Novi clenovia..

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Novi clenovia..

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahojte,

z hlasovania mi vyplyva, ze 3ja ludia by mali byt novacikovia medzi nami na zaklade letakov z AVIONu :)

priznajte sa :)


skoda inak, ze nie je v statistike info o email konte, ktore bolo zadane pri registracii..
rad by som sa nieco spytal daneho clena a akosik sa neviem na neho dostat..

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Novych clenov aj s datumom regisracie na fore mas tu:
http://forum.boinc.sk/memberlist.php?mode=&sk=c&sd=d

Ale anketa na uvodnej stranke je anonymna, ludia sa nemusia nikam registrovat.

Anyway, statistika novych clenov v boinc.sk na projekte EDGeS@home za posledny polrok vyzera zatial nasledovne:
September: 3
Oktober: 2
November: 1
December: 1
Januar: 4
( http://www.boincsynergy.com/stats/team- ... b&team=629 )
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Vsetky hlasy "z letaku v Avione" boli anonymne, takze vieme iba z ktorej IP adresy clovek hlasoval. Nic blizsie zistit nevieme.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:skoda inak, ze nie je v statistike info o email konte, ktore bolo zadane pri registracii..
rad by som sa nieco spytal daneho clena a akosik sa neviem na neho dostat..
Statistika ci anketa by vzdy mala byt anonymna. V Google Analytics je to dokonca priamo podmienka sluzby, nezbierat udaje takym sposobom, ktory by mohol viest k identifikacii jednotlivych ludi.

A ja si myslim, ze je to tak dobre. To, ze niekto klikol na jednu z moznosti v ankete, este predsa neznamena, ze ho nasledne moze ktokolvek kontaktovat a vypytovat sa dalsie veci. Skratka navstevnik prisiel, klikol na jednu z moznosti a my mu dakujeme za jeho hlas.

Pri takom malom pocte ucastnikov taka anketa aj tak vela nepovie... Za tyzden mame 24 hlasov, to nie je bohvieco. A ja si myslim, ze za "Inym sposobom" hlasovali hlavne ludia, ktori o BOINC vedia uz velmi davno, kedze sa mi nezda, ze by v poslednom case boli nejake informacne kampane o BOINC v tv, rozhlase, ci vylucne tlacenych mediach... No a kedze je dost velka sanca, ze na stranku chodia prave takito klasici, tak aj kvoli tomu teraz vitazi "Inym sposobom", kedze v priebehu casu sa sirilo povedomie o BOINC roznym sposobom. Toto rozlozenie (stari harcovnici verzus ludia co o tom pocuju prvykrat) ale samozrejme nepozname a z jednej anketovej otazky sa to neda usudit.

A navyse, to ze traja ludia klikli na "Z letaku v Avione", este neznamena, ze sa zaregistrovali na webe ci tu na fore, zacali hned pocitat BOINC, atd. Mohli to byt skratka len ludia, ktori si zobrali letak, doma natukali adresu do prehliadaca, klikli na anketu, precitali si na webe nejake veci, ale BOINC ich nezaujal a ani sa neregistrovali. Alebo ich to zaujalo, ale nepovazovali za potrebne hned sa registrovat a zatial funguju "v pasivnom mode" (sam casto pouzivam). Ale subjektivne sa mi zda, ze z 24 ludi, co sa obtazovali zahlasovat v ankete, su traja ludia (co o BOINC predtym nevedeli a dozvedeli sa o nom prave z letaku) celkom uspech. Je to samozrejme nespolahlive cislo, ale ja som prijemne prekvapeny.

Myslim, ze ked tato anketa skonci, mozeme dat dalsiu s otazkou "Pocitate BOINC?" a odpovedami "Ano", "Nie, ale pocital som kedysi", "Nie, ale planujem zacat", "Nie a ani neplanujem zacat"... To by bolo tiez zaujimave, dozvediet sa, aka cast z ludi, co citaju nas web, su BOINC-aci a aka cast sice cita web, ale BOINC sa nezucastnuju... Len by to fakt chcelo, aby sa ankety zucastnilo viac ludi...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Myslim, ze ked tato anketa skonci, mozeme dat dalsiu s otazkou "Pocitate BOINC?" a odpovedami "Ano", "Nie, ale pocital som kedysi", "Nie, ale planujem zacat", "Nie a ani neplanujem zacat"... To by bolo tiez zaujimave, dozvediet sa, aka cast z ludi, co citaju nas web, su BOINC-aci a aka cast sice cita web, ale BOINC sa nezucastnuju... Len by to fakt chcelo, aby sa ankety zucastnilo viac ludi...
Celkom dobry napad, to by bolo zaujimave.
Momentalne patrim ku kategorii "Nie, ale pocital som kedysi".
;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa marpes »

Palo M. napísal: "Nie, ale pocital som kedysi"
mozno by sa tato kategoria mohla este rozdelit na
..., planujem pokracovat
a
..., neplanujem pokracovat
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Palo M. »

marpes napísal:mozno by sa tato kategoria mohla este rozdelit na
..., planujem pokracovat
a
..., neplanujem pokracovat
Presne nad tymto som uz uvazoval, ale tie moznosti by nemali byt moc dlhe a zlozite, lebo to sa ludom nebude chciet lustit, ze ako sa tie podobne moznosti lisia. Takisto by nemalo byt tych moznosti prilis vela (najlepsie su tak 3-4)... Este ma dokonca napadla aj moznost "Pocital by som, ale nemam ako", ale to uz by bolo naozaj zbytocne vela moznosti...
A este by tam samozrejme mohla byt moznost "Neviem co je BOINC"... tu som ale tiez zavrhol, lebo je prilis negativisticka. Ludi casto laka na nejaku anketu kliknut. Ked je tam moznost "Neviem co to je" a oni naozaj nevedia, tak to zakliknu a dovi. Ked tam ta moznost nie je, ale stale maju nutkanie nejako zahlasovat, je sanca ze si zistia co to BOINC je a mozno sa im ta myslienka zapaci... A to by nakoniec mohol byt pozitivny prinos takejto anketovej otazky, ze by ludi motivoval precitat si nieco, co by inak sami od seba necitali.

No ale ked bude hlasovat len zopar ludi, aj tak to nema velku vypovednu hodnotu. Mozno keby bol novy clanok a vdaka nemu vacsi prilev navstevnikov v kratkom case, tak by mohla byt aj vyssia ucast v ankete...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Mozno keby bol novy clanok a vdaka nemu vacsi prilev navstevnikov v kratkom case, tak by mohla byt aj vyssia ucast v ankete...
No ved mame Marpesov novy clanok.
A onedlho (~2-7 dni) bude dalsi novy clanok...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Palo M. »

Marpesov clanok sice mame, ale je dost suchy a odborny - co nie je marpesova chyba, kedze clanok je prelozeny s climateprediction.net a oni nie su velki popularizatori - alebo mozno ich styl funguje v UK, to uz neviem, ale ten styl CPDN clankov nie je vhodny pre lenivych konzumentov. A bohuzial je dnes aj moderne byt klimatoskeptikom. Ludia vidia v televiznych novinach zaplavy snehu v celej zapadnej Europe a je pre nich veelmi jednoduche si povedat "co furt maju s tym globalnym oteplovanim, ved take zimy predtym nebyvali", lebo uz si nepamataju co ich v skole ucili o Golfskom prude a tiez ti ludia neboli nikde vo svete, takze im nedochadzaju suvislosti. Skratka globalne oteplovanie sa casto pretriasa v mediach, ludia uz k tomu maju odpor, takze hocico dotykajuce sa klimatologie ich odpudzuje. Takze velky prilev ludi kvoli marpesovmu clanku prave neocakavam...

S tym tvojim pripravovanym clankom to bude urcite lepsie, ten bude lahko stravitelny pre kazdeho a ani to nie je casto pretriasana tema.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:S tym tvojim pripravovanym clankom to bude urcite lepsie, ten bude lahko stravitelny pre kazdeho a ani to nie je casto pretriasana tema.
:-D ten clanok bude z vacsej casti prave o klimatickych zmenach a bude plny grafov :-D
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novi clenovia..

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal: :-D ten clanok bude z vacsej casti prave o klimatickych zmenach a bude plny grafov :-D
Tak to si prezradzat nemusel. Kedze ako redaktor a administrator mam nielen povinnosti pri sprave webu, ale aj moznost vidiet clanky ktore su este len v priprave, tak som si vacsinu clanku precital uz pred nejakymi dvoma tyzdnami... :oops:

Myslel som to tak, ze clanok nebude o tom, ako sa musia vyvalit tazke prachy (zo statnych rozpoctov) na "riesenie tepleho vzduchu", o tom ako sa nejaki vedci ci politici niekde stretli a tvrdo a dlho o tom teplom vzduchu diskutovali na nejakej konferencii ci medzivladnom paneli a nakoniec sa nedohodli (co pre bezneho cloveka zase predstavuje vyhodene peniaze za jalove reci) a podobne, lebo pre bezneho cloveka ekologia dnes znamena, ze najprv maju politici plno kecov o problemoch ktore dovtedy neexistovali a nakoniec si spotrebitel musi hlbsie siahnut do vrecka, aby tu srandu celu zatiahol.

Hlavna tema tvojho clanku je ina (prve slovo nazvu clanku?) a hlavne ten clanok nerozdeli citatelov na dva tabory "uctievacov" a "vysmievacov" (ako sa to stava s clankami v beznych mediach, napriklad s tymto clankom).

Tak a teraz ked uz sme ostatnych navnadili, tak dufam, ze clanok vyjde coskoro :wink:.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď