Ubuntu Support

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

po dlhom čase (sluchátka, sieťovka už idu) si neviem poradiť s OO. Jednoducho "ó" zobrazuje ako "Ǔ" (lenže so strieškou) ...
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Kde to zobrazuje ? Daj si nasu klavesnicu, sk-lokalizaciu, sk-language-pack,
prepni na vhodnu klavesnicu z moznosti, ktore mas.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

klávesnica píše normálne, len v texte je to nakyslo a najnovšie aj "ô" ako "Ú"
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ale v akom texte, kde ? V open-office ? V terminali ? V text. editore ? V prehliadaci ?
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa miloso »

zaujímavé, že LEN v textovom OO

EDIT: Vyriešené
uchýlil som sa "odstrániť aplikáciu" a znovu "pridať aplikáciu" bolo to zúfalé riešenie :lol:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa matob »

Ubuntu 9.04 ... už o 7 dní ... www.ubuntu.com
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja mam 9.04 uz asi tyzden :-). KDE 4.2.2 je krajsie ako 4.1 (a je tam aj kocka). Ale kazdy den to updatuje niekolko balikov, este to ma zopar much... A Doom3 spadne okamzite po spusteni :-(. Takze aj ja sa tesim, az to bude stabilne.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa gabberattack »

Updatol som si 8.10 na 9.04 cez Update manazera a katastrofa, masina zamrza pri starte, hlasi nejaky IDE harddrive error, no proste radost. Asi to nahrubo preinstalujem. Sudruhovia spravili niekde chybu - len kde? Hladat a skusat sa mi fakt nechce, tolko casu teda nemam.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ten update ide, ale az po par dnoch kym odladia update-manager na tie najcastejsie chyby.
Ale ani vtedy to nepojde na 100 % PC. Ja mam stale 2 kopie tej istej particie. Updatenem
jednu, ked nepojde, musim urobit upgrade manualne, s tym, ze vsetky nastavenia ostavaju
na /home, len musim doinstalovat app do systemovej particie. V zalohe mam este stale
niekolko mesiacov staru particiu a este v dalsej zalohe uplne to iste na fyzicky inom HDD.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak pred chvilou som urobil update z 8.10-ky na 9.04, bez problemov, este aj rosetta pokracovala
ok. Niekedy mi pri prechode na iny kernel padali CPDN.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa gabberattack »

No mne to vyhadzuje toto pri boote updatnuteho 9.04 aj pri spusteni novej instalacie z CD. Instalacia sa asekne asi po minute, predtym ako sa spusti delenie particii. Nevidel som take nieco zatial, vie niekto co by to mohlo byt? Na fore som nenasiel nic zmysluplne.
Prílohy
IMG_0438.JPG
IMG_0438.JPG (643.03 KiB) 10540 zobrazení
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ked instalujes novy system, vyber si v tom menu dole acpi=off (alebo take nieco). Potom su este 2 options noapic, nolapic, ale nie som si isty, ci sa tie daju vybrat v menu, mozno ich treba dopisat do boot command-line. Niektore BIOSy maju ACPI implementovane uplne zle, bohuzial sa to laduje hned na zaciatku, takze nic zmysluplne z hladiska Linuxu sa s tym neda robit, len to vypnut. Vacsinou sa to vyskytuje v notaskoch.
Ked uz mas nainstalovany (upgradnuty) system, daju sa tie moznosti pridat do bootu a skusat...

A ako mas nastaveny disk v BIOSe? Ak to nie je nejaka velmi stara masina (co asi nie je ked hlasi K8 architekturu), tak mas asi SATA disk a SATA-radice maju v BIOSoch rozne fetosske nastavenia - IDE-mod alebo legacy mod. To odporucam dat na AHCI/native.
Dalsia moznost laborovania je updatnut BIOS alebo minimalne clearNVRAM.

Ja som 9.04 upgradol za behu uplne hladko a to bola este beta asi 2 tyzdne pred vypustenim. Ale pravda je, ze 8.10 som tam mal tiez nejake 2 tyzdne, takze system som nemal zapratany ziadnymi somarinami, len zaklad a len z klasickych Ubuntu repozitarov. Ja som mal ale Kubuntu, lebo KDE sa mi paci viac ako Gnome a musim povedat, ze v tomto je 9.04 (KDE 4.2.2) lepsia ako 8.10 (KDE 4.1 bol fakt buggovy). Len mi to stale robi jednu kravinu - bud ked startuje kdm, alebo naopak pri shutdowne ked konci kdm, tak to skratka vytuhne, klavesnica mrtva, mys nereaguje, iba mi preblikne do patricneho modu (pri starte z textu na grafiku, pri shutdowne z grafiky na text) a tam to zmrzne. To mi ale robila uz ta 8.10, takze to bude v niecom inom. Len to skratka vytuhne a nic nie je v logoch... Bud je nieco s driverom grafiky (HD4870), alebo by som mal manualne naplnit xorg.conf vsetkymi detailami (teraz su tam "automaticke" veci, teda takmer nic a mozno to zdochne prave pri nejakych tych autodetekovacich zalezitostiach).
Ked ma to moc nastve, odposlem Kubutu kade lahsie a aj na desktop dam Debian testing - ten ma ale "len" KDE 3.5 a musim povedat, ze "omalovankovy" KDE4 sa mi velmi paci...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ubuntu ma u mna stale problem s drivermi GPU. Tiez podobne preblikavanie z textu do graph.
modu a nic. Takze to dam spustit v low graphics mode, nabehne graficky login, ten necham tak
a prepnem sa do konzoly Ctrl-Alt-F1, normalne sa lognem, vypnem gdm, spustim NVIDIA.run
cez sh, ako sudo, NVIDiA.run je nejaky NVIDIA-Linux_xx.x.x-x86-64-yy.y.run z ich stranky.
To samo prekompiluje a nainstaluje kernel modul pre nVidiu. Je tam moznost aj vytvorenia
noveho xorg.conf, ak to niekto nevie rucne. Potom staci spustit gdm a uz to slape 1920x1200
a pod. az do noveho updatu kernelu.
Ako je to s ati neviem.
Ten problem co ma gabberattack, by som povypinal resp. pozapinal veci v BIOS-e,
tykajuce sa radica IDE a jeho modov, alebo ako Palo pise parametre do /boot/grub/menu.lst
Pri starte zadat kernelu parametre acpi=off alebo apm=power-off
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

Mne to ovsem netuhne vzdy. Asi tak raz-dva razy z 10 startov. A inak to bezi uplne normalne. O to je to divnejsie.
Ale je pravda, ze som to musel cele nainstalovat v nejakom kompatibilnom mode (bez 3D efektov), lebo inak mi to po boot splash-i nikdy nenabehlo do grafiky - ale vtedy aj display pisal "out of sync". No a po instalacii mi sam ponukol restricted driver, ten som len odklikol, nainstalovalo, restartol som a uz isli 3D efekty.
Je pravda, ze drivery rovno z Ubuntu nie su najnovsie, ale zatial mi stacili. Spustat subor ci uz od Nvidie alebo ATI je trosku haluzne, lebo to trocha chaoticky dokopiruje subory do jadra... ked som mal kedysi este Debian na desktope a Nvidiu grafiku, tak som si radsej sam skompiloval jadro s pridavnym modulom a mal som vlastny .deb balik... ten sa samozrejme automaticky neupdatoval a teda ked som to raz uz rozchodil, tak to slapalo (a novsie jadro/modul som si mohol sam skompilovat kedykolvek, len koho by to bavilo).
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

NO mne tie drivery z Ubuntu s nVidia kartami este nikdy nenabehli, nech som robil,
a odklikoval neviem co, do vyssieho rezimu ako 640x480 alebo 800x600 som sa nedostal.
S Intel GPU to ide ok. ATI nemam. Takze jedine vychodisko je skript z nVidia driverom.
Napísať odpoveď