Sucasny Linux

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Pozor! Vobec nie je router ako router co sa tyka WiFi. Kompatibilita je tak 90% co mam skusenost. Zvysnych 10% problemov sa deli rovnakym pomerom medzi ovladac WiFi klienta (skoro vzdy hned dam najnovsi od vyrobcu) a firmware routera (tiez ho hned prepalujem).
A potom je jeden pripad z 10.000 kedy to spolu proste nejde, nijak sa nedohodnu napr. na WPA2 a musi sa dat na WPA1 alebo nebodaj WEP. Totiz to ani neni tak o WiFi signale (okrem razsahu kanalov, to si treba dat bacha aby boli obidve veci v nasom nastaveni pre Slovensko resp. EU) ale v sifrovani. Tam maju bugy.
Najlepsie skusenosti mam so ZyXEL routrami, tie idu jak delo, dlink hadzem rovno do kosa ako aj asus a spol. Belkin ani nehovorim, tam je tak slaba podpora od vyrobcu ze ak je chyba vo FW tak zabudni ze bude nova verzia. Este TP Link na to ake su lacne bezia velice dobre ale kedze mam ZyXEL 150Mb WiFi router za 19€ tak neriesim ine.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa MeX »

V dobach extrenych analogovych modemov a ADSL modemov/routerov boli ZyXEL zariadenia naozaj spicka. Co sa tyka WiFi routerov resp. novsich ADSL/Wifi/Routerov mal som uz problemy. Konkrente so starsim typom (rovnaky design, starsi model) ako je ZyXEL NBG-416N - riesil som to tiez updatom firmware ale aj tak sa ten router choval "divne" - co znamena ze napr. mrzol, zariadenia sa na neho nechytali prip. niekedy chodili, niekedy nie a pod. Jedna verzia firmwaru cca. pol roka / 3/4 roka po kupe tieto problemy vyriesila Ty Slavko mas v tomto smere urcite bohatsie skusenosti, toto je len moja empiricka skusenost.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

No wifi routery jsou bes a hruza - navazat sifrovanou komunikaci s ruznymi typy krabicek uz me stalo tolik vlasu na hlave, ze jsem to vzdal.
Probiral jsem to s lidmi, kteri sev nasem regionu zivi tim, ze siri wifi signal a jejich zkusenost se da shrnout do 2 slov.
Mikrotik, Ubiquity. Ale lepe Mikrotik.
Tak jsem si pujcil teda Mikrotik router, s tim, ze preci jen par veci uz za ta leta jsem schopny dobre nastavit a zprovoznit.... Mno, nejsem :D
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Áno ale to sú profi veci na realizáciu WiFi sietí. Ja hovorim o SOHO zariadeniach.
Sem tam ani ZyXEL neni OK, tie staršie sa sekali kým to nefixli v novom FW ale aspon to fixnú. Na rozdiel od iných ktorí na to kašlú. Napríklad jeden ASUS mi nebral klienta kým som na klientovi nezmenil MAC adresu. Nemal som to čas riešiť ale potom som sa k tomu vrátil a zistil som aj MAC adresy sa menia a nejaké nové rozsahu uvoľnili do obehu no a ten router s tým nepočítal a bola to pre neho neplatná MAC.
Všeličo. Zo skúseností za 2,5 roka cca 1-2 routre každý týždeň nastavujem, mi tie ZyXEL lacáky vychádzajú veľmi dobre. Alebo potom somotné profi access pointy ... mám odskúšané že mi udrží 1 minimálne 120 klientov ... čo je maso, zaves na akýkoľvek 20 -30 klientov a uvidíš ...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa gabberattack »

https://plus.google.com/118207880179234 ... TnCzLBWBty

Tuto pise vP Google o jej problemoch, ktore mala s roznymi routermi, az kym si nekupila Airport. Je to drahsia varianta, no aspon som rad, ze nemusim riesit ten mizerny bug s PIN.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa Kiwi »

Potrebujem 2 PC s Linuxom a tak som aj na 2. PC dal oblubene Ubuntu 10.04.
Na 1. PC mam ATI GPU a su tam problemy s ovladacmi, ale MW, Coll isli OK,
a islo mi ok aj otacanie monitora o 90 st.
Na 2. PC mi isiel EAH na GTX 570 na Win 7, ale teraz, ked som tam dal Ubuntu + 290.10 nVidia drivery,
tak nejde ani otacanie monitora, lebo vraj toto drivery nepodporuju, to pise Ubuntu
a tiez mi nejde EAH na GPU, lebo kazdy task konci po 1. sec. s chybou.

Tak ako to mam poriesit ? Take trivialne veci nejdu. :)

Takze problem nie je v mojom PC, ani v Ubuntu, ani u nVidie, problem
je u EAH, ze stale nemaju CUDA app. for 64-bit Linux, tak som si docasne
pustil GPU Grid, ktory bezi bez problemov.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

No, je fakt, ze obcas kouknu na forum jak s vyvojari linuxoveho driveru nvidie, tak E@H, a kdyz uz tam nekdo neco napise, tak je to ve smyslu "mame jine priority, je nas malo...", atd.

Kiwi, mozna se zeptam blbe, pac o tom zas tak moc nevim a nevim, jestli to principialne jde - zkousels to treba rozjet ve virtualu?
Myslim virtualni 32bit linux distro a boinc na GPU v nem.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

Mel jsem ted par tydnu testovaci naladu, tak jsem hodil do virtualu 3 distra zalozene na ubuntu:
- Lubuntu 11.10 (lxde)
- Xubuntu 11.10 (xfce)
- LinuxMint 12 (gnome)

Zatim me prijemne prekvapilo Xubuntu svym pomerem systemova narocnost/moznosti. Oproti Lubuntu to neni "zas tak moc odlehcene" (funguji veci, ktere nazyvam zakladnimi ;-) ), mozna adept na dalsi pokusy.
Linux Mint je prijemne odladene ubuntu, hlavne klikaci menu mi pripada takove trochu intuitivnejsi. Uvidime jak bude pokracovat dalsi vyvoj s jejich verzi gnome.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa Kiwi »

Niekdy som mal na to cas a chut, tak mi vo VM bezalo MW, lebo to dvaalo viac points :)
Teraz sa mi s PC nechce babrat, nainstatalujem OS + apps, a mam na 3 roky pokoj :)
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

Jo to znam - u me to prichazi ve vlnach, nicmene vlny maji s roky cim dal vetsi periodu a mensi amplitudu...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ak mate niekto nVidiu a Ubuntu a nemate moznost rotovat monitor o 90*, tak sa to da pridanim
nasledujuceho riadku do /etc/X11/xorg.conf

Option "RandRRotation" "on"

napr. takto:

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
Option "Coolbits" "1"
Option "RandRRotation" "on"
EndSection
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

Zdar,
nemate nekdo trable s posledni aktualizaci Ubuntu 10.04?

Po aktualizaci se mi zaclo po spusteni filmu nebo firefoxu restartovat graficke prostredi (jako ctrl+alt+backspc), a prestane to kdyz vypnu pocitani na grafice.
U filmu to je vyrazne castejsi nez u FF.
Pri pocitani pouze 1 ulohy na gpu misto 2 paralelnich to je vyrazne lepsi, ale stejne to treba po 10-15 minutach filmu zuchne na prihlasovaci obrazovku...

Ubuntu 10.04, 32bit
nvidia gts250, prioprietalni driver 295.20
AMD Athlon X3@X4
einstein@home, app_info
Naposledy upravil/-a shafa v Po Feb 20, 2012 9:58 am, upravené celkom 1 krát.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Bohuzial ti asi velmi nepomozem, pretoze takyto problem nemam a mam staru verziu ubuntu, len ma zaujalo, ze pises o upgrade na novu verziu, ale napisal si, ze mas 10.04.. Preklep, ci som nieco nepostrehol?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

Opraveno. Je fakt, ze to bylo mozna trochu matouci.

Jak tak koukam na ostatni stroje co jedou i na win, tak se brutalne mnozi gpu jednotky s validate error.
To zas bude dilo...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Sucasny Linux

Príspevok od používateľa shafa »

Tak si odpovim sam...
Chyba bude zrejme v driveru...
http://www.nvnews.net/vbulletin/showthr ... a&t=174398
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď