Web www.boinc.sk: Štatistiky

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Palo M. »

PavolR napísal do svojho blogu linky na štatistiky. Priznám sa, že niektoré z tých stránok vôbec nepoznám.

Na náš web som do sekcie štatistiky hodil iba "klasický" podpis z boincstats.com, keďže ten bol aj na starej verzii... No a ten podpis je už dosť dlhý (pretože projekty stále pribúdajú), nie je to ani prehľadné a ani to nevyzerá bohvieako. Je to skrátka iba zobrazenie gif-u z inej stránky, nedá sa to teda nejako nastavovať... Takisto, keď je štatistická stránka dole, tak sa nič nezobrazí...
Mne osobne sa páčia skôr grafy, alebo keď už sú tabuľky, tak nech sú usporiadateľné (napríklad podľa kreditu, podľa RACu). Ako som pozeral po webe, žiadne štatistiky nie sú také, že by sa mi celkovo páčili. Hlavne je to na tých štatistických stránkach dlhé, prehustené a neprehľadné...

Tak ma samozrejme napadlo urobiť naše vlastné prehľady. Len pre tím celkovo, veď to nemá byť stránka špecializovaná na štatistiky, ale aby sme mali vlastné tabuľky, grafy a míľniky pre tím.
Našiel som modul FusionCharts, ktorý integruje do Drupalu grafy - ukážky grafov sú tu aj tu a vyzerá to podľa mňa celkom pekne. Myslím, že FusionCharts používajú pre grafy v CNT a na tejto štatistickej stránke.
Lenže ešte som nič také nerobil. Asi ide najprv o zber a ukladanie údajov, až potom o generovanie grafov a tabuliek. Má tu niekto skúsenosti s vytváraním štatistík?
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No, to je zaujimave.
Statistiky osobne prilis nesledujem (ale to je len tym, ze mam maly vykon), ale ked som ich sledovaval tak grafy boli omnoho nazornejsie a prehladnejsie ako suche tabulky.
Viem, ze PavolR mal pekne grafy, aj sa s nimi celkom hral - najma v obdobi ked sme zistovali vplyv propagacnych clankov na pocet aktivnych clenov teamu..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja svoje štatistiky sledujem... ale hlavne preto, aby som jednoducho zistil, či sa mi niekde niečo nezaseklo. Tímové veľmi nesledujem, niekedy na to kliknem, ale aj preto, že je to dlhé, tak v tom nejako veľmi nebrowsujem.

Ale keď ide o tímový web, tak by sme mali mať hlavne tímové štatistiky - aby sme aj tým prezentovali tím (to sa mi zas podarila slovná hračka :D).
Jeden koláčik o totálnom počte kreditov (povedzme len 10 prvých projektov, nech to nie je neprehľadné) vypovedá o tom, kde náš tím historicky najviac prispel. Druhý koláčik o RAC zas hovorí, kde zaberáme práve teraz. A ešte by som možno dal (to bežne nevidieť) projekty podľa počtu crunchujúcich členov (čo vyjadruje najpopulárnejšie projekty v našom tíme).

Nejaké brutálne detailné štatistiky asi aj tak nemajú na našom webe veľký význam - jednak sú špecializované štatistikové weby, kde je toho plno a jednak by bolo dosť komplikované to všetko vyrábať. Skôr som mal na mysli také jednoduché prehľady, takže by tam radšej ani nemali figurovať všelijaké "malé" projekty, ale len tie najvýznamnejšie, aby sa zviditeľnilo čo vlastne počítame. A pod tým linky na špecializované weby, kde sa každý môže vyštatistikovať do ružova.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

To by bolo urcite uzitocne.
Ja osobne povazujem za najzaujimavejsie statistiky poctu aktivnych clenov (to je este dedicstvo toho skumania vplyvu propagacie na ucast ludi :) )

Myslim, ze prehladove statistiky patria k teamu a ak by si mal cas a chut pohrat sa s tym, urcite by to prospelo.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa MeX »

Zaujimave je aj toto cislo za BOINC.SK: "% of total country credit: 68.81822%". No hladal som nejaku statistiku kde by sa dal pozriet pocet aktivnych clenov ale bud som zle hladal alebo taka ani nie je (kumulovane za vsetky projekty).
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ale co je "aktivny clen" ? Ten kto ma RAC 0.1, 1, 10, 100 ? :)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa MeX »

Aktivny clen je taky clen, ktory ma dajme tomu RAC nad 100 resp. RAC ktory je viac-menej stabilny, to znamena ze ma aspon raz do tyzdna udelene kredity. Asi sa to da zadefinovat lepsie/inak/presnejsie ale myslim ze podstatu to vystihuje.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak teraz som pozeral, nad 100 RAC ma 254 clenov BOINC.SK,
a taky RAC ma aj 608 clenov krajiny Slovakia.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Štatistiky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kazdy projekt exportuje statistiky ako XML. Aj timove statistiky. A kazdy clen tam ma RAC a celkovy kredit. Je teda viac moznosti, ako to implementovat:
Podla RAC je jedna moznost, ale v niektorych projektoch aj velmi maly RAC znamena aktivneho uzivatela... A pri velmi vysokom RAC (napriklad v MW) zase dlho trva, kym klesne pod nejaku hodnotu - napriklad Heftovi (toho casu na dovolenke) v MW uz 13 dni nepribudol ani kredit - a RAC ma stale cez 18 000.
Myslim, ze rozumnejsie je orientovat sa podla celkoveho kreditu - ak za tyzden nepribudol ziaden kredit, da sa uzivatel pokladat za neaktivneho v danom projekte - a je jedno, aky priemerny kredit ten projekt dava a aky ma uzivatel RAC. V tomto pripade by Hefto uz 6 dni bol vedeny ako neaktivny clen timu, co pre statisticke ucely postacuje, kedze to vyjadruje danu situaciu...

Co sa tyka poctu aktivnych clenov nasho timu na statistickych strankach: Da sa to najst, ale nesvieti to tam nejako vyrazne. A hlavne z toho nie su ziadne grafy... Napriklad boincstats.com hlasi 1496 celkovo, 396 aktivnych... Podla akeho kluca, to neviem naisto... ale ked som dal tim usporiadat podla RAC, tak 395 clenov ma RAC 10 a viac... A pri usporiadani podla kreditu za mesiac je 394 ludi s nejakym prirastkom za posledny mesiac. Aj pre jednotlive projekty to sedi na kredit za mesiac: Einstein 550/121, 121 ludi s kreditom za posledny mesiac, MilkyWay 72/37, 37 ludi s nejakym kreditom za posledny mesiac a SETI 828/190, kredit za mesiac ma 189 ludi.

Pre nas ako pre tim su myslim zaujimave prave tie timove grafy, napriklad:
  • Ako sa meni pocet aktivnych clenov celkovo i pre jednotlive projekty - casovy priebeh (celkovy pocet clenov asi nie je zaujimavy, kedze tam budu vselijake "vyhnite" konta).
  • Aky je pocet aktivnych clenov v jednotlivych projektoch - kolacik (moze byt zaujimave porovnat s kolacikom RAC v jednotlivych projektoch)
  • Mozno aj kredit nas tim verzus Slovensko celkovo - kolaciky (vizualizacia toho, kolko % celkoveho Slovenskeho kreditu vygeneroval nas tim)
  • Takisto by mohlo byt zaujimave zobrazit projekty, kde stojime "relativne" najvyssie (co myslim zodpoveda "cup rank", v ktorom sa velmi nevyznam). Napriklad v Collatz Conjecture mame "len" 3,5 miliona kreditov, ale to tvori 0.58366% celkoveho kreditu projektu. A v Einsteinovi mame takmer 69 milionov, ktore ale tvoria 0.46352% celkoveho kreditu v projekte. Takze k projektu Collatz Conjecture sme relativne prispeli viac ako k Einsteinovi...
  • No a mozno by sa z toho dali vygenerovat aj dalsie detaily (mozno radsej na zobrazenie v info o projekte)... napriklad celkovo aktivnych je momentalne 396 ludi, v SETI je ich 190, z coho mozeme vyhlasit, ze oblubenost tohoto projektu v time je 48% (bez ohladu na to, kolko kto prispieva, ale hlavne je, ze prispieva k projektu). A napriklad v MilkyWay je aktivnych len 37 z 396, teda oblubenost je len 9%... A WCG (na chvoste snad vsetkych kreditovych statistik) ma aktivnych 39, takze je o trochu oblubenejsi ako Milkyway. Vox populi, vox dei... Toto som nikde priamo nevidel - statistiky su hlavne o kreditoch, ale pre mna osobne je toto zaujimavejsie. Napriklad vo vztahu k clankom o danom projekte.
V statistikach sa da vzdy vymysliet vela veci... A vzdy ma pritom napadne Winston Churchill...
Napísať odpoveď