Web www.boinc.sk: Nove veci

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Tento krat som v tom nevinne, referring site je diskusia k clanku ktoru si uviedol :)
Niekedy bol zdroj vyhodnoteny ako sme.sk, niekedy ako veda.sme.sk....clanok bol zrejme zaradeny aj tam aj tam, lebo z oboch zdrojov sem chodili ludia v rovnakom case...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tentokrat tyzdenny prehlad. Kedze minuly tyzden vysiel novy clanok, ktory je uz momentalne druhy najcitanejsi na nasom webe, tento tyzdnovy report stoji za to. A potvrdzuje Durove slova, ze jeden dobry clanok na webe urobi viac ako vynakladanie tazkych penazi na hardver ci platenu reklamu...
Takisto ma zaujal pocet klikov na pripojenie k timu v E@H, co je pravdepodobne dosledkom toho druheho clanku, co sa nedavno tiez objavil... Takze asi synergicky efekt... Ale este by to chcelo overit cez projekty, kolko novych pocitajucich clenov v time naozaj pribudlo... kedze GA spocita len to, kolkokrat niekto klikol na URL pripojenia sa k timu - uz sa neda zistit, kolki sa naozaj pripojili do timu - a tiez sa mohli pripojit aj inak ako kliknutim na linku na nasom webe.
Analytics_boinc.sk_20100816-20100822.7z
(166.08 KiB) 230 stiahnutí
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa mbs »

GA pre einstein.phys.uwm.edu/team_join_form.php?id=192 pise 8 hits od 16. do 22.8.
BoincStats pise 8 priselcov :-)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak tu mame kompletny august.
Analytics_boinc.sk_201008.7z
(151.08 KiB) 274 stiahnutí
V casovom grafe je pekny Krivan 8). Tiez je vidiet, ze aj starsim clankom sa zvysila citanost, takze ludia ktori prisli kvoli pyramidam si pozreli aj ine veci :D.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Tak tu mame kompletny august.
Analytics_boinc.sk_201008.7z
V casovom grafe je pekny Krivan 8). Tiez je vidiet, ze aj starsim clankom sa zvysila citanost, takze ludia ktori prisli kvoli pyramidam si pozreli aj ine veci :D.
Presne tak, pyramidy su velmi vdacna tema na pritiahnutie ludi ... dikes Juraj!
Toto som spominal, raz darmo ale musime byt troch aj tendencni, mnoho ludi si klikne aj inde ked docita clanok o pyramidach.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ten jednotyzdnovy prehlad som predtym nejako prehliadol :)

Anyway, tesim sa, ze clanok je uz druhy najcitanejsi na webe, a ze ludia si klikli nielen nan ale aj na ine clanky na webe (paradoxne iba Cernobylu sa mierne znizila citanost :) ).
Slavko, ja by som tro nenazval tendencnostou - pyramidy su predsa bez debaty zaujimava tema, a ten clanok som nenapisal kvoli citanosti ale kvoli tomu, ze je to vec, ktora patri medzi top 10 mojich oblubenych tem a chcel som sa podelit o malo zname fakty.
Priznam sa - ja velmi rad pisem popularne clanky propagujuce vedu a techniku, ale uz ma prilis nebavi pisat len o boinc temach. Preto som napisal aj tento clanok, ako osviezenie. Chcel by som, aby sme na webe mali aspon zopar "ceresniciek na torte" z vedy a techniky, nieco, co je zaujimave, ale co nie je az tak vseobecne zname. Napr. ten cernobyl bol prva vec - nie je vseobecne zname ako to tam vyzera a uz vobec toho nie je vela v slovencine pre tych, ktori nevedia anglicky ci rusky. Pyramidy su druhy takyto clanok - tie sachty a roboty su malo zname, a pritom je to napinave.
A uz mam napisany z 90% aj dalsi clanok z podobneho sudka - o velkej umelej rieke na Sahare. Megaprojekt so zaujimavym vedeckym pozadim, ktory je uz zrealizovany, ale nariek tomu je o nom len minimalne povedomie a propagacioa. V slovencine si trufam povedat, ze o tom neexistuje ani jeden clanok. Ten clanok s najvacsou pravdepodobnostou nebude mat taku citanost ani ohodnotenie ako cernobyl ci pyramidy, ale aj tak som uz neodolal sa o tie zaujimave info nepodelit s ostatnymi.. :)
Len neviem kedy ho dokoncim, nejako ma to vsetko za posledne tyzdne zmohlo (porod etc), a sa mi zapalilo hrdlo, takze asi si dam trochu pauzu..

A este k tomu pripojeniu novych clenov do projektu einstein@home - very easy task:
http://www.boincsynergy.com/stats/team- ... h&team=192 (lavy stlpec)

EDIT: ciselne je pripojenost do E@H v boinc.sk teame (celkova pripojenost moze byt samozrejme uz len vyssia) za rok 2010 nasledovna:
Januar: 4 novi clenovia
Februar: 6
Marec: 5
April: 4
Maj: 4
Jun: 6
Jul: 3
August: 13
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Prehlad za september.
Analytics_boinc.sk_201009.7z
(149.06 KiB) 279 stiahnutí
Linka na clanok o saharskej umelej rieke sa nedostala na titulku Sme, takze ziaden kratkodoby boom sa tentokrat nekonal...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Zaujimave, tieto prehlady su uzitocne - niekedy ma veru nenapada suvislost, napr. k nam par desiatok ludi nahliadlo z portalu o realitach.. az potom som zistil, ze to preto, lebo tam bol odkaz na clanok o radioaktivite, z dovodu, ze ludia sa obavaju stavat domy z porobetonu (ktory sa vyraba okrem ineho z radioaktivneho popolceka z uholnych elektrarni).

Saharska rieka pre mna splnila ucel - ludia clanok citaju (unique pageviews je podobny ako pri cernobyle ci pyramidach), a o to mi islo - dat ludom info na ktore az tak lahko nenarazia. To, ze sa nezopakoval augustovy "Krivan" nevadi, cela titulka v podstate len zhusti citanost z cca pol roka do jedneho tyzdna - ale suma sumarum casom sa rozdiel a efekt zotrie, z hlavnym faktorom potom bude uz len zaujimavost clanku. Vidiet to na cernobyle - ak dobre pamatam tak za tyzden co bol na titulke bol zobrazeny zhruba 10 - 12 tisic krat, ale teraz uz ma citanost cca 35 tisic zobrazeni... aj ked tam vela spravila urcite Kiwiho aktivita na sk.wikipedii..
anyway, ten efekt titulky uz zacina byt sekundarny...

Uvidime aky bude dalsi mesiac - ja som trochu momentalne na tvorbu clankov vycerpany (ale samozrejme to je len temporary), takze uvidime ako sa bude vyvijat navstevnost webu aj po odzneni noviniek...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa shafa »

Hele Palo, jen pro zajimavost - da se z analu guugla zjistit jake procento navstevnosti fora je z prohlizece Lynx?
Rekl jsem si, ze zkusim na forum chodit z lynxu a rozhodit vam statistiku tak :D
Je to sice popravde brutalne neprakticke, ale obcas me to bavi. I kdyz prispevky pisu radsi z Firefoxu, ktery ma zablokovany vsechny tyhle analy a jim podobne velke bratry.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:Rekl jsem si, ze zkusim na forum chodit z lynxu a rozhodit vam statistiku tak :D
Zismaria ty si ale masochista. :-D :-D

Btw, kde sa stratil minulomesacny report? ;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro: Minulomesacny report sa stratil u mna, bol som vtedy na predlzenom vikende mimo Sanghaja (co som potom pisal tie filozoficke uvahy) a nejako som potom vo vire udalosti zabudol uploadnut sem...
Analytics_boinc.sk_201010.pdf
(206.07 KiB) 225 stiahnutí
Shafa: Google Analytics funguje pomocou javascriptu. Ak Lynx javascript nema, tak je cez CA nedetekovatelny. A asi nema, pretoze za posledny mesiac Lynx v prehlade nevidiet. Takisto pouzitie NoScript-u sposobi, ze Google Analytics nezafunguje.

Ale musim ta sklamat v dvoch veciach:
Za prve nam statistiku velmi nerozhodis, pretoze z hladiska prehladu o navstevnosti je jedna osoba nepodstatna. Navyse, nase GA su nastavene tak, ze prihlaseni administratori a redaktori su automaticky vynati zo statistik - kedze pri vydavani clanku je vyssia aktivita zo strany redaktorov (musia si precitat clanok predtym ako ho publikuju, obcas sa robia mierne upravy alebo sa clanok vracia autorovi na opravu chyb atd.), nastavil som to tak, aby aktivita redaktorov zbytocne nezvysovala "navstevnost". Zaujimaju nas navstevnici, co web citaju, nie my sami co web tvorime... Autori su v GA stale zapocitani, ale to kvoli tomu, ze autorov je pomerne vela, novy obsah sa netvori az tak casto a teda autori najcastejsie chodia na web ako bezni citatelia.
Za druhe, ak si zablokoval v NoScripte domenu Google Analytics, stale budes na nasom webe trackovany, pretoze Drupalovsky modul, ktory pouzivame na GA, ma moznost lokalneho cachovania trackera GA a tato moznost je u nas zapnuta. Naopak nebudes trackovany, ak zakazes javascript pre domenu boinc.sk - vtedy ti zase nebudu fungovat nejake veci, napriklad externe linky sa otvaraju v novom tabe prave pomocou javascriptu, myslim ze aj kategorizacia projektov potrebuje zapnuty javascript, no a keby si chcel vytvarat obsah, tak tam WYSIWYG editor tiez potrebuje javascript. Jednoduche prezeranie obsahu by ale malo fungovat aj bez javascriptu, aj navigacia by mala byt mozna.

Ja som povodne tiez nevedel, co je GA a v NoScripte som to mal zakazane, lebo som akosi predpokladal, ze je to nejaka reklamna haluz. Ale teraz som to naopak povolil, nech ma trackuju hocikde. Precital som si totiz podmienky sluzby a tam je uvedene, ze GA su na anonymne statistiky a aj pouzivatelia GA (ako boinc.sk) maju podla TOS povinnost neidentifikovat pomocou GA ludi a zachovat to anonymne. A ja verim Googlu, ze tu anonymitu dodrzuje. Reklama Googlu aj tak nepotrebuje navstevnikov identifikovat (tj. vediet meno adresu, telefon), potrebuje ich iba rozlisovat (toto je clovek A, ktory chodi tam a tam, toto je clovek B, ktori chodi zase tam a tam - mena su nepodstatne). Samozrejme aj to dava silny nastroj na zameranie spravnej reklamy, ale zase ja si verim, ze to ustojim 8). Navyse, Google mi poskytuje vela veci za ktore nemusim platit, takze nejake tie analyzy a trocha reklamy sa mi zda fair deal.
Ale inych analytickych fetosov (napriklad gemius.pl) mam zablokovanych aj ja... tam sa mi zda riziko vacsie ako u Google, kedze nemienim studovat podmienky kazdej jednej sluzby.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Dik za report Palo, vecer mrknem, vzdy si to prelistujem, je to zaujimave info..
Palo M. napísal:...Google mi poskytuje vela veci za ktore nemusim platit, takze nejake tie analyzy a trocha reklamy sa mi zda fair deal.
Presne tak to beriem aj ja. Nevadi mi ak ma trackuju, netrpim paraniou ani prehnanou potrebou slobody, a beriem to ako malu protisluzbu za efektivny email, vyborny vyhladavac, vzrusujuce cestovanie s google earth, vcelku zabavne, poucne a aj pri vychove deti uzitocne youtube (je tam vela rozpravok ci anglickych programov pre deti) etc...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No tak na tom poslednom oktobrovom GA reporte ma zaujali tenoraz dve veci:

- niekto si na nas klikol uz aj z Libye... dufam ze to nebola libyjska tajna sluzba ktorej sa nebude pacit moja snaha o nestranne hodnotenie inak mojho oblubeneho Muammara Kaddafiho :-D

- zaujimave, ze na web pripyat.com kliklo viac ludi ako na astronomy picture of day. Aj ked je pripyat nepochybne velmi zauijmava stranka, ten apod nie je az tak popularny ako som myslel ze bude... a to este dost z tych klikov bude odo mna, lebo apos si pozeram dost pravidelne..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:- niekto si na nas klikol uz aj z Libye... dufam ze to nebola libyjska tajna sluzba ktorej sa nebude pacit moja snaha o nestranne hodnotenie inak mojho oblubeneho Muammara Kaddafiho :-D
Ale kdeze! Libyjska tajna sluzba si na teba predsa klikla z USA.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Ale kdeze! Libyjska tajna sluzba si na teba predsa klikla z USA.
Myslis akoze nieco ako anonymizer? Mozno pod lampou byva najvacsia tma.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď