Letaky BOINC

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:Na webe mame prd.
Kiwi napísal:Ja mam na to, len potrebujem mat moznost aspon jednym okom prijimat informacie a aspon jednou polovicou mozgu ich spracovavat.
Ak nemame na to, aby sme pomohli cloveku, tak zial neda sa citat nohami a rozmyslat kozou. :)
Do tychto "prestreliek" som sa doteraz nezapajal, povazujem to za zbytocne mrhanie casom. Tentoraz mi to neda a moj nazor na vec je taky, ze Kiwi Ty mas moznosti, schopnosti a aj cas na kreativnu pracu, napr. na napisanie clankov presne toho typu ake si spomenul len pre Teba je jednoduchsie kritizovat, vypisovat rozne veci velakrat uplne "mimo misu" pripadne sa vyhovarat (v tomto pripade nic nehovoriacim nezmyslom) v pripadoch ked si priamo osloveny aby si teda nieco aj spravil pre dobro veci. Neber to prosim v zlom ale zamysli sa nad tym co vlastne tejto komunite prinasas a pokial to ma byt ciste mlatenie slamy tak radsej mlc. S nazormi sa da suhlasit/nesuhlasit ale co je vela to je vela.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi napísal:Na webe mame prd.
Na webe rozhodne nemame prd, to si vyprosujem. Mame to, co sme v ramci svojich moznosti vytvorili a kedze som v tom bol tiez zainteresovany, tak viem, ze do toho ludia dali nemalo roboty, a castokrat aj v case, kedy sami mali nejednoduchu osobnu situaciu. Ty Kiwi furt len kritizujes, ale prave TY si urobil pre web prd.
Kiwi napísal:Ten letak by som chcel na pamiatku, len ako sa dostat do Blavy a neskapat cestou peso ? :)
Normalni ludia cestuju autobusom alebo vlakom. Este predtym, ako tu zacnes knucat, ze nemas na to peniaze, tak pripajam tvoje vlastne posty:
Kiwi napísal:Nedari sa mi rozbehat ATI 4770 na MW a GTX 570 na PG, sucasne v jednom PC, na Win 7 64-bit.
(pises tuto).
Kolko ze stali dokopy Win7, ATI 4770 a GTX570?
Kiwi napísal:Tak dnes som nainstaloval na GTX 570 vodny blok:
http://hw-lab.com/aquacomputer-aquagrafx-gtx-580.html
http://www.youtube.com/watch?v=CMg2MXZRbtk
(to pises zasa tuto)
Takze pripocitame este cenu vodneho chladenia.
Kiwi napísal:No žial nemam dostatocnu kapacitu SDHC/XC kariet ani dostatocnu kapacitu bateriek.
Ak budem mat zvysnych 700 € na SDXC karty a 100 € na baterky, bude sa dat tocit kontinualne.
Fotak sa hreje jak svina a baterku vytaha za par min.
(to bolo v tej istej teme)
Tak to mame fajn fotacik vhodny na tocenie fajn videjek... samozrejme mame aj cas a chut na prasknutie videi na YouTube!
Kiwi napísal:Ako toto cudo spojim s inym PC, napr. s Ubuntu 10.04 alebo Win 7 Home Prem. 64-bit ?
http://www.alza.sk/apple-ipad-64gb-wi-f ... 200742.htm
(tuto)
Aha... takze v plane je zakupenie iPadu. Lacne to zariadenie, a veelmi uzitocne, urcite sa oplati pre ludi, co nemaju ani na autobus do BA...
Kiwi napísal:Ako nastaviť nasledujúcu montáž, na čo najdlhšie expozície ?
http://www.celestron.com/c3/product.php ... =63#idTab2

Obrazok: Obrázok
(tuto)
Jeeej, aky pekny dalekohlad... No ale ved nebol drahy, ze?

To by sme mali prispevky na fore za posledny necely polrok...
Este mrknime do statistik:
1. Dvojjadrak Core2 4400, 4GB RAM s ATI Radeon HD 4700/4800(512MB) a Microsoft Windows Server 2008 Standard x64 Edition
2. Stvorjadrovy Core2 Quad CPU Q9400, 4GB RAM, s ATI Radeon HD5700 series(1024MB)
3. Este celkom novy Core i7 CPU 870 @ 2.93GHz s 8GB RAM a GeForce GTX 570(1248MB), Microsoft Windows 7 Home Premium x64 Edition

Takze ked to mam zhrnut Kiwi, tak penazi mas evidentne dostatok. Na fore sa vyplakavas, v akej si zlej situacii, dokonca ti to kedysi "vynieslo" aj displej od timu - to si sa ovsem dusoval, ako by si pre tim prispieval, prekladal, pisal clanky, len nemozes kvoli ociam a malemu monitoru. Odvtedy si do hardveru (ktory nutne k zivotu nepotrebujes) vrazil omnoho viac penazi, ako vacsina ludi, co ti na ten displej prispeli. A pre timovy web si nedodal ziaden svoj clanok ani preklad.

Kludne si nakupuj novy hardver, pretaktovavaj, plat si ucty za elektrinu pri behu 24/7, fot a filmuj co chces... Ale uz prosim neotravuj vzduch na tomto fore s jalovymi recami o tom, co vsetko je na webe/propagacii/ludskej spolocnosti zle.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Cize ked clovek nema peniaze a potom mu zdochne mama a zdedi nejake majetky a 20 rokov caka na to, aby
mohol zacat studovat IT, astro a hudbu, atd. A zase ma problem so zdravim, tak nemoze nic robit,
lebo blby Slovak mu povie, ze to nemoze, lebo on je blsi, lebo mal moznosti a nic nerobil, ani nerobi,
a teraz nejaky chory, robi viac ako on zdravy, lenze moze to robit 2 hodiny per month, tak vlastne
ani chory nie je, ze :)

Ludia, preco robite zo seba blbcov a nenastudujete si veci z psychiatrie, hlavne tykajuce sa psychoz,
nespavosti, indukovanej neurocirkulacnej astenie, psoriazy, myopie, astigmatizmu, glaukomu.

Potom vyzerate jak hlupaci, ktori tvrdia, ze chori vlastne nie su chori.

Ja tak nemam rad hlupost a priemernost, a tiez nemam rad nevzdelanost, hlavne ked idem pisat o veciach,
o ktorych nemam ani sajnu. :)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:.. lebo blby Slovak mu povie.. preco robite zo seba blbcov..Potom vyzerate jak hlupaci..Ja tak nemam rad hlupost a priemernost, a tiez nemam rad nevzdelanost
Kiwi, opakovane Ta prosim, vyvaruj sa uplne zbytocnych urazok a diskutuj k teme, inak budem musiet Tvoje prispevky zacat moderovat. Znovu si raz jeden topic obratil uplne naruby a diskusiu si zviedol na nadavanie na hlupakov, na to ze "na webe mame prd" a podobne invektivy, na to ze si mame nastudovat neurocirkulacu asteniu. Co to ma spolocne s temou? Dovolim si tvrdit, ze nikto uz nema zaujem dalej citat Tvoje prispevky tohoto razu. Konstruktivna kritika (v ramci temy) je vitana, to co tu ale produkujes je presnym opakom. Ak mas zaujem dalej viest takuto diskusiu, zaloz si na nu zvlastny thread vo fore na to urcenom a mozes v nej pokracovat tam. Dakujem.

EDIT: dalsie Kiwiho offtopic prispevky presuvam sem. Ak to bude pokracovat, udelim docasny BAN.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Boze chalani - kazdy mame svoje problemy a preco ich tahat este do konickov, ktore nam maju pomoct sa od tych problemov odreagovat?

KIWI - sorry, ale toto nie je poradna. Mrzi ma, ak Ti nesluzi zdravie tak ako ma - neni si na svete sam, a su na tom ludia este horsie. Neznamena to vsak, ze tu budes rozpisovat svoje diagnozy a cakat, jak sa Ta ludia budu vypytovat a pod. Som rad, ze mas konecne po par rokoch nejake peniaze a mozes si dozicit hracky, ktore Ti robia radost - ale potom nepis hluposti, ze pojdes pesi do BA pre letak.
Daj adresu, poslem Ti obe verzie, kedze mi ich zostalo 1500ks :).

Na druhu stranu musim povedat, ze skor uvitam kritiku ohladom stranok, ako take pochlebovanie aki sme dobri a mame namakany web. Takyto ludia robia v ST a preto su na tom ako su - zutekal som v skusobnej dobe kedy davnejsie. Treba veci vidiet triezvo a byt za kazdych okolnosti sebakriticky. To co si napisal KIWI ty - tie topici - kks sak si na to jak vysity.. preco nezbuchas dokopy tie poznatky o danych veciach a nepublishnes sem clanok?! Nie, sak ked som sa ja s tym tolko sral, nech sa sere aj dalsi. Ten cas co si venoval diskusnym prispevkom ako je to s tebou strasne zle, si mal venovat tomuto a vazili by si Ta chalani viac ako takto - mozno to nemyslis zle, len smerujes energiu do nevhodnych ciest.

peace a good luck.
p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mam v Blave kamosku, ona mi pomaha, ked nemam ako ziskat potraviny, ak by si byval v Petrzalke,
tak by som ju po tie letaky poslal, staci 2 ks, len ona ma podobnu diagnozu ako ja a tazko sa jej pohybuje
medzi ludmi, hoci ma zdrave nohy aj ruky, nemoze cestovat vlakom, ako si to niektori myslia. :)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

V petrzke chvalabohu nebyvam, takze toto je pre mna najrychlejsia, najlacnejsia cesta ako Ti poslat "pamiatku" z prveho pokusu tohto druhu z mojej dielne :).

daj adresu - poslem firemnou postou zajtra :)

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Hefto99 »

peeticek napísal:....Na druhu stranu musim povedat, ze skor uvitam kritiku ohladom stranok, ako take pochlebovanie aki sme dobri a mame namakany web....
S tymto na 100% suhlasim. Ak vsak hovorime o strankach, tak treba hodnotit 2 rozne veci:

1. Funkcnost a vzhlad
Ked vznikal tento web, bola k dispozicii jeho testovacia verzia, ktoru si kazdy mohol vyskusat a okomentovat. Na fore sme ziadali ludi aby nam dali spatnu vazbu. Toto vyuzil malokto, velmi malo ludi naozaj vyskusalo ako to funguje/nefunguje. Nejaka odozva vsak bola a niektore pripomienky aj boli zapracovane.

Toto plati stale - sme otvoreni novym pripomienkam a navrhom. Ocakavame ale konstruktivnu kritiku v zmysle co treba zmenit, preco to treba zmenit a konkretny navh ako si to navrhovatel predstavuje. Informacia ze nieco je zle nam bez konkretneho navrhu velmi nepomoze.

2. Obsah
Tu ziadnu kritiku neprijimam. Kazdy ma moznost sa spolupodielat na tvorbe obsahu podla svojich moznosti a schopnosti, nikoho v tvorivej cinnosti neobmedzujeme. Stav je taky, aky je - je odrazom toho do akej miery ludia maju cas a chut pisat. Aktivite sa vsak medze nekladu, ak si niekto mysli ze nieco na strankach chyba, nech sa paci, moze sa realizovat.

Clanky mozu pisat vsetci autori - pokial niekto nie je registrovany ako autor, staci sa ozvat. Blogy mozu pisat vsetci.

Takze aby som to zhrnul - o nejake potlapkavanie po pleci tu nikto nestoji, vsetci vieme ze stale je co vylepsovat, najma po obsahovej stranke. Ale stranky budu take, ake si ich sami spravime - my vsetci - nikto iny to za nas neurobi.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
steban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2011 10:03 pm
Bydlisko: Šaľa/Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa steban »

Mozno scasti odpoved na celu diskusiu, aj ked trochu dlhe :)
http://www.rozhlas.cz/leonardo/video_tr ... zi--537398
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Zaplatil som mensiu propagaciu nasej stranky v jednej pocitacovej 3D hre, ktora coskoro vyjde na svet, mame moznost tam dodat nejake "virtualne plagaty", ktore budu pouzite v hre ako napriklad velkoplosne putace BOINC.SK na stenach v meste. Ma niekto nejaky slusny navrh na "plagat", ktory by sa hodil na to do hry? Ak nie, nieco vyrobim doma. Viem, ze to nie je vela, ale predpokladam, ze ludi, ktori tu hru budu hrat, by to mohlo zaujat.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
MichalDorcik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Aug 17, 2011 11:09 am

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MichalDorcik »

28. septembra bude v niekolkych mestach Noc vyskumnikov (http://www.sovva.sk/noc-vyskumnikov/2012.html), myslim, ze to je podujatie celkom vhodne na propagaciu BOINCU. Co sa tyka Ziliny, by som nemal problem vytlacit a dat do obehu nejake letaky, ak mi poslete predlohu.
Obrázok

Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Tak tu je screenshot zo spominanej gamesy. :) Este vyrobim aj bielu verziu.
Prílohy
janko1.jpg
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak to je cool! 8)

A da sa ten billboard aj rozstrielat, alebo aspon naburat autom? :lol:
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pekne gabber, virtualna prezentacia pre spravne obecenstvo na spravnom mieste... :)

Ale Palo ta asociacia so strielanim - vidno ze asi nehram hry. :) Mna prve co zaujalo bolo, ze som sa snazil zistit, ci tam nebude nejaka identifikacia miesta, napr. Devinska nova ves a tak... typu Cernobyl v Stalkerovi.... a nie ze ako rozstrielat billboard. :)))
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Juraj, trafil si klinec po hlavicke.

Hra sa odohrava v realnej kopii mesta Velky Meder (vytvaranie vernej kopie mesta zabralo najviac casu) a hlavnou ideou pribehu je papayovsky gang a jeho vycinanie v tejto oblasti. V sucasnosti je vo verzii beta prvej epizody, akonahle bude final release, hodim tu link. Samozrejmostou bude port pre vsetky systemove platformy a hra bude vdaka financnej pomoci sponzorov zadarmo. :)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď