.unitedboinc.com/news-sig/ind ... te&Items=3
Dat to tam mozem, ale:
1. Neda sa to dat na rovnaku uroven s pocitadlom. Jednoducho sa da urobit nejaky blok a vrazit to niekde medzi bloky laveho stlpca.
2. Lavy stlpec na nasom webe ma 220px, ale musi sa to dat dovnutra bloku, takze to bude este menej. Obrazok s news ma 340px sirku. Takze bude resize => pravdepodobne necitatelne pismo.
3. Neda sa uplne nastavit pozadie obrazka, su len nejake konkretne farby. Nalblizsia farbe nasich stlpcov je Grey, ale nie je totozna, takze to bude farebne mozno cudne

Otazka znie: preco to tam chceme?
- Preto, ze je to graficky pekne (uznavam, vyzera to celkom dobre, len skoda, ze sa to neda lepsie customizovat)?
- Alebo preto, aby sme mali automaticke spravy s projektov?
Na automaticke spravy je Drupalovsky modu Aggregator... Nehral som sa s tym sice, ale podla dokumentacie vie citat rozne RSS a sklada ich dohromady. Takze by umoznoval napriklad vyhrabat RSS news zo vsetkych projektov, ktore chceme a zobrazit ich ako chceme. Takze nielen uplne vsetky projekty ci tri vybrane, ale presne tie co chceme... a nie len 1-3 news, ale lubovolny pocet.
Len by tam chybali tie loga projektov, lebo tie v projektovych news standardne nie su (keby sme to ale moc chceli, mozeme ich tam dostat, ked sa pohrame s customizaciou temy, podobne ako som dal loga pre typ obsahu Novinky). Vystup z Aggregatora by sa mal dat umiestnit hocikde v Drupale - cize do stlpca vravo ci vlavo, hore do zahlavia, na patu... a dalo by sa to aj exportovat ako samostatne RSS... Vyhoda by bola aj to, ze to vzdy sedi s temou.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak som to skusil len tak jednoducho to tam svacnut a vyzera to uplne nanic... Mozes si to vyskusat aj sam - blok je defaultne skryty, ale vo svojom profile si mozes zapnut jeho zobrazovanie... a... no ved uvidis, preco je to defaultne skryte...

Bohuzial ten obrazok nezapada do nasho momentalneho "trojstlpcoveho" vzhladu webu. Pravdupovediac, mne samemu sa ten vzhlad bohvieako nepaci (najprv sa mi zdal cool, ale uz sa mi okukal). Ale nie som momentalne schopny vyprodukovat nieco lepsie. Predstavu, ako by to bolo lepsie, by som mal: akcne menu by mohlo zostat vlavo ako to je teraz, ale nebol by pravy stlpec, namiesto toho by boli na lavej strane "naskladane" rozne panely so "stavovymi" informaciami (pocitadlo, novinky, blogy, statistiky), nemuselo by to mat pevnu sirku a niekde by mohli byt aj dva uzsie panely vedla seba, niekde len jeden sirsi, takisto by nemali jednotny ram a pozadie (jeden by mohol byt biely, iny trebars aj ruzovy, to uz by mal kazdy panel urcene podla seba)... standardne by bol na hlavnej stranke hodeny nejaky konkretny rozumny vyber (pre neprihlaseneho), pricom kazdy registrovany by si to mohol upravit - nieco pridat, nieco vyhodit, podla toho, co ho zaujima. A samozrejme zahlavie by bolo viac cool, specialne vyrobeny obrazok namiesto jednoducheho loga svacnuteho na pozadi... Ako som ale uz spomenul, momentalne to nie je v mojich silach.
Medzi nami momentalne asi nie je nikto, co by taketo graficke upravy mohol zrealizovat... Keby niekto aspon nasiel nejaku vhodnu Drupalovsku temu vzhladu, mohli by sme skusit aj nieco ine (teoreticky moze viac tem koexistovat na jednom webe a kazdy si moze pre seba zvolit tu, co sa mu paci).
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa gabberattack »

Hmm, tak som to vyskusal a je to uplne necitatelne - mas v tomto pravdu. Som dufal, ze ked to niekto iny uz spravil, tak to bude menej roboty. Ak ten modul Aggregator ktory spominas bude fungovat rovnako (o loga nejde, skor o text - fakt sa mi nechce browsovat 50 webov projektov, aby som videl, co sa nove stalo), bolo by to super. ;-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Na RSS by to mozno chcelo samostatnu stranku, vsetky news by boli v strede, podobne ako to maju spravene na unitedboinc pod tym neprehladnym mnozstvom ikon.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový web - pilot

Príspevok od používateľa Palo M. »

Drupal Aggregator rulezzz! Pozrite na web, co sa mi podarilo. Mame aj prehlad, aj samostatnu stranku (resp. stranky ;-)) a ani som sa velmi nenarobil.
Trosku blbe je to, ze projekty maju nazov novinky vacsinou "Project News April 1, 2009" a nic viac - nie je tam vidiet hned nazov projektu a ani o com vlastne novinka je...
Skusal som sa hrat aj s Views, tam sa sice nazov feedu da zobrazit, ale to je nedomyslene, lebo to zase nevie oddelit rozne kategorie... Tak som radsej nechal standardne zobrazenie Aggregatora.
Dal som to napravo a aby sa to trocha vyvazilo, pocitadlo som dal nalavo pod prihlasovaci blok...

Co vy na to?
Napísať odpoveď