Letaky BOINC

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Podla mna to az take jasne nie je.
- Ucet za elektrinu navyse su peniaze, ktore mu budu chybat inde. Co sa tyka volieb, tak ho nezaujimaju makroekonomicke ukazovatele ani podobne "panske huncutstva" ktorym nerozumie. Ani privatizacia, provizie ci fondy EU, pretoze to su peniaze ktore on nikdy v ruke nedrzal a ani nikdy drzat nebude. Zato ten ucet za elektriku zaplatit musi... a ked mu jeden politik slubuje same "pozitiva" ako su poplatky u lekara, mensie prava v ramci pracovneho pomeru, platby za skolstvo a podobne, kym druhy politik mu slubuje veci opacne, tak sa nemozno cudovat vysledkom volieb.
- Ratanie kodov pre americku vladu je argument zopar Chrobakov Truhlikov na forach. Bezni ludia tomu nerozumeju a preto tym neargumentuju.
- Ked "priemerny Slovak" ochorie, tak ho podla mna hlavne zaujima, ako co najskor zasa nastupit do prace, aby neprichadzal o peniaze.

A co je najdolezitejsie, situaciu "priemerneho Slovaka" nevyriesime tym, ze ho oznacime za hlupaka, ci si z neho budeme robit posmech.
Pripajam slova klasika.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MeX »

peeticek napísal: z 50ludi si ho vzalo do ruk asi 10, z toho 5 ho vratilo spat a 5ti si ho vzali so sebou (predpokladam, ze 3ja ho vyhodia :))
Neviem ako, ale polka textu pojde do prdele..
Mam nezavisle na sebe uz tri ohlasy na BOINC letaky na vystave od ludi, s ktorymi sa poznam ale nie sme prilis v kontakte. Podla mna je to celkom uspech (statisticky, kedze 90% a viac je cista strata).
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

nova verzia letaku

http://leteckaposta.cz/777196754

EDIT
sorry - bol tam mishmash v osloveni, dal som tam vsade tykanie.. mrknite na farby ci to moze byt..

http://leteckaposta.cz/298381101

ak nebudu namietky, spravim zajtra zopar ks a zanesiem na vystavu..snad sa nam vylepsi bilancia za tieto zostavajuce tri tyzdne..
p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Anketa sa po 4 tyzdnoch automaticky skoncila. Novy clanok nam vyrazne zvysil ucast v ankete, vysledky ale treba trocha zanalyzovat. Hlasy som rozdelil na cast pred publikovanim clanku a cast zahlasovanu pocas clanku, pretoze to povazujem za dolezite:

Od znameho: 16 (7 + 9)
Navstevou boinc.sk: 3 (1 + 2)
Navstevou ineho webu: 51 (5 + 46!!!)
Z letaku v Avione: 6 (4 + 2)
Inym sposobom: 16 (11 + 5)
Uz si nepamatam: 5 (3 + 2)
Spolu: 97 (31 + 66)

Je vidiet, ze rozdelenie hlasov pred publikovanim clanku a potom sa podstatne odlisuje. Kym pred publikovanim clanku viedla moznost "Inym sposobom", po publikovani clanku vyskocila vyrazne moznost "Navstevou ineho webu".

Neverim tomu, ze vacsina (s vyraznym naskokom pred dalsou moznostou - 53% verzus 16%) hlasujucich uz o BOINCe vedelo z ineho webu. Skratka neverim. A ani to nesedi s priebehom ankety do masivneho prilevu "nahodnych" navstevnikov.

Moja domnienka je, ze hlasujuci nepochopili anketovu otazku/moznosti. Tak ako sa v poslednom case v mediach pise, ze slovenski ziaci maju problemy s pochopenim citaneho textu, tak toto mi do toho presne zapada. Podla mna tu "vitaznu" moznost hlasujuci pochopili ako "na tento web som prisiel z ineho webu". Web je boinc.sk, logo obsahuje text BOINC, otazka znela "odkial ste sa dozvedeli o BOINC", tak skratka klikli "z ineho webu", lebo drviva vacsina navstevnikov prisla z vybrali.sme.sk (to vieme vdaka Google Analytics). Takisto sa mi nezda ta moznost "Od znameho", lebo to analogicky moze znamenat, ze len dostali linku na clanok od znameho mailom ci na Facebooku...
Jedine, comu som ochotny verit, su tie hlasy o letaku v Avione, lebo fakt neviem, s cim by si to niekto mohol zmylit. A mozno este "Uz si nepamatam"...

Nuz, dost ma sklamala takato uroven navstevnikov. Pretoze takyto myslienkovy postup je... no hlupy. Nezapada do toho totiz moznost "Z webu boinc.sk", pretoze to by bol nelogicky nezmysel (asi ako "O novinach SME som sa dozvedel z novin SME")...
Bohuzial, takato uroven zapada do povrchnosti dnesnej doby. Dalsim znamym fenomenom je napriklad zapalista diskusia pod nejakym clankom (najcastejsie na internetovych dennikoch, ale uz som sa s tym stretol aj na IT strankach), ktory ten diskutujuci vobec necital (pripadne si precital nadpis a prve dva odstavce a zvysok nedocital, lebo sa mu to zdalo dlhe a teda skocil rovo na diskusiu).

Bohuzial, taka je doba. Ja idealista som si myslel, ze to bude asi takto: Nahodny okoloiduci vidi anketu, chce si kliknut, ale zisti, ze nevie odpovedat... Ako som sa dozvedel o BOINC, ked neviem co je BOINC? Moznost "Neviem, co je BOINC" tam nie je... Aha, web je na adrese boinc.sk, logo BOINC.SK, tak si teda pozriem, co to je za vec... Hmmm, zaujimave, takze som sa prave dozvedel, co je BOINC a teda klikam na "Dozvedel som sa o BOINC z webu boinc.sk"...

No, takze takto to nefungovalo... Co ma privadza k myslienke, ze mozeme publikovat zaujimavy obsah, mozeme mat dokonca aj vela navstevnikov webu... ale ti sa o BOINC aj tak nic nove nedozvedia. A mozno dokonca ani ten clanok nedocitaju, tiez zacnu prvy odstavec, preskroluju na koniec, prezru narychlo obrazky a na konci hladaju diskusiu... ovsem ked zistia, ze sa neda diskutovat bez registracie a nikto nedal zatial ani jeden komentar, tak sup rychlo prec z webu, tu je to nejake mrtve.

Je to sice len moja domnienka, ale moja logika a skusenosti ma privadzaju iba k tomuto zaveru...

No - a co teraz s tym?
1. Tak ako Duro pred casom spominal, ze "BOINC-trh" je uz v SK a CZ viac-menej nasyteny a nemozeme ocakavat nejaky vyrazny prisun novych clenov... tak si myslim, ze je to nie kvoli tomu, ze by ludia nechceli BOINC pocitat (ci uz z dovodu "veda ma nezaujima" alebo "stalo by ma to peniaze navyse a ja z toho nic nemam" a pod)... Myslim si, ze prisun novych clenov nemozeme ocakavat najma kvoli tomu, ze ludia skratka o BOINC nevedia a nie su schopni sa o nom ani dozvediet! Skratka pridu na nas web ktory je primarne o BOINC, ma to v nazve, logu, domenovom mene... pridu a nevedia nic o BOINC, precitaju si nejaky clanok (kvoli nazvu ktoreho prisli)... a potom odfrcia dalej - a nadalej nevedia nic o BOINC. Ako sa hovori: pre stromy nevidia les...

2. Ankety takehoto stylu nemaju vyznam. Otazka musi byt kratka, moznosti uplne jednoznacne a myslim, ze by mali byt iba 3 moznosti. Z takej ankety sa sice malo dozvieme, ale bude to blizke realite. Ked zoberiem tuto anketu co prave skoncila, a mal by som moznost urobit to cele znova, tak by som dal otazku "Viete co je BOINC?" a 3 moznosti "Ano, vdaka letaku v Avione", "Ano (inak ako z letaku v Avione)" a "Nie, neviem". Kedze anketa bola vytvorena hlavne na to, aby sme mali naznak o uspesnosti letakov, ta moznost by tam mala figurovat. No a potom uz len "Ano" a "Nie". Pri takejto ankete by ale bola omnoho vacsia sanca, ze ludia by klikli na presne tu moznost, ktora naozaj zodpoveda realite. Sice by sme nevedeli, aky je pomer medzi nasim webom, inym webom, inymi mediami a osobnym predstavenim... to vsak dnes takisto nevieme.
Takze ako som tu pred casom pisal o navrhoch na nasledujuce ankety, teraz mi ako najlepsia pripada: "Pocitate BOINC?" s moznostami: "Ano", "Nie", "Neviem co je BOINC".
To, ze budu len 3 moznosti a strucnost otazok a moznosti okrem relevantnosti vysledkov mozu zdvihnut aj ucast v hlasovani (mam totiz aj podozrenie, ze tak ako vela ludi hlasovalo v ankete, ktorej celkom nerozumeli, tak vela ludi v ankete vobec nehlasovalo prave preto, ze tomu celkom nerozumeli - a nechcelo sa im obetovat cas na pochopenie otazky a moznosti).

3. (toto je k anketam vseobecne) Odstartovat ankety priblizne v case vydania noveho clanku. Vacsina trvania tejto ankety bola pred vydanim noveho clanku a hlasov bola ani nie polovica z tych, co boli odovzdane po publikovani clanku. V tomto pripade bola sice anketa hlavne kvoli letaku a clanok sa zviezol popri tom, ale tak to vacsinou nebude. Takze mozeme spustit novu anketu vzdy pred vydanim noveho clanku (max. tyzden, ale skor to budu tak 3 dni, tolko vacsinou trva review noveho clanku) a nechat anketu aktivnu pocas najvacsej vlny citatelov (cca tyzden od vydania clanku)...


Tak tolko moja analyza. Ak mate nejake komentare, pripadne vlastnu verziu, podelte sa o svoj nazor.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MeX »

Je jednoznacne, ze odpoved "navstevou ineho webu" je myslene to, ze ludia klikli na odkaz na clanok o mamutoch z vybrali.sme.sk. Ja by som to nejak moc neriesil, ze nepochopili spravne otazku. Ani by som ich neoznacoval rovno za hlupych, podla mna je to prisilne. Rovnako je tazko povedat, ci aspon par z tych ludi, ktori citali clanok alebo boli na vystave BOINC aspon vyskusali. Mozno nejake percento ano. Ake to nevieme. Spojit (prepojit) zaujimavy obsah s tym, do coho sa mozu ludia sami zapojit je jednoznacne prinos. A na to, aby sa niekto zapojil do BOINC musi mat urcite predpoklady. Vacsina ludi na to predpoklady nema. V skratke: aspon minimalny vlastny zaujem (to sa da podporit clankami, letakmi, etc), stredne znalosti pouzivania PC (to sa da podporit navodmi, radami, podporou na webe, na fore, osobne, etc) a aspon priemerne vykonny pocitac (to je naozaj objektivna vec s cim nic nespravime) aby to za nieco stalo - idealne s novou GPU :).

Podla mojho nazoru sucasny stav webu, fora, clankov, publicity je dostatocny a plni svoj ciel. Pri nasadeni dalsich 100% doterajsieho usilia bude dosiahnute len minimalne zlepsenie - moj nazor. Ja by som sa skor zameral na to, ako posobi web a celkovo podanie informacii na niekoho, kto o BOINC nic v zivote este nepocul a pritom ma predpoklady na to, aby sa do projektu zapojil. Napr. som zachytil ze sa tu niekto vyjadril ze preco pri kliknuti na "Stiahnite si" sa zobrazia optimalizovane aplikacie a nie odkaz na stiahnutie BOINC managera? Priznam sa, ze ani ja tomu nerozumiem, BOINC Manager je predsa to co chceme aby si ten clovek stiahol. Ak uz niekto riesi optimalizovane aplikacie tak si ich urcite najde. Ale "obycajny clovek", ktory klikne na stiahnite si pozera ako "puk" ze co to vlastne je a pri pohlade na koncovky tar.gz alebo tar.bz2 je v koncoch. Ten clovek mozno len tusi ale skor netusi ze to, co potrebuje sa vola BOINC Manager.

Taketo detaily treba doriesit, je potrebne priamo do hlavneho menu, mozno aj hned na prve miesto pridat nieco vo forme "ZAPOJTE SA!", kde bude kratky navod a odkaz na komplexny navod, na Flash animaciu atd. Toto mi tam skutocne chyba.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

MeX napísal:Podla mojho nazoru sucasny stav webu, fora, clankov, publicity je dostatocny a plni svoj ciel. Pri nasadeni dalsich 100% doterajsieho usilia bude dosiahnute len minimalne zlepsenie - moj nazor. Ja by som sa skor zameral na to, ako posobi web a celkovo podanie informacii na niekoho, kto o BOINC nic v zivote este nepocul a pritom ma predpoklady na to, aby sa do projektu zapojil. Napr. som zachytil ze sa tu niekto vyjadril ze preco pri kliknuti na "Stiahnite si" sa zobrazia optimalizovane aplikacie a nie odkaz na stiahnutie BOINC managera? Priznam sa, ze ani ja tomu nerozumiem, BOINC Manager je predsa to co chceme aby si ten clovek stiahol. Ak uz niekto riesi optimalizovane aplikacie tak si ich urcite najde. Ale "obycajny clovek", ktory klikne na stiahnite si pozera ako "puk" ze co to vlastne je a pri pohlade na koncovky tar.gz alebo tar.bz2 je v koncoch. Ten clovek mozno len tusi ale skor netusi ze to, co potrebuje sa vola BOINC Manager.
Taketo detaily treba doriesit, je potrebne priamo do hlavneho menu, mozno aj hned na prve miesto pridat nieco vo forme "ZAPOJTE SA!", kde bude kratky navod a odkaz na komplexny navod, na Flash animaciu atd. Toto mi tam skutocne chyba.
Plne suhlasim. Podstranka stiahnite si je totalne mimo temy, nikto si nic nestiahne.
Dajme si uvodnu stranku BOINC: http://boinc.berkeley.edu/
Strucne v 3 bodoch ako sa zapojit.
Das Download a hned tam mas len JEDNU linku a neriesis.
1. klik na stranku, prectanie max. 10 slov, 2. klik na download, 3. klik na stiahnutie.
Ako sa zapojit do BOINC na 3 kliknutia mysou.
Mozno by sme to mohli urobit na 2 kliknutia?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Sekcia "Stiahnite si" je totalne odflaknuta, priznavam. Na zaciatku, ked som web robil, som to nejako len "naskicoval" s tym, aby bol nejaky zaklad pre subory, ktore chceme poskytovat my sami. Teda nie primarne linky von, ale nase vlastne veci. Napriklad optimalizovani klienti. Tych co som vtedy mal, som tam aj svacol a nejake uzly som povytvaral, ale nejako som sa nezamyslal nad tym, co presne tam ma byt... a tiez svoju ulohu zohralo aj to, ze som primarne nenaplnal obsah, ale som vytvaral ramec, do ktoreho sa bude dat obsah doplnat... este si dufam pamatame, ako sa vtedy kritizoval stary web, ze by ludia aj prispievali, ale web je najvacsia brzda... no a po nahodeni noveho webu uz zrazu nebolo toho, co by ten obsah doplnal...
A inak druha takto odflaknuta sekcia je "Statistiky" - takisto, ako som to tam dal povodne, tak je to tam dodnes... opat som predpokladal, ze budu nejake navrhy na vylepsenia, ja som tam skratka svacol "nieco"... a potom ziadne navrhy neprisli...
A vlastne aj sekcie BOINC ci Projekty nie su idealne, nieco by sa dalo doplnit a niektore veci su tam od zaciatku, kedy som to dal ako "Demo" a uz sa s tym potom nehybalo.

Ale dobre, podme to zmenit. Napad so strucnym "Zapojte sa" sa mi celkom paci, a mozno cele "Stiahnite si" mozeme zrusit (respektive to niekam zaradit, ale nebude to mat samostatnu sekciu vo vodorovnom menu). Myslim si vsak, ze na 3 kliky to asi nebude. Mozme sa aj trocha inspirovat hlavnou strankou z Berkeley, ale mali by sme to napasovat na to, co uz mame (zoznam projektov, navody na instalaciu). A napriklad mame flashovu prezentaciu a take nieco nemaju ani v Berkeley :-).
Takisto by som trochu "naviedol" ludi na niektore projekty. Nieco ako "Ak nemate vyhranenu predstavu, do ktorych projektov sa zapojit, mame tu par tipov - oblubene projekty nasho timu." A vyzdvihnut specificke veci niektorych projektov. To, cim je ten-ktory projekt odlisny od inych (a dat takych projektov len zopar - povedzme do 5). Lebo suchy vypocet projektov len o zamerani a podporovanych platformach sa mi nezda vhodny pre zaciatocnika, a cim viac je projektov, tym tazsie si vybrat... A tiez by sme mohli dat "modelove situacie": napriklad niekto ma v praci k dispozicii nejaku poslabsiu kancelarsku konfiguraciu, ktora je ale zapnuta kazdy den 8 hodin - dat odporucanie, ake projekty je zmysluplne tam spustat, ako nastavit BOINC v tomto pripade. Ine modelove konfiguracie atd... Lebo prave taketo postrcenie podla mna ludia potrebuju...

Najvacsi problem ale vidim v tom, ze by to chcelo nejakeho "copywrightera" ktory by napisal text splnajuci nase potreby. A to ja nie som. Stranku redaktorsky upravim, web preorganizujem podla potreby, pridam sekciu a pod. Ale dobry text odo mna nemozete cakat...
A teraz prichadza ta velka otazka: Kto to teda napise?
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MeX »

Pripravim moj navrh, ako by to malo byt vratane textov. Idealne by bolo mat takych navrhov viac aby sme vedeli dat dokopy nieco naozaj kvalitne.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa marpes »

ako drobnu inspiraciu k obsahu (nie forme) si dovolujem ponuknut aj prvu cast mojej stranky http://marpes.info/marpes-info/moje_boinc_stranky.html
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ja davam spomienku z roku 2005 ked som urobil prvy pokus o preklad stranok BOINC ... http://slavko.sk/boinc/.
To je skor priklad ako to NEurobit.
Marpes to ma dobre podla mna ale stale vela textu.
Ludia nechcu citat, ludia chcu klikat.
Text moze ist pod to cez linku ze "Citajte viac ...".
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ludia nechcu nic, ani klikat ani citat. Ludia chcu ovladac do ruk a prepinat. Len ako dostat boinc medzi tie sracky,
co ludia kazdy den len tak konzumuju, a pritom ich od nich ani nie je zle. :)

Ak nieco prelozim, tym len niekomu poskodim, lebo boinc je dobry material na to, ako si zlepsit aglictinu.
Na webe je videi o boinc ale aj FAH kopu, len staci kliknut.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo diky za pekne data a zaujimavy komentar.
Moj nazor je taky ako si napisal - ze nastala saturacia ucasti v Boinc. Ale nesuhlasim s tebou zeby to bolo tym, ze ludia o boinc nevedia. Je to tym, ze zaujem ludi je na takej urovni ako su do boinc uz zapojeni. Ak by to tak nebolo, tak potom by napr. po masivnej medialnej kampani o einstein@home pripojilo viac ako tych desat ludi. A takisto po vystave o fuzii.
Netreba zatavarat oci pred realitou - napriek akejkolvek snahe na slovensku za posledne roky nikdy pocet aktivych ucastnikov nepresiahol vyrazne 400 - napriek clankom v PC Revue ci Quarku (uz snad neexistuju na slovensku casopisy s trefnejsiou citatelskou obcou).
Takze aj keby sme urobili turbo masivnu kampan, pocet ucastnikov tym nijak citelne uz nezvysime, to je moj nazor podlozeny experimentalnymi datami z poslednych rokov. Aj preto uz nemam zaujem o propagaciu boinc ako takeho, nema zmysel pisat clanky popularizujuce boinc - preto ich uz ani nepisem. :)
Nie som samaritan ani misionar ani saler manager aby som predaval nieco o co uz je nasyteny zaujem.

Tieto moje slova nemaju vyznievat pesimisticky, ani nemaju nikoho odradit od propagacie - je to len cisto racionalny postoj. A samozrejme aj subjektivny, mojim konickom je poznavanie vesmiru a sveta, zatialco Boinc je len ludska aktivita (aj ked smerujuca k tomu poznavaniu), a preto moj zaujem on je obmedzeny a limitovany. Je to len len jeden superpocitac navyse, a jednemu superpocitacu predsa nevenujem polku zivota, tak ako ho nevenujem ani napr. inym superpocitacom. :)

Este je zaujimava aj zbezna analyza situacie v Cehach - tam maju tiez podobnu situaciu, napriek brutalnemu usiliu uz od roku 2006 maju ten isty pocet aktivnych ucastnikov. Cele tie roky pouzivam statistiku od teamu "The night who say Ni" (a teda pouzivam casovo konzistentne data bez vplyvu konkretneho algoritmu pouzivaneho jednotlivymi statistikami na vypocet aktivnych clenov). Z nej lahko vidno, ze pocet aktivnych ucastnikov je od polky roku 2006 stale rovnaky, v rozmedzi asi 5%. Zaujimave je aj to, ze ten pocet je cca 2000, co je asi 5x viac ako na slovensku. Pocet obyvatelov maju vsak Cechy len 2x vyssi. Preto som si pred nedavnom pozrel oficialne medzinarodne statistiky o donation potential jednotlivych krajin - a zaujimave bolo, ze Cesi vo vseobecnosti darovavaju na rozne humanisticke aktivity v prepocte na obyvatela 2x viac ako Slovaci. Ci uz je to ekonomickymi ci povahovymi crtami, je nepodstatne. Pre mna to znamenalo, ze ak by boinc splnal tuto globalnu charakteristiku naroda, tak by mal byt pocet aktivnych clenov CNT 4x vyssi ako boinc.sk (lebo 2x viac obyvatelstva a globalne 2x vyssia ochota darovat sukromne zdroje). Kedze pocet aktivnych clenov CNT je 5x vyssi, znamena to, ze cele to obrovske usilie ktore venuju chalani z CNT ma ucinok 5/4, cize 25%. A teda ak si to clovek zrata, tak to enormne usilie pomohlo ziskat 25% ucastnikov. Da sa teda logicky ocakavat, ze ak by sa boinc.sk extremne aktivizovalo a zacali sme robit mega aktivity, bude to mat ucinok na narast asi 25% - cize asi 100 ludi. A to je pre mna jednoznacne zbytocne mrhanie energiou(pre niekoho ineho, kto ma ako konicek boinc samotny, to ale mrhanie byt nemusi).

EDIT: Pre konkretne data - humanitarne aktivity podla jednotlivych krajin (dokonca korigovane aj na kupnu silu obyvatelstva ci GDP) sa daju dohladat cez data ziskane z:
http://www.globalhumanitarianassistance.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mo ... _countries

a aktualny graf poctu aktivnych clenov CNT za posledne 4 tyzdne je tu - a ako vravim, na presne tejto urovni je stabilne uz od roku 2006...

Obrázok
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro, ja som to myslel tak, ze aj ked sa urobi kampan (ala Avion, alebo kludne aj nejaka prednaska), tak vacsina ludi aj tak stale nevie, co je BOINC. Ty im to vysvetlujes, pocuju to, maju priestor ti davat otazky a pod., ale po skonceni aj tak ti ludia nechapu, co je to BOINC - a to nie vinou "ucitela". Jednym uchom dnu, druhym von, ako sa hovori. Skratka ako ked mne ponuka v podchode na Trnavskom niekto "Prebudte, sa, Strazna veza", tak ho ignorujem, keby na mna isiel s niecim podobnym ale od lesa (ze to neidentifikujem hned na zaciatku), tak si ho vypocujem, pozdravim a idem dalej a uz o tom absolutne nerozmyslam... Ma to nezaujima a ani nikdy nebude a nikdy sa "nepripojim".
A to som chcel povedat. Ze s propagaciou BOINCu sme uz ako jehovisti, ludi to nezaujima, nech im to hovoris aj anjelskym hlasom, nikdy ich to zaujimat nebude a teda ak ta aj nechaju rozpravat, nerozmyslaju nad tym... A prave to, ze ludia nechapu, co v skutocnosti je BOINC, tak sa nepripoja. To ze ludia akoze vedia, ze nejaky taky system existuje, je nam na dve veci, ked ti ludia nechapu podstatu a necitia sami, ze by bolo dobre sa pripojit.
(Tiez tymto nechcem nikoho odradzat od propagacie, ved nakoniec, ti so Straznou vezou tam tiez furt vystavaju.)

Poznamka k porovnaniu SK a CZ: V Cechach je obyvatelstvo omnoho homogennejsie ako na Slovensku. Tam je dovod aj vo vacsej ochote davat na humanisticke aktivity. Aj tak su na tom nadstandardne (povedzme v porovnani s Polskom, ktore je este homogennejsie), ale nebol by to taky sokujuci rozdiel, keby si trosku upravil pocet Slovakov...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Suhlasim s Jurajom na 100%.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vela ludi na SVK pocita aj nieco ine ako boinc, napr. FAH
http://folding.extremeoverclocking.com/ ... =&t=124205
CNT je na http://folding.extremeoverclocking.com/ ... =&t=124205
133. mieste, pretaktovanie je len par miest za nimi.
Ti ludia maju vykonne GPU a CPU, takze napr. v GPUGrid by dali 1 M na den,
v PG napr. 10 M na den, kedze maju GPU chladene vlastnym chladenim.
Napísať odpoveď