Ako to ide?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 4:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako to ide?

Príspevokod užívateľa Duro Kotulic Bunta » St Máj 06, 2020 1:16 am

Tak nech ti Svajciari aspon nechrochtaju v blizkosti boincerov a ich rodinnych prislusnikov :)
Anyway, tesim sa, ze stara dobra Rosetta sa ujala aj vyskumu na Covid. Pripomenulo mi to moj stary clanok propagujuci tento projekt. :) Keep my fingers crossed.
Ale musim veru konstatovat, ze sudiac podla empirickeho vyvoja situacie Slovaci svojou disciplinovanostou stupli v mojich ociach, a to bez ohladu na fakt, ze ich motivacia spociva pravdepodobne v nedovere v kapacitu zdravotnictva. Snad to vydrzia podobne aj druhu vlnu.

Chronicka bronchitida - nuz tiez mam tu cest byt pocteny postupne sa zhorsujucou alergiou na roztoce (t.j. celorocnou) s nabehom na astmu, takze antihistaminika a bronchodilatatory su beznou sucastou mojej domacnosti. Napriek tomu by som to nepovazoval za rizikovy faktor - alergia ci astma sa tyka predovsetkym priedusiek, nie pluc, ktore napada Cov-2. Imunite to urcite neprospeje, ale ani nepritazi - ACE2 proteiny (ktore na prienik do bunky vyuziva SARS-CoV-2) maju na svojej povrchovej membrane predovsetkym plucne, oblickove, srdcove a hrubocrevove bunky, nie prieduskove. Takze podla realnych skusenosti paradoxne rizikovejsi su skor sportovci s velkou kapacitou (=poctom buniek) pluc nez astmatici ci prieduskari... nehovoriac o v supercistom prostredi zijucich obyvateloch Amazonie, ktorych chudakov zacinaju pochovavat buldozermi...

Takze keep smiling and stay safe... :)

P.S.: nemajte mi to prosim za zle, som si plne vedomy ekonomickych, moralno-spolocenskych aj ludskych skod, ktore Covid19 sposobuje, ale odhliadnuc od toho musim uprimne povedat, ze karantena vo mne vzbudzuje a udrzuje velmi pozitivne pocity, pretoze mi pripomina moj celozivotny sen o jednosmernej solitaire objavnej vyprave do vesmiru... ako mam uz roky uvedene aj tu na boinc v podpise - the man who knows how to be alone is never lonely. Pracovat sa da aj na dialku, a hoci zataz je vacsia nez zvycajne (najma pre nas, ktori popri praci musime zvladat este aj skolopovinne deti), tak karantena mi dodava velke mnozstvo energie (ktore po veceroch momentalne venujem beletrickej tvorbe). A verim, ze nie som sam ;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]

Duro Kotulic Bunta
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 4:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Duro Kotulic Bunta » Ut Máj 19, 2020 11:41 pm

Nechcete sa prihlasit na NASA simulovany let na Mars, ktory sa uskutocni v Moskve? :-) Zial, je to iba pre americanov :(

Now, currently, because of concerns surrounding the coronavirus pandemic, a large number of people around the world are living in social isolation or some form of quarantine that is vastly different from their typical day-to-day living arrangement.

So, if you're finding that living in social isolation works for you, you might be particularly well-suited for living in a Mars-like environment and this could be for you. But first, you have to qualify.

NASA's looking for "highly motivated" U.S. citizens between the ages of 30-55, according to the statement. Candidates must speak both Russian and English proficiently and have an M.S., PhD., M.D. or military officer training. applicants with a Bachelor's degree or other relevant experience may also be considered, the agency said.

https://www.space.com/nasa-russia-socia ... iment.html
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]

gabberattack
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 2:35 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa gabberattack » Pi Máj 22, 2020 12:13 am

Prihlasil by som sa, no fakt mam ine veci na hlave, ako sediet zavrety niekde v prdeli.

Podla mna aj tak pojde o nabor spionov pre CIA viac, ako o nejaky let na Mars. A kedze som Rusofil, tak by ma nevzali. :D
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!

Návrat na "Ostatné, nehodiace sa inde"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní