Ubuntu Support

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Hej, lenze v repozitaroch mas verziu 6.2.12 a teraz je najnovsia 6.4.5.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi, miloso nedal linku na standardne ubuntacke repozitare, ale na priamy download .deb balikov. A tie niekto zbuildoval z 6.4.5, co je prave aktualna odporucana verzia. Su tam baliky pre 8.04 aj 8.10, 32-bit aj 64-bit verzie... Da sa stiahnut .deb subory a instalovat cez dpkg -i.
getdeb.net zatial neposkytuje repozitare (maju na to svoje dovody), takze sa to da instalovat iba takto "poloautomaticky". Ale aj tak to vyzera byt najrychlejsi sposob instalacie najnovsej oficialnej verzie...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Ale aj tak to vyzera byt najrychlejsi sposob instalacie najnovsej oficialnej verzie...
Najrychlejsie je spustit boinc_6.4.5_windows_intelx86.exe a potom uz len klikat na tlacitko Next.
A nic netreba maturovat.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Hefto99 »

slavko.sk napísal:
Palo M. napísal:Ale aj tak to vyzera byt najrychlejsi sposob instalacie najnovsej oficialnej verzie...
Najrychlejsie je spustit boinc_6.4.5_windows_intelx86.exe a potom uz len klikat na tlacitko Next.
A nic netreba maturovat.

Nie. Najrychlejsie je
sh boinc_6.4.5_i686-pc-linux-gnu.sh

Ziadne tlacitko Next nepotrebujes.
BTW - boinc*.exe mu pod Linuxom velmi nepomoze :wink:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Najrychlejsie je spustit boinc_6.4.5_windows_intelx86.exe a potom uz len klikat na tlacitko Next.
A nic netreba maturovat.
Dovolim si nesuhlasit. Presne toto som urobil v robote (s nejakou inou verziou, ale bolo to na Windoze spustenie exaca a klikanie na Next)... A potom som zapi... zanadaval, odinstaloval, pomazal adresare, obnovil BOINC data zo zalohy a skusil znova (uz to preslo, ale aj tak som to pre istotu cele este skontroloval). Takze az take jednoduche to nebolo. Boh a Hefto99 su mi svedkami.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

tak sme sa po tieto dni pekne rozkecali, vďaka aj za nejaké rady, beriem si to k srdcu a nemažte tému, možno si budem musieť neskôr niečo prečítať :) tak aby som to zhrnul:

hardvér funguje v podstate dobre (sieť otestujem doma, jack nevypína reproduktory, možno to neskor opravím, grafika zatiaľ nesklamala, nenarazil som na aplikáciu, ktora by skolabovala) softver tiež bez problémov (potešilo ma že som našiel PyMOL) stiahol som asi všetky k životu potrebné aplikácie (video, grafika, zvuk, .rar, codec, opera), nastavil som asi všetko dôležité (ešte musím prísť aby CPU bežalo stále na 2GHz, NB sa štandarne zapína na 1GHz), mail funguje a je prehľadnejší ako MS, postupne zisťujem čo je to terminál a opravujem po sebe prvé chyby, na nete som sa dozvel nejaké typy a triky s terminálom, a všetko funkuje stabilne :)

problem s operou sa vyriešil, nastavil som CZ jazyk a nainštaloval MS fronty :arrow: možno niektorá z tých operácii pomohla
---
technická otázka. mám 2 patrície / a /home ako je to zo zálohovaním (home dajme tomu ani nebudem formátovať) napr. programov (viem, nieje to až také dôležité, keďže sa dajú jednoducho stiahnuť)? da sa to alebo nie, aký priečinok /usr/bin? a ešte podľa tohoto http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání%20zdrojů som si uložil zdroje tretej strany, ale add/remove nič nenašiel :?:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

No .deb, ako aj tar.gz a ine sa daju instalovat aj klikatkom Spravca balikov. Problem je, ze musi sediet
architektura a tiez, ked si nieco davam do systemu, co nie je v repozitaroch, tak to treba preverit.
Ak chces, aby sa ti zachovali vsetky nastavenia, tak je dobre zalohovat subory v /home/tvojuser,
ktore zacinaju . ( bodkou ). Ked budes robit upgrade systemu, je dobre mat zaloznu particiu,
kde mas vsetky nainstalovane programy. Moze sa stat, ze upgrade napr. z 8.10 na 9.04 zlyha,
a budes to musiet obnovit alebo sa na to vykaslat a nainstalovat vsetko znova, /home ti samo ostava.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa matob »

Dnes som si uvedomil, že už je dávno vonku nové ubuntu(8.10)-- ja viem, pre mna nové...
no a teda skúšam či pretrvávajú problémy:
-Konečne mi funguje grafika.. Desktop efekty funguju, takisto aj 2D a aj filmy.. nie ako predtym..
---moje nadsenie netrvalo dlho, skúsil som nejakú 3D openGL app - stellarium..a stary znamy problém s blikaním.. ale to nieje dôlezite..
-čo je dôležité-to je wifi.. na tom starom ubuntu mi slo v pohodicke.. a tu ked zapnem hardwarovy switch, zapne sa iba bluetooth a wifi ani nesvieti.. nič..
mam povolene wireless..problem je v hardwari.. ovladace som stiahol, a aj aktivoval zariadenie..hm neviem čo s tým môže byť.. any ideas?
(jedná sa o notebook)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

je to v **** zase nenačlo sieťovku, dal som "sudo pppoeconf" a vypísalo "no device found" samozrejme aj doma mi to fungovalo celý ďeň potom aj ráno ale už poobede sa sieťovka stratila, už som nemohol dať nastavené pripojenia v škole a doma. pozeral som aj google a našlo sa niečo čo sa tvárilo ako linux driver ale všetko je v angličtine a zložito opísane, preto pre mňa zatiaľ nepoužiteľné :( teraz nemám ani čas sa cez to prelúskať (práca na týždeň), moja posledná nádej je Tomáš [-o< už ma to začalo baviť že sa postupne naučím niečo nové, smola.
---
na akej distribúcii bežite vy?
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

To su len specificke problemy s presne urcenym hardverom, nie problemy distier.
Ja som nic take nemal a Ubuntu pouzivam od 5.04 verzie, asi pol roka som pouzival
32-bit a neskor som presiel na 64-bit. Problemy su jedine s Javou, Flashom a Skypom,
ale uz su tieto veci 64-bit, okrem Skypu. Ale da sa komunikovat aj inac. Takze ked
mas napr. zvukovku 1256:4575, tak treba hladat na googli. Ak mas sietovku, ci tv
kartu 4567:4575, ci kameru 4564:7845, tak treba hladat presne to, co potrebujes.
Ak mas problemy s OpenGl, tak treba hladat parametre xorg.conf na ATI resp. nVidia,
resp. napisat na support distra, ktore mas, prip. tam zavolat.
http://old-releases.ubuntu.com/releases/
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa gabberattack »

Tiez si myslim, ze je to problem s Hardwarom. Mal si potiaze aj na Windowsoch so sietovkou? Kedze predtym fungovala a teraz nie, je to velmi podivne.
Ja som presiel cez celu radu distribucii a skoncil nakoniec u Ubuntu, no predpokladam, ze ked najdem kupcu na moju Phenom masinu, tak odidem navzdy k MacOSX.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

vo Ww to vždy šlo a ide, len bol problém nainštalovať driver priamo z DVD (musel som to t toho DVD vytiahnuť manuálne). A veríte tomu, že znovu píšem z linuxu, ja neviem, sieťovka sa správa ako sa jeje zachce, raz ide raz nie :?
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Urcite to robi sietovka ? Mas nastavene veci v modeme alebo v routeri dobre ?
Netreba napr. MTU dat z 1500 na 1452 ? Netreba dopisat do konfiguracie siete
adresu routera alebo priamo DNS servery ? Mne napr. blbla integrovana sietovka
ak som mal vysoku FSB a bolo velmi teplo, vtedy som musel pouzit za 100 Sk, PCI.
Potom ked sa schladilo, tak znova isla dobre.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja mam zase taky problem, ze sietovka na doske jednoducho nema dobry driver pre Linux. Takze po istom pocte dat mi zdochla siet a bola v prdeli. Na server dost nevhodne - kedze tam nemam priamo klavesnicu ani monitor (server je zavrety v skrinke), ani sa neda rozumne to resetnut. Skratka nanic doska (nekupujte lacne ASUSy, overclockerske veci od ASUSu su udajne vyborne, ale low-end je humus).
Vela ludi sa na to stazovalo na forach a asi je to neriesitelny problem (vyrobca sietovkoveho cipu nezverejnil dokumentaciu a len vydava vlastne drivery - ten Windozacky funguje asi dobre, Linuxacky je nanic). Kedze som nemal cas s tym laborovat ani cakat na nove kernely, vyriesil som to ako Kiwi: sietovku na doske som v BIOSe vypol a zapichol som kartovu sietovku do PCI...

Takze skus zagooglit <tvoj model sietovky> Linux driver problems
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

To Kiwi: Akože nepatrím medzi najzdatnejších v PC tak asi je to v sieťovke. http://www.centos.org/modules/newbb/vie ... 42&start=0 tu som stiahol nejaké drivery, ale zase všetko v AJ, zatiaľ neviem čo s tým, zajtra uvidím, pa
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď