Timovy comp v server house

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahojte vsetci,

uz mi asi 2 tyzdne chodi po rozume jedna blazniva myslienka. Sorry, ak sa to tu uz niekde riesilo, ale co tak kupit comp, bachnut ho do server housu a pouzivat ho na:

- ratanie v projektoch //CPU a GPU za team boinc.sk
- postovy server clenov naseho teamu s aliasmi [email protected]
- file server - napr cez FTP by bol nejaky plac pre kadzeho clena
???

ako, teraz si asi vela z Vas tuka na celo, ze mi musi riadne prasit v makovici, ale dovody preco ma toto napadlo su tieto:
- ratacka na GPU a CPU ma rocne stoji na ele cca 150€
- zrovna 3x zdrave to neni - HW mam haku, hovorim o svojom zdravi ..
- aj tak moc vody nenamutim - oki, prelomil som ako prvy melonovu hranicu v gpugride a udrzal som sa tam na 1. priecke tusim 9mesiacov, ale v porovnani s cz skupinou je to bieda..
- cesi maju dva namakane stroje, z ktorych jeden je najvykonejsi na svete - viac na http://www.gpugrid.net/hosts_user.php?userid=38072 , http://pctuning.tyden.cz/multimedia/16- ... tu?start=1.


atd
atd

server housing stoji cca 80€/mes. co sa moze zdat vela, ale je v tom energia, 300GB zahr. connect, neobmedzeny svk traffic, power backup..
narychlo som poskladal zostavu, podla mojich preferencii, nemusi sa kazdemu pacit, ale ide mi skor o prvy nastrel myslienky, tak treba to brat s rezervou..

http://www.alza.sk/amd-phenom-ii-x6-1055t-d167547.htm
- som AMD fan a cim viac jadier, tym lepsie //dobre je ze teraz mam len intel cpu a nvidiu vga ale psst :D

http://www.alza.sk/msi-nf980-g65-d158356.htm
- bez odovodnenia vyberu

http://www.alza.sk/patriot-6gb-kit-ddr3 ... 127120.htm
- bez odovodnenia vyberu

http://www.alza.sk/seagate-barracuda-500gb-d108057.htm
2x v raid 1 - systemovy disk -- neviem, ci by nebol vhodnejsi 10K disk - resp raid 5, ale tam treba aj radic co je 300€ plus 3x 10K disky a dostavame sa hooodne vysoko s cenou

http://www.alza.sk/pevny-disk-seagate-b ... d97880.htm
2x v raid 1 - datovy disk - ta ista uvaha ako pri systemovom disku..

http://www.alza.sk/coolermaster-dominat ... 153938.htm
- nevyberal som rackovu skrinu..

VGA - bud ATI 5970 - co je cca 485€ s dph/ks -- osadit 2ks
alebo 5870 - 2-3ks

pripadne, ak by zvitazila NVIDIA, tak asi 480tky -2-3ks

cena compu sa pohybuje cca na urovni 2500€, co je dost prachov.
Mozno keby sa to dalo nejak prehnat bez dphcky, bolo by to o cosik menej.

Netusim co teraz - ci by sa naslo tolko blaznov, ktorí by vrazili prachy rovnym dielom - podla poctu by bola aj vyska investicie.. ked by bolo 10ludi, tak po 250€, keby 20, tak po 125 atd..
Navyse by bolo potrebne premysliet platenie na mesacnej baze za server housing - tak ale 80€/10 alebo 20 by bolo snad unosne..
Netusim kto by to zabezpecoval z hladiska administracie - ja na to predpoklady bohuzial nemam :-/.
Je tam milion otaznikov, a je silno pravdepodobne, ze je to cele totalna debilina.. Mame aj dost blbu dobu na vyhadzovanie prachov z okna na podobne uchylky, co generuju nejake kredity, z ktorych neni nic realne, ale ked si predstavim, ze v podstate sa nic nezmeni na mojich vydavkoch - vzhladom na ele doma, a vrazi sa to do niecoho vykonnejsieho, bude nas postup rychlejsi a blisneme sa peknou zostavou. posta a nejaky ftp server je uz len dovyuzitie HW.

Sam si neviem vela zakladnych veci predstavit - niekto by tie prachy musel vyzbierat, ist kupit veci, posladat to, nainstalovat, zaniest do hostingu atd, atd.. - proste brutal :(

Ale tak mozme aspon trochu poteoretizovat..

- kokso a teraz neviem, ci to mam Submitnut :)

ale tak hadam ma neznesete pod ciernu zem :)

tak dajte co si o tom myslite.
ahojte.
p.
PeeT
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa shafa »

Preji vam vesele soutezeni s CNT ;-)
Hodne zdaru.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa gabberattack »

Taketo navrhy tu uz boli v minulosti a vysledkom je:
1. Email je dostupny uz teraz - kontaktuj MeXa ak chces.
2. FTP - da sa spravit uz teraz, no nebol zaujem.
3. Timovy server na vypocty - diskusia bola v tom zmysle, ze to vacsina ludi nerobi pre vykon, ale pre to, ze ich to bavi. Niekedy je lepsie ziskat par novych ludi, ktori prinesu vyssi vykon do timu ako vrazat peniaze do masin, co zastaraju za rok-dva. Kedysi som aj ja riesil pocet kreditov, po par rokoch pocitania to uz vsak nie je az take smerodatne.
4. Moj navrh na najvykonnejsi server :-)
Doska:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6813131643
2xProcesor:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6819105267
4xVideo:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6814195094
Power Source:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6817338021
4x HDD:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6822136533
4x pamet:
http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820134978
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ako uz Gabber nacrtol, ja zastavam nazor, ze efektivnejsie je napisat dobry clanok a tym motivovat novych ludi a nie kupovat a starat sa o novy hardware. Vela starosti a efekt na kredity podobny ako z dobreho clanku.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ja by som to zhrnul asi tak že náš tím nemá kredity na 1. mieste.
Je to fajn nápad v určitom smere a ak by si to chcel celé zrealizovať myslím že ti nikto nebude brániť a možno nájdeš podporu u členov, kľudne do toho.
Len aby si vedel že ak nenájdeš podporu tak aby si vedel prečo, bolo to tu napísané.
Totiž prvý problém je čo sa na tom stroji rátať ... naša preferencia z poslednej porady je orbit@home ktorý sa nám rozbieha posledné dni a akonáhle pôjde stabilne tak oprášime články, rozhodíme siete, začneme s propagáciou u ľudí (napr. aj cez sociálne siete a podobne). Na to sa chystáme aj keď to zatiaľ tak nevyzerá.
Totiž orbit@home počíta niečo naozaj hmatateľné - niečo čo sa dotýka každého z nás.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Aj ja sa pripajam k nazoru, ze namiesto spojazdnenia a udrzby "timovych" pocitacov by sme sa mali viac venovat zveladovaniu nasej stranky. Podla dennych statistik Google Analytics je viac ako polovica navstevnikov na stranke prvy krat.. tychto ludi potrebujeme zaujat, aby to nezostalo iba pri jednorazovej navsteve, ale aby sa ti ludia pravidelne vracali. Bez zaujimaveho obsahu to nepojde.

Mnoho prvonavstevnikov sa dostalo na nase stranky prostrednictvom vyhladavacov. Niektorych vysledok hladania nezaujme a idu hned prec, vela ludi vsak zostane a precita si casto aj ine clanky. Viac obsahu -> viac moznosti zaujat.

1-2 timove pocitace BOINCu a jeho projektom nepomozu. BOINC treba dostat do povedomia ludi a ja si neviem predstavit lepsi sposob ako prostrednictvom web stranky so zaujimavym obsahom. Pritom to nemusia byt iba vysokoodborne clanky s BOINC tematikou. Mame kategoriu blog. Boli ste na vylete a mate zaujimave fotky? Preco ich nesvacnut do blogu s nejakym zaujimavym pokecom? Nasralo alebo naopak potesilo vas nieco? Chapem ze nie kazdy sa potrebuje takto verejne prezentovat so svojimi nazormi (ja tiez nie), ale z casu - na cas by to islo, nie?

V komunite mame pomerne vela studentov. Pamatam si, ako sme na strednej skole na roznych predmetoch pripravovali referaty. Na hodine slovenciny sme pisali uvahy na rozne temy. Neslo by taketo prace publikovat aj na nasom webe? Ved toto je perfektna moznost ako sa pocvicit v stylistike, gramatike, v cudzich jazykoch (v pripade prekladov) - perfekta priprava do zivota :)

Vsetci nie su zaneprazdneni zivitelia rodin, verim ze vela ludi by si cas naslo ... len treba chciet.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa Palo M. »

Chalanske srdce v mojom vnutri sa rozbucha rychlejsie pri predstave, ze by sme postavili takyto BFG (v tomto pripade BFC)... ale potom adrenalin opadne a nastupi rozum. Keby sme to spojazdnili, nabeton by nastali problemy s prevadzkou. Na zaklade doterajsich skusenosti tipujem, ze by to skoncilo tak, ze kazdy by povedal tu je mojich 20 EUR prispevok, ale nemam cas, musi sa o to postarat niekto iny... To je taka prakticky dovod, preco nie.
Potom je tu este dovod filozoficky: Potrebujeme to vobec? Ja si myslim, ze nie. Tak na co do toho vrazat usilie, ked to usilie mozeme uplatnit na uzitocnejsie veci (pisanie clankov na web, propagacia, optimalizacia aplikacii...)? Vlastny server v housingu by bol dolezity napriklad v pripade, ze by sme spustili vlastny BOINC projekt (a aj vtedy asi iba ako back-end server, na front-end by mozno bolo lepsie prenajat si nieco na cloude).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa peeticek »

No jo - mate pravdu.. ja som neskutocny uchylak co sa tyka kratkodobych nadseni - akonahle dojde k niecomu co tu realizaciu oddiali, nadsenie hned opadne a je po vsetko :).

Denne sa celosvetovo preda 1 000 000 pcciek..kokso, si to predstavte aky to ma potencial.. len percento z toho mnozstva je 10000ks techniky, povedzme obycajne desktopy s DC - to je 20 000 CPUciek, ktore by krasne mohli ratat do nemoty - ako tych ludi navabit do prcic tam..?

Alebo compiky v statnej sprave, v nemocniciach - ked tak vsetci slubuju predvolebne, co im tak poslat za cely tim dopis, kde by sme spomenuli, ze by bolo fajn, keby aspon niektore institucie mali zapojene compace v boincu? neviem preco, ale myslim si ze SAV, univerzity, kniznice, nemocnice, by mali byt v takychto porjektoch samozrejmostou. Len je zasa pravda, ze tie ucty za ele. su dost tazkym argumentom preco povedat NIE. Je mi jasne ze niektore institucie si to nemozu dovolit z bezp. dovodov, ale ked si predstavim kolko compacov je v kancloch a bezi na nich tetris je mi do placu..

- Inak, ani neviete ako ma potesilo, ze mi v robote funguje WIEFERICH@home - len skoda, ze medzi timami nie je boinc.sk..

dik za reakcie k tomu blaznovstvu :)

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:Len je zasa pravda, ze tie ucty za ele. su dost tazkym argumentom preco povedat NIE. Je mi jasne ze niektore institucie si to nemozu dovolit z bezp. dovodov, ale ked si predstavim kolko compacov je v kancloch a bezi na nich tetris je mi do placu..
Toto je veru pravda a tu by som pripomenul, ako to cele zacalo, este ako SETI classic: Bol to povodne screensaver.
Dnes uz my hardcore cruncheri ten screensaver mame vypnuty (a BOINC 6 API ho uplne oddelilo od aplikacie), lebo screensaver sam spotrebovava nejake prostriedky a tym spomaluje vypocet. Lenze ked sa bavime o beznych ucastnikoch (kancelarska tetuska), tam by prave "navrat k screensaveru" mohol motivovat. Nie aby bezal komp 24/7, ale aby BOINC bezal len pocas screensavera. Tetuske by sa mohol ten screensaver aj pacit, takisto je to dobre ako propagacia ("jej, co to tu mas na monitore, to je pekny setric") a tie ucty za elektriku by nakoniec neboli ovela vyssie ako su teraz (kedze komp by sa vypinal ako doteraz). Mozno by jeden taky kancelarsky stroj toho vela sam osebe nenapocital - len ked si teta odskoci na kavicku ci ide na obed. A vykon tiez nie je bohvieco (aj ked dodavatelia na tom ryzuju a podla mna su na kancelarskych strojoch naddimenzovane CPU na ukor pamate, takze nakoniec ten vykon nie je az taky najhorsi). Ale ako si spomenul, tych kancelarskych strojov su spusty - v uradoch, firmach, skolach... keby mali vsetky nastavene spustenie po 1 minute necinnosti + screensaver a pouzivali by sa tak ako doteraz, urcite by to celkovo urobilo vela.
Ale keby sme mali presvedcit nejaku instituciu, aby do toho isla (povedzme nejaku skolu, kde by to vedenie skoly oficialne zaviedlo), asi by bolo treba dodat nejake realne data (zalozene na merani), aky konkretny dopad by to malo na spotrebu.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa MeX »

K uz uvedenemu dodam, ze:

1. Kto ma zaujem o alias alebo mailbox (POP3/IMAP) na domene boinc.sk nech mi da vediet, zriadim bezplatne
2. Serverhousing moze byt lacnejsi v pripade, ze by sa jednalo o rackove prevedenie, idealne 1U, pripadne 2U. Toto by som vedel zabezpecit aj sa o to starat. Realna cena by bola okolo 50 Euro/mes. Zaujimavy by bol 1U server s 2x CPU, jednou PCI Express kartou x16, to sa da kupit pod 2000 Euro. Najvacsi problem je v tom, ze servery nie su bezne osadene ani nepodporuju 2-slotove x16 PCI-e sloty resp. x16 PCI-e sloty ako take. Preto by vzhladom na pomer cena/vykon bolo asi zaujimavejsie klasicke riesenie "tower".
3. Nemyslim si, ze "timove" pocitace maju nejaky velky zmysel, kedze sa jedna o jednotky pripadne max. niekolko "kusov" zeleza, ktore v celkovom meradle prakticky nic neznamenaju. Pokial by sa ale niekto chcel podielat na takejto aktivite, mozem mu v tejto veci vyznamne pomoct.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Timovy comp v server house

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Podla mna by mozno bolo lepsie sa zlozit a zaplatit reklamu na Google alebo Facebook ... mozno by stacilo dat dokopy 20 eury.
Mozeme hodit rec o tyzden pri pive.
Napísať odpoveď