Letaky BOINC

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahojte,

mal by som moznost vytlacit par tisic letakov vo farbe - A4rky obojstranne. //ciernobiele tiez, ale tie tak neuputaju..

Aky mate nazor na take BOINC letaky, ktore by boli nasledne vhodene do schranok?

Je tu niekto graficky zdatny/kreativny, co by pomohol s vytvorom predlohy?

dik za postrehy.

p.
Naposledy upravil/-a peeticek v Št Dec 30, 2010 10:15 pm, upravené celkom 1 krát.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diky za navrh a moznost peeticek, je dobre ze mame ludi mysliacich na propagaciu.
Moj subjektivny nazor na letaky je dost negativny - jednak 95% letakov vhodenych do schranok vyjde uplne navnivoc, pretoze ich ludia rovno vyhodia, a jednak ked ja vidim nieco na letaku (letmo pocas putovania do kosa) tak si skor myslim ze su to looserske firmy ci aktivity ktore nemaju ako inak ako takto vtieravo oslovit ludi.
Takze podla mna letaky v schrankach mozu viac povesti boincu poskodit ako pomoct, ale opakujem je to len moj nazor, ktory nemusi byt spravny.

Kazdopadne, to sa netyka letakov, ale schranok - letaky samotne mozu byt velmi dobra moznost, len treba vymysliet vhodnu moznost co s nimi.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Schranky nie su velmi dobre miesto, ja osobne letaky rovno vyhadzujem bez pozerania. Skor by mohol uputat plagat na spravnom mieste.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Kruci mate pravdu.. :(

Keby sa to dalo aspon vlozit do nejakych novin - napr. PARDON alebo take daco - to ludia citaju viac..

Bola by parada, keby sme mali napr. na buse MHDcky :) //len to by chcelo asi sponzora :)

http://www.vlmedia.sk/Propagacia-MHD-pl ... lochy.html

p.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Spravte graficky navrh a peniaze sa najdu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Mozno letaky/A4 plagatik na univerzitnych/fakultnych nastenkach.. tie som citaval aspon ja dost pravidelne.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

jj, napadlo ma aj toto - namiesto do schranok to dat niekam do cakarne, do studovne na uni a pod.

Inak k tym letakom - nepredstavujte si to ako celofarebny letak. Je to obycajna farebna laserovka a kancelarsky papier 80g/m2.
Potlac by prichadzala do uvahy 1 A4 obojstranna a pocet obojstrannych vytlackov 2-3000ks. Ciernobielych by sa dalo viac, len tie tak nezaujmu.

Nemoze tam byt vela infa - musi to byt zrejme a hlavne by bolo dobre dat na hlavnu stranku boinc.sk nieco, co hned udre potencionalnemu zaujemcovi do oci a klikne.
Tam uz bude klasicky step by step for dummies PLUS ta flashovica o boincu je super.


Kurnik, furt ma stve statna sprava, nemocnice a pod. - staci presvedcit par ludi a jednym vrzom je hned 100-500-1000compov aktivnych :)
Nemate niekto info o FNsP FDR BB v rossete? ta mala ist prikladom ostatnym nemocniciam a nie prestat ratat - ktohovie co sa tam stalo :(

p.
PeeT
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa shafa »

Ono se obcas neni co divit, ze boinc admini nenasazuji. Jednak eventualni pakarna a problemy navic, druhak jsou ty kompy casto navrhovane zrejme uplnymi debili. Co naplat, ze casto maji 3GHz procaky, kdyz je nezridka videt jen 512MB ram nekdy i hur, nedefragmentovane disky, atd. To zato fakt nestoji...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

shafa napísal:Ono se obcas neni co divit, ze boinc admini nenasazuji. Jednak eventualni pakarna a problemy navic, druhak jsou ty kompy casto navrhovane zrejme uplnymi debili. Co naplat, ze casto maji 3GHz procaky, kdyz je nezridka videt jen 512MB ram nekdy i hur, nedefragmentovane disky, atd. To zato fakt nestoji...
Myslis tym Windows servery?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Problem statnej spravy je klientelizmus - takze sa niet co cudovat ze sa nakupuju zostavy, nad ktorymi zostava rozum stat a za sumy, kde uz uplne prestava fungovat (a to aj po zapocitani dlasich sluzieb), ktore su zahrnute v cene HW. Skor by som mal strach o zivotnost komponentov, zdrojov ako o to ze su nedefragmentovane disky. Ak by zacali niekde hromadnejsie odchadzat compace po zapojeni sa do boincu, bolo by velmi tazke vysvetlovat, ze odchadzaju kvoli podimenzovanemu chladeniu, zdrojom a keby bolo poriadne vyberove konanie, tak tam maju za polovicnu cenu 2x lepsie compy - to by bol definitivny hrebik do truhly boincu v statnej sprave :).

512 RAM? nemusime tam riesit rossetu - je x inych projektov, co si zoberu 20MB z ram a bude to v pohode..

p.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Tonie su len servery. Akurat tu mam na oprave jeden notebook s 2.6 GHz Celeronom a 256 MB RAM !

Edit: tuto su specifikacie celej produkcnej sady:

http://www.premiumgeeks.com/laptop/acer ... 240-specs/

Aceru by som za toto vypalil fabriku. Na tej masine bol problem aj s Xubuntu, bez rozsirenia na 512 sa na nej vobec nedalo nic robit.
Naposledy upravil/-a gabberattack v So Jan 01, 2011 6:54 pm, upravené celkom 1 krát.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa shafa »

To neni bohuzel jen ve statni sprave, ale uplne vsude. Kdyz jsem jeste delal neco s IT v male firme a na civilce, tak jsem si s dodavatelem stanice i servery nadefinoval sam, aby byly vyvazene... jenze proste na tohle se obecne kasle a casto na to dost kaslou i ajtaci, at uz je jejich duvod jakykoliv...
Proste vetsina lidi slysi jen na GHz procaku a vic je neazjima.
Spustit treba E@H na masine s 512-768MB ram je zverstvo, navic na 2 vlaknovem procaku to ani nepobezi. Atd.

Gaber:
i linuxove a novellacke disky/systemy. Defragmentaci se neubranis, i kdyz propaganda tvrdi neco jine. Jakmile nemas xyz % mista na disku volno, tak se to zacne fragmentovat jak o zivot.

S tema notebookama to je jeste vetsi tragedie... Vzhledem k tem linym diskum by mely mit povinne minimalne 2GB ram na 32bit system, jenze clovek jak pises nezridka vidi i zverstva typu 256MB... To je fakt tak akurat na system bez grafiky a s Lynxem.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ked som zacal podnikat tak som rozniesol 5000 letakov do schranok v Petrzalke. Stalo ma to cca 50€ za vytlacenie (CB) a skoro tyzden kazdy vecer chodenie po schrankach.
Ozval sa mi 1 (slovom jeden) clovek.
Ani extra narast navstevnosti na stranke som nezaznamenal.
Pridavam to len ako skusenost:
1. treba to urobit a narezat - naklady a nie az take male lebo ich musi byt tisice
2. treba to roznosit co je bud casovo narocne alebo zas naklady
3. ludia su alergicky na SPAM vo schrankach = skor negativny vysledok ako pozitivny.
Ja osobne VSETKY reklamy zo schranky rovno hadyem do kosa co mame pri schrankach, tak ako aj vacsina susedov.
Podla mna schranky NIE.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

MAM TO CHALANIIII !!!!!

Prave som sa vratil z AVIONu, kde prebieha prezentacia o projekte ITER ( http://veda.sme.sk/c/5708105/vystava-fu ... fuziu.html )

Su tam super veci - ak mozte, chodte sa pozriet. Narazil som na nu uplne nahodou a zostal som milo prekvapeny, ze v dnesnej konzumnej spolocnosti s brainwashingovym marketingom sa da v obchodnom centre narazit na nieco taketo - citil som sa ako v oaze, fakt :).

Chcem spravit obojstranny letak, kde budu dva BOINC projekty - Ibercivis a EDGeS, ktore su v suvislosti s ITERom. To nam dost nahrava v podpore u organizatora.
Ludia sa na vystave dozvedia co je ITER atd a zaroven im budu ponuknute letaky, kde budu mat info o tom ako sa zapojit so svojim domacim PC k tomuto projektu/badaniu na poli vyskumu plazmy.

Bola by tam aj stranka boinc.sk a loga, aby sa to ludom trosku dostalo na oci.

Chcem poprosit MeXa, keby sa upravil site tak, aby hned na prvej strane bolo toto spomenute. Po kliknuti na nadpis by sa novacik dostal na podstranku, kde bude mat vsetko potrebne na jednom mieste (link na stiahnutie poslednej verzie BOINC managera, info s postupom instalacie/nastavenia aflashova prezentacia co je BOINC).

co vy na to?

Idem skusit daco zbuchat a ked mi to skritizujete, zacnem pomaly, potichu tlacit v robote :).

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ano, vystava ma aj billboardy po meste.. :) Je fajn, ze sa Europska komisia trosku snazi spopularizovat nepopularnu jadrovu energetiku medzi verejnostou... aj ze sa toho zhostili nasi matfyzaci a komercny nakupny park.

Btw. tie letaky na vystave mas aj nejako dohodnute s organizatormi?
S Ibercivis a EDgeS by som bol opatrny - prvy prakticky dlhodobo nema (pre fuziu) pracu, a druhy nema realnu pracu (iba testy, ktore sa uz rok nikam nepohli a su podla mojho nazoru zbytocne). Aj ked je pravda ze naposledy som checkoval ich situaciu pred cca dvoma mesiacmi, takze ma opravte ak mam neaktualne info..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď