Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahojte,

Kedysi som sa tu uz pytal, co si myslite o osloveni Ligy proti rakovine v zmysle, ci by sa nezapojili do BOINC projektov //rosseta a pod.

Nemate nejake info o tom, ci nebezi nieco taketo v danych organizaciach? // NOU, SAV a pod.

Co si myslite o osloveni danych organizacii za tim boinc.sk?

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Vsak skus ich oslovit. Len netusim akym sposobom a ako adekvatne argumentovat. Nie je to take jednoduche ako ked presviedcam kamaratov pri pive.
Obrázok
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa peeticek »

To mi je jasne :)

Prave preto som dal topic, lebo je to ofic.oslovenie najvacsieho BOINC timu v SR, takze preto by to muselo mat par ludi na pripomienkovani. Sam si netrufam len tak daco napisat a poslat - neviem ani ako by som zacal :).

Neviem ci by som vedel argumentovat pred nejakym primarom co a ako sa deje v rossete :).
Resp. by bolo zaujimave presvedcit nejakeho veduceho IT oddelenia, ze im nezacnu odchadzat compy co nakupili v nejakom mega vyhodnom tendri..

Otazna forma - papierova klasicka, alebo mail s CC na prislusnych ludi.

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Napad urcite nie je zly, ale najvacsi problem vidim najst objektivny argument, ze preco by mala ta ci ona konkretna institucia navysit svoje naklady na elektricku energiu len preto, aby pomohli nejakej inej (zvacsa zapadnej) ustanovizni, ktora ma niekedy mnohonasobne vyssi rozpocet ako ich vlastna institucia?

Co bude mat nejaky primar ci sef nemocnice ci ustavu SAV z toho, ze pusti Boinc? Vobec nic, len zvysene naklady. A ze pomoze vyskumu niekde v Japonsku ci USA? Nad tym sa len sarkasticky pousmeje - preco by krajina kde nemame na vedu ani 0.5% HDP prispievat projektom z krajin, kde na vedu davaju viac ako 3% ich HDP?

Osobne preto ziaden argument, okrem naivneho "ale ved to pomoze oblasti mediciny, v ktorej pracujete", nevidim.
Pustit Boinc v nejakej insitucii nie je totiz ani tak vedecko-vyskumne ako skor ekonomicke a organizacne rozhodnutie. A tam argumenty preco ho pustit nevidim.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa gabberattack »

NOU? To je jeden velky bordel a nie centrum na nejaku liecbu. Ak vedeniu nezalezi na pacientoch, ktorych tam "liecia", ako ich chces ukecat na Boinc?. Poslu Ta expresne do ... Navyse ich liecebne postupy zaspali niekde v 90-tych rokoch, takze nejaky sci-fi vyskum hladania liekov nehrozi.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa Palo M. »

Lepsi napad by bol presvedcit nejaku slovensku instituciu, aby rozbehla vlastny zmysluplny BOINC-projekt. Tam sa uz da argumentovat: medzinarodna prestiz, setrenie nakladov (kedze pocitaju dobrovolnici - ved aj E@H s tym kalkuluje), mozno by boli na to aj nejake peniaze z EU... Ale mam taky zly pocit, ze na Slovensku neexistuje institucia naozaj schopna rozbehnut taky projekt. Akurat tak (momentalne vyhnite) Reversi... alebo nejaku "garazovu" zbytocnost typu BelgianBeer (ktoru by sme mohli rozbehnut aj my sami, ale bolo by to akurat plytvanie prostriedkami).
Bohuzial, tych par Slovakov co ma na to, aby daco naozaj prinosne pre vedu vytvorili, bud zdvihne kotvy a odfrci zo Slovenska niekam kde maju na tu vedu podmienky, alebo sa vybodne na celu vedu a zivi sa (a svoju rodinu) uplne inak...
Takze toto nevidim realisticky, aj ked keby nieco take vyslo, bola by to parada.

Realistickejsie by mozno bolo, ziskat pre BOINC niekoho akcneho napriklad z tej Ligy proti rakovine - nie primarne na pocitanie, ale na propagaciu BOINC. A vlastne vyuzit ich "reklamnu siet" na to, aby sirili BOINC medzi ludi... Je totiz dost mozne, ze bezni ludia uz su otraveni z financneho prispievania na charitu (hlavne pri momentalnom "zachrannom balicku" budu brutalne "prispievat" inde aj bez toho, ze by chceli), a pomoct inou formou ako peniazmi by mozno bolo atraktivne...
Ovsem keby sme do takejto akcie mali ist ako tim, tak by bolo seriozne, aby sme aj my do toho dali viac - lebo predpokladam ze ta propagacia by smerovala k totalne ne-pocitacovym ludom, ktori o BOINC bud este nepoculi, alebo tomu skratka nerozumeju - a nase stranky/forum pre takych ludi nie su - takze by sme mohli napriklad natocit nejake polopatisticke konkretne instruktazne videa ako na to... alebo keby bola akcia tej danej organizacie, mohol by tam prist niekto z nasho timu povedzme s notaskom a urobit predvadzacku (toto inak na vela ludi zabera - ked im clovek osobne ukaze, ako sa nejaka cinnost na pocitaci robi a da im na to siahnut, tak si to skor chcu sami skusit, ako ked o tom len citaju).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Suhlasim s Palom:
- som pesimista ohladom vlastneho slovenskeho projektu (nie su ludia vo vede, ktori by vedeli/boli ochotni/mali kapacitu dat dostatocne atraktivny zaklad pre nejaky projekt. nieco, co by naozaj bolo uzitocne a presvedcive pre ludi).
- aj sa si myslim, ze lepsie ako institucie by bolo oslovit hnutia/zdruzenia.
- osobna ukazka na notasku je zaujimavy napad. Ma niekto nejake kontakty na niekoho v takychto organizaciach/zdruzeniach?
Ja by som bolochotny na nejakutakuto akciu ist, predviest a okomentovat. Koniec koncov robil som vo vyskume rakoviny, takze mam k tomu aj akademicky background, nebola by to len naivna akcia nejakeho nadsenca.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa gabberattack »

Vcera vecer som zasiel do Borders na cafe a ako vzdy som si prelistoval zopar casopisov. A toto mi padlo do oka - hned TOP 1 (stred prvej stranky) je BOINC. Slo by nieco podobne spravit aj u nas? Ake su odborne pocitacove casopisy na Slovensku?

Obrázok
Obrázok
Obrázok
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No v PC Revue sme clanok uz mali. Dopad (narast poctu clenov boinc.sk) uplne minimalny, napriek tomu, ze citanost mal dost vysoku ak dobre pamatam.
Moj zaver z toho bol, ze papierove casopisy nema vyznam oslovovat, a to dokonca ani PC casopisy.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Narodny onkologicky ustav/Liga proti rakovine

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:No v PC Revue sme clanok uz mali. Dopad (narast poctu clenov boinc.sk) uplne minimalny, napriek tomu, ze citanost mal dost vysoku ak dobre pamatam.
Moj zaver z toho bol, ze papierove casopisy nema vyznam oslovovat, a to dokonca ani PC casopisy.
Suhlasim, ludia su zahltení s takýmito vecami, úspešnosť je minimálna.
Napísať odpoveď