Notebook

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nechapem v com je problem. Su tam telefonne cisla, treba si zavolat a opytat sa aj ako sa riesi zaruka a podobne veci. Staci klast sikovne otazky a hned sa da zistit ci je na druhej strane niekto seriozny alebo nie.
Platba vopred pochopitelne neprichadza do uvahy.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa MeX »

gabberattack napísal:
Kiwi napísal:Dufam, ze si objednavas book len zo shopov, ktore velmi dobre poznas, ci uz sam alebo z referencii inych.
Lebo su tisice obchodov, ktore ako sidlo maju byt, a potom nebudes mat ani book ani peniaze, alebo
pri akejkolvek chybe bude reklamacia trvat mesiace. Cize nie vzdy je naj sa orientovat podla ceny,
ale podla kvality sluzieb, ktora je v tej cene zahrnuta.
To je fakt, obe tie webstranky co si nam tu skopiroval vyzeraju dost divne. Este to Qcomp ako-tak ujde - uvadzaju, ze maju aj servis v Kosiciach. Ale to ZdomuSK je fakt bieda.
Z osobnej skusenosti: notebook, ktory momentalne pouzivam (Dell Latitude D420) som kupoval cez kuriera a platbu 100% vopred na ucet z Qcompu. Vsetko prebehlo hladko, dokonca na notebooku bol preinstalovany Windows XP aj so slovenskou lokalizaciou, s cim sa obdobne firmy vacsinou vobec nezaoberaju a kaslu na zakaznika, hlave ze predaju. Mohol som si dokonca vybrat narodne rozlozenie klavesnice a do telefonu mi povedali aj S/N a tak som si aj dopredu na dell.com overil zaruku. V tej dobe ten notebook mal oficialnu cenu v shopoch okolo 50.000 Sk, ja som ho kupil za 22.000 (ceny bez DPH).
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

tak uz par dni mam ASUS F3E 325, teplota 70 - 72 *C len ked spustim aj NFSU2 tak aj >75 (uz mi aj primrzol), integrovana grafika znamena ze je spolu s CPU a teplotne sa ovplivnuju?

PS: ked som toto pisal tak som si az teraz vsimol, ze to ma cesku klavesnicu. neviem, zeby nevyrabali zo slovenskou? tiez sa smejem na tom ze som si to vsimol trochu neskoro :lol:

dobre trochu mimo temu. ako si nastavim na rosette aby mi stahovala plno WU do zasoby (ide so mnou do prahy)? nejako na to nemozem prist.
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

miloso napísal:tak uz par dni mam ASUS F3E 325, teplota 70 - 72 *C len ked spustim aj NFSU2 tak aj >75 (uz mi aj primrzol), integrovana grafika znamena ze je spolu s CPU a teplotne sa ovplivnuju?
hmm.. tá teplota je vysoká.. ale určite nie kritická a pochybujem že ti zamrzol kvôli tomu. Pokiaľ viem grafika nieje integrovaná v CPU, ale zas v notebooku sa všetko teplotne ovplyvnuje :)
miloso napísal:PS: ked som toto pisal tak som si az teraz vsimol, ze to ma cesku klavesnicu. neviem, zeby nevyrabali zo slovenskou? tiez sa smejem na tom ze som si to vsimol trochu neskoro :lol:
hmm :D , pekne. neviem či sa to dá vôbec nejak meniť.. Nauč sa prstoklad, ten sa ti len zíde :wink:
miloso napísal:dobre trochu mimo temu. ako si nastavim na rosette aby mi stahovala plno WU do zasoby (ide so mnou do prahy)? nejako na to nemozem prist.
chod na stránku rosetty - your account - rosetta preferences a tam vyber aby ti poslalo aspon 12hod-WU. nemusis tahat 50malych aspon a mas pokoj. :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa Kiwi »

Niekde v Pokrocily v Preferenciach mas Vyuzitie seiete a tam si nastav Additional work buffer v dnoch.
Integrovana grafika sa hreje minimalne a procak na bookoch ma TJunction nad 100, tak smelo mozes
ist do 100 *C +- nejake chyby cidiel, biosov, programov, utilit atd.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

plánujem si nastaviť dlhšiu dobu počítania, len ma zaujímalo či sa dá stiahnuť viac ako 8 WU. ale na iných projektoch by sa to malo dať určite. pre info: to neposiela dlhšie jednotky, ale na tej istej jednotke bude počítať viac modelov.

PS2: len 5 kláves má iné označenie (píšem s diakritikou, už mám nainštalovanú slovenčinu 8) ě je ľ, ř je ť a u s bodkou je ô to ani v tom nevidím rozdiel. len 2 klávesy su úplne iné kde sú ä a ň. ešte stále sa smejem nad mojou nevšímavosťou :lol:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

miloso napísal:plánujem si nastaviť dlhšiu dobu počítania, len ma zaujímalo či sa dá stiahnuť viac ako 8 WU. ale na iných projektoch by sa to malo dať určite. pre info: to neposiela dlhšie jednotky, ale na tej istej jednotke bude počítať viac modelov.

PS2: len 5 kláves má iné označenie (píšem s diakritikou, už mám nainštalovanú slovenčinu 8) ě je ľ, ř je ť a u s bodkou je ô to ani v tom nevidím rozdiel. len 2 klávesy su úplne iné kde sú ä a ň. ešte stále sa smejem nad mojou nevšímavosťou :lol:
ja ked som siel na dovolenku natahal som okolo 25 einsteinov do zásoby (pri max. nastavení addiotional roboty), stále to nebolo dosť, asi po týždni to bolo hotové, tak ma to potom mrzelo ked som prisiel domov..

PS: zablúdil som očkom na BS, pekny narast vykonu, onedlho máme ďalšieho milionára :wink:
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:
miloso napísal:plánujem si nastaviť dlhšiu dobu počítania, len ma zaujímalo či sa dá stiahnuť viac ako 8 WU. ale na iných projektoch by sa to malo dať určite. pre info: to neposiela dlhšie jednotky, ale na tej istej jednotke bude počítať viac modelov.

PS2: len 5 kláves má iné označenie (píšem s diakritikou, už mám nainštalovanú slovenčinu 8) ě je ľ, ř je ť a u s bodkou je ô to ani v tom nevidím rozdiel. len 2 klávesy su úplne iné kde sú ä a ň. ešte stále sa smejem nad mojou nevšímavosťou :lol:
ja ked som siel na dovolenku natahal som okolo 25 einsteinov do zásoby (pri max. nastavení addiotional roboty), stále to nebolo dosť, asi po týždni to bolo hotové, tak ma to potom mrzelo ked som prisiel domov..

PS: zablúdil som očkom na BS, pekny narast vykonu, onedlho máme ďalšieho milionára :wink:
Rosetta je genialna v tom, ze Ti z trojhodinovej jednotky v pohode spravi 24 hodinovu - staci len zmenit preferencie na predpokladany cas vypoctu. Zial oproti ostatnymn projektom dava nizke kredity, preto "kreditaci" neostanu s Rosettou dlhsie.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

to matob:
no vidíš, ja ten týždeň nejako vydržím so štyrmi 24hod WU na jadro. a myslím že čím dlhšie sa počíta WU tak rosetta kredit vynásobí väčším koeficientom a dostanem viac kreditu ako za 24 WU ale hodinových.

máš pravdu, pekný nárast. no milionár až 15. 01. 2032 :roll: ale musím uznať, že NB mi výrazne dopomôže k cieľu, ktorý som si dal pred rokom, a to mať 10 000 a byť v prvej 500 000 na svete a v prvej 500 v týme. good luck

to gabb:
počítam rosettu už rok tak asi nepatrím medzi "kreditakov" Rosetta for ever
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Pokial je cielom chytit 10.000 v Rosette, tak to je pekny ciel a drzim prsty. Tvoj 2.0 GHz Core2Duo my to mal zvladnut za par - ja mam iMac Core2Duo 1,86 GHz a denny vykon pri 24/7 je v Rosette blizky cislu 500. Ak nechas svoj laptop bezat nonstop, mal by si mat 10.000 v Rosette za 4 dni. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

nie v rostte, celkovo. a ešte mám trochu strach nechať ho zapnutý nonstop, pre mňa drahá vec a kto má platiť účty, ja???. ale ked budem v česku, tak to rozbalím
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

vie mi niekto poradiť účinnu chladiacu podložku? čo ste sami otestovali, lebo nechcem kupovať naslepo. potrebujem schladiť NB o 5°C
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

miloso napísal:vie mi niekto poradiť účinnu chladiacu podložku? čo ste sami otestovali, lebo nechcem kupovať naslepo. potrebujem schladiť NB o 5°C
hmm no to je ťažko. Dajú sa kúpiť špeciálne chladiace podložky, ale pochybujem že dáš liter za takú hovadinu.
Ak pravidelne čistíš NB a máš ho na pevnej podložke (v mojom prípade kniha o vesmíre :D :D), tak nemáš veľmi na výber. Aj keď minulý rok keď som býval na priváte, mali tam takú super taburetku alias hokerlík :D , že keď som to obrátil hore nohami tak to bola origos geniálna podložka pod NB. Teplota šla kvalitne dole. Ak nič podobné po ruke nemáš, ostávajú nejaké domáce recepty...Ak si dosť šikovný... ak niečo vymyslíš, potom daj vedieť. :D :D
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja mam na iBook toto a teplota mi klesla o tych 5-6 stupnov. Istotne ale najdes aj nejake lacnejsie riesenie.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Lacnejsie riesenie - korkove podlozky pod pohare ...
Obrázok
Obrázok
Napriklad IKEA za 29 Sk (€ 0,95) 12 kusov - staci pouzit podla potreby ako sikmo chces mat notebook aby ti to bolo pohodlne.
Kedze korok je relativne makky tak to dobre drzi, nesmyka sa - lepsie ako obaly z CD ktore som pouzival predtym.
Napísať odpoveď