Letaky BOINC

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
steban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2011 10:03 pm
Bydlisko: Šaľa/Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa steban »

Rad by som pridal pohlad cloveka, ktory je zapojeny do BOINC-u relativne kratko a nema priliz blizko k informatike, resp. vede. Mozno Vam to trochu pomoze.

Ad.: Anketa
Som jednym z tych, ktori sklamali Pala M., kedze som nepochopil predlozene odpovede ako ich ponal on (na stranku boinc.sk som sa dostal cez vybrali.sme.sk vdaka clanku o Cernobyle a po kratkom "snoreni" po tomto webe som sa dozvedel o samotnom BOINC-u, akosi sa mi boinc.sk a BOINC zlial dohromady). Myslim si vsak, ze sa aj on do buducnosti poucil ako to spravit lepsie :D

Ad.: Pocet clenov timu BOINC.SK
Do BOINC-u som sa zapojil, lebo mi tento projekt pripada zaujimavy a kedze mam PC zapnuty vacsinu dna, preco by som cast jeho vykonu neposkytol na dobru vec.
Napriek tomu, ze som sa o nom dozvedel prave na stranke boinc.sk, ako clen timu BOINC.SK som pocital az neskor (dovodom preco zmenit status z "nezavislaka" na "timoveho hraca" bola jednak zaujimava komunita ludi okolo boinc.sk a dvojak prave existencia tejto stranky, pricom neviem, ci ine slovenske timy maju podobne kvalitne stranky, po tom som nepatral). Nasledne som k BOINC-u pritiahol aj moju polovicku (ktora je presny opak mojej charakteristiky z uvodu).

Mam dojem, ze zverejnovane statistiky sa tykaju len timu BOINC.SK, ale ako je to s poctom ludi zapojenych do BOINC-u v ramci Slovenska? Rastie ich pocet? Mozno by bolo dobre zamerat svoju pozornost aj tymto smerom a pozvat ich prave do timu BOINC.SK. Lebo podla mojho nazoru, jedna vec je zapojit ludi do BOINC-u a dalsia vec je zapojit ludi do BOINC-u pod hlavickou BOINC.SK. Mozno je lahsie ludi "zlanarit" do timu ako ich presvedcit o samotnom zapojeni sa do BOINC-u.

Len tolko som chcel z mojej strany. Drzim palce! :D
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Honza »

steban napísal:Mam dojem, ze zverejnovane statistiky sa tykaju len timu BOINC.SK, ale ako je to s poctom ludi zapojenych do BOINC-u v ramci Slovenska? Rastie ich pocet? Mozno by bolo dobre zamerat svoju pozornost aj tymto smerom a pozvat ich prave do timu BOINC.SK. Lebo podla mojho nazoru, jedna vec je zapojit ludi do BOINC-u a dalsia vec je zapojit ludi do BOINC-u pod hlavickou BOINC.SK. Mozno je lahsie ludi "zlanarit" do timu ako ich presvedcit o samotnom zapojeni sa do BOINC-u.
30 dni je kratka doba, navic na KWSN nevidim statistiky per country, ale per team...coz v pripade boinc.sk stejne dosti reprezentativni z pohledu produktivity poctaru.
(obecne jsou statistiky vice zamereny na tymy nez country a kredity nez active users).

Porovnavat historicky kredit je zradne vzhledem k promenlivosti vykonu a dalsim vlivum.
Nicmene z pohledu kreditu: SK celkem za posledni mesic: 113 milionu (CZ 930 milionu).
Z toho boinc.sk 90 milionu (CNT 588 milionu), team "Slovakia" cca 1,6 milionu a pak uz jen drobnosti (v CZ je dalsich 6 tymu s vic jak milionem za mesic).
Abych byl korektnejsi, od boinc.sk bych mel odecist svych 30 milionu a prihodit je na hromadku cz...pak by boinc.sk nedelal tolik vuci zbytku sk.

Dostat se do Top100 v SK staci mit 2,5 milionu kreditu, v CZ 14,4 milionu milionu mesicne.
Na konci Top100 odevzdaji v SK jedinci 0,1 milionu kreditu, v CZ 1,26 milionu mesicne

PS. Jsou to Knights who say Ni.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo - uz chapem co si myslel, a suhlasim s tebou (s tym nezaujmom ludi, ktori o boinc jednym uchom dnu a druhym von pocuvaju). Je to realita a ludska vlastnost, ja to beriem ako fakt, podobny ako napr. hmotnost Zeme ci snahu virusov co najviac sa rozmnozit...

Steban - dakujem za prispevok, pre mna bol hodnotny z dovodu
1. patris k ludom, ktorych zaujal boinc prave vdaka tym bocnym aktivitam ktore robime (cize pisanie clankov nesuvisiacich s boinc)
2. patris k ludom, ktori prisli na nasu stranku a aktivne si precitali aj nieco ine ako len to co ich zaujalo, a dokonca suvisiace s povodnym zamerom stranky (boinc).
3. Uviedol si dovody, ktore ta viedli k zapojeniu sa do boinc.sk aj ked si medzi nami najskor nebol - dovody, ktore ma tesia, pretoze ja aj ked boinc uz neratam som v boinc.sk presne preto, lebo je tu prijemna komunita zaujimavych ludi. A ano, aj stranka. :)
Takze dik, a cit sa medzi nami dobre..

este by som zareagoval na tvoj nazor, ze lahsie je prilakat ludi do teamu ako do boinc - nemyslim si to. Koho nezaujima boinc, ten sa do tohto teamu nezapoji, Clenovia boinc.sk je jednoznacnou podmnozinou ucastnikov boinc za slovensko. Niekoho zaujem nas web, nase colanky, aj boinc, ale nezapoji sa do teamu (koniec koncov ved je to aj tvoj pripad), pripadne dokonca sa zapoji aj sem do fora ale aj tak rata za iny team (napriklad konkretne sicituradastra).

Honzo - dont worry, poznam dobre Monty Python aj EN spelling, ale tu na fore si nedavam pozor na to formu, takze vacsinou si prispevky po sebe uz necitam, takze ako v rychlosti napisem tak aj s preklepmi zostane. :) Okrem toho, mam pracovny vikend take pisem rychlo lebo mame makacku v robote :)

Este globalna poznamka - porovnavat kredity nema vyznam, lebo medzi projektami s GPU a CPU su tak ohromne rozdiely, ze ak sa zapoji 100 ludi do einstein@home tak ich prevalcuje jeden clovek s GPU na inom projekte.
Takze porovnavat vykon moze byt velmi scestne, a moze to hovorit skor o teame, ktori ide za kreditmi namiesto toho aby isiel za uzitocnostou ci priospenosntou projektov,....
Preto ja pre ucely propagacie vzdy porovnavam len pocet aktivnych clenov, z uvedenej stranky (ktora sice ma historiu len 30 dni, ale kedze ich sledujem dlhodobo tak mi to nevadi a objektivitu mojich zisteni to neovplyvnuje).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:este by som zareagoval na tvoj nazor, ze lahsie je prilakat ludi do teamu ako do boinc - nemyslim si to. Koho nezaujima boinc, ten sa do tohto teamu nezapoji, Clenovia boinc.sk je jednoznacnou podmnozinou ucastnikov boinc za slovensko.
Duro, ja som stebanov navrh pochopil tak, ze je lahsie presvedcit niekoho kto uz je v inom time (pripadne niekoho kto nepocita za ziadny tim) na to aby sa pridal k nasmu timu, ako presvedcit niekoho kto o BOINC vobec nevie (alebo ho nezaujima), aby zacal pocitat BOINC:
steban napísal:... ale ako je to s poctom ludi zapojenych do BOINC-u v ramci Slovenska? Rastie ich pocet? Mozno by bolo dobre zamerat svoju pozornost aj tymto smerom a pozvat ich prave do timu BOINC.SK.
Je mozne, ze by to fungovalo, pretoze ak uz niekto pocita BOINC a ide iba o to, za aky tim, tak nas tim pre vacsinu slovenskej komunity dokaze ponuknut najviac zo vsetkych timov... ALE!!!
...Ale ja osobne som proti praktike tahania ludi z inych timov, pretoze to BOINC ani vede vobec nepomoze, je to zbytocne vyhodene usilie, ktore prinesie iba par cisielok v statistikach ale inak absolutne nic. Ked niekto pride na nas web a precita si navody, alebo pride sem na forum sa o niecom poradit a pritom pocita za iny tim, ja s tym nemam absolutne ziaden problem. Pre mna su vsetci "brothers in arms", aj ked rataju za iny tim. A je napriklad super stretnut sa s ludmi z ineho timu na pive ;-).
Takze co sa tyka propagacie, u mna jednoznacne vedie propagacia BOINC ako takeho. Samozrejme ale kazdy novy clen timu je vitany, je to aj spatna vazba pre nas, ktora nam dodava dalsiu motivaciu - a aj si po case snad niekto z novsich clenov povie, ze chce prispiet niecim viac a bude chvilu aktivnejsi... napriklad naposledy peeticek ;-).
Duro Kotulic Bunta napísal:Este globalna poznamka - porovnavat kredity nema vyznam, lebo medzi projektami s GPU a CPU su tak ohromne rozdiely, ze ak sa zapoji 100 ludi do einstein@home tak ich prevalcuje jeden clovek s GPU na inom projekte.
Takze porovnavat vykon moze byt velmi scestne, a moze to hovorit skor o teame, ktori ide za kreditmi namiesto toho aby isiel za uzitocnostou ci priospenosntou projektov,....
Bingo!

steban napísal:Som jednym z tych, ktori sklamali Pala M., kedze som nepochopil predlozene odpovede ako ich ponal on (na stranku boinc.sk som sa dostal cez vybrali.sme.sk vdaka clanku o Cernobyle a po kratkom "snoreni" po tomto webe som sa dozvedel o samotnom BOINC-u, akosi sa mi boinc.sk a BOINC zlial dohromady). Myslim si vsak, ze sa aj on do buducnosti poucil ako to spravit lepsie :D
Mna hlavne prekvapilo to, ze pred uverejnenim clanku, ked na web chodili hlavne "stari harcovnici", sa tie vysledky uberali jednym smerom (vtedy si to zjavne ludia neplietli) a potom po uverejneni clanku prisiel naval ludi, ktori uplne otocili smer vyvoja ankety... Takze som si toho vyvodil, ze ti prvi anketove moznosti vacsinou pochopili, kym ti druhi to zase prevazne nepochopili... Vzniklo to cele asi aj preto, ze anketu som primarne nasil na uplne inu situaciu (letaky v Avione) a clanok sa do toho len potom nejako "pritrafil". No ale teraz si ma zase potesil, lebo je dost mozne, ze je viac ludi, co anketu sice nepochopili, ale pritom BOINC pocitaju (a dokonca presvedcili aj niekoho dalsieho :-)). Takze to bude skor tak, ze tu anketu pochopili "IT-geeks" (ktori tvorili vacsinu hlasujucich pred vydanim clanku) a nepochopili ti ostatni (ktori zase tvorili vacsinu po vydani clanku).
Takze tvoja spatna vazba je pre nas velmi uzitocna. Ale este by som mal par doplnujucich otazok: Ako si napisal, nemas velmi blizko k IT... a ako to prebiehalo potom, ked si si povedal, ze BOINC je dobry napad a chces sa aj ty zapojit? Dokazal si to rozchodit na prvy sup bez cudzej pomoci? Podla akych kriterii si vyberal projekty? A do kolkych projektov si sa zapojil hned na zaciatku? Kolko casu ti zabrala ta prvotna akcia (stiahnutie, instalacia, zapojenie do projektov)? Pomohol ti podla tvojho nazoru nas web vyrazne (napriklad precitanim navodu, fora, informacii o projektoch)?
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
steban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2011 10:03 pm
Bydlisko: Šaľa/Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa steban »

Palo M. napísal:Duro, ja som stebanov navrh pochopil tak, ze je lahsie presvedcit niekoho kto uz je v inom time (pripadne niekoho kto nepocita za ziadny tim) na to aby sa pridal k nasmu timu, ako presvedcit niekoho kto o BOINC vobec nevie (alebo ho nezaujima), aby zacal pocitat BOINC:
Palo M. napísal:Takze co sa tyka propagacie, u mna jednoznacne vedie propagacia BOINC ako takeho. Samozrejme ale kazdy novy clen timu je vitany, je to aj spatna vazba pre nas, ktora nam dodava dalsiu motivaciu - a aj si po case snad niekto z novsich clenov povie, ze chce prispiet niecim viac a bude chvilu aktivnejsi... napriklad naposledy peeticek ;-).
Palo, pochopil si to presne tak ako som to myslel :) Dotkol som sa tejto oblasti hlavne kvoli tomu, ze sa tu objavili porovnania s CNT (pocet clenov, vypoctovy vykon), pricom tim BOINC.SK zaostava. Nie vzdy je vynalozene usilie umerne ocakavanemu vysledku. Jednoducho Slovensko nie je Cesko a Slovaci nie su Cesi. S tym sa treba asi naucit zit :)
Palo M. napísal:Takze tvoja spatna vazba je pre nas velmi uzitocna. Ale este by som mal par doplnujucich otazok: Ako si napisal, nemas velmi blizko k IT... a ako to prebiehalo potom, ked si si povedal, ze BOINC je dobry napad a chces sa aj ty zapojit? Dokazal si to rozchodit na prvy sup bez cudzej pomoci? Podla akych kriterii si vyberal projekty? A do kolkych projektov si sa zapojil hned na zaciatku? Kolko casu ti zabrala ta prvotna akcia (stiahnutie, instalacia, zapojenie do projektov)? Pomohol ti podla tvojho nazoru nas web vyrazne (napriklad precitanim navodu, fora, informacii o projektoch)?
Prave som absolvoval "previerku" mojich schopnosti od IT-aka a bol zaradeny medzi "nadpriemerne schopnych priemernych uzivatelov" Takze asi nie som vhodna statisticka vzorka :D
1. Instalaciu BOINC Managera som zvladol sam za pomoci Navodu pre zaciatocnikov na stranke boinc.sk (za co sa ako muz hanbim :D )
2. Prvym projektom bol Rosetta@home, nasledoval SIMAP, potom POEM a nakoniec DistibutedDataMining
3. Kriteriami boli moznosti mojho HW (bezny 2jadrovy NB), zameranie projektu (hladanie lieciv je predsa bohumila cinnost), recenzie na fore, kredity a asi aj nejaka iracionalna sympatia :)
4. Prvotna akcia trvala radovo v minutach
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Len si treba uvedomit, kto napisal, ze kredity nemaju zmysel.
Potom ak nemaju zmysel, nema zmysel ani akakolvek sutazivost, ci uz v ramci projektu, timu, krajiny resp. vacsich celkov.

Ak potrebujem support, tak napisem na stranku projektu resp. priamo vyvojarom BM.

Ak si vsak ini myslia, ze kredity maju zmysel, potom ma zmysel aj sutazivost.
Lenze ked sa clovek dostane hore a ostatni nie su dostatocne motivovani sa pridat,
potom musi pocitat bud sam alebo sa pridat k timu, kde bude na poslenych miestach,
aby znova po niekolkych rokoch bol vpredu atd.

To je ako v zamestnani, ak jeden robi viac roboty ako ini, uz tam nema co robit,
a ide tam, kde bude posledny, aby mohol rast dalej.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa PavolR »

Hmm, som rad, ze som v time BOINC.SK. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

steban napísal:Instalaciu BOINC Managera som zvladol sam za pomoci Navodu pre zaciatocnikov na stranke boinc.sk (za co sa ako muz hanbim :D )
Ved ten navod nie je len pre zeny :mrgreen:. A s navodom si to potom zvladol bez cudzej pomoci...
A ked uz sme pri tych sexistickych reciach, tak podla mna IT ako povolanie (alebo aj hobby) by sa viac hodilo pre zeny ako pre muzov... no ale to zdaleka nie je jediny pripad, kedy sa nejakou cinnostou zaobera prevazne to pohlavie, ktoremu to ide horsie...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
steban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2011 10:03 pm
Bydlisko: Šaľa/Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa steban »

Palo M. napísal:A s navodom si to potom zvladol bez cudzej pomoci...
Pravdaze navod bol len ako poistka, ego nepusti :D
Palo M. napísal:A ked uz sme pri tych sexistickych reciach, tak podla mna IT ako povolanie (alebo aj hobby) by sa viac hodilo pre zeny ako pre muzov
Ved ja viem, mam doma IT-acku :)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

@DURO - Ty neratas BOINCa??? :-O
Preco si prestal?

@Steban - som velmi rad, ze si sa pridal - Vitaj v teame. Este radsej som, ze si pritiahol dalsieho cloveka - svoju polovicku :) Toto je pre mna dokaz, ze je hafo ludi, ktori o BOINCu nemaju ani zdania ze jestvuje a ked sa im to poda vhodnou formou, su s myslienkou stotozneni a radi pomozu. Preto musime skusat dalej - je to beh na dlhu trat, napriek analyzam, ktore tu zazneli a maju hlavu a patu.

Zijeme v zvratenej dobe plnej extremov, kedy pomoct je pomaly hanbou, ak z toho priamo neprofitujem. Ale akonahle sa nieco udeje, dotknuti jedinci hned hladaju a snazia sa pomoct ako len vedia. Napr. pasy v aute - kazdy hlupak, alebo hlupaňa sa bude do krvi hadat, jak su pasy debilne, a co ja viem co dokym sa v aute nevybura - potom pochopi co je energia narazu a ze sa naozaj neudrzi rukami o volant, aj ked je bruuutalne namakany z posilky :). Pripadne, ked niekto ochorie na rakovinu - si pamatam v nasej rodine sa kompletne vsetci snazili pomoct, hladali info, kontakty, peniaze atd, len aby pomohli. Pytam sa - ako mozme vediet, ze v buducnosti mozno prave vdaka DC nezabranime nejakej osobnej tragedii niekoho z naseho blizkeho okolia? A nechajme bokom otazky ohladne farmaceutickych firiem a cien lieciv. Alebo prideme na poznatok, ktory by sme za normalnych okolnosti objavili o 20-50-100rokov? Ten vykon je TU a TERAZ. Nemusi sa nic budovat - ziadne sueprcomp.centrum s mega chladenim a rozpoctom v radovo desiatkach milionov euro. Nikoho to nezabije, ak pocas prace s pc 5-6h denne, poskytne nevyuzity vykon prave takymto projektom. Osobne som nazoru - ked som uz raz spravil investiciu do HW, ktory aj tak o 5-6r bude pomaly nepredajny, tak chcem z neho vybuchat maximalny prinos aky sa len da.
- Mam rad ludi, co si kupia napr. za 2000e fotak a fotia s nim 3x do roka, lebo bol taky drahy. NO zrovna ze bol drahy jak fras, tak by som ho vyuzival na 100perc. a nech sa aj zodere (berte to relativne).

K tomu webu - nechcel som nikomu znevazit jeho robotu, ale nasou velkou nevyhodou je, ze sme BOINC + IT positive, takze sme deformovani. Ak chceme BOINC ponukat obycajnym ludom, musime odstranit akekolvek prekazky na ich ceste k rataniu. Co je pre nas detail, znamena pre nich neprekonatelny problem, ktory zapricini to, ze sa po par klikoch sa proste zoberu a zatvoria boinc.sk.

Takisto neakceptujem nazor, ze ludi ktorych chceme ziskat do BOINcu, treba najskor inspirovat k badaniu a skumaniu webu boinc.sk. Zahltenie informaciami je to posledne co potrebujeme.
Max. vykonom jednotlivca je to ak: sem pride, zorientuje sa kam treba ist a co robit, stiahne boinc managera, prihlasi sa do 1-2 projektov a pomalicky si rata a tesi sa :).
Postupne ho zacne zaujimat ako si vedie, a to je moment, kedy prichadza ňúracia fáza a rozsirovanie poznatkov, ake rozne veci sa za BOINCom skryvaju.
Nerobme chybu a nenutme tieto tony infa na zaciatku - ideme presne opacnym smerom akym potrebujeme ist.

WCG topic
Pytal som sa nejakych ludi v IBMke, ci mi vedia odporucit niekoho od WCG pre SR/CR a absolutne nemali o nikom paru, dokonca ich ani nenapadlo, kto by vedel nieco take vediet.
Mate nieco? Chcel by som nieco skusit, len by som potreboval ofic. cloveka, s ktorym by som mohol komunikovat.

spat k teme "Letaky BOINC" :)
Mame posledny tyzden vystavy - kedze sa ani nic nezmenilo, zostalo asi 1500 color letakov. Neviem co s nimi budem robit, ale urcite ich nevyhodim.
Tie blackove hej, ale colorky necham - nieco vymyslim.

Dalsimi mojimi krokmi bude ten pokus s letakom pribalenym na zapise na matfyze + oslovenie Ligy proti rakovine.
p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:K tomu webu - nechcel som nikomu znevazit jeho robotu, ale nasou velkou nevyhodou je, ze sme BOINC + IT positive, takze sme deformovani. Ak chceme BOINC ponukat obycajnym ludom, musime odstranit akekolvek prekazky na ich ceste k rataniu. Co je pre nas detail, znamena pre nich neprekonatelny problem, ktory zapricini to, ze sa po par klikoch sa proste zoberu a zatvoria boinc.sk.

Takisto neakceptujem nazor, ze ludi ktorych chceme ziskat do BOINcu, treba najskor inspirovat k badaniu a skumaniu webu boinc.sk. Zahltenie informaciami je to posledne co potrebujeme.
Max. vykonom jednotlivca je to ak: sem pride, zorientuje sa kam treba ist a co robit, stiahne boinc managera, prihlasi sa do 1-2 projektov a pomalicky si rata a tesi sa :).
Postupne ho zacne zaujimat ako si vedie, a to je moment, kedy prichadza ňúracia fáza a rozsirovanie poznatkov, ake rozne veci sa za BOINCom skryvaju.
Nerobme chybu a nenutme tieto tony infa na zaciatku - ideme presne opacnym smerom akym potrebujeme ist.
Podla mna to posledne, co potrebujeme, je vmanipulovat ludi do pocitania BOINC bez toho, ze by to naozaj vedome chceli pri znalosti vsetkych faktov.
Nemienim ist na ludi hrr systemom "Tu mas, je to jednoduche, sprav par klikov, mas to, hura, tes sa!" a pritom zatajit dolezite veci (technicke detaily, ci vedecke pozadie). Vmanipulovanie ludi do niecoho bez toho, ze by danej veci porozumeli, akurat vyrobi z tych ludi vacsich blbcov. A to velmi dobre viem o com hovorim, pretoze zijem v krajine, kde je takych blbcov fakt vela - a stali sa takymi prave z toho dovodu, ze su sustavne manipulovani, drzani v nevedomosti a podporovani v konzume. A takisto, takouto manipulaciou by sme sa zaradili po boku podvodnikov z nebankoviek (ti mali samozrejme inu motivaciu na svoje konanie a potom aj ine "vysledky", ale v principe by sme robili rovnaku vec - povedali by sme ludom iba polovicu pravdy s vedomim, ze by mozno do toho nesli keby poznali pravdu celu).
Veci sa daju vylepsit. Mozeme urobit navod na zapojenie strucny - ale nie za cenu toho, ze tam nebudu odkazy na dalsie dolezite informacie - ano, ked to tam dame, uz to potom nebude strucne do maximalnej moznej miery. Ale strucnost za kazdu cenu predsa nie je ta najvyssia priorita.

Mame skvele clanky na webe - a skveleho autora, ktory raz zacas doda clanok novy. Hlavne vdaka tomu chodia na nas web novi navstevnici - a nie je ich malo. A do nicoho ich nenutime. Ten co prebrowsuje web, najde aj navod ako sa zapojit, ale nemozeme mu ten navod predsa strkat pod nos priamo z kazdeho clanku. To by bolo otravne a aj trapne. Takze "poobzeranie sa po webe" je minimalna aktivita ktoru navstevnik musi vyvinut a opakujem, my ho do toho nenutime. Neviem o lepsom principe, ako sa odpichnut od moznosti ktoru mame (ten prilev novych navstevnikov vdaka clanku co nie je priamo o BOINC).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

S tymi blbcami - je to tak vsade, ako uz bolo spomenute inde 90% populacie taha ludstvo nadol a len tych zvysnych 10% nas posuva dopredu - nezavisle od krajiny, vsade je to zhruba rovnake.

Prerobenie stranky - na to treba cas a chut, ja som kedysi ked sa web tvoril ten cas aj chut mal (mal som iny typ pracoviska ako dnes). Po zmene prace posledne leto mi sice chut ostala, ale cas uplne vymizol, takze moja autorska aktivita je blizka nule. ;-(
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Na webe mame prd. Chce niekto vediet bezpecnostne rizika v jednotlivych OS, kde to je ?
Chce vediet zataz CPU a GPU, zataz down a up linku, kde to ma ?
Chce pripojit ATI a nakonfigurovat, kde to je ?
Chce pripojit nVidiu, kde to ma ?
Chce pripojit ATI + nVidiu dokopy, kde to ma ?
etc.
Dokedy tu nebudeme mat 20 ludi, ktori sa budu o to kazdy den starat, pribudne nam 1 clovek na mesiac,
aj vdaka tomu,ze ma nejaky background z IT ci mat., fyz,. biolog., chemie etc.

Ten letak by som chcel na pamiatku, len ako sa dostat do Blavy a neskapat cestou peso ? :)
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa PavolR »

Vidim, ze Kiwi dokaze iba kritizovat. Priloz ruku k dielu a tvor. Staraj sa o nove clanky, ktore si vo svojom prispevku nacrtol. Vytvaraj nejake hodnoty.
Ked nato nemas tak mlc. ..... :cry: [-X
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja mam na to, len potrebujem mat moznost aspon jednym okom prijimat informacie a aspon jednou polovicou mozgu ich spracovavat.
Ak nemame na to, aby sme pomohli cloveku, tak zial neda sa citat nohami a rozmyslat kozou. :)
Napísať odpoveď