Trash/Death Metal

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pekne Shafo - chystas sa znova? :)

Ale ja budem poteseny este tri tyzdne skor ako ty - pretoze vyjde novy album Amon Amarth: Surtur Rising (25. marca), na ktory som musim povedat velmi zvedavy a bude to asi jeden z velmi mala albumov, ktore som si kedy legalne kupil, pretoze ta kapela je hodna podpory...
http://www.amonamarth.com/

A je to stale jedina kapela (okrem Depeche Mode), na ktorej koncert ked budu v ceskoslovensku alebo rakusku pojdem, a zoberiem aj syna, ktoremu sa tie vikingovky tiez pacia...
Btw, Shafo, ty si bol niekedy s niektorym zo synov na koncerte?
btw2: I am the wind od Hypnosu veruze stale pocuvam, paci sa mi ten sepot namiesto growlingu - to je na death/black metal piesen nezvycajne.. nepoznate niekto podobnu "sepotom odspievanu" metalovu piesen?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

No, premejslel jsem kdy synatora vezmu na nejakou poradnou belosskou hudbu, zadne multi-kulti (rozumnej metal, punk a eventualne nejake baroko typu Musica Florea) :-), ale zatim mu je 7 a spatne snasi ten rachot. Myslim loni jsme byli venku na festaku na Arakainu, ale ten rachot ho rozhodil (i kdyz jsme byli daleko) a nejak ho to pak nebralo - spunty do usi jsem mu dal az po chvili.

Na Megadeth a Slayer je povinnost jit, protoze v jejich veku uz clovek nevi jak dlouho vydrzi hrat. Teda hrat asi vydrzi, ale v jakem tempu a jestli to radsi nezabali, nez aby hrali pomalu. Kdyz jsem na youtube koukal na koncert Kabatu na Letne v Praze, tak jsem se musel smat jak byli vyrizeni pote co zahrali 1/2 songu "Ma ji motorovou". Ty krizky na krku uz jsou proste znat a to jsou mladsi nez Mustaine, Araya a spol...

Ad sepot: no moc nevim, v thrash/death je to spis vyjimecne, mozna bych spis zabrousil na nejaky doom, ale ted si nic konkretniho nevybavuju,doom byla driv takova "trendy" zalezitost.
Leda me napada Forgotten Silence, ale to je dost specificka a vyjimecna hudba, asi bych to neskatulkoval jako nejaky konkretni metal. Leda jako Jazz-Metal :D
http://bandzone.cz/forgottensilence
http://www.myspace.com/forgottensilencecz

Edit:
jeste me napadli Cradle of Filth, ale to taky s thrash/death moc spoleceho nema...

Edit2:
Od tech FS na bandzone mi pripadaji dost zajimave hlavne Chapter 4... a Chapter 6..., jsou z alba The Hills od Senyaan, fakt dost ruznoroda hudba, ten pojem jazz-metal se mi libi cim dal vic... :)
Na Myspace je jeste Chapter 5, to je uz uplna klasika, ale to jsem nekdy pred pred nekolika mesici/roky nekam postoval... strasne se mi to pred cca 12-13 lety libilo a libi dodnes =D> Dost to chytlo i segru, kterou bavi spis Sostakovic, Bernstein a spol...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Edit3:
pred par lety jsem zacal zkouset takovy experiment - poustel jsem si jak klasiku, tak metal a v mysli jsem nahrazoval nastroje a zpev - napr. housle a violy za kytary z boosterem a naopak a cisty zpev za bliti a naopak, atd. Vyslo mi z toho, ze dost kapel, co hraji "metal" by vlastne mohly hrat normalni pop a rada klasiku by klidne hrala svym stylem nejaky poradny metal. Dost kapel se skryva jen za zkresleny zvuk svych nastroju, bliti misto cisteho zpev a snazi se navodit dojem neceho tvrdeho, drsneho, zleho a nevimcojeste :D.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Shafo, tak aby som poporiadku zareagoval:

1. forgotten silence si veru vypocujem - uvidim ci sadne mojim audiosenzorom tak ako ten hypnos, ktorym si veru u mna trafil do cierneho.. :)
2. Sepot v death metale je naozaj nezvycajny, preto som sa pytal. V doome sice az tak nezvycajny nie je, lenze na doome sa mi nepaci priama otvorena depresivnost a najma absencia rytmickejsich casti. A ja ako stary djembe/bongo priaznivec mam proste rytmus rad..
3. Stuple do usi na koncerte veru beriem pre deti ako nevyhnutnost - nielen metal ale snad vsetky koncerty maju absolutne nezdravu a skodlivu uroven hluku (a je to jeden z dovodov preco na koncerty az na extremne vynimky ani ja vobec nechodim). Anyway, dik za nazornu skusenost s reakciou tvojho syna - dava to jasne poucenie. Bez stuplov veru maleho na vikingov nezoberiem (teda ak sa tu objavia skor nez bude velky.. :-) )
4. Mas urcite uplnu pravdu v tom, ze mnohe metalove kapely vlastne hraju klasicku hudbu, len s inymi nastrojmi a inym hlasovym prejavom - v podstate k barytonu, basu, falzetu etc by sa dal lahko priradit growling a mame enhanced classical music for tough minds.. :) A to sa mi paci - mam rad jednotu protikladov a spolocne menovatele pre zdanlivo protichodne veci... Ved asi nenadarmo aj Waltari, na ktorych Death Metal Symphony album som tu nedavno odkazoval, niektore skladby skomponovali ako cistu klasiku bez gitar, bubnov a akychkolvek neklasickych nastrojov..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Som tieto dni (opat) v Kyjeve, a ked som isiel po bulvary, co nevidim - billboard propagujuci koncert Slayeru a Megadethu, ktory tu bude 13. marca... ked nepride mohamed k hore, pride hora k mohamedovi.. :-)
(akurat to tu uz bohuzial nebudem, inak by som ich videl Shafo skoro o mesiac skor ako ty v prahe :-) )
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Chalani ospravedlnujem sa vsetkym pravovernym metalistom za "prznenie" tohto threadu, ale ked som teraz zas 120 km od Cernobylu, tak ma velmi potesila unedited verzia albumu, ktory mam s tymto mestom nerozlucne spate (ten album som totiz pocuval asi tridsat krat pocas toho inkriminovaneho vikendu, kedze jeho atmosfera je z mojho pohladu velmi kompatibilna s atmosferou Cernobylu):

KoRn - See You on the Other Side [Seen It All]: http://www.youtube.com/watch?v=IyH9SU4Q ... re=related
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Mne sa od Kornovcov paci tato "balada":

Did my time
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ano, ta sa paci aj mne, celkovo album Take a look in the mirror je mojim druhym najoblubenejsim od nich.
Ale priznam sa, ze som ich vzdy len pocuval, nepozeral klipy, az teraz som si nasiel cas, a veru som prekvapeny ze su niektore klipy celkom dobre.
Najviac ma zaujal vtipny klip k songu Evolution - georga busha prirovnat k simpanzovi, no usmial som sa veru, plus cely koncept pesnicky a logicke argumenty na znizovanie priemerneho IQ ludstva su fakt dobre :-) :-)
http://www.youtube.com/watch?v=m8fm3Z7jgWM
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Uz sa to blizi - spustili novu stranku k novemu albumu od Amon Amarth: Surtur Rising :-)
http://www.surturrising.com/

Obrázok

Len skoda ze turne bude kade tade ale nie vo viedni kam by som bol najdalej ochotny kvoli tomu ist...
Ale mozno Hefta99 bude zaujimat: 29.05.2011 (CH) PRATTELN / Metalfest Switzerland ! ;)

Ako mala navnada - jedna z piesni:
http://www.youtube.com/watch?v=cXdxf0k0tzE
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Palo M. »

ludi_slovakia napísal:Pridam aj ja niekolko metalovych kuskov :)
...
To asi nebude celkom Trash/Death Metal, pretoze sa mi to celkom paci ;-)

A tak teda pridam aj ja svojich oblubencov:
http://www.youtube.com/watch?v=C_RTpg9C1IM
http://www.youtube.com/watch?v=xi1ArEPKlu0
http://www.youtube.com/watch?v=m8OniPvrelo
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No ano, ono to podla mna uz nie je ani metal ale skor rock, ale anyway dik za linky ludi :) a Palo tebe zas sluzi ku cti ze klikas na hyperlinky co davame do tohto pre teba out of scope threadu.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

OK, tak radsi navrat k tematu... ;-)
a konecne jsem nasel nejakeho Telemanna - to je taky narez...

btw Duro, co Forgotten Silence - jak se ti libi?
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Duro Kotulic Bunta napísal:No ano, ono to podla mna uz nie je ani metal ale skor rock, ale anyway dik za linky ludi :)
Noo trash/death metalistom sa akykolvek iny metal moze uz zdat ako rock :mrgreen: Aj ja som zacinala na Metallice a Sepulture, ale asi starnem uz sa mi zda trash/death metal moc uvrieskany :oops: Aj ked ma to svoje caro, niektore riffy - napriklad Enter Sandman ci Nothing Else Matters su proste genialne :wink:
Palo M. napísal: To asi nebude celkom Trash/Death Metal, pretoze sa mi to celkom paci ;-)
Prave preto som sem dala tie linky, metal nie je len trash/death ,symfonicky a goticky metal si oblubia aj doteraz nemetalisti, je to zmes metalu ,orchestralnej hudby a opery, z tejto kombinacie ma clovek prijemne zimomriavky, ide to az pod kozu :)
Obrázok
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

To je prave ono. Srovnejte napr. song od Sepultury The Hunt
a originalni verzi od New Model Army
metal prece neni jen o tom, ze nekdo pouzije jiny typ boosteru pro kytaru, podladi kytary o (pul)ton a blije do mikraku.

Takove ty libive radobymetalove kapely casto nejsou nic nez jen pop s podladenymi nastroji a chraplakem a jakobymetalovym zvukem... Tim treba nemyslim konkertne sepulturu, i kdyz na tom prikladu je to hezky videt.

Kdyz to srovnate treba s Vader , tak to asi je jasne...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď