Novy clen

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

templar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So Apr 23, 2011 8:05 pm

Novy clen

Príspevok od používateľa templar »

Dobry den

som tu novy a zaujalo ma to, len nikde som nezistil, za co dostanem kredity a na co ich pouzijem a dalej ked si nainstalujem klienta a budem v nejakom projekte nemoze sa mi stat ze sa mi niekto dostane do pc ? Lebo pc dost casto pouzivam na internet banking a mohol by mi vybielit ucet :( , a ako zistim kde sa momentalne mozem pripojit na dany projekt, nakolko nie vsetky projekty bezia

Dakujem za info
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Novy clen

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ahoj templar, vitaj na nasich strankach aj v time :)

1. Jednoducho povedane, kredity su urcitym ohodnotenim Tvojej prace na projekte. Projekt Ti prideli urcity pocet kreditov za kazdy odovzdany vysledok, ktory projekt povazuje za spravny. Pocet pridelenych kreditov sa v roznych projektoch pocita inac. Najviac rozsireny sposob je podla toho, aky vykonny je Tvoj pocitac, a ako dlho mu trvalo spracovanie ulohy. Dalsie projekty prideluju za kazdy vysledok vopred stanoveny, fixny pocet kreditov.

Kredity sa nedaju pouzit na nic konkretne... clovek moze mat aspon nejaku radost, ze nieco za svoju ucast na projekte dostava. Pomocou kreditov sa mozes porovnavat s inymi ucastnikmi v ramci toho isteho projektu. Existuju rozne statistiky, napr. boincstats, kde mozes porovnat pocet svojich kreditov s inymi ucastnikmi projektu celkovo, v time, alebo krajine. Pre niekoho kredity nic neznamenaju a dolezity je pocit ze clovek nieco pozitivne robi pre spolocnost, pre niekoho je je to zabava zasutazit si s ostatnymi a dokazat si, ze pre BOINC venuje viac prostriedkov ako ini.

2. BOINC ako taky nepredstavuje bezpecostnu hrozbu. Co sa tyka aplikacii, mozes vybrat projekty podla toho kto ich spravuje (s tym, ze doverujes prislusnej institucii), alebo projekty, ktore pouzivaju open source aplikaciu a vies, ze kod bol urcite preskumany mnozstvom inych ucastnikov. Otazka bezpecnosti je pod drobnohladom a doteraz nebol zaznamenany ziadny vazny bezpecnostny incident.

3. Neuplny zoznam projektov najdes aj na nasej stranke, vlavo v Informaciach o projektoch. Tam si mozes vybrat projekt ktory Ta zaujima (podla zamerania, platformy, stavu a pod). V informaciach najdes aj linku na dany projekt, kde si mozes precitat diskusne fora a na hlavnej stranke projektov najdes aj linku na "Server Status", kde mozes najst ci su servery online a ci projekt dava robotu (priklad projektu Einstein@home.

Alebo sa na konkretny projekt mozes opytat aj tu na fore :wink:

Zelam Ti vela uspesne spocitanych uloh a odovzdanych vysledkov a vela radosti pri ucasti na projektoch :) Na akekolvek otazky Ti velmi radi odpovieme tu na fore v diskusiach, alebo cez sukromnu spravu (PM).
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy clen

Príspevok od používateľa Palo M. »

Este by som doplnil o bezpecnosti:

Tym, ze si nainstalujes klienta, sa nikto nebude pripajat na tvoje PC, ale tvoj klient sa bude pripajat na projektove servery (aby odtial stahoval aplikacie a jednotky). Takze BOINC klient nie je o nic vacsie bezpecnostne riziko, ako akakolvek ina aplikacia co sa pripaja do Internetu - browsery, IP-programy, VoIP klienti (ako Skype ci Google Talk) a celkovo vela roznych aplikacii dnes kontaktuje internet kvoli aktualizaciam.

Este jedna vec, co uz nesuvisi s BOINC, ale s tym internet bankingom: Ak si obzvlast paranoidny, pouzivaj nejake bezpecnostne zariadenie od banky (Token, SecurID, moze to mat rozne mena, vyzera to ako mala kalkulacka). To generuje vzdy jednorazove heslo, takze aj keby to jednorazove heslo niekto odchytil, je mu na nic a neda sa druhykrat pouzit. Takisto to podpisuje konkretnu platbu (cislo cieloveho uctu, sumu), takze ani man-in-the-middle ti nemoze ublizit.
Pravdepodobne za to zariadenie musis v banke nieco zaplatit alebo zlozit nejaku zalohu, ale pokial ti ide o specialnu bezpecnost a pouzivas internet banking casto, podla mna to stoji za to. Ked si napriklad niekde na cestach, tak mozes v pripade potreby pouzit aj nejake hotelove PC a urobit nejaku platbu (s obycajnou grid-kartou by som take nieco nerobil, s tokenom v pohode).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď