Letaky BOINC

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

dnes
600color, 200black
http://leteckaposta.cz/440336750


do letaku som pridal info o fore a o tom maily..
aktualnu verziu mate tu

forum vyzaduje registraciu
email je osobnejsi - velkou nevyhodou je ten load na adminov :)

premyslam na FAQom..

idem domom..
p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

peeticek napísal:Co robi SAV? SHMU? v akych su projektoch? Preco jedina nemocnica normalna na SR, kde ratali rossettu uz nerata? - a vobec by ma neprekvapilo, keby prisla info, ze ten osvietenec co to tam rozbehol uz nie je jej zamestnancom? Preco nedostane kazdy prvak na uni/strednej skole informacnu stranku o teame BOINC danej skoly, kde by mali info ako sa zapojit a pomoct skole v rebricku skol? Preco na busoch MHD nevidime sem tam nieco normalne - napr jednoduchu info o BOINCu? su ti ludia tak vypatlani, pohodlni, sebecki, neschopni ci zaneprazdneni? to naozaj musia o tomto rozmyslat, az ked im decko ochorie a oni v cakarni na onko ustave uvidia letak o boincu? Nechajme pozadia projektov teraz tak - nic nie je ruzove, ale vzdy je lepsie ak sa skusa, analyzuje, ako ked sa nerobi zhola nic, len DC na 3GHz je pod stolom a na monitore FB a v pozadi winamp..no parada..
...
Aj ked samozrejme sa neda nesuhlasit s tym co pises, beries to trochu .. ako by som povedal .. bez nadhladu.
BOINC je len "yet another supercomputer", je to len jeden zo superpocitacov, ktore na svete su. Preco v nom nie je SAV etc? No pretoze SAV kazdy rok bojuje o svoj roizpocet a to, aby ju vobec nezrusili (mal by si vidiet, kolko pokusov o zrusenie SAV tu za poslednu dekadu bolo), neto este platit vyskum (cez zvysenu spotrebu a poruchovost PC) inym krajinam / vedeckym teamom. Pretoze ak SAV pusti BOINCna svoje kompy, bude platit napr. Americanom ich Rosettu, Einstein@home atd - neviem kto by toto odsuhlasil.

Pretoze - bohuzial - reala veda sa neriadi prilis zakonmi vedeckeho poznania a naivneho nadsenia pre vesmir, ale tvrdymi zakonmi trhu, kapitalizmu a rozpoctovych balikov. To nadsenie zostava vedcom v ich vnutri, ale s nim sa nedaju managovat vedecke institucie.

Okrem toho, kolko penazi sa vyhadzuje oknom, to ani netreba pripominat. GDP celeho sveta je cca 60 x 10^12 USD (zdroj). Najnovsi superpocitac od IBM planovany na rok 2011 bude stat 200 milionov dolarov, cize jednu tristotisicinu rocneho produktu sveta. Kvapka v mori...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak veru, vedecke institucie ako SAV by sa nemali zapajat do zahranicnych projektov, ale by namiesto toho mali spustit projekt vlastny. A teraz by snad mohli ist cez EDGeS v spolupraci s inymi europskymi instituciami a dostat na to prachy z EU, ked slovenske vlady na vedu financne kaslu (a to prosimpekne vsetky vlady, je jedno ci pravicove alebo lavicove).
Ked sa na nas samych pozrieme z tohoto hladiska, tak vlastne tiez pocitame pre zahranicie... No ale za to uz nemozeme my, ale prave situacia, ze na SK uz (po vyhniti Reversi) nic nie je... Bohuzial si myslim, ze aj keby 50% vsetkych pocitacov na SK pocitalo zahranicne projekty, s vladou by to ani nehlo a vobec by sa nesnazila podporit vlastny projekt, skor by sa snazila nejako tych ratacov pumpnut o prachy (dodatocne zdanit)...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Obavam sa, ze jediny sposob ako sa ubranit zruseniu je prave spolupraca na medzinarodnych projektoch. Tam su tlaky z EU a nejaky trtko v sk politike ma uz mensie sance sa hart na Boha, ako ked SAV robi svoje sk projekty - tam sa to da zrusit smahnutim ruky ak by moc niekto chcel, pretoze by to bolo cele na domacej pode.
Mne je sympaticky Wiefrich@home - nejde o to cio rata, ale o to ze je to cesky pojekt o dvoch ludoch - len skoda ze nemaju spravenu gpgpu apps :)

Pokusy o zrusenie boli, ale je to asi nerealne, kedze nie su schopni zrusit niektore ustavy, kde su dosadeni ludia na teplych miesteckach..
AK by to bolo take jednoduche, tak je to tam davno ocistene od pseudovied a zasa o cosik efektivnejsie -

Pride mi divne hovorit "zahranicne projekty", vyznelo mi to ako nieco ako za sociku.. hadam nebudeme pomahat zlym imperialistom :)
Veda nie je miesto na ptristup ala - toto je US projekt, toto je DE projekt a podla toho k tomu pristupovat.. Ratam co mi je sympaticke a ma aspon trochu vahu doveryhodnosti..NIkdy nevieme, ktory porjekt prinesie nieco zaujimave.

To zdanenie mi pride ako extrem mimo reality, ale pri nasich zakonodarcoch nikdy nevieme co bude :)

Na druhu stranu keby bola taka obrovska penetracia BOINCu, mozno by sme boli svedkami upadku kvality projektov - vid pokrok HW a shitny SW.
Ked ma BOINC 500TFLOPs, tak si ti ludia premyslia ako optimalizovat vypocty.. Ked bude mat 500PFLOps, bude im to jedno a budu tam pustat tak neefektivne sracky, ze ten realny vykon bude mozno na urovni tych 500TFLOpsoveho BOINCu. Je to presne ako stolne compy - na co robit optimalizaciu, ked je dne 4GB ram standard a 6GB nie je nic vynimocnym? To same, DC, QC, 6C :)..o grafikach pisat ani nebudem :).

Nemam dobru psravu z vystavy - stale maju zasobu letakov este z tej prvej dodavky - letaky nerozdavaju, len su polozene na stole..Dnes tam idem zaniest zasobu na tento cely buduci tyzden, ankolko idem na PN mimo BA. Mam dojem ze ti ludia nemaju sajn co to BOINC je a ked sa aj niekto spyta, tak podaju len nekvalitnu info.

Duro - nenechal si si vysvetlit fuziu, resp. BOINC?
bolo by zaujimave vypocut si ich..

dnes mam v plane 900color, 200black - takze im tam zanesem 2000coloriek a 1200blackov - co by sme malo pokryt dlhsi cas..dufam ze po skonceni vystavy nezostanu letaky na zahodenie..to by ma nastvalo :(

p.
PeeT
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Dnes tlacim poslednu varku letakov verzie 2.5 - premyslam nad 2.6tkou.. Uvitam akekolvek napady..

Mono tlac rusim uplne.

Bol som totiz asi hodinu na vystave, doplnit letaky a poviem vam absolutny prepadak co sa BOINC veci tyka..

z 50ludi si ho vzalo do ruk asi 10, z toho 5 ho vratilo spat a 5ti si ho vzali so sebou (predpokladam, ze 3ja ho vyhodia :))

Neviem ako, ale polka textu pojde do prdele..

Stazuje to aj situacia na stoliku s letakmi, pretoze ked tam navstevnik pride, tak vidi asi 15typov letakov a brozurok .
To je pre neho zaplava infa a kedze sa hanbi si zobrat vsetko, vyberie tie pekne na kriedovom papieri - co BOINC letak nema..
na stole bolo trapnych 30ks, takze ludia to viac menej prehliadali. Ked som kukol krabicu pod stolom, bol tam snad nezmeneny pocet ks, ako ked som to priniesol :(.

Tak som dal na stolik asi 300ks, do stojana 100, pri model komory 2x 50ks po kazdej strane a pri jeden compac, kde bolo miesto 1x100 a 1x50.

Typkovi som povedal, ze som doniesol dalsie letaky atd blabla- povedal, ok super
- nemal paru o tom ze tam taky letak je, pretoze ked som "odisiel", tak isiel k nemu a cital si ho..
Ako by dopadol navstevnik, keby s tym letakom za nim prisiel a spytal sa ho nieco o BOINCu?

mozno keby tam na aspon jednom tom compe bezala BOINC s nejakou dobrou simulaciou - roseta, seti, einstein, ??? mozno by sme zaujali..
len tie compy co tam maju sluzia hlavne nato, aby tam boli ITER veci..kks, normalne bych tam prdol svoj book kludne :)

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Chces veci, ktore sa tykaju 50-rokov zanedbanej vychovy riesit vytlacenim 100000000000 letakov :)

Skus motivovat ludi k davaniu, potom tu bude 1000000 ludi zapojenych do boincu.

Ludia su nauceni len brat, kde sa len da, chcu len vyhody pre seba a svoje deti. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Aktivita mail support je nulova zatial, nik nenapisal. Ale v pohode, inak mohli by sme dat link na mail support aj na http://www.boinc.sk - predsa len nie kazdy sa chce registrovat na fore. Ja si ten email v iPhone necham a ak niekto napise kludne aj v dalekej buducnosti, tak za mi to ukaze.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Este mi prezradte jednu vec: Aky to je ten iny sposob, ako ste sa dozvedeli o BOINC?

Dal som do ankety celkovo 6 moznosti: 4 konkretne, jednu "nepamatam si" a jednu "inak"... a zatial vyhrava (pri "mohutnom" celkovom pocte hlasov 6) moznost "inak"... Tak som zjavne nedal nejaku podstatnu moznost na vyber. Este by sa to snad dalo doplnit... ak teda z tych 4 ludi co hlasovali za "inak" nema kazdy nejaky iny zdroj. Napada ma uz len moznost "Z ineho media (TV, radio, noviny, casopis, ...)", pripadne to rozdelit na tlacene media (noviny/casopis) a audiovizualne media (TV/radio)... len som nejako nepredpokladal, ze odtial by bol nejaky vacsi prilev ludi do BOINC, ako z webu. Do webu pocitam aj internetove verzie tlacenych novin, ako pravda.sk ci sme.sk, takisto sem patri Wikipedia, takze som odtial ocakaval vyznamny pocet hlasov - a zatial nula...

Aj ked pri pocte hlasov 6 ta anketa naozaj nema vyznam... uvidime po tyzdni-dvoch, ale 100 hlasov (co by sa dalo povazovat uz za nejaky vox populi) asi nebude.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Este mi prezradte jednu vec: Aky to je ten iny sposob, ako ste sa dozvedeli o BOINC?

Dal som do ankety celkovo 6 moznosti: 4 konkretne, jednu "nepamatam si" a jednu "inak"... a zatial vyhrava (pri "mohutnom" celkovom pocte hlasov 6) moznost "inak"... Tak som zjavne nedal nejaku podstatnu moznost na vyber. Este by sa to snad dalo doplnit... ak teda z tych 4 ludi co hlasovali za "inak" nema kazdy nejaky iny zdroj. Napada ma uz len moznost "Z ineho media (TV, radio, noviny, casopis, ...)", pripadne to rozdelit na tlacene media (noviny/casopis) a audiovizualne media (TV/radio)... len som nejako nepredpokladal, ze odtial by bol nejaky vacsi prilev ludi do BOINC, ako z webu. Do webu pocitam aj internetove verzie tlacenych novin, ako pravda.sk ci sme.sk, takisto sem patri Wikipedia, takze som odtial ocakaval vyznamny pocet hlasov - a zatial nula...

Aj ked pri pocte hlasov 6 ta anketa naozaj nema vyznam... uvidime po tyzdni-dvoch, ale 100 hlasov (co by sa dalo povazovat uz za nejaky vox populi) asi nebude.
Iným spôsobom, lebo veď z telky. Tam bola reportáž v 1999 že sa budú hľadať ufoni a môže každý doma a rozprával nejaký Dan Anderson so SETI Institute SSL Lab ci čo to mal pod menom. Tak som si to potom našiel na internete a našiel som čo som našiel.

Ad letáky:
Bol som tam včera aj predvčerom, sedel som vedľa na káve asi polhodinu. Je na stole veľa letákov ako už bolo napísane a náš medzi nimi zanikne. Chcelo by to jedno z tohoto:
- menej textu a veľkým napísané: "ZAPOJ SA AJ TY!!!" alebo "POMÔŽ AJ TY!!!"
- postaviť tam kozatú babenku čo ich bude rozdávať (bohužiaľ nemám, neviem poskytnúť)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

kiwi - jj, mas pravdu - je to u nas dost zle.. preco to ale v CR funguje? ked pozeram ten ich web, citam forum - kks, ved my sme 100r za opicami co sa myslenia tyka..

motivacia..
- zvazujem vecne ceny. Nieco v zmysle, zapojte sa a traja, ktori budu mat najviac kreditov za 3mesiace dostanu vecne ceny.. vyplyva z toho vela prekazok - mala by byt cpu/gpu kategoria, co ked sa prihlasi 1den, zrata jeden WU, dostane 30kreditomv a bude mat dostat daco? kde je istota, ze sa hned na boinc nevysere, ked dostane cenu?

gabberatack - vcera o 5tej prvykrat pribudli letaky s infom o support maily, takze sa necuduj ze nik nenapisal..

paloM. - dik za tu anketu.. ja som sa napr. dozvedel o BOINCu tusim z pc2000 - takze si tma mohol prdnut napr. z casopisu..ale aj toto je dobre - zatial je z letaku v AVIONe 0 :(
chyba mi ale link na vysledky bez nutnosti dalsieho hlasovania..

Vcera som dal 750coloriek v 2.5, do avionu ich zanesiem asi v pondelok, ked sa pojdem dat vypisat na PN..

Co hovorite na to, keby na matfyze, STU-MTF a na UCM v TT dostavali prvaci k tym vsetkym formularom aj letak o boincu? Kazda tato skola by mala zalozeny vlastny tim a tiez sutaz o nejake drobne ceny - mys k ntb, lepsie sluchatka atd..? UCM/STU-mtf by som skusil vybavit kedze su to moje Alma mater:) matfyz - mam v plane kavu s pani haverlikovou a priamo sa spytat ci by to bolo realne..

Letaky by boli uz ale mono - color je krasny, ale proste neunosny.. pripadne by dostali mail kedze kazdy student STU ho ma.., co by opat odlahcilo tlac/distribuciu..
nakoniec semestra/sk roka, by najlepsi cruncher skoly dostal nejaku pochvalu od dekana alebo co - plus nejaka cena.. co vy na to? Letaky by boli inak formulovane a viac zamerane na projekty blizke danemu studijnemu zameraniu..

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Letak je urcita forma psychickeho teroru, vsade mas plno letakov na ktorych mas len to, ako ten druhy chce s tebou vybabrat.

K tej ankete, napr. moznosti z casopisu,
prip. videl som rottenkiwi-ho na bicykli alebo ako nahy behal v boinc tricku na omsi po kostole :) :) :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Peeticek, poviem ti uprimne, ak by boinc.sk mal fungovat tak ako CNT, tak z tohto teamu velmi rychlo odchadzam. Pre mna je konicek slobodnou aktivitou bez zavazkov, nanajvys este v ramci free komunity. Preto som nikdy nebol napr. clenom ziadnej astronomickej organizacie, aj ked je to moje #1 hobby. Rovnako aj boinc - formalizacia by pre mna prestala byt prijemnym miestom, a preto by som siel prec.
Ak ti imponuje ta formalna organizovanost CNT, ich vyrocne spravy, bankove ucty, dozorne rady, predsedovia, pokladnici a kolektivne clenstva - tak ti nic predsa nebrani prejst z boinc.sk do CNT. Pre mna to bol ale jeden z dovodov, preco som uplne prestal byt v cechach aktivny (od roku 2004 do 2009 som tam bol cca rovnako aktivny ako na slovensku).
Mimochodom, napriek tomu, ze je tam niekolko ludi, pre ktorych je BOINC primarnym konickom, a vdaka tomu investuju do toho obrovske usilie, cas a energiu, tak uz niekolko rokov maju takmer zanedbatelny narast poctu aktivnych clenov - cize je to velmi neefektivne mrhanie energiou, ktore sa da ospravedlnit len prave tym, ze je to pre nich primarny konicek, a ze ich to bavi. Ale pre mna - a asi aj ostatnych v boinc.sk - boinc primarnym konickom nie je. Ak mozem hovorit za seba, tak mna boinc zaujima len preto, ze tu mame fajn komunitu, spoznal som fajn ludi a ze boinc pomaha vede. Ale primarna je pre mna ta veda, nie boinc. Ani clanky sem nepisem primarne kvoli boincu, ale preto, ze chcem spopularizovat vedu - popularizacia boincu je len uzitocny by product.

A este by som chcel - neuraz sa prosim, nemyslim to ofenzivne - najskor som podla retoriky tvojich prispevkov myslel, ze budes cca 15 rocny teenager. Ked si ale teraz spomenul alma mater, tak budes mat asi trochu viac - a v tom pripade ta retorika veru tvojim neuronom a synapsiam nerobi velku cest. Nechces tu zapojit trochu viac synapsii?

Co sa tyka tych navrhov na fakultach - zalezi to na ludoch z fakulty a ich postojoch. Z toho co som na matfyze zazil ja, mi nepripada privelmi realisticke to co navrhujes, ale mozno sa tam uz ludia zmenili za ten cas. Kazdopadne, minimalne letaky na nastenkach by urcite boli realizovatelne. ejake ceny dekana - no, myslim, ze dekan ma uplne ine starosti pri vedeni fakulty ako taketo aktivity...

A este reakcia na starsie prispecky o SAV - ved SAv sa predsa medzinarodnych projektov akivne zucastnuje, a velmi uspesne. Su to ale vedecke projekty s jasnym kreditom a jasnym intelektualnym prispevkom SAV. Nie anonymne minanie energie na cudzie projekty, ale rovnocenna spolupraca so zapojenim vlastneho know how. Preto SAV funguje na medzinarodnom poli dobre, ale boinc je z managerskeho hladiska nerealizovatelne na SAV pustit, pokial nebude slovensky boinc projekt.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Nemal som na mysli ich formalitu, ale penetraciu BOINCu v CR, kedze je ich 2x tolko co sa obyvatelov tyka, ale pocet clenov nie je 2x taky ako nas :(.
6ty na svete - juuj krasa, ich stroj byva v top hosts na gpugrid.. to je pekna vizitka vo svete.. je to vyssimi prijmami, kulturou ci proste zvykom?
Myslim, ze je to v ludoch samotnych - cesi su na taketo veci viac nachylni, ako slovac.. Vidim to u nas v rodine, u kamosov, znamych atd. Nejde len o BOINC, ale vseobecne o zmyslanie..
V tomto mi pridu bratia Slovaci ako taka vidlac - motyka, ryl do ruky - vyhnat na panske o 5tej a vecer o 10tej sa vratit..uliat si palenky a robit dzeci :)

Fuha, to je take zle s tymi prispevkami? som dost emotivny, prudky clovek, rojko - tak sem tam nejake to invektivum zo mna vybehne :( ..sorry, budem si davat pozor.

Skusit to treba - spytam sa pani Haverlikovej, co si o tom mysli a uvidime.. Myslim, ze skole by to vadit nemuselo - ide len o to, podat pri zapise s dalsimi papiermi i letak s timom skoly, aky to bude mat uspech nevie nik, mozno budeme milo prekvapeni.

SAV - je to skoda, pretoze ja taketo institucie povazujem za leadra co sa vedy a vyskumu tyka.. Takze ak by to tam bezal hoc len na 20-30compoch BOINC a niekam na stranku by prdli, ze BOINC active alebo co, tak by som si povedal, super SAVka - mate u mna bod. Takto mi pridu ako klasicka SK institucia, kde su zabehnute klasicke standardy ala Cooo? BOINC? no hadam nebudem pomahat inym - nech si kupia cpu time, ked chcu.. ja nikomu nic zadarmo davat nebudem.. taky ten klasicky SK pristup..to ze by to zdvihlo naklady pre sav 30x20W/hod. je podla mna trapne.. Nevidim do SAVky - tesi ma, ak mame sikovnych, kvalitnych ludi a mozno keby som vedel o uspechoch, tak si poviem - trapny BOINC. Ale mne je to luto preto, prave kvoli tej popularizacii vedy.. Si zober, ze by sa to dalo krasne vyuzit v propagacii..SAV, taka nemocnica, taka uni su zapojene v BOINC..Kazda na stranke logo BOINC active a ide sa..

inak, preco je na pravej strane sekcia Najnovsie prispevky, prvy prispevok stary dva roky? A pod nim je z 2010, neskor 2011? je to tak spravne?

Dufam, ze ten jeden clovek, co klikol v ankete z letaku v Avione nie je nejaky omyl niekoho z nas :). Keby ich tam pribudlo aspon 9, tak som spokokjny..

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dozvediet sa, preco sa ludia na Slovensku nezapajaju do BOINC by iste bolo zaujimave. Ak by niekto studoval nieco okolo ankiet, bol by to super namet na semestralnu pracu - pripravit anketu, vyrazit do terenu na zber dat, spracovat vysledky... Ale bez nejakeho prieskumu (na ktory momentalne nevidim sancu) tu na fore mozeme nad tym iba spekulovat.
Osobne by som si tipol, ze:
- Ludia nie su na tom ekonomicky az tak dobre ako v CZ. Bavime sa o celom Slovensku, to nie je len Bratislava a okolie, ale aj Velky Krtis alebo Svidnik...
- Vela ludi tomu jednoducho nerozumie a na Slovensku maju ludia tendenciu od takych veci davat ruky prec. Poucenie z minulosti (krach nebankoviek, privatizacne podvody, atd).

Ked sa ludia primarne musia zaoberat tym, ako zabezpecit rodinu, tak nejaka veda je uplne na konci ich zoznamu. Vypit si alebo sadnut k televizoru je pre tych ludi sposob relaxu... a uz ani s tym robenim deti to nie je ako kedysi.

Co sa tyka nejakych top-masin, na to ja uplne prdim. To pre mna nie je podstatne. Viac sa u mna pocita, ak sa vytvori u ludi povedomie, ze veda je dobra vec, ze sa tomu treba dlhodobo venovat, viest k tomu deti, atd. To je beh na dlhu trat, ale ked bude u ludi vzdelanie a veda na poprednych miestach, potom aj politici musia vladnut primerne k tomu a nezadupavat vedu do zeme. Toto je beh na dlhu trat a vysledky su tazko meratelne, ale preto sa ja osobne angazujem.

Co sa tyka tvojich otazok k webu:
- Engine ankety je taky, ako je v jadre Drupalu, lebo to sa dalo nastavit pomerne jednoducho. Dat link na vysledky priamo do boxu pre toho, co nehlasoval, by vyzadovalo neumerne vela casu. Ak si hlasoval ako prihlaseny, tak by si uz mal vysledky vidiet. Ak si neprihlaseny a z nejakeho dovodu chces vidiet vysledky aj tak, skus linku http://boinc.sk/poll a potom sa da preklikat na vysledky
- Najnovsie je radene podla datumu poslednej aktualizacie, datum zobrazeny dole je cas vytvorenia. Ak si prihlaseny, pri aktualizovanom este svieti extra notifikacia co sa zmenilo odkedy si to naposledy cital.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ale ved to je jasne, priemerny slovak:
- nezaplati elektrinu navyse pre BOINC ale ide volit SMER, HZDS, SNS ktori ho okradnu ovela viac
- je velmi opatrny aby nahodou neratal nieco pre americku vladu ale v pohode pusti domov elektrikara ktory mu vykradne byt
- nezaujima ho veda ale ked ochorie tak ocakava ze dostane to najlepsie co sa da a zadarmo
Je len mizive percento slovakov ako sme my ktori si uvedomuju ze vede treba nieco aj obetovat. Mne ucty za elektriku pravidelne zena vyhadzuje na oci, ale za jednu hadku rocne sa mi to oplati.
Napísať odpoveď