Celestia

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Celestia

Príspevok od používateľa matob »

nazdar...
poculi ste niekto o programe Celestia? je to vlastne simulacia vesmiru, ci vierohodna, to neviem posudit, ale rozhodne to stoji za skusku. Stravil som u toho hodiny a stale je co objavovat. najlepsie na tom je, ze existuje mnozstvo add-onov na str. http://www.celestiamotherlode.net/
domovska stranka celestie je http://www.shatters.net/celestia/ tu sa da stiahnut samotny program, program priblizia aj screenshoty...

na rozdiel od programov, ktore simuluju "len" hvezdaren, ako napr. stellarium... tento program umoznuje navstivit ktoru kolvek hviezdu, ci galaxiu v katalogu, ktory nieje najmensi :D

aj ked ovladanie programu je obcas aj pre 4 ruky :D , da sa nan zvyknut, a taktiez nebudte prekvapeny alebo sklamany ak uvidite pri prvom starte programu low-res textury, vsetko sa da nastavit... uz to mam trochu zabehnute, keby daco...

tesim sa na dojmy... zatim
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Celestia

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Zaujimave - diky za tip, toto su pekne hracky :-)
Ja som si oblubil Starry Night Pro - da sa tam napr. aj cestovat realnym vesmirom lubovolne nadsvetelnou rychlostou, a maju celkom dobre spracovanu velkoskalovu strukturu vesmiru (dobry katalog). Ale nanestastie je to komercny software stojaci podla verzie medzi 200-300 $.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Celestia

Príspevok od používateľa matob »

Duro Kotulic Bunta napísal:Zaujimave - diky za tip, toto su pekne hracky :-)
Ja som si oblubil Starry Night Pro - da sa tam napr. aj cestovat realnym vesmirom lubovolne nadsvetelnou rychlostou, a maju celkom dobre spracovanu velkoskalovu strukturu vesmiru (dobry katalog). Ale nanestastie je to komercny software stojaci podla verzie medzi 200-300 $.
no toto co si napisal, sa da aj v celestii, konkretne stlac F7 a potom sa da akcelerovat --A "brzdit"--Z ...a pozor pri rychlostiach 300000ly/s sa da dost dobre minut ciel... :D

a co sa tyka katalogu, vstavany je 2MB katalog hviezd, ale stiahnut sa da 35MB katalog s vyse 2mil. hviezd... tak akurat :D
hej, a najlepsie na tom je ze je uplne free =D>
Obrázok
Napísať odpoveď