Web www.boinc.sk: Nove veci

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa MeX »

Ja to skusim prelozit to "normalnej" reci: Clovek nie je stroj, preto nemoze fungovat vzdy iba racionalne. V podstate je to dokaz toho, ze sme ludmi a nie strojmi. To bol aj moj point.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:1. jedna vec je chut a druha vec je realny cin ci spravanie. Chut nemusim mat, ale je to kratkodoba zalezitost - akonahle sa vyspim viac ako momentalnych nevelmi regeneracnych 11 hodin za posledne tri dni, tak mi ver, ze moja chut nebude nicim ovplyvnena. :)
Tak lacno sa z tohoto nedostanes! Nepoprel si, ze tvoje uvazovanie je (bolo) v tejto veci iracionalne. Beriem to teda tak, ze suhlasis s tym, ze to uvazovanie iracionalne bolo. No a tuto krasne vidime, ako sa iracionalne uvazovanie premieta do cinov. Teda nielen uvazujes iracionalne, ale uz aj konas iracionalne. Aj ked len docasne...
Duro Kotulic Bunta napísal:2. Dolezitost noveho clanku z hladiska globalneho rozvoja ludstva je zanedbatelna (ak vydame clanok so zdrzanim, takmer nic sa nestane). Dolezitost oblasti kde presadzujem cisto racionalny pristup je vysoka (napr. ak zavrhneme ci obmedzime jadrovu energiu, bude to mat globalne nasledky na rozvoj ludstva).
Z hladiska globalneho rozvoja by podla tohoto pristupu bolo zanedbatelne takmer vsetko. Napriklad keby som si povedal, ze uz v zivote krizom slamky neprelozim a nebudem vobec nic robit... z globalneho hladiska by to podla teba neznamenalo nic. Ale ja si myslim, ze to co robim ja, je dolezite aj z globalneho hladiska, aj ked sa to moze zdat zanedbatelne. Keby si vela ludi povedalo to co ja, uz by to bolo aj viditelne. Ako s tou jadrovou energetikou: Ked ju zavrhnem ja sam, nezda sa to na prvy pohlad dolezite. Ked ju zavrhla vacsina ucastnikov referenda v Rakusku, uz to je zrazu citelne.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, ty tusim mas nejak vela volneho casu. :-) No dobre, podme sa teda este pohrat...

A) Dolezita vec, ktora unikla tvojej pozornosti - vsimol si si za tou mojou povodnou vetou, ktora ta prekvapila, to "ale vazne.." ?
Samozrejme plne priznavam, ze ta veta bola iracionalna, ale bola myslena s nadsazkou, to snad je z toho "ale vazne" jasne, a teda nekonam podla nej. Clanok nedokoncujem, pretoze mi na to nezostava teraz cas a energia - jednak podrobne sledujem situaciu v JP a Libyi, jedinych krajinach, kde som stravil viac ako rok, a druhak kvoli chronickej nevyspatosti nemozem chodit spavat o jednej v noci ako zvycajne. A vlastne este tretak, zacali mi teraz dost intenzivne pisat ludia kvoli radiaci, a nechcem ich ignorovat... Okrem toho, tych 5% z toho clanku je v podstate uz iba hranie sa s laytoutom a osadenim obrazkov, ktore teda mam na pisani clanku najneradsej, a mam v umysle to hodit na teba. :-)

B) S tou dolezitostou - snad nechces povedat, ze jeden popularizacny clanok je rovnako dolezity ako koncept jadrovej energetiky. Nejde o dolezitost/vplyv mojho nazoru ako jednotlivca, ale dolezitost toho, coho sa tema ku ktorej zaujimam postoj tyka - ak sa tyka napisania clanku, nie je prilis dolezite aky postoj zaujmem, pretoze ten clanok svet nezmeni, ak sa tyka konceptu jadrovej energetiky, je to dolezite, pretoze tam zmena sveta nastava.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:Palo, ty tusim mas nejak vela volneho casu. :-)
Poznas to: Mam tak vela roboty, ze sa k nej vobec nedostanem 8).

A) Hod to na Hefta. Ten teraz nemusi chodit do roboty :mrgreen:. A ma rychlejsi net ako ja :cry:.
Ale pekne som ta doviedol k tomu, co som naznacoval: ze aj to, co sa na prvy pohlad moze javit iracionalne, v skutocnosti ma velmi racionalny zaklad. Len ho je niekedy tazke odhalit ci vyjadrit.

B) Kvantifikaciou dolezitosti sami seba dostavame do pasce. Porovnavame, co je viac dolezite... nazvali sme si to hodnotovy rebricek. A potom sa ludom casto stava, ze sa k niektorym dolezitym veciam vobec nedostanu, lebo vzdy sa najde nieco ine, co sa prave zda dolezitejsie.
Preto spravna otazka je podla mna: Co je naozaj dolezite a co dolezite nie je?

Tu sme sa uz v debate ale posunuli trocha inde... takze sa skusim vratit k povodnemu, a skusime racionalne: Pisal si v podstate o tom, ze si teraz demotivovany pisat nove clanky - a to vyjadruje aj ta druha cast za "ale vazne...".
Ale ked sa na to pozrieme z inej strany:
1. Keby si pisal o radioaktivite teraz, bol by si zaradeny medzi ludi co idu s mainstreamom a pisu len o tom, co je prave in (teraz uz sa tusim hovori trendy :D).
2. Takisto pri clanku o Saharskej rieke, ak by bol napisany az teraz, tak by si sa dostal do podozrenia, ze ide o pro-kaddafiovsku propagandu (resp. ten osobny dodatok by si tam vplyvom terajsich udalosti bud vobec nedal, alebo by bol uplne iny).
3. Aj tak by si nemal cas vsetky tie clanky teraz napisat, lebo si zaneprazdneny inymi vecami! Mas napriklad cas teraz napisat clanok o havarii vo Fukushime, kde by si zhrnul fakty z dejiska a dal to dokopy s inymi faktami co poznas, aby vznikol clanok "v tvojej standardnej kvalite" s ktorym by si bol sam spokojny? Nie, na to teraz cas nemas.

Ked to teda zhodnotim celkovo, je len dobre ze si tie clanky napisal prave vtedy, kedy si ich napisal. Keby si to prilis odkladal, asi by v takej podobe nikdy nevznikli a teda by si ich nikto dnes neprecital. Aky dosah maju tvoje clanky na ludi, co ich citali, to aj tak nikdy presne nezistime. Ale urcite je ten dosah vacsi, ako keby si nam to porozpraval pri (nealkoholickom) pive.
Skratka tvoje clanky su dolezite. Aj ked sa to mozno ani tebe samemu povodne tak nezdalo. A mozno si tvojimi clankami zmenil svet (alebo este len zmenis, dufam ze "zopar" clankov este napises ;-)) viac, ako by si ho zmenil celozivotnou pracou pre jadrovu energetiku. Aj ked to s vysokou pravdepodobnostou tiez nikdy presne nezistime :roll:.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa MeX »

Palo M. napísal:Ked to teda zhodnotim celkovo, je len dobre ze si tie clanky napisal prave vtedy, kedy si ich napisal. Keby si to prilis odkladal, asi by v takej podobe nikdy nevznikli a teda by si ich nikto dnes neprecital. Aky dosah maju tvoje clanky na ludi, co ich citali, to aj tak nikdy presne nezistime. Ale urcite je ten dosah vacsi, ako keby si nam to porozpraval pri (nealkoholickom) pive.
Velmi pekne napisane. Plny suhlas.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Je fakt, ze clanok o umelej rieke bol uverejneny da sa povedat o pat minut dvanast - pritom na jeho napisanie som sa chystal uz par rokov.
V kazdom pripade, jeho citanost posledne dni prudko vzrastla, pri sledovani google analytics vidim, ze dokonca denna citanost prekonala aj clanok o Cernobyle ked bol kedysi na titulke SME - uz je druhy najcitanejsi na nasom webe, to som teda naozaj necakal.
Takze moj povodny umysel odhalit Ceskoslovensku tuto vynimocnu stavbu sa zrealizoval viac nez som dufal...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

No tak tu mame marec v cislach a grafoch:
Analytics_boinc.sk_201103.7z
(172.73 KiB) 510 stiahnutí
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Myslim, ze tento mesiac mal rekordnu navstevnost..
A jeden den dokonca bola vyssia z ciech ako zo slovenska...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Kiwi »

Jak sa da z tych statistik vytiahnut, ze kolko z ludi, ktori navstivili stranku, zostalo pocitat aspon jeden projekt,
po jednom prip. dvoch rokoch s RAC > 100 ?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi napísal:Jak sa da z tych statistik vytiahnut, ze kolko z ludi, ktori navstivili stranku, zostalo pocitat aspon jeden projekt,
po jednom prip. dvoch rokoch s RAC > 100 ?
To sa neda. Uz som tu niekde pisal, ze Google Analytics musia byt anonymne, je jednou z podmienok pouzivania sluzby, ze sa pomocou nej nebudu identifikovat konkretni ludia, pocitace atd. Takze aj keby sa to dalo technicky, tak sa to nesmie kvoli pravidlam. A teda nemame ako zlinkovat navstevnikov webu s ludmi zapojenymi do BOINC.
Statistiky su skratka len na navstevnost webu. A web ma sirsi zaber ako BOINC, co sa vyrazne ukazalo prave v poslednom case.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Neda sa to priamo, ale vseobecne indicie zo statistiky sa daju vydedukovat, a to najma pomocou bounce rate a exit.
Tie hovoria, ze najma napr, v pripade saharskej rieky velka vacsina ludi ani neklikne na nic ine ako clanok, ktory ich sem priviedol, to znamena vacsina pride, precita, a odide, bez toho, zeby vobec vedela, co boinc je. Na druhej strane "vacsina" pri pocte 25 tisic visits / 49 tisic pageviews za mesiac neznamena, ze zopar z nich si o boinc precitalo a zapojilo sa. To uz potom mozno vidiet na efekte v pocte aktivnych clenov z inych databaz.
Druhou indiciou je pocet kliknuti na niektore linky z clankov, ktore tiez v statistikach su - zopar ludi napr. klika v clanku z cernobylu na clanok o rosette na technete.

Samozrejme ako pisal Palo ide len o statisticke udaje, takze konkretni ludia sa nemozu/nesmu monitorovat.

EDIT: k tomu poctu aktivnych clenov - ten za posledny mesiac (to znamena pocas rekorednej navstevnosti) zostal prakticky nezmeneny, takze podla mojho nazoru efekt citanosti/navstevnosti na ucast v boinc je takmer zanedbatelny. Co mne osobne nevadi, pretoze to nebolo mojim cielom, len moznym pozitivnym side efektom.

Pocet aktivnych clenov BOINC.SK za posledny mesiac:
Obrázok

Pocet registrovanych clenov BOINC.SK za posledny mesiac:
Obrázok

A tu su aj konkretne cisla (nie grafy):
http://stats.kwsn.net/team_history.php? ... amid=11616
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

April
Analytics_boinc.sk_201104.7z
(169.42 KiB) 504 stiahnutí
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dalsi mesiac nam presiel.
Analytics_boinc.sk_201105.7z
(171.42 KiB) 463 stiahnutí
Tentokrat je vidiet vyrazny pokles navstevnosti, obidve temy co to dvihli uz pomaly odoznievaju (a my sme ani nic nove v tej oblasti nepriniesli, kedze sme k tomu nejake clanky mali z minulosti v podstate len nahodou).

Este jedna perlicka: vdaka Analytics som sa dopatral, ze nas referovali odtialto - "Ostetröderströn nöderströnenden köströder fröderströderdröm metrödem - Stockholm!".
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Este jedna perlicka: vdaka Analytics som sa dopatral, ze nas referovali odtialto - "Ostetröderströn nöderströnenden köströder fröderströderdröm metrödem - Stockholm!".
Tiez som sa cudoval preco niektore dni sme mali viac navstev zo Svedska ako z Ciech.
Pokles navstevnosti je logicky, jednak ako si spomenul, temy odoznievaju (ludia uz tolko nehladaju), a jednak ide leto (viac outdoor non-PC aktivit).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Web www.boinc.sk: Nove veci

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak uz je leto zjavne v plnom prude...
Analytics_boinc.sk_201106.7z
(165.02 KiB) 494 stiahnutí
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď