Firefox a Google Chrome

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Palo M. »

shafa: Tak pri Lynx-e uz teda naozaj skoncime... definitivne
Duro: Celkom dobre. Musim povedat, ze teraz ta stvorkova verzia Chrome je omnoho lepsia, ako tie predchadzajuce co som skusal. Len zevraj na Linuxe bezi Chrome vyrazne horsie ako na Windoze - je pravda, ze aj FF je pre Windoze viac optimalizovany a bezi tam lepsie, ale rozdiel nie je vraj az taky vyrazny. Pre Linux je Chrome stale len ako beta... No ale znie to slubne...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak... po dvoch tyzdnoch pouzivania Chrome (len v praci, na Windoze) idem naspat k Firefoxu.
Najsilnejsi dovod je: brutalna konzumacia pamate a z toho vyplyvajuce spomalenie browsera (a vlastne celeho systemu).
Tento moj poznatok je sice v protiklade s tym, co sa pise vsade na webe, ale musim verit svojim zmyslom (a Windows Task Manageru).
Moj desktopovy stroj v praci ma 1G pamate. S tym nic nenarobim... a v podstate na pracu to teoreticky staci, kedze sa pripajam na vzdialene stroje a zobrazujem z nich cez X (a niekedy staci len terminal). Outlook, antivirak, korporatne Windoze pridavky a BOINC to este utiahne... A isiel na tom aj Firefox, do 10 tabov som sa pohyboval pod 1G v task-manageri. Iba niekedy sa spustil antivirakovy proces s 150-200M a spomalil to (s tym tiez nic neurobim).
Teraz som 2 tyzdne bezal na Chrome a musim povedat, ze situacia s pamatou sa zhorsila. Casto mi to ide do 1.4G a to uz je fakt moc. Cloveku pride mail, spusti sa mu ten blby antivirak a masina na chvilu vytuhne...
Ono ten Chrome sa na prvy pohlad tvari, ze zerie menej. To ked ho clovek skusa, nema tam ziadne rozsirenia a ma tak zo 5 tabov... Ale ked to ma clovek naozaj pouzivat, situacia je diametralne ina. Kazde rozsirenie je samostatny proces, kazdy tab tiez (niekedy ale viac tabov obsluzi len jeden proces - to som si vsimol pri "spiacich" taboch, teda ked su dlhsie neaktivne, alebo ked je viac tabov z toho isteho webu). A about:memory sice ukazuje pekne cisielka, ze Chrome zerie "len" 269999k, ale suma procesov dole ukazuje 364096k (?) a narast alokovanej pamate vo Windows Task Manageri je omnoho vacsi (najmenej 400M) - mozno rezia jednotlivych procesov, ktorych mi bezi 14... Je to pre 9 otvorenych tabov. S tymi istymi otvorenymi tabmi mi Firefox spotrebovava 100M (udaj z Windows Task Managera).
Co sa tyka rozsireni: V Chrome mam AdBlock, Browser Button for AdBlock, FlashBlock, Forecastfox Weather, Proxy Switchy!, RSS Live Links, RSS Subscription Extension (7 ks). Vo Firefoxe mam: AdBlock Plus, BOINC Stats, DownloadHelper, DownThemAll!, FlashGot, Forecastfox, Java Console, Noia 2.0 eXtreme OPT (sucast temy Noia), NoScript, QuickRestart, wmlbrowser. (Plus neaktivne FoxyProxy, lebo sa od istej verzie nejako nekamarati s firemnym proxacom ani s AdBlock+). Ako tak pocitam, je to 12 aktivnych rozsreni (v podstate nadmnozina toho z Chrome, pre RSS Firefox uz nic nepotrebuje a ma v sebe live bookmarky).
Takze pamatovo vitazi Firefox a pretoze prave pri Chrome sa lame pouzitie pamate na mojom stroji a prechadza to cez hranicu velkosti fyzickej pamate.
Kym ciste Chrome, bez rozsireni a s par tabmi sice vychadza rychlejsie ako Firefox, tak v mojom realnom pouzivani je rychlejsi Firefox...

Druhy silny dovod je AdBlock. V Chrome sa mi nepodarilo odfajcit intextove reklamy. Robil som vselico v rozsireni, dokonca som javascripty a cookies skusal selektivne blokovat, ale nic nezabera, intexty stale otravuju. A tie ma fakt neskutocne seru... Tiez v Chrome je AdBlock taky, ze pri nacitavani stranky zobrazuje reklamy (tie bannery su fakt strasne) a az po nacitani vsetkeho bannery schova - cim jednak "poskakuje" text co je otravne a unavne pre oci a takisto neplni primarny ucel, lebo na chvilu tu reklamu predsa len vidim. Vo Firefoxe s AdBlock+ ziadne taketo javy nepozorujem a reklamy dovidenia...

Takze suma sumarum - skusil som, myslim dostatocne, ale este Chrome nie je tam, kde by som ho potreboval... tak snad o rok. Dopisujem tento prispevok, potom vypinam Chrome a frcim naspat na Firefox.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Dik za popis experiencu, ano, ja som si tiez vsimol ze pamate mi to zerie viac ako FF, ale kedze mam doma aj v robote 4 GB (ok, kedze mam win32 tak realne vidi len 3.5 alebo tak), tak to pc nebrzdi a je mi to tym padom jedno.
S Adblock mas uplnu pravdu - vo FF reklamy nic, v GCh sa na vhcvilu zjavia a az potom zmiznu. Ale priznam ze mi to nejak nevadi. Co su intextove reklamy? Tie hypertextove zvyraznenia textu na ktory ked ides mysou tak sa objavi nejaka hlupa nesuvisiaca reklama? :) Vsimol som si take veci na niektorych newspaper serveroch, ale kedze noviny v poslednej dobe nejak necitam tak mi to je tiez viac menej jedno..

Anyway, aj ked GCh ma niektore muchy, neprekazaju a po niekolkych tyzdnoch pouzivania sa nemienim vracat k FF - dovodom je uspora miesta a akceptovatelna funkcionalita GCh. Plus samozrejme originalna motivacia - nemienim sa vzdat AVG antivirusu s ktorym som spokojny roky len kvoli tomu, ze FF kvoli nemu zerie po polhodine 99% CPU.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Palo M. »

Intextova reklama je presne to, co popisujes. Skratka namiesto suvisleho bloku textu su tam podciarknute niektore slova (castokrat dvojitou ciarou) a to je potom fakt radost citat. A este ked je podciarknute napriklad meno politika. Bleee. Ja tie noviny citat musim, ak chcem byt informovany... A ja mam zase miesta na screene dost.

Inak neviem, preco tak moc lipnes na AVG, svojho casu to bol najhorsi antivirak z tych najrozsirenejsich v CS koncinach (mal najviac neodhalenych virusov, bol najpomalsi a aj nejake falosne poplachy tam boli). Teraz neviem, lebo spomalovac systemu pre seba vobec nepotrebujem. A zene som dal na notaska Comodo, ktore sa mi zda celkom dobre (je to aj s firewallom a su tam aj rozne pokrocile nastavenia pre fajnsmekrov, aj ked nejako mohutne som sa tomu nevenoval... na to, ze to je free to vyzera fakt dobre).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa shafa »

Mit antivirus mi pripada zbytecne (pro me a rekl bych obecne pro homo sapiens sapiens). Uspesne uz 3 roky zadny nemam a troufam si rict, ze v PC zadny bordel neni.
BTW, jedu na winXP

Edit:
jo, predpokladem je samozrejme urcita uroven "paranoia" modu ;-)
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa shafa »

Trosku vam pokazim statistiky z jakych prohlizecu se leze na boinc.sk :D
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:Trosku vam pokazim statistiky z jakych prohlizecu se leze na boinc.sk :D
Uff- LYNX! :-D Ten mam zakodovany z terminalov VT100 a hladal som na nom do noci info neutronovych hviezdach.. odvtedy mam v mozgu zakodovane ze neutronove hviezdy su zelene... :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa shafa »

tak tak...

Napadlo me to v roce 2010 vyzkouset v realu - jak to funguje a jak v tom budou citelne ruzne stranky. Zatim prvni zasadni postreh je ten, ze pokud je nekde dost textove reklamy (napr. http://www.diit.cz), tak to neni zrovna user-friendly.
Naopak graficka reklama je vyresena velmi dobre ;-)
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:Naopak graficka reklama je vyresena velmi dobre ;-)
:) myslim, ze niet ucinejsieho adblock mechanizmu proti grafickej reklame nez ma Lynx. A nikto ho nikdy v tom ani asi neprekona. Proste ultimate solution .. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa ikvar »

shafa napísal:Mit antivirus mi pripada zbytecne (pro me a rekl bych obecne pro homo sapiens sapiens). Uspesne uz 3 roky zadny nemam a troufam si rict, ze v PC zadny bordel neni.
BTW, jedu na winXP

Edit:
jo, predpokladem je samozrejme urcita uroven "paranoia" modu ;-)
Myslím že je jedno aký skúsený je užívateľ, antivírus je v dnešnej dobe nutnosť... ak samozrejme nemáš PC niekde v pivnici, bez pripojenia na internet, bez usb, mechaník a pod. :)
Čo keď sa nedopatrením vírus dostane do oficiálneho vydania nejakého softvéru čo používaš? Stalo sa.
Čo keď niekto hackne serióznu stránku na ktorú chodíš roky a veríš jej?
atď... atď... nepomôže ti nič, len antivírus. Nehovoriac o tom že používaš už aj z bezpečnostného hľadiska zastaralý OS.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa shafa »

Opatrne.
Kdyz mam antivirus neznamena ze mam zabezpeceny PC. Jen mam o neco mensi riziko, ze se ke me neco dostane.
Je otazkou, jak moc je toto riziko snizeno rozumnym chovanim a preferovanim urcitych aplikaci a jak moc je toto riziko snizeno antivirem.

Dle mych zkusenosti - pokud je clovek negramotny v oblasti zabezpeceni, anebo blb, muze mit jakykoliv antivirus i firewall i cokoliv jine, ale pokud jede na win, tak se mu do PC bordel stejne dostane. Je to jen otazka dni/tydnu/mesicu.
Spravoval jsem nekolik siti s ruznymi antiviry, ale viry se stejne resily pomerne casto... bez ohledu na firewall a antivirus.

0sobne to delam tak, ze cca 3x rocne projedu muj PC on-line antiviry a musim zaklepat, uz nekolik let mam klid. Nastesti mam i rozumnou zenu, ktera PC sdili se mnou a prosla "paranoia" skolenim ;-)

Edit:
LYNX rules 8)
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No mne akosi unika pointa, preco by som antivirus nemal mat.
To malo resourcov co si pyta mu rad poskytnem...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:No mne akosi unika pointa, preco by som antivirus nemal mat.
To malo resourcov co si pyta mu rad poskytnem...
1. Niekedy to nie je malo resourcov. Mne v robote ked pride mail, vsetko je brutalne spooomaaaleeeneeeee, spusti sa mi tajuplny VsTskMgr.exe ktory za prve zozerie asi 250M pamate (masina ma 1G a tento VsTskMgr zerie v takych chvilach suverenne najviac zo vsetkych programov) a za druhe to nejako blokuje procesy, takze CPU vytazenie je blizke nule a masina unresponsive. McAfee antivirak, nemozem ho vypnut ani zmenit a to ani s administratorskym uctom (domain policy).
2. Strata casu. Brutalne velkosti dat pri updatoch (kludne aj 100M). A vselijake alarmy, ktore su v mojom pripade vsetky falosne. Clovek sadne za pocitac ze ide nieco urobit a hned na zaciatku to zacne otravovat s kravinami a po hodine si clovek uvedomi, ze sa vobec nedostal k tomu, co chcel povodne urobit, pretoze ho buzeroval antivirak (a bohuzial nielen antiviraky, aj firma Adobe oplyva takymito lahodkami).
3. Incidenty s odstavenim inych programov (sposobene chybou v antiviraku). Aj BOINC uz bol odpileny nejakym antivirakom (myslim, ze to bol NOD).
4. Falosny pocit bezpecia alebo (alternativne) prilis velka rezia na administraciu. Cinske programy su sice napisane prasiacky, ale manzelka ich pouzivat chce/musi. Ak nastavim antivirak striktne a paranoidne, system je sice zabezpeceny pomerne dobre, ale je nepouzitelny, v kuse musim riesit, preco zrazu prestalo chodit hento a potom zase tamto. Ked to nastavim uvolnene, tak manzelka vsetko odklika, len aby uz mohla robit to o co jej ide - a tym padom je system aj tak nezabezpeceny a clovek si pritom mysli, ze "ved mam antivirak".
5. V linuxe to ide aj bez antiviraku. No flame. Aj na Mac OS X to ide bez antiviraku. Tie systemy totiz maju priamo v sebe mechanizmy, ktore umoznuju neziaduci software odhalit a odstranit, takze netreba ziadne moloch-programy tretich stran, ktore by vnasali dalsie nove problemy (samozrejme take programy mozu byt aj tam, napriklad kvoli pohodliu/urychleniu prace). Takze problemy popisane v bodoch 1-3 tu prakticky neexistuju. A body 1-3 zeru vyznamne najdrahsi resource - moj cas.
Tento posledny bod sice nie je priamy argument na neinstalaciu antiviraku, ale prirovnal by som to asi takto: Ked sa neda zabranit tomu, ze do clna tecie voda (pretoze to vyplyva zo zakladnej konstrukcie clna) a jedinym riesenim je vodu neustale odcerpavat, stoji za uvahu aj poohliadnut sa po inej konstrukcii clna...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Akoze mam AV, dokonca mam Security balik teda aj s FW a sifrovanie diskov a neviem co vsetko to ma v sebe.
Zarie to tak 50MB v RAM co je podla mna total nic.
A updaty ani neviem kedy robi.
Neotravuje pokial nenainstalujme novy soft co chce ist na net tak sa ma opyta ci je to ok. Ja stlacik OK a basta. A neinstalujem novy soft kazdy den.
Suhlasim s nazorom a podla mna to je najvacsie riziko - niekto nebura serioznu stranku, napriklad sme.sk a uz mas virus doma.
Alebo nebodaj vyrobca napali na instalacne CD virus.
Alebo niekto nabuda stranku odkial stahujes instalacku a je zavirena.
Taka Avira je na doma free a naozaj zerie malo a davam ju aj na stare a slabe stroje a pohoda.
Osobne pouzivam TrustPort kedze to aj predavam ;) a ma najvyssi rating v odhaleni neznameho malware - teda takeho ktoreho vzorku este nema v DB.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal: 1. Niekedy to nie je malo resourcov. Mne v robote ked pride mail, vsetko je brutalne spooomaaaleeeneeeee, spusti sa mi tajuplny VsTskMgr.exe ktory za prve zozerie asi 250M pamate
McAfee VirusScan Task Manager
McAfee je tycka, to si daj radsej Avast alebo Aviru free.
Aj my to mame v robote, musim s tym zit.
Napísať odpoveď