Trash/Death Metal

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Chlapi, prenedavnom ma Hefto inspiroval velmi zaujimavymi mp3kami, a trosku som si dnes po vymalovani polky bytu urobil prieskum aktualneho stavu metalu. Kedze viem, ze je tu zopar priaznivcov tvrdsej hudby, a kedze aspon mne osobne casto chybaju nejake typy na dobru talentovanu hudbu z tohto zanru, tak sem davam tieto zaujimave typy:

1. Najskor najnovsi (a najmaksi) objav - polska alternativna metalova skupinka, ktoru zalozil gitarista death metaloveho Vadera, ale pozor - maju vybornu kombinaciu tvrdych gitar a rytmov ale vynikajucu spevacku s vybornym melodickym hlasom!! Kto ma rad kontrasty tak ako ja (trash metal ale zaroven melodicky prijemny spev) a inovativne melodie, vypocujte si tento singel (UNSUN - Whispers):
http://www.youtube.com/watch?v=LapknbGS7Os&feature=fvst
(a pozor, spevacka je dost sexy :) )

2. Teraz troska z tvrdsieho sudka - ale aby nam nebolo luto ze nie je dost zien v trash/death metale, nasiel som jednu velmi sikovnu spevacku, ktora produkuje naozaj brutalny a kvalitny hlas - uznajte sami.. Navyse je tiez velmi pekna (imho) :) - Arch Enemy:
http://www.youtube.com/watch?v=OyEu9y6wifs&feature=fvw

3. Tuto vec som nenasiel, to mi poslal Hefto, ale je to naozaj vyborna severska originalna melodicka death metalova skupinka s textami inspirovanymi nordickou mytologiou (Vikingami), su pekne a velmi sa mi paci atmosfera ich piesni, takze ak niekto ma rad originalny death metal (nielen prazdne revanie a skrecanie), tak tu je ukazka tvorby (Amon Amarth):
http://www.youtube.com/watch?v=_dmpZDWcNE8

2. kedze mam rad pomale a tazke rytmy bez prehnanych akustickych gitar, zaujala ma este (tentoraz doom metalova) skupina Swallow the Sun:
http://www.youtube.com/watch?v=mUywH11mI6c


Tak, snad som niekomu pomohol rozsirit audioteku a trafil sa do niekoho vkusu, tak ako mne pred tyzdnom nasi spolucruncheri :)
Enjoy!
Naposledy upravil/-a Duro Kotulic Bunta v Ne Júl 05, 2009 2:35 am, upravené celkom 1 krát.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Len este na opticku ilustraciu aku spevacku si deathmetalisti vybrali: :) Ked uz som sa takto subjektivne rozpisal - viete preco sa mi pacia kontrasty? Pretoze spajanie protikladov je krasnou ukazou budhistickeho pristupu k svetu - nie je vsetko take ako sa zda a protiklady su vlastne vzdy sucastou jedneho celku. Preto sa mi paci napr. aj moderna kozmologia - najmensie casti vesmiru (zatial kvarky) ovplyvnili tesne po bigbangu velkoskalovu strukturu vesmiru, a preto vlastne vesmir na tych absolutne najvacsich meritkach ma presne podobu kvantovej peny/kvark-gluonovej plazmy...
A preto kazda taka ilustracia z bezneho zivota sa mi .. paci.. takze z tohto pohladu je nasledujuci obrazok (a najma ich piesne) vlastne analogiou vztahu kvantovej mechaniky a makrostruktury vesmiru ... (ehm, sorry za filozofovanie, mam dnes taku filozoficku naladu...). Je to este vacsi kontrast ako ked som kedysi este na univerzite natrafil na Guano Apes...

Obrázok
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nuz, po priblblych oslavach 4 jula je troska filozofie ako dusok vody na pusti. :-) Ale deadmetal fakt nemusim, radsej mam hardcore gabber. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa matob »

Amaseffer - Oriental powered progressive metal
http://www.youtube.com/watch?v=lVDuKmVLW8E
Obrázok
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Koukam ze metal jeste zije :D

Kdyz uz jsi Duro zminil Amon Amarth, tak jeste pridam Trivium, protoze obe byly predkapelami na lonskem turne Slayer - Unholy Aliance. Zrovna Slayer si zadne nedodelky nevybiraj ;-)
Sice se mi na nich moc nelibi ten numetalovy/hardcorovy vokal, ale technicky hrajou dobre, melodicky, rychle a mozna az trochu libive.

A neco sice pomerne stare (rozumnej ze hraji dlouho), hodne malo zname, ale technicky a napady dost vyjimecne, ceske Forgotten Silence. Myslim ze po hudebni strance jsou zcela nezaraditelni, pripada mi, ze hraji smes od jazzu po doom-death metal a pritom pekne a velmi precizne.

BTW, nedavno jsem videl skvele zpracovany polodokument o metalistech, metalu, historii metalu od doby Deep Purple az po soucasnost. Je tvoreny prevazne rozhovory s hudebniky, fanousky, producenty, atd. Udelal to kluk, co to pojal jako diplomovou praci z antropologie a musim uznat, ze se mu to povedlo skvele. Do hodky a pul to samozrejme nelze narvat vse, ale prurez je udelany velmi dobre. Chvilema jsem se u toho musel chechtat. Mimo jine tam Tom Araya rika jak to teda vlastne je s tim, ze "God hates us all", je tam taky rozhovor se zpevackou z Arch Enemy, a vubec...
Da se to zkouknout v anglictine napr tady:
Metal: a Headbanger's Journey
Pokud ma nekdo zajem o celou verzi s CZ titulky, melo by se to dat stahnout z torrentu, anebo staci mi napsat zpravu a behem par minut to nejak vymyslime :)

Duro:
Celkem by me zajimalo, jak filozoficky pojmes tu pisen od Forgotten Silence ;-)
BTW, nahrali to nekdy pred cca 10 lety, jestli se nepletu, nekdy v dobe kdy byl v CZ modni doom metal s houslemi (nicmene toto je uplne o necem jinem), Nightwish jeste nehrali pop a kombinace bliti / zensky vokal jeste nebylo klise jak dnes.

Edit:
jen koukam ze ty kapely nepujde zaradit ani jako Thrash, ani jako Death metal. Ostatne, ryze thrashove kapely jsou stejne jen Slayer a Debustrol, a ryze death jen Cannibal Corpse.
:D
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diky chlapi za dalsie typy:
matob: napad sklbit orientalne motivy s metalom je velmi zaujimavy. Inak chvilami som mal pri niektorych pasazach tej piesne pocit ze pocuvam Dead Can Dance (iba v metalovej verzii :) ) Urcite si vypocujem od nich cely album..

shafa - tusil som ze sa ozves, na Sulove si v aute pustal zaujimavu muziku len som sa vtedy nepytal presne aku.. :)
Na Trivum som uz dostal tip, ale maju na mna prilis velke percento heavy metalovych pasazi, a mne sa heavy metal nepaci (prilis vela akustickych gitar, a najma nemam rad ten heavy metalovy vysokofrekvencny spev :) )
Zato ti Cesi zneju zaujimavo, taky mix stylov v jednej piesni som snad este nepocul :shock: Od nich si tiez to vypocujem veru viac (ak zozeniem). Ja si totiz hudbu pustam presne takym stylom - mix. Napr teraz cely vikend som maloval byt (uff, makacka), a prezil som to s usmevom prave vdaka tomu ze som si pustal muziku (som sam doma, bez rodiny) - death metalove veci, potom trochu trashu, doomu, blacku a potom zopar veci od Depeche mode, a na zaveru cyklu este techno a jednu trance pesnicku (moju oblubenu dievcinu z 15 rokov stareho Opus III : http://www.youtube.com/watch?v=tuG_2TyX4_c ).. a toto slo z playlistu kol dokola cely den :)
A ked si chcel filozofiu - mam dovod preco to tak robim a preco ma teda zaujal aj ten Forgotten Silence - pri mixe radikalne odlisnych stylov totiz vyniknu prednosti kazdeho z nich - je to podobne ako ked clovek zje viacero sladkych veci po sebe, napr ak zjem cokoladu a potom si dam sladke kakao, to kakao chuti ovela menej sladko ako keby som si pred nim tu cokoladu nedal - proste zmysly su otupene. Ked ale striedam styly/chute, tak kazdy z nich si vychutnam naplno.. takze tolko moja filozoficko/fiziologicka uvaha :-D

Inak este som dostal tip na dalsiu zaujimavu skupinku - melodicky black metal: Dimmu Borgir: http://www.youtube.com/watch?v=F9cqKafnUrk

(nenechajte sa zmylit, napriek zdaniu nie su satanisti - tvrdia o sebe ze su len ateisti a preto vyuzivaju satanisticke motivy - nuz, aj ked to na prvy pohlad vyzera ako postpubertalna recesia a vzdor proti systemu, ja za tym vidim skor opat jing&jang filozofiu - aj ten budhisticky mnich s tou myskou ryze prevratil system na hlavu, a robil nieco v uplnom rozpore so zauzivanym stylom)...zivot nie je ciernobiely...
inak v tej piesni pouzivaju velmi zaujimave poltony...

tesim sa ze metal sa vyvija zaujimavy stylom, a ak si najdem cas ten dokument co si Shafa spominal si pozriem.

Gabber - este na teba mam jednu otazku - mas nejaky link na nieco nove s gabber produkcie? Pretoze posledne obdobie v nasom open space v robote mam nonstop sluchatka, a pridal by som si rad este nieco do mojej zmesy stylov aj z dasieho sudka...kedysi si mi nejake linky uz posielal, a pacilo sa mi to..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Dimmu Borgir se mi jeden cas strasne libili a obcas si je i pustim, ale ...
Puritanical Euphoric Misanthropia je uzasne a myslim se neprekonane blac metalove album z druhe generace blackovych kapel, ale nasledujici uz mi pripadaji tak nejak okoukane a nejak moc prehnane s tim symfonakem. BTW, Death Cult Armageddon nahrala Prazska Filharmonie, ale ... no nevim. Mam pocit ze je to uz trendy a moc libive.

Kazdopadne dik Duro za vzpominku na VADER... Nebyt jich, tak se ke Slayeru nikdy nedostanu a paradoxne oni hraji zrovna Raining Blood rychleji nez Slayer, coz je dost nevidane, a co teda uz vubec nechapu je jejich bubenik ;-)

Na Trivium mame stejny nazor, taky si je v aute nepustim... Nove kapely uz me nejak moc neberou, ciste subjektivne mi to pripada uz jen opakovani 20 let starych veci + nejake modernejsi aranze. Mam pocit ze v metalu uz nikdo nic moc nove nevymysli.

Nad cim ale neustale zasnu, jsou Master's Hammer. Je lepe to poslouchat bez toho videa. Je to nahrano nekdy kolem roku cca 1987. Predbehli dobu o 10 let. Prvni melodicky black metal na svete, par let pred nastupem norskeho black metalu.
Naposledy upravil/-a shafa v Po Júl 06, 2009 9:50 am, upravené celkom 1 krát.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa gabberattack »

Duro Kotulic Bunta napísal:
Gabber - este na teba mam jednu otazku - mas nejaky link na nieco nove s gabber produkcie? Pretoze posledne obdobie v nasom open space v robote mam nonstop sluchatka, a pridal by som si rad este nieco do mojej zmesy stylov aj z dasieho sudka...kedysi si mi nejake linky uz posielal, a pacilo sa mi to..
Vytvorim Ti ucet na mojom ftp a nazdielam par GB - ja som ale skor na old style 1994-2000 :-) Alebo sa mozeme dohodnut a spravime share cez Mojo. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa tahanko »

dik za tip, ten UNSUN sa mi velmo lubil, mohli by ste este nieco podobne odporucit?
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

tahanko, bohuzial nic podobne co neznie ako popovy vtieravy neoriginalny a nenapadity hardrock som nenasiel (a ono aj ostatne pesnicky z albumu Unsun nie su az tak vydarene podla mna ako tato pilotna).

Zato vsak - aby sme sa vratili k povodnej teme topicu - ak mate radi Amon Amarth (mne sa ich tvorba velmi zapacila pravdupovediac), tak som po dvoch tyzdnoch nasiel nieco co sa mu velmi podoba a je podobne prijemne na posluch (velmi podobne akusticke aj basove gitary aj celkove vyznenie piesni) - Dark Tranquillity:
http://www.youtube.com/watch?v=3F1W8HJLV5s&feature=fvw

A velmi ma zaujala aj ich piesen Terminus - spojenie death metalu s trance/techno prvkami mi pripada originalne, ale najma sa im to vydarilo, neznie to umelo ani amatersky:
http://www.youtube.com/watch?v=bjOITeJz ... re=related
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:Proc bubenici umiraji predcasne:
http://www.youtube.com/watch?v=a_9Rj6zR ... re=related
No napadaju ma hned dve uvahy:

1. pekne vidno jednotu vsetkeho jing-jang, pretoze vidim len maly rozdiel medzi hard techno ktore ma bpm 150+ a death metalovym blast drumming, ktore ma bpm hadam este vyssie. :)
2. Ak sa zopakuje situacia s vyhynutim dinosaurov, ked sa zo zopar druhov vyvinuli vtaky, tak ak vyhynu cicavce tak urcite preziju prave deathmetalovi bubenici, pretoze maju spolocnu jednu dolezitu schopnost - vysokofrekvencny a dlhotrvajuci pohyb koncatin. :)

Inak Shafo, ten album Puritanical Euphoric Misanthropia od Dimmu Borgir je fakt vyborny, vratane tej prvej cisto symfonickej skladby (celkovo to bol vyborny pocin pouzit v albume ozajstny symfonicky orchester a nielen klavesy) . Pocuvam to za posledne tyzdne v office uz asi tridsiatykrat a je to dobry vybijac stresu :)
Som zvedavy na ich neskorsie albumy, aj ked ich hodnotis kritickejsie...

Inak - myslim ze som to tu este nespominal - zaujala ma - pre zmenu od skandinavskych - aj JAPONSKA deathmetalova skupina Blood Stain Child, ktora miesa prave trance/techno s deathmetalom - a ide im to podla mna dobre. Vacsina piesni je deathmetalovych s primesou trancu, ale niektore vyprodukovali skor trancove/techno s primesou deathmetalu. Myslim ze sikovni chlapci :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Heh, nejak se mi nedari spocitat ty BPM
http://www.youtube.com/watch?v=-YHVQX41X0k
http://www.youtube.com/watch?v=FBtRGNNNe7c
http://www.youtube.com/watch?v=vsTsLW28d8A
:D

Edit:
btw, par mesicu zpatky jsem byl na koncerte Napalm Death, coz jsou takovi + - padesatnici, ale co byli schopni zahrat, tak to jsem nechapal...
Cely death/grind je zalozen na cca 3-4 bicich instrumentech a cilem je dosahnout 1 rukou maximalni moznou rychlost, coz je po shlednuti na vlastni oci neco z zanru fantasy/sci-fi, ac hudba je to bohuzel mnohdy zcela neposlouchatelna :D
http://www.youtube.com/watch?v=d5t-Yc1zaOQ
Samozrejme bez "urychlovacu" typu dvouslapek, ktere pouzivaji/pouzivali hafo kapel. napr. Dimmu Borgir maji bici taky extremne rychle, zni to jako kulomet, ale je to holt dvojslapka, navic to neni zdaleka tak pestre jako hraje treba Lombardo

Edit2:
poslechl jsem si par skladeb od Blood Stain Child, pripada mi to jako v dobe nastupu americkeho NuMetalu - tzn. pomerne tvrde a melodicke party, ale v podstate pop. Neco treba jako na zpusob Nightwish, kde to na nekolik poslechu zni uzasne, ale pak se to rychle zprotivi, je to furt tak nejak popove a clovek uz to nemusi... Ale je to jen muj vlastni pocit a dojem, nevnucuji to nikomu, snad.
Kdyz se clovek zaposloucha do nekterych skladeb napr. Telemanna, anebo Vivaldiho (nemyslim zrovna 4 rocni obdobi), tak ta hudba je casto mnohem tvrdsi, nez je nektery soucasny "metal", jen tam hraou na smyccove nastroje a cembalo. Hodne dobre to hraje napr. Musica Florea a poslech nazivo zni nekdy fakt bombasticky.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Zalezi ako definujes BPM - ak ako cisty pocet uderov za sekundu, tak potom tie ukazky je naozaj tazko zratat.. :)
Ja si definujem BPM ako pocet zakladnych pulzov za minutu - nieco co sa da odmerat metronomom (neviem ci je to aj oficialna definicia BPM).. potom tie youtube ukazky (vsetky tri) vychadzaju na cca 200 az 250 BPM, co je zhruba na urovni hard techna :) [ktore tiez ak by si ratal vsetky udery by sa inak zratat takmer nedalo]

Napalm Death su sice legenda .. ale (nielen) ta ukazka co si vybral sa fakt neda pocuvat, to nie je hudba, to je epilepticky zachvat .. :-D [moj subjektivny nazor]

Priznam sa, ze vazna hudba je jeden z mala zanrov, ktore vobec nepocuvam, ale je mozne ze cez symfonicky death metal sa k nej veruze mozno na stare kolena prepracujem - vies mi dat nejaky tip na konkretne diela co ta niekedy zaujali? Napr. od spominaneho Telemanna/Vivaldiho?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa gabberattack »

-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď