Hľadám vhodný projekt

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Hľadám vhodný projekt

Príspevok od používateľa miloso »

WCG a malaria ma nechce dať ako nového užívateľa, LHC a sitemap nemá prácu, tanpaku nedostupný
...
nájde sa nejaký projekt, na kt by mi stačila 1 hod denne a zostalo by mi kopec času do dead line? zatiaľ ako jediný projekt mi vyhovuje rosetta, einstein a QMC chcú cca 2,5 hod denne až do konca dead line, pričom rosettu mám za 2 dni a kopec voľného času, teoreticky 20 min na deň.
Naposledy upravil/-a miloso v So Jún 30, 2007 12:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Ktore projekty

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Vyskusaj Leiden Classical alebo Spinhenge@home.

Oba su pomerne nenarocne projekty (co sa tyka vypoctovych casov, narokov na pamat a internet traffic) s deadline 1 tyzden.
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Jukni na tabulku
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

kukal som ale čo znamenajú alfa/beta projekty optoti aktívnym? to že sa len testujú?

inak skúsim tie dva
Obrázok Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Alfa a beta stadium znamena to co kdekoli jinde - aplikace neni povazovana za finalni a muze obsahovat chyby (pada, memory leak etc.) a/nebo server software, forum a dalsi komponenty nejsou vyladene.

Listing na Berkeley ukazuje trochu jiny seznam doporucenych.
Az budu mit cas/chut, znovu se na zarazeni projektu podivam.

Drive jsem kopiroval podle Berkeley, ale pak jsem zmenil nazor.
Kuprikladu Sztaki DG mel tak ubohou kvalitu v mnoha ohledech, ze jsem jej preradil do alfa/beta.
Jine jsou naopak natolik stabilni, ze by zaslouzili kategorii public.

Ale o tom casto rozhoduji admini projektu. Jakmile maji pocit, ze s pomoci beta testeru je projekt vyladen, pripraven pro vetsi napor stroju (dostatecne dimenzovan), prohlasi jej za public a mohou se do nej bez vetsich rizik pripojovat i bezni useris pouze zakladni znalosti BOINCu.

Svym zpusobem take ohodnocuji kvalitu projektu - coz je sloupecek A. Vysvetleni viz zde.
Takove hodnoceni jde napric public vs. alfa/beta a vyjadruje (nejen) muj subjektivni dojem z kvality projektu a vhodnosti jeho doporuceni.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

diki Honza, pekne zrozumiteľne vysvetľenie...

nejdem zakladať nový topic, tak sa pýtam tu: aký je systém v kreditoch, za počítanie by som mal mať určitý počet ale vždy mi dajú menej, len raz mi dali viac (19.90 14.80, 23.48 20.62, 24.09 17.64, 22.84 18.81, 26.42 25.64, 24.57 16.09, 27.84 29.38 )
som zvedavý koľko mi budú dávať kde 1 WU počitajú viacerý

EDIT: zistil som že spinhenge dáva všetkým 3 kredit toho prostredného, ale to už isto viete, tak mi povedzte systém napr. pri rosette
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:diki Honza, pekne zrozumiteľne vysvetľenie...

nejdem zakladať nový topic, tak sa pýtam tu: aký je systém v kreditoch, za počítanie by som mal mať určitý počet ale vždy mi dajú menej, len raz mi dali viac (19.90 14.80, 23.48 20.62, 24.09 17.64, 22.84 18.81, 26.42 25.64, 24.57 16.09, 27.84 29.38 )
som zvedavý koľko mi budú dávať kde 1 WU počitajú viacerý

EDIT: zistil som že spinhenge dáva všetkým 3 kredit toho prostredného, ale to už isto viete, tak mi povedzte systém napr. pri rosette
Rosetta pouziva vlastny vypocet kreditu, ktory zalezi na viacerych veciach. Kedze udeluje kredity okamzite bez porovnavania vysledkov predpokladam, ze do uvahy beru vypoctovy cas a rychlost procesora (benchmarking) a z tohoto im vyjde akysi koeficient ktory pouzivaju. Mozno Ti niekto bude vediet povedat aj presny pomer jedneho k druhemu. Co je ale dolezite - Rosetta zvyhodnuje rychlejsie pocitace kedze robia viac prace a naopak ubera pomalsim.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

ani nevrav že mi rosetta uberá kredit len preto, že som málo výkonny. môžu byť radi ak sa spoja takýto nevýkonný ľudia tak urýchlime ich prácu a to zadarmo (ale mne predca nejde o kredit :wink: , ale o princíp)

ked nad tým tak uvažujem, neviem či má zmysel počítať pre takéto čísla (vid dole), ked to niekto za 2 dni a čo mne to trvá týždne, moja práca tak v prepočte znamená tisíciny promile zo všetkýc wu :( + spotreba elektriny
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:ani nevrav že mi rosetta uberá kredit len preto, že som málo výkonny. môžu byť radi ak sa spoja takýto nevýkonný ľudia tak urýchlime ich prácu a to zadarmo (ale mne predca nejde o kredit :wink: , ale o princíp)

ked nad tým tak uvažujem, neviem či má zmysel počítať pre takéto čísla (vid dole), ked to niekto za 2 dni a čo mne to trvá týždne, moja práca tak v prepočte znamená tisíciny promile zo všetkýc wu :( + spotreba elektriny
Kazdy clovek v projekte je dolezity. Mozno prave Tvoja "pomala masina" najde tu spravnu bielkovinu - nikdy nevies. A o kredity tu vskutku nejde. :-) Vsimni si jednu vec na stranke Rosetty. Kazdy den uverejnia niekoho, koho pocitac najde tu spravnu konfiguraciu bielkoviny. Napriklad dnes je to prave clovek od nas zo Slovenska:

Jul 01, 2007
Predictor of the day: Congratulations to mmarcin for predicting the lowest energy structure for workunit 1aiu__BOINC_ABRELAX-1aiu_-frags83__1702_0 !

A jeho vypocet nie je nejako extremny:
Zapojil sa len pred par tyzdnami a prave jeho masina nasla konfiguraciu bielkoviny, ktora mozno raz bude uzitocna.

Account data for mmarcin
Rosetta@home member since 2 May 2007
Country Slovakia
Total credit 3,504.04
Recent average credit 10.97

Prave v Rosette nejde o velky vykon. Aj clovek s RAC 10.000 nemusi najst nic zaujimave, hoci kredity mu rastu - len statisticky ma vacsiu sancu nieco najst ako clovek s RAC 10. Ludia s vykonnymi masinami su odmenovani vyssim kreditom lebo prispievaju proste vacsim vykonom za casovu jednotku. Je to myslim to najmensie, co moze projekt pre ludi urobit. Niektori investuju vlastne peniaze na nakup najnovsej techniky len preto, aby sa im zvysil denny prispevok. Preto myslim ze odmena v podobe vyssieho priemerneho kreditu je vskutku namieste. Nijak inak sa neziskove projekty odvdacit nevedia. Mali by sme mat respekt ku kazdemu, kto sa zapoji, ci uz ma velku farmu s najnovsimi masinami, alebo len postarsi domaci stroj a dial-up internet.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

niekde som zazrel že nemáme logo, je táto téma ešte aktúálna? lebo som spravil 3 jednoduché varianty (neviem či zbytočne)
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Logo

Príspevok od používateľa Hefto99 »

miloso napísal:niekde som zazrel že nemáme logo, je táto téma ešte aktúálna? lebo som spravil 3 jednoduché varianty (neviem či zbytočne)
Sem s nimi! Taketo aktivity nie su nikdy zbytocne :lol:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

http://upnito.sk/imggal.php?directImage ... 1ae6c1b1cc
http://upnito.sk/imggal.php?directImage ... a972e31e77
čo vravíte, je to strašne jednoduché ale páčia sa mi obidva (vedzte, že prímem aj pozitívnu kritiku :wink: ) neviem či to spĺňa parametre čo aké má logo mať.

PS pre všetkých: nemusíte citovať ak odpovedáte nasledujúcim príspevkom :)
Naposledy upravil/-a miloso v St Júl 04, 2007 10:05 pm, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Na logo je to príliš zložité :?

Nemá niekto originál boinc logo v krivkách? Nikde ho nemôžem nájsť.
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

nemam... len toto:

http://boinc.berkeley.edu/logo/logo.jpg
http://boinc.berkeley.edu/logo/logo.png

ostatne loga tu:

http://boinc.berkeley.edu/logo.php

ak chces nieco co na tom webe nie je, skus ich kontaktovat tu:

http://boinc.berkeley.edu/contact.php

PS ja som sa k mojmu BOINC.SK logu ani nahodou nedostal :oops:
som teraz slameny vdovec, takze fakt nestiham
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

Naposledy upravil/-a miloso v Št Júl 05, 2007 12:03 pm, upravené celkom 2 krát.
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď