Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Dnes sme publikovali zaujimavy clanok o technologii buducnosti: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Clanok mozete podporit aj na vybrali.sme.sk
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Podporene.
Naposledy upravil/-a slavko.sk v Ne Mar 28, 2010 6:06 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Palo M. »

Uz sme na titulnej strane:
vybralisme.png
vybralisme.png (25.7 KiB) 17591 zobrazení
Len je to zatial tesne, len 29 hlasov, este by ste mohli viaceri podporit na vybrali.sme.sk viaceri.
Momentalne ma clanok 429 precitani celkovo, to nie je zatial moc (su v tom zapocitane aj priebezne prezretia, kym sa clanok pripravoval). Zato 12 hlasov je uspech (zjavne pomohlo povolenie hlasovania pre neprihlasenych).
Nazov sice nie je az taky magnet ako Cernobyl, ale zase je tento clanok naviazany na BOINC, teda je vacsia sanca ze pritiahne novych ludi do timu. A len tak ma napadlo: nemame rozbehnuty ziaden sposob, ako vyhodnotit "uspesnost" jednotlivych clankov v propagacii BOINC a nasho timu! Bolo by dobre mat aj nejaku predstavu o tom, kolko ludi v priemere taky novy clanok zaujme natolko, ze sa pripoja priamo do nasho timu.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, tesi ma tvoj entuziazmus, ale mna pravdupovediac uz faza nahanania novych ludi presla. Zmyslom mojho usilia okolo clanku bolo skor pre tych, ktori uz o boinc vedia, povedat nieco zaujiamave o projekte a najma jeho vedeckom pozadi a nasmerovat ich pozornost tymto zaujimavym smerom. A ked uz novych ludi, tak skor nie masy ale malo, ale takych ktori budu mat silnu motivaciu na zucastnovanie sa projektu dlhodobo. Lebo aj v cechach kde v minulosti niektore clanku mali velky efekt na povcet novych clenov, masove zvysenie sa nakoniec zdegradovalo a po par tyzdnoch ci mesiacoch klesol pocet aktivnych clenov na povodne mnozstvo. Proste to ludi prestalo bavit.
Navyse, slovensko je podla mna uz pomerne nasytene co sa tyka BOINC, a nemyslim, ze taketo clanky privela ludi pritiahnu. Ale mozno sa mylim a mam zbytocne pesimisticky/apaticky nazor, ale je to zalozene najma na predchadzajucich rokoch, kde na slovensku naozaj usilise nebolo prilis plodne...

Podobne (resp. iba o nieco lepsie) je to aj v cechach, kde bolo venovane podla mna velmi velke usilie propagacii, a vysledok je ten, ze za par rokov sa zvysil pocet aktivnych clenov o 10-20%, co podla mna vobec nezodpoveda usiliu tomu venovanemu. Proste je tu saturacia, a vykon teamov u nas teraz narasta uz len najma kvoli upgradu hardwaru a grafickych kariet, nie kvoli nejakemu velkemu prilivu clenov.
Anyway, pamatam si, ze PavolR robil grafy kde boli aj pocty aktivnych clenov, co si myslim ze je najlepsia indikacia prinosu novych clankov a vyvoja teamu.
(a pamatam si ze ziaden clanok uverejneny na slovensku nemal nejaky vyraznejsi dopad).

EDIT: pozrel som sa na aktualny pocet aktivnych clenov CNT, a zistil som, ze vlastne nenarastol za posledne roky takmer vobec, a uz od roku 2006 sa drzi viac menej stabilne okolo 2000 clenov s RAC>1 (konkretne napr. uz 31.10. 2006 bol 2014).
http://stats.kwsn.net/graphs/team_hist_ ... 53&pmode=a

Myslim teda, ze je velmi nazorny empiricky fakt, a indicia toho, ze usilie na slovensku (ktore je mensou krajinou) asi neprinesie nejake velke ovocie v podobe vacsieho poctu novych clenov.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja viem, ludia su vacsinou taki... a este aj horsi.
Ale mozeme si vybrat: bud budeme robit nieco malo v ramci moznosti, alebo nebudeme robit vobec nic...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Urcite, nechcel som aby to vyznelo pesimisticky, mala to byt realisticka poznamka na zaklade empirickych faktov (cize saturacii poctu aktivnych clenov).

Ja som optimista v tom, ze si myslim ze odvadzame pekny vykon pre dobru vec, a mam potesenie so sdielania zaujimavych informacii trebars tu na fore alebo aj formou clankov - ved inak by som nevenoval 20 hodin casu pisaniu toho posledneho clanku.. :)
A nezanedbatelna pripadana hodnota boincu pre mna osobne je aj to, ze sme myslim si fajn komunita a vdaka boincu som si nasiel fajn kamaratov..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Kiwi »

Problem nebol v Leninovi ale v spolocnosti. Podobne je to teraz, nejde o rel. mensie dobro vsetkych,
ale o dobrejsie dobro par ludi, ktori, keby sa ho vzdali, tak by prezilo viac tych co maju mensie sance prezit.
Cize nakoniec bol Lenin matematik ? :D Takze tu je problem preco BOINC nepocita 1 M Slovakov,
ale len 10 k. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi, trochu off topic.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Kiwi, trochu off topic.. :)
Rumova rolada? :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Kiwi »

Nem rolada. Ale Durov podpis. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Nem rolada. Ale Durov podpis. :)
Stale off topic.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Kiwi »

Jaky off topic, ked Edges bezi u 3-och userov ? Ked budu taki ako Lenin, tak bude bezat u vsetkych Slovakov, ktori maju zaujem
o vedu a o to aby ten reaktor uz konecne po 50 rokoch aj bezal tak, aby mam dal viac energie, ako don vlozime.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi, sorry, ale absolutne nerozumiem o com pises.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked clovek chce hlada sposob, ked nechce hlada dovod /preco nechce, nerozumie, nevie .... etc. / :D
Hovorim o Ludoch a ludoch. Ked si vazim ineho, nemam problem dat vsetko / napr. na eko. energiu /.
Ked si inych nevazim, hladam sposob, ako ich aj o to malo co maju, napr. malariu, pripravit.
Vsetko je o vychove cloveka, ktoru v DNA sice ma nejako urcenu, ohranicenu, ale v ramci svojich
moznosti ma kazdy nejaku minimalnu volbu, aby zmenil/ menil ludi okolo seba, k humanite a nie naopak.
Ja neviem co tu nie je jasne.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Simulácia fúzneho reaktora u vás doma

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi napísal:Vsetko je o vychove cloveka...
...a toto vlakno je o "Simulácii fúzneho reaktora u vás doma"...
Napísať odpoveď