Nový notebook

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked chce na tom doma realne pracovat a aby za rok neprisiel o oci, pichne do HDMI LED LCD 1920x1200, este lepsie
2560x1440 /1600/ a ma po problemoch. Otazka zlomku sekundy. Ja osobne si NB kupim az vtedy, ked bude rolovacie. :)
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa shafa »

No je fakt, ze nez jsem si na ty blechy na notasu zvykl, tak to chvilku trvalo, ale ted uz bych nemenil.
Doma mam klasiku, 24palc Eizo SPVA 1920x1200, ta roztec pixelu je "tak akurat" prijemnych 0,27mm. Zase pro nektere grafiky to je moc hrube a maji radsi jemnejsi (cti blechy).
Rikal mi ale pribuzny, ze v praci fasovali nejake taky 15-16 palc notasy a maji prave 1920x1200 (anebo 1080, uz nevim, nejaky paskvil). To uz je pry natolik brutalni, ze s tim neni spokojeny nikdo. Vseho moc skodi...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Toto je 15,6" s 1920x1080 (fullHD) a uplne v pohode sa s nim robi.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

No, blíži sa čas kúpy.. a prišiel som k novému kandidátovi..
http://www.notebookcheck.net/Review-Len ... 963.0.html (verzia s core i7, ja chcem i3)
Je to multimediálne lenovo Y560. Máte niekto skúsenosti s lenovami?

Konkrétne sa rozhodujem medzi týmito obchodmi
http://www.datin.sk/Main.aspx?CLS=PRODU ... -59-036799
a
http://www.edigital.sk/Notebook/Lenovo_ ... 58623.html#

Dilema je tá, že prvý obchod vyzerá byť kvalitný, ale je tam iba zostava s 5400 ot. pevným diskom a procesorom i3-330M (2133 MHz)
Druhý obchod je nejaký pofidérnejší maďarský, ale je tam zostava s 7200 ot. pevným diskom a procesorom i3-370M (2400 MHz)
Cenový rozdiel cca 20€.. oplatí sa mi ísť do toho rizika?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ja mam Lenovo Thinkpad T400 a som uplne spokojny. Bezi mi na nom bez problemov OpenSUSE 11.3 64-bit.

Pred par mesiacmi mi zacal blbnut display, ale v priebehu 15-tich minut mi vymenili cely LCD panel a odvtedy je vsetko v poriadku.
Co ma tesi tak tento model ma velmi dobre vyriesene chladenie - bezi mi na nom BOINC, no notasek sa vobec neprehrieva a bezi uplne ticho, ventilator
vobec nepocut (po 2 rokoch prevadzky).
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Lenovo uz sice nie je to, co bolo IBM kedysi, ale ich notebooky stale patri do vyssej triedy a malokedy som na nich pocul staznosti.
Vyssie otacky disku znamenaju aj vyssiu spotrebu a hlucnost. U notebooku vykonovy rozdiel neuvidis, ja by som siel do 5400 hlavne kvoli tymto dvom veciam. Nebudes na tom robit audio/video, kde by rychly disk bol nutny, takze ocenis skor tichy beh a dlhsiu vydrz baterie. Na Boinc nema pri notebookoch pevny disk takmer ziadny vplyv.

Oba procesory maju rovnaku spotrebu, takze rozhodni sa podla mna hlavne podla toho aky vykon CPU chces. 370-ka je najnovci procak a ma DMi v porovnani s 330 vyssi: 4.8 oproti 2.5, precitaj si clanok o rozdieloch v DMI tuto. Podla mna vykonovy rozdiel u tychto dvoch procesorov az taky vyrazny nebude, ale rozhodnut sa musis sam. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Lenovo su dobre notebooky.
Nemam cas to porovnavat ale nasiel som v EDS toto:
Ideapad IP Y560,M Intel® CoreTM i3-330M Processor (3M Cache, 2.13 GHz), 500GB, 4GB, 15.6 HD LED leskly, Camera,ATI Radeon HD 5730, HDMI, 6Cell, Black, Win7 HP 64b,, slovenská klávesnica,2 ročná záruka
za 760 euro.
viem ti to vybavit.
ak chces poslem specifikaciu do SS

edit: neda sa mi attachnut subor do SS tak skusim tu.
Tak nie, nejde to pridat :(
Tak pridavam ako linku ... http://slavko.sk/tmp/lenovo.pdf
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Slavko, to je skvelá správa.. budem ti veľmi vďačný.
Inak, napadlo mi, že by som mohol spraviť recenziu nového notebooku a hodiť to na stránku napr. do blogu?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:Slavko, to je skvelá správa.. budem ti veľmi vďačný.
Inak, napadlo mi, že by som mohol spraviť recenziu nového notebooku a hodiť to na stránku napr. do blogu?
Inak oni maju takyto servis:

Reklamácie rady Ideapad (S10e, S10–2, S12, G550, U350, ),
Tel.: 0 800 606 040 (9:00 – 18:00).
Je potrebné vedieť Serial number a MachineType number produktu.
Notebook bude vyzdvihnutý kuriérom a bude aj naspäť doručený.
Reklamácie neriešia servisné strediská na Slovensku.

To je ok.
Este si najdi dopravu lebo ked to kupim musim ti to poslat, to kus navysi cenu.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Tieto ideapady (Y460 a 560) majú "Lenovo RapidDrive Technology" ... čo je vlastne hybridný drive SSD + HDD.
http://www.geek.com/articles/chips/leno ... -20100119/
Už ste to niekedy niekto vyskúšali?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:Tieto ideapady (Y460 a 560) majú "Lenovo RapidDrive Technology" ... čo je vlastne hybridný drive SSD + HDD.
http://www.geek.com/articles/chips/leno ... -20100119/
Už ste to niekedy niekto vyskúšali?

This method requires some sort of proprietary software, which could be an issue if you ever want to change your OS or install a different version of Windows, but it still seems like a very interesting move.

Vyzera to podobne ako ta serepeticka, co umoznovala vo Vistach pouzit USB kluc ako RAM - vyuzitie pre ine systemy nulove, prinos pre pouzivatela za tu cenu velmi otazny.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Ako ono by to nemal byť taký problém, ak človek inštaluje systém štýlom formát C: a nová inštalácia. Len mi nie je jasné či sa tie disky javia pri inštalácii win ako jeden, alebo každý zvlášť. V tom prípade ktorý disk označiť ako cieľový pre inštaláciu?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Palo M. »

Zase jedno proprietarne riesenie, o ktorom nie je presne zname, ako vlastne funguje... Zo sprav ale vyplyva, ze ten SSD je v PCI-E slote, teda to nie je normalny disk (klasicky SSD je pripojeny cez SATA). Takze IMHO BIOS vidi len ten klasicky HDD a tam sa vsetko instaluje. A proprietarny softver (len pre Windoze) najde PCI-E zariadenie a pouziva ho proprietarne ako storage a niektore subory prekopiruje na SSD a taha ich potom odtial... ak je to tak, potom v inych systemoch je ten SSD s vysokou pravdepodobnostou uplne nepouzitelny, lebo nan chybaju drivery ktore by z neho urobili genericky storage - a asi to ako genericky storage nepojde ani v tych Windoze...
Vyzera to ako typicka jednoucelovka - pouzitelne iba presne tak ako to vyrobca definoval a nikdy inak.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Tak nový notebook pekne šlape :)
Mám ale jednu otázku. Nevie niekto ako je možné, aby som mal windows experience index pre CPU 3,8 ?? Iné core i3 330M ho majú vyše 5.
Hodnotenie systému som pustil 3x.

Neviem nakoľko je to dôležité.. ale aj tak by som to rád vedel .
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Windows experience index - to co je ? Urcuje kolko hodin ostava do uplneho zamrznutia systemu od startu? :D Nahod Ubuntu a nemusis to riesit. ;-)

Ale aby som len netroloval - mozno je to tym, ze sa masina vypina do setriaceho modu s nizsou frekvenciou CPU - skus odpojit setrenie procaka, nahod to cez snuru (aby to nebezalo cez baterku) a spusti test este raz. Ja si pamatam, ze este na staruckom PowerPC PowerBooku 1.3 GHz sa CPU prepinalo do nejakeho setriaceho rezimu s frekvenciou 600-800 MHz ked bezal na baterke - bolo to vidiet hlavne na Youtube videach - cez snuru bezali plynule, ale akonahle bola len baterka, tak to sekalo.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď