Preco SETI a Einstein ?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Osobne si myslim ze SETI@home ma svoje miesto. Vela som z neho zratal a stale ho mam na mnohych masinach ako zalozny projekt. Velmi si cenim ze su ludia ako ti okolo SETI@home ktori odolavaju slovam neprajnikov a pracuju na jednej z najdolezitejsich otazok sucastnej doby - Sme vo vesmire sami? Je malo takych ludi a projektov a mozno sposob ktorym sa to robi je malo efektivny ale je to aspon nieco hmatatelne.
Hold niekedy sa na vysledky caka aj roky, to je normalne.
Bol by som ale zvedavy ako by reagovali neprajnici tohoto porjektu ak by sa nieco naslo. Urcite by najprv tvrdili ze je to podfuk a vymyslene, vysledok prace CIA, FBI a neviem koho vsetkeho.
Dost by som sa zabaval. Projektu SETI@home drzim palce a sice sa venujem hlavne inym projektom ale tento je stale mojou srdcovkou.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Slavko - ja myslel, ze se budes zastavat zaib z povodi Amazonky :lol:

SETI rozhodne leta byl a stale je dosti neefektivni - ne ve smyslu (absence) vysledku, ale procedury pocitani duplicitne a starou aplikaci.
Sve misto vsak ma a obdiv lidi, kteri za tim stoji take.

Myslim, ze nemalou cast kritiky po pravu take zasluhuje za ne prilis dobrou prezentaci vysledku. To se zrcadli v tom, jak malo ucastnici tohoto velkeho projektu vedi o tom, co a jak vlastne pocitaji. A zdaleka nejde jen o (nenalezene) ufony.
Napísať odpoveď