Firefox a Google Chrome

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Palo M. »

No ved v robote s tym McAfee nic neurobim, ako som pisal. Neda sa odinstalovat, neda sa vypnut, neda sa zmenit nastavenie. Skratka otravuje a spomaluje a ja cakam minutu, kym sa mi zminimalizuje okno... A fakt vtedy vybehne VsTskMgg.exe na 250+ mega z obvyklych 2 mega. A to k tomu permanentne bezi Mcshield.exe (60+ mega) a lahodka naPrdMgr.exe (20+ mega) - inak velmi priznacne meno :lol: (ja viem, Network Associates Product Manager, ale ta skratka vyborne vystihuje, na co mi to cele je)...
Manzelka uz ma Windoze iba vo VirtualBox-e, je tam len minimum tych cinskych chobotin, ktore inak nejdu. Inak ide na OS-X, takze chobotiny neodrovnaju komplet notebook, iba Windoze. Bohuzial, tak ako je tu bordel vsade na ulici, taky je aj v softveri, hnusne prasaciny, neodinstalovatelne softvery, vselijake hackovacie praktiky bezne pouzivane, clovek nevie co je z toho diletantstvo, co zamerna akcia vlady na spehovanie a co malware. Dal som tam Comodo (antivirak aj firewall) a ten hlasi take veci, ze sa za hlavu chytam (zapisy do systemovych registrov a adresarov pri nejakej uplnej somarine, ktoru si ma program zapisovat do svojej oblasti). A to s kazdou verziou robi iny chaos, takze ked si aj povies ze tuto akciu si ma zapamatat a nabuduce neotravovat, tak nabuduce otravuje s niecim inym. Da sa to vypnut aj globalne pre cely soft, ale to potom mozem vypnut cely antivirak... A velakrat sa stava aj to, ze taku pofidernu operaciu skratka nepovolim, a ono ten cinsky soft nejako funguje aj tak... takze je to ako som napisal - clovek sa narobi ako kon kvoli takej somarine. Fakt uvazujem o tom antivirak tam uplne zrusit a riesit vec inym sposobom.

Neviem si predstavit, ako by som mohol na rozumnom systeme chytit virus, ked niekto nabura sme.sk (browsovanie cez IE ktory je zakopany v systeme a ma tak pristup do vselicoho a k tomu aj dost neopravovanych chyb, tak to nepovazujem za rozumny system). Viem si predstavit, ze zaskodnicky flash by sa snazil cez UPnP zvnutra otvorit port na routeri a to potom vyuzit na prienik do siete (a preto som UPnP na routeri zakazal). Nejaky javascript sa tiez moze snazit o phishingovy utok a podstrcit mi falosnu stranku aby som tam natukal heslo... Ale to je zase zalezitost prehliadaca a da sa to osetrit lepsie ako nejakym antivirakom. Alebo si viem predstavit utok denial-of-service, ze mi nejaky bug v prehliadaci zozerie vsetky prostriedky ku ktorym sa prehliadac dostane...
To, ze niekto nabura stranku so softverom sa sice moze stat, ale to je problem len ked je softver vyrobeny a nabalickovany "lacno" (rozumej nekvalitne). MD5/SHA1/SHA256, GPG... mame mechanizmy, ako takym pokusom o falsovanie zabranit.

Takze v drvivej vacsine pripadov, kde je "uspesne nasadzovany" antivirak, sa da problemu zabranit aj bez antiviraka... a sme opat pri tom, co hovoril shafa.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:
Palo M. napísal: 1. Niekedy to nie je malo resourcov. Mne v robote ked pride mail, vsetko je brutalne spooomaaaleeeneeeee, spusti sa mi tajuplny VsTskMgr.exe ktory za prve zozerie asi 250M pamate
McAfee VirusScan Task Manager
McAfee je tycka, to si daj radsej Avast alebo Aviru free.
Aj my to mame v robote, musim s tym zit.
Skusal som na virtualnej masine na C2D notebooku Aviru, aj ten "novy a vylepseny Avast". Avira zablokovala spojenie medzi iTunes a iPodom a nedal sa potom iPod potom synchronizovat (co bol dovod preco sa tam vlastne Windows daval), Avast pri behu zral cez 90% virtualneho CPU (na fore pisali ludia, ze je to "normalne spravanie" noveho a vylepseneho Avastu vo WinXP) = nepouzitelna masina.
:-(

Takze masina ostala bez AV, majitelovi bolo odporucene pouzivat Windows "len ked sa neda inak", na vsetko ostatne Xubuntu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Niet nad Linux!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:Niet nad Linux!
Zase Linux ma problemy s novymi proprietarnymi vecami (vid ten priklad s iPodom - googlil som asi hodinu preco mi nechcel ani jeden hudobny manazer synchronizovat ten iPod v xubuntu, kym som zistil, ze Apple zmenilo od 5 generacie system indexacie dat a este sa neprislo na to ako to sfunkcnit a to dievcatko dostalo iPod na narodeniny a nechcelo jej to fungovat a jej rodicia si buchali hlavu o zem a otravovali ma kazdy vikend) a preto bol Windows najjednoduchsie a najlegalnejsie riesenie (masina mala nalepku s licenciou na XP Pro (aj ked ten isty Windows som 2 mesiace predtym odstranil, kedze uzivatelia boli typu "klikni ma vsetko co vyskoci" a po mesiaci bola HP masina zavirena s rozbitymi registrami a adware/malware/spyware kade hu, tade fu a trebalo reinstall. Takze som spravil co som spravil, virtual XP je bez antiviru len na synchronizaciu iPodu v iTunes a vsetko ostatne bezi cez Xubuntu, rodinka je spokojna a stastna a ja mam kludne vikendy. :-)

P.S.: To tu nespominam ako som sa predtym snazil tam dat virtualny Hackintosh a siel ma slak trafit z tych roznych edicii a specialnych ovladacov, ktore sa nedali nikde zohnat. Alebo ako som tam dal Win + poslednu verziu iTunes a potom asi pol hodiny hladal, kym som zistil, ze vo VirtualBox funguju len niektore skorsie verzie iTunes 10, tie najnovsie hadzu nejaky .dll error (pre pripad, ze by to niekto potreboval).

Aby som to zhrnul: kazdy system ma svoje + a -.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa Palo M. »

Problemy s proprietarnymi vecami si ten linux ale nesposobil sam, ale sposobili ho prave vyrobcovia tych proprietarnych veci, ktori sa pomocou vendor lock-in snazia maximalizovat svoj zisk. V pripade iPodu za to teda moze Stevo :P.

P.S.: Dufam, ze si neskusal rozchodit tie iTunes vo Wine. To udajne tiez nechodi (respektive akoze chodi, ale nejde prave ta synchronizacia - co je fakt dobry vtip), takze tym by si akurat zabil dalsi cas.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:Problemy s proprietarnymi vecami si ten linux ale nesposobil sam, ale sposobili ho prave vyrobcovia tych proprietarnych veci, ktori sa pomocou vendor lock-in snazia maximalizovat svoj zisk. V pripade iPodu za to teda moze Stevo :P.

P.S.: Dufam, ze si neskusal rozchodit tie iTunes vo Wine. To udajne tiez nechodi (respektive akoze chodi, ale nejde prave ta synchronizacia - co je fakt dobry vtip), takze tym by si akurat zabil dalsi cas.
To som chcel robit hned ako prve, ale google ma varoval, ked som hladal info. :D
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Firefox a Google Chrome

Príspevok od používateľa shafa »

Pred par lety jsem fakt uvazoval o tom, ze se znamejma koupime nejakou multilicenci NODa, pac mi to prislo jako jeden z mala rozumnych antiviru. Pak jsem ale videl ceny za update a rikam si, kua, jestli by to neslo nejak zaridit, abychom zili i bez toho.
No, jde to.

Ale opravdu to neni reseni pro bfu@win. Minimum MS aplikaci, maximum restrikci ve firefoxu a thunderbirdu, minimum testovani novych programu a obecne rizik. Rozhodne netvrdim, ze mam zabezpeceny pocitac, kdyz sem sedne trotl, zaviruje mi to rychle.
Je ale videt, ze pokud se pouzije kombinace zdraveho rozumu + dobre nakonfigurovany WinXP, tak se to nejak da zvladnout i bez antiviru.

Je to jak kdyz jedete na motorce/kole bez helmy - musite si davat kur*a poor, abyste nenaborili a ani nikdo do vas. Jak psal Palo - falesny pocit bezpeci je opravdu problem (nikoliv jen "issue" ;-) )

Ceny za NOD jsou proste tak vysoke, ze se mi spis vyplati byt opatrny. Jiny antivirus bych asi nesnesl. Obzvlaste pak Scan a Symantec :D Peter mel zustat u defragmentace, to mu slo dobre...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď