Ako fungujete na fore?

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa 89421 »

Nikoho tu niet,
Clanky ustali.
poradie projektov na stranke je neaktualne, vsetky aktivne su v -ostatnych projektovch-co je na hlavu..
treba dat do zoznamu projektov tie co su najaktivnejsie ! a nie tie co su uz mrtve roky! co mate problem v php?
Ked si pytam admina na urcite projekty a ich vlastnictvo.. tak samozrejme zamietnute, ale nerobia nic, u adminov je aktualny pocet rac 0..to co ma byt?!
cesky boinc projekt tiez stagnuje ale aspon to nieje mrtve.sice global rac im stupol..
Na boinc stranke je vela dobrych clankov , hlavne od pana kotulica, dobre a poucne jednoducho napisane..ale uz prestali vychadzat...
poradie narodov co pomahaju cez boinc -tam sme na zufalom mieste..
som myslel ze zmotivujem niekoho ale nase narody su anti anti anti
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ahoj,

Nuz, kazdy sa boincu venuje podla svojich moznosti a schopnosti. Okrem Dura nemame ziadneho schopneho autora, preto nove clanky pribudaju len vtedy, ked ma Duro cas a chut.

Informacie o projektoch su na stranke zoradene podla abecedy, nie podla aktualnosti.

Pridelil som Ti privilegia autora, takze ak mas zaujem pomoct s clankami alebo s aktualizaciou projektov, budes vitany :-)

Navod ako prispievat na web najdes tu. Kludne sa ozvi v PM mne a/alebo Palovi M. ak budes nieco potrebovat.

Dakujem & pekny den
H99
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

89421 napísal:Nikoho tu niet,
Clanky ustali.
poradie projektov na stranke je neaktualne, vsetky aktivne su v -ostatnych projektovch-co je na hlavu..
treba dat do zoznamu projektov tie co su najaktivnejsie ! a nie tie co su uz mrtve roky! co mate problem v php?
Ked si pytam admina na urcite projekty a ich vlastnictvo.. tak samozrejme zamietnute, ale nerobia nic, u adminov je aktualny pocet rac 0..to co ma byt?!
cesky boinc projekt tiez stagnuje ale aspon to nieje mrtve.sice global rac im stupol..
Na boinc stranke je vela dobrych clankov , hlavne od pana kotulica, dobre a poucne jednoducho napisane..ale uz prestali vychadzat...
poradie narodov co pomahaju cez boinc -tam sme na zufalom mieste..
som myslel ze zmotivujem niekoho ale nase narody su anti anti anti
Clanky su rozpisane aktualne dva, jeden je pred dokoncenim. :)
Ako vsak napisal aj hefto99 - vychadzaju ked je cas a energia. Ak mozem hovorit za seba, napisaniu jedneho clanku venujem zvacsa niekolko desiatok hodin, posledne clanky mi zabrali kazdy cca sto hodin cisteho casu, kedze chcem, aby boli kvalitne, a aby info v nich bolo spolahlive a co mozno najobjektivnejse. A venovat tolko casu popri normalnej praci, inych zaujmoch, starostlivosti o starnuci organizmus :) a najma dvoch detoch nejaky ten mesiac (obcas i rok) trva.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Maros
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Sep 17, 2013 3:13 pm

Re: Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa Maros »

Našiel som tento príspevok na tomto fóre tak tiež by som sa chcel na niečo opýtať. ja mám príspevkov na fóre magnetizmus, neviem či je elektromagnetizme resp o elektrike nejaký blog. na niektoré otázky nemám žiadnu odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Maros napísal:Našiel som tento príspevok na tomto fóre tak tiež by som sa chcel na niečo opýtať. ja mám príspevkov na fóre magnetizmus, neviem či je elektromagnetizme resp o elektrike nejaký blog. na niektoré otázky nemám žiadnu odpoveď.
Maros, neuraz sa prosim, Tvoj prispevok o magnetizme som cital, ale toto forum nie je venovane diskusiam o trivialnych zakladnych veciach typu zakladne Maxwellove rovnice a ich interpretacia a chapanie, a ani roznym spekulativnym hypotezam. Na to odporucam fyzikalne fora typu aldebaran.cz, ktore je tymto veciam venovane (teda aspon tomu prvemu bodu), a kde sa vyskytuje viacero aktivnych ludi, ktori to maju ako sucast prace a maju teda narozdiel odo mna cas na take veci.
Moj limitovany volny cas mi umoznuje ledva (aj to s prestavkami, na ktore sa tu stazoval 89421) sem pisat nejake zaujimavosti a obcasne clanky. Myslis, ze ked budem diskutovat o trivialnych veciach, ktore si mozu ludia nastudovat aj sami z ktorejkovek volne pristupnej literatury ci webovej stranky, tak by mi zostal cas aj na nejake zaujimavosti?
To urcite nie, a ako asi chapes, ja sa tu na tomto fore zdrzujem najma kvoli tomu, aby som poukazoval ludom, ktori o to maju zaujem, na zaujimave veci (predovsetkym) z oblasti vedy, a obcas napisal clanok o niecom, co ludi obohati o nieco, co nie je vseobecne zname ci je nejakym sposobom zaujimave.

Pre zakladny kurz fyziky odporucam predovsetkym nastudovat si veci, ktorych je na webe k dispozicii dostatok a v pripade, ze ani tak nenajdes odpovede, odporucam spominane jazykovo pribuzne forum (pripadne v anglictine ich je mnohonasobne viac, a kvalitnych).
Diskutovat o zakladnych veciach fyziky nie je predmetom tohoto fora a ani v mojich casovych moznostiach.
Pri pohybe na internete - v Tvojom pripade aktualne pri registrovani na toto forum - je dolezite vediet, KAM sa registrujes. Toto forum je venovane predovsetkym BOINC. Ak nemas zaujem o distribuovany computing, tak toto nie je vhodne forum pre teba, a treba ist napr. na spominany aldebaran.cz ci podobne zamerane forum. Pretoze inak to bude strateny tvoj cas i nas cas.
Ber prosim tento prispevok ako priatelsku snahu o usmernenie, nie ako o 'odhananie'. V kazdom pripade si totiz samozrejme cenim Tvoj zaujem o fyzikalnu diskusiu, ktory je pozitivny - len ho treba smerovat ns spravne forum, kde sa Ti budu moct ludia venovat.
Vdaka za pochopenie.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Maros
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Sep 17, 2013 3:13 pm

Re: Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa Maros »

Ďakujem za upozornenie. možno sa vám zdajú otázky triviálne ale pokúšam sa skombinovať určitú teóriu, resp. niečo ako debrogliho vlna. je tuná rozpísaná gravitácia a potreboval som si niečo overiť KIWI tam dobre opísal ale sme sa trochu nerozumeli. nechcel som ísť na aldebaran, chcel som dať prednosť slovenskému fóru. nakoniec to KIWI ukončil excelentne.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako fungujete na fore?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Maros napísal:Ďakujem za upozornenie. možno sa vám zdajú otázky triviálne ale pokúšam sa skombinovať určitú teóriu, resp. niečo ako debrogliho vlna. je tuná rozpísaná gravitácia a potreboval som si niečo overiť KIWI tam dobre opísal ale sme sa trochu nerozumeli. nechcel som ísť na aldebaran, chcel som dať prednosť slovenskému fóru. nakoniec to KIWI ukončil excelentne.
Maros, ak ti Kiwi musel vysvetlit vec taku jednoduchu, a lahko dohladatelnu a nastudovatelnu z mnozstva zdrojov, akou je gravitacny cerveny posun, tak je to velmi silna indicia, ze kreativne a samostatne myslenie je s takouto vybavou nezlucitelne.
Btw, na zaklade stylistiky, obsahu a formy je 99.8% pravdepodobnost, ze aldebaran.cz poznas velmi dlho a dobre:
http://aldebaran.cz/forum/search.php?se ... or=maro%B9
napr. konkretne paralelny aktualny thread
http://aldebaran.cz/forum/viewtopic.php?t=3872

Nezasluzili by si nase tunajsie odporucania aldebaranu z tvojej strany aspon reakciu typu 'poznam, som tam aktivny, ale neuspokojili ma ich odpovede'?

V kazdom pripade, tvoj pasivny pristup k vedomostiam (nenastudujes si ani najzakladnejsie veci, ale vypisujes o nich na forach) je znacne nelichotivy a nespravny.
Preto sa prosim nenahnevaj, ale z mojej strany s velmi velkou pravdepodobnostou na Tvoje prispevky uz nebudem reagovat, ak tento pristup nezmenis.

Co vzhladom na nasledujuce reakcie na aldebarane je asi nepravdepodobne:
Uvědomění, že fyzika není to nejdůležitější na světě a že se nic nestane, když to prostě nechám koňovi, může být osvobozující. Působíš tu skoro dva roky a prakticky není vidět žádný posun ve tvém studiu fyziky. Přijdeš, napíšeš hromadu nesmyslů, někdo na to odpoví, ty poděkuješ a odpovíš další nápadně podobnou kupou nesmyslů. Já se divím, že ti po tak dlouhé době ještě někdo odpovídá, mně už to připadá beznadějné. I vůči žákům někdy (výjimečně) musím být tato přímý a doporučit jim, aby se nadále netrápili, nemarnili svůj čas a raději změnili obor. To není ostuda, každému něco jde a něco nejde.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď