MatFyZ - BOINC - A3

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa peeticek »

AHojte,

posielam prvy navrh A3jok, ktore by som chcel vyvesit na nastenky MatFyzu.

http://leteckaposta.cz/722078392


Uvitam akekolvek pomocne ruky a napady - prosim konstruktivne :).

Zaroven by som chcel zaslat aj navrh A4rky, ktora by sa prikladala k materialom, ktore dostanu prvaci pri zapise.

vdaka za nazory.
p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa matob »

Máš tam zrejme chybu : "ABC@home – simulácia supervodivého kvantového počítača"
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pekny letak, paci sa mi strucnost a vystiznost popisu najzaujimavejsich projektov pre matfyzakov.
Ale chyba mi tam nejaka veta logicky spajajuca tu najvacsiu vetu so samotnymi vymenovanymi projektami (mozno graficky zakomponovatelna mierne na ukor velkosti tych luog, ktore podla mna zaberaju trosku vacsie percento letaku ako by bolo vhodne - ich vypovedna hodnota je miziva), mozno nieco ako:
Jeden software, lahka instalacia, sloboda vyberu projektov.
(napada ma analogia Knight ridera: "jeden PC, jeden SW, jeden clovek", lenze ten serial uz dnesnej generacii nic nehovori, takze by to nikto nepochopil :-) :-) )

Tot len navrh, nehovorim ze je to zrovna objektivne to co tomu chyba.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa gabberattack »

Akoto ze nie? Knight Rider predsa opat fici na NBC, aj ked tam uz D. H. nehra. ;-) A kedze je to teraz na grc US TV, bude to coskoro aj na Markize a JOJke v prime time.

http://www.nbc.com/Knight_Rider/
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:Akoto ze nie? Knight Rider predsa opat fici na NBC, aj ked tam uz D. H. nehra. ;-) A kedze je to teraz na grc US TV, bude to coskoro aj na Markize a JOJke v prime time.

http://www.nbc.com/Knight_Rider/
Ale ved to je tak slabe ze pri tom zaspavam.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:
gabberattack napísal:Akoto ze nie? Knight Rider predsa opat fici na NBC, aj ked tam uz D. H. nehra. ;-) A kedze je to teraz na grc US TV, bude to coskoro aj na Markize a JOJke v prime time.

http://www.nbc.com/Knight_Rider/
Ale ved to je tak slabe ze pri tom zaspavam.
Asi preto nakrutili len 17 dielov a ukoncili to. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa peeticek »

Popis ABC projektu som prebral zo stanky boinc.sk. // spravne ma byt teda supravodiveho?

Night rider s D.H. bola kultovka - skoda ze novy bol prepadak - skukol som prvy diel a konec.

Duro - jeden clovek, jedno pc ... - nie je podstatou distribuovanych projektov ale naopak.
Prave to haffo compacov vystihuje podstatu - ale mozno kombinacia tychto dvoch veci bude to spravne heslo..
Chcelo by to paradnu vetu co by uputala, nesmie bytproste sucha, trapna.

Farba pisma - co navrhujete? ja som vytlacil asi 10 verzii a furt sa neviem rozhodnut.

Strucnost je klucova (vid letaky AVION :( )
- ides po chodbe okolo nastenky - to je sekunda co ju prebehnes ocami zhora nadol a zlava doprava..
musime udriet proste do oci..
Ked sa uz pristavis, vidis aj tie projekty za jednotlive oblasti - vyber projektov je len nastrel - dajte navrhy a upravim.

Velmi sa mi paci vlavo dolu ten obrazok aj s tymi logami, lebo prave tie davaju najavo, ze tych projektov je omnoho viac a moze vyvolat zaujem (dufam) ist a mrknut boinc.sk/projekty.

To graficke prepojenie by sa moc hodilo - ale netusim ako to tam zapracovat.

Chyba tam este info o teame fakulty, ktory by som chcel vytvorit. Moja idea je taka, ze za nejaku dobu by mala kazda takato fakulta vlastny team a dalo by sa to ako tak porovnat. Ked budu ratat pod boinc.sk je to fajn, ale z hladiska podpory zo strany skoly by ich samostatny team bol plusom. Myslim ze by boli prvi na slovensku, co by s tym zacali.

Myslim tiez, ze by sme mali usporiadat projekty okrem abecedneho poradia aj podla oblasti vedy
- nieco ako alza.sk ked sa da vyhladavat podla vyrobcu ale aj podla typu veci co hladam.

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa Hefto99 »

peeticek napísal:Popis ABC projektu som prebral zo stanky boinc.sk. // spravne ma byt teda supravodiveho?.
Kde si to nasiel? na boinc.sk to v popise projektu nikde nevidim...
ABC@home je rydzo matematicky projekt, so simulaciou akehokolvek pocitaca to nema nic spolocne.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa Palo M. »

Zrejme doslo k zamene ABC a AQUA. Australians, Canadians... what's the difference?
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa marpes »

peeticek napísal: Velmi sa mi paci vlavo dolu ten obrazok aj s tymi logami, lebo prave tie davaju najavo, ze tych projektov je omnoho viac a moze vyvolat zaujem (dufam) ist a mrknut boinc.sk/projekty.
teda aj moja historicka tvorba nasla uplatnnie :D
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa peeticek »

kruci - jj, zmixoval som to dokopy :)

sorry - uz som to opravil.

A dal som supravodiveho - na stranke je supervodiveho.

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Pekne :) Je super, ze existuju ludkovia, ktori su pre nieco uzitocne tak zanieteni, je mi to velmi sympaticke.

Pokial by si chcel doplnit este nejaky projekt z informatiky, tak by som dala typ :
projekt DistributedDataMining - vyuzitie algoritmov strojoveho ucenia, v sucasnosti sa projekt zameriava na výskum v oblasti automatizacie diagnostickych metod v klinickej praxi
Obrázok
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa peeticek »

verzia 2 upnuta.. //viac sa mi paci

http://leteckaposta.cz/170013010

zmeny:
uprava obrazka - Durov navrh
presun obrazka sprava dolava
doplneny projekt za IT /dDM
zmena vety na "Tvoj PC ako sucast svetovej vedy"

Ako to na Vas posobi?
Uprava Marpesovho obrazka nie je dokonala - okolo pismena "a" v slove pomaha je trochu bordel z tej povodnej ciernej farby, ktoru som celu dal preco kvoli logu climateprediction..

Mam trochu obavu z toho, ze drviva vacsina studentov ma notebook. Takze ratanie, budu im hucat booky a napr. ja som na to strasne haklivy. Uz vobec nehovorim o baterke - ak nahodou zabudnu vypnut tuto featuru, tak im to vypraska bat za hodku.

Uplne mi to vypadlo, ze o dva dni je den narcisov. Povodne som chcel A5tkove male letaky o rosette, QMC a pod, ktore by rozdavali tym, co si zakupia narcis //ziadne vnucovanie - len informovanie. Zasa by tam bol spomkenuty team LigyProtiRakovine.
Obavam sa, ze za dnes/zajtra by som to organizacne nestihol.

navrh http://leteckaposta.cz/136644231 - jeden ks letaku /A5tka

Tlac a zanesenie k nim by sa dalo, ale letaky by boli uz len v ramci BA - len neviem ci by v Lige proti rakovine boli tomuto nakloneni.

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Asi by nebol zly Durov navrh :
Duro Kotulic Bunta napísal:.... mozno nieco ako:
Jeden software, lahka instalacia, sloboda vyberu projektov.
A mozno by som pridala za tym vymenovanim a popisom konkretnych projektov nejaku vetu v style a vela dalsich.
Inak nemam ziadne vyhrady, druhy sa mi paci viac, aj ked tie loga na prvom su celkom fajn, len sa mi to zdalo moc narvane. Mozno by som dala logo univerzity hore na cely pas, pod tym logo boinc.sk , ale toto neber vazne, ja nemam absolutne ziadne graficke citenie :-D
Obrázok
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: MatFyZ - BOINC - A3

Príspevok od používateľa peeticek »

Od vcerajsieho dna mame 10ks A3 BOINC plagatov na nastenkach MATFYZu + cca 450 malych letakov pre zajtrajsi den otvorenych dveri.

V juni budu osobne stretnutia, kde preberieme letaky pre studentov, ktore by dostali na zapise k ostatnym materialom skoly.


Pevne verim ze budeme mat vacsi uspech ako v AVIONe :).


A3 final
http://leteckaposta.cz/256360682

1/3-A4 final
http://leteckaposta.cz/190479141


p.
PeeT
Napísať odpoveď